100 mg. aспирин по време на бременност

  • 5 444
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 595
Е, в друга страна, на чужд език, понякога не реагира човек навреме, и на мен ми се е случвало да забравя да питам нещо или изобщо да не осъзная на място и после да допитвам отново или да се чудя. След седмица щом е часът при редовния гинеколог ще изяснят нещата.

Денини - със сигурност си занеси резултатите, дали са ти лист с всички премерени данни предполагам, там има и изчислен риск за прееклампсия, може нещо там да е излязло по-високо. Иначе на фетална морфология не изследват урината, та едва ли са намерили белтък там. На мен само на едната ми мереха кръвното та и и от там не знам дали ще да е, най-добре ще и отговори май гинеколога и.

# 16
  • Мнения: X
Най - добре наистина гинеколога. На мен на ФМ не са ми мерили и кръвно даже.

# 17
  • Мнения: 304
Аз малко по-нагоре писах какво ми каза лекарят .Той ми обясни , за да намалим риска от евентуална прееклампсия и другите неща, които съм  описа. Не ми и казал да имам високо кръвно и т.н доколкото аз си го обяснявам просто като вид превенция.  Естествено каза като отида при гиниколожката си, ако тя прецени,че не е необходимо да ги пия , да ги спра.  Skeeter ,е права, когато ти обясняват на друг език просто слушаш  внимателно и не винаги може да реагираш на секундата с въпрос.  Simple Smile  Да има изчислен 4% ми е рискът за прееклампсия Simple Smile

# 18
  • Мнения: X
Аз лично просто като превенция не бих го пила, но естествено ти ще си решиш.

# 19
  • Мнения: 3 595
Ако наистина ти го изписва само като превенция на базата на никакви показатели, че имаш повишен риск или индикации за прееклампсия е странно. Така или иначе аз бих пила до 24-ти, може да е видял нещо, за което ние тук не знаем, една седмица е само, и тогава бих го обсъдила с гинеколога си.

# 20
  • Мнения: 1 067
Аз лично просто като превенция не бих го пила, но естествено ти ще си решиш.
Казваш така, но вероятно не си даваш сметка какъв е риска при прееклампсия. Аз треперих два пъти за това, слава богу разминах се с хипертония и без последици, но пред мен приеха жена с прееклампсия и мога да те уверя, че нещата бяха сериозни.

# 21
  • Мнения: X
Имам в предвид, че лекарства не се пият просто така, без причина, а само за всеки случай. Както виждаш не на всички го изписват, най - вече на жени предразположени, с кръвно например и т.н.

Все едно ти да пиеш магнезий, без да имаш причина. Аз пия, но имам такава.

Авторке, сега видях, че момиче от моята отчетна е писала, че са й изписали аспирин на ФМ, защото имало стеснение на съдовете от нея към бебето.

# 22
  • Мнения: 58
Денини, защо просто не послушаш лекаря си вместо да се притесняваш? Тук във форума ще получиш всякакви мнения, ето даже се писа, че било абсолютно противопоказно (?!), на нас ли вярваш повече или на лекаря?

Абсолютно съгласна! Не бива да се слушат мнения за лекарства предписани от доктора на момичетата от форума. Аз съм в 31 седмица и пия аспирин протект 1х1 до 36та седмица. Ще чуеш мнения много но от обикновен аспирин до аспирин протект има голяма разлика. 

# 23
  • Мнения: 30 802
Именно- обикновеният аспирин е в доза 500 мг., с позволена дневна доза до 2г., ако правилно си спомням. На почти всички е известно, че аспиринът е безобиден за повечето хора, но в много редки случаи прави страшни реакции.

Съответно ако бременната е настинала, изписват парацетамол, защото ако почне всеки ден по 2г. аспирин, може да има проблеми.

Но 2г. не е 0.1 грам. Нали знаете логото на аптеките, със змията и чашата. Нали знаете какво символизира? Дозата прави лекарството.

Така че наистина, слушайте лекаря, а не ЕЖК във форума.

Аз магнезий си пия по дифолт при бременност, не може да навреди, но може само да помогне.

# 24
  • Мнения: X

Аз магнезий си пия по дифолт при бременност, не може да навреди, но може само да помогне.

Наистина не може да навреди, но всяко лекарство по време на бременност, дори и какви витамини да се пият, трябва да се съгласува с лекар и да е предписано, а не на своя глава.

Аспирин пила ли си за превенция?

В случая говорим, че ако има причина трябва да се пие естествено, но не и ей така без нищо. Иначе на всяка бременна щяха да изписват фолиева + аспирин, например.
И тъй като се чудихме как този доктор от ФМ е дал диагноза, ето и един отговор на въпроса, примерен.

Авторке, сега видях, че момиче от моята отчетна е писала, че са й изписали аспирин на ФМ, защото имало стеснение на съдовете от нея към бебето.

# 25
  • Мнения: 304
Може и това да е била причината, но просто да не ми е казал, за да не ме стряска допълнително не знам и аз. Защото гледахме всички много подробни и заключението му беше, че всичко е нормално и не вижда причина за тревога. Важното, е че не вредя на бебето. Ще си ги пия и на 24-ти, когато отида на прегледа вече ще го обсъдим и с гинеколожката ми Simple Smile
Благодаря Ви много за отговорите Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 048
Ако ще ти е от полза да те ориентира : при мен се наложи прием на аспирин заради високи нива на фибриноген  Peace ако имаш съмнения и  ако има възможност,може да поискаш да ти направят това изследване със следващите кръвни проби .
Успех! Лека бременност и бързо раждане на финала Simple Smile

# 27
  • Мнения: 304
Aз вчера бях на преглед и гинеколожката ми каза да продължавам да си го пия Simple Smile Точно, за да се намали риска от вдигане на високо кръвно, обясни, че това е причината. Моето кръвно в момента е 120/80, което аз мислех, че е нормално, но явно имам риск от вдигане на кръвно. Така че продължавам да си го пия Simple Smile

# 28
  • Мнения: leet
DENINI, вдигането на високо кръвно е опасно, бухай си аспирина щом са ти казали Simple Smile Леко бременнене   bouquet

# 29
  • Мнения: 304
Да пия си , щом трябва Grinning

Общи условия

Активация на акаунт