С какво ви дразнят свекървите- 47

  • 67 352
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 861
Може би трудно се адаптираме  в нови я свят ,все пак сме живяли  в патриархално време.по  инерция  и  без да разбираме  правим каквото ни е  по навик,отработено.Била съм млада,до тогава мама  и тати  нареждали и естествено е  преминало  свекървата да ръководи  и някак е  не толкова дразнещо,поне до известно време,години.Докато съм пораснала. Сега е  съвсем друг животът.Много ми помогна тази тема,без майтап,да разбера мисленето,промените. Също така  вечерта  със снахата поне час си говорихме открито,доста неща си изяснихме и  разбрах. Също се старая  и  ще се старая  да се уча в движение,лесно ми е,защото  приемам друго мнение ,смятам,че  може да има  две  правилни  гледни точки,дори повече. Не   е нужно  да е моята.Това   е  отработено отдавна  у мен.Мисля,че  ще се сближим,ще се разберем,ако  приема още неща  у нея.Големият ни проблем беше,че  10 години не  бях стъпвала  у  тях.Първо заета,после неприета. Та  пиша по повод обаждането,задължително е вече. Особено  когато  сме далеч,не си знаем навиците,бих казала не се познаваме достатъчно.Вече се промени нещото-проблем,приеха ме  и  да нощувам,със сигурност ще продължи с това.Ще  се помага,няма да е  лесно с две наведнъж,но  има оптимизъм и вяра,е всичко ще е наред,има мощна помощ от таткото,ще има и от бабите. Мисля,че  ако се съобразявам  и  замълчавам за неща,които не разбирам,ще ми се обяснят и  ще е ок.И като не се вкопчваме в думи,жестове,а  се приемаме  каквито сме. Признахме си и двете грешки,бе  хубаво си ми беше...Дано го запазим. Няма да е безпроблемно,но да е в рамките на нормалното,повтарям си,че  аз трябва да съм сдържаната,все пак тя има от какво да не  е.Доста е натоварено.Говорих и със сина си насаме докато ме откара на гарата,че ремонт и  няма  пряк превоз,а аз съм  неориентирана в хаоса съвсем. Все му повтарям,че  за да е добре той   и децата,тя трябва да е добре ,дано чу.Обичаме  един мъж и  две деца,общи за двете.Трябва да пазим мира.

Последна редакция: пн, 17 авг 2015, 13:47 от Бор_яна

# 31
  • Мнения: 25 894
Ами да се оплаква. Ти си гледай детето - кое е най-доброто за него. В момента то е най-важният човек в семейството.
Пращай мъжа си сам да ходи, пък детето - по-нататък.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 624
Боряна, може ли да слагаш интервала след препинателните знаци, а не преди тях, понеже се чете ужасно трудно?

# 33
  • Мнения: 18 861
Боряна, може ли да слагаш интервала след препинателните знаци, а не преди тях, понеже се чете ужасно трудно?
Не  знам от къде  така съм привикнала, забравям докато пиша какво трябва. Ще  се старая,но не обещавам успех. Просто навик.Знам правилата.Не  ми пречи да го прескачате, като го напиша, си е изиграло ролята,терапията е  осъществена. Развълнувана съм доста, признавам.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 017
Бор_яна, много се радвам за тебе и внучетата, да са ти живи и здрави и още много време да им се радваш.  bouquet Също и за разбирателството, което успяваш да постигнеш със снаха ти.
Кали, успешна бременност ти желая   bouquet Hug

# 35
  • Мнения: 1 499
Моята свекърва ми заяви , че не можело да сме си близки, защото ми била свекърва. Така било то свекърва и снаха. Обаче се радваше да и казвам "майко" Simple Smile.
Друго било дъщерята, друго било снахата.
Макар че винаги съм се опитвала да се отнасям към нея все едно ми е майка. След като се родиха децата това стана явно невъзможно. Освен това като аргумент изтъкна и това, че много неща я дразнели в мен, основно свързани с нейните разбирания за чистота и подреденост.. newsm78

# 36
  • Мнения: 16
Браво Боряна, и на мен ми предстои това да стана баба, все още не мога да си се представя такава , а за свекървещица----- още отсега съм му казала на синчето, мама е добра и точна , но булчето рода не ми е, та затова маме надалече от мене... за да си се обичкаме и понасяме... а моята свекърва - пренебрегваше ме , че съм била провинциалистка от Сливен , а тя от големия Бургас, и все правеше преглед на бельото ми....чумата.. докато не и оставих бележка един път......

# 37
  • Мнения: X
Моята свекърва ми заяви , че не можело да сме си близки, защото ми била свекърва. Така било то свекърва и снаха. Обаче се радваше да и казвам "майко" Simple Smile.
Друго било дъщерята, друго било снахата.
Макар че винаги съм се опитвала да се отнасям към нея все едно ми е майка. След като се родиха децата това стана явно невъзможно. Освен това като аргумент изтъкна и това, че много неща я дразнели в мен, основно свързани с нейните разбирания за чистота и подреденост.. newsm78
Това, което е казала твоята свекърва, вероятно е прозвучало грубо, но, реално погледнато, е самата истина. Няма как снахата да е мила като дъщерята, т.е. като родното дете. Но, в такъв случай, не е трябвало да се радва на обръщението "майко". Ама и ти, как ще се отнасяш към нея все едно е майка ти?! Уважение, добър тон- да, ама като към майка...няма нужда чак толкова.

# 38
  • Мнения: 18 861
Мнението ми е,че  снаха и свекърва трябва да са на поне 10 см разстояние. Очакванията за близост в повече са грешни.Ние  не сме роднини, не сме майка и дъщеря.Пазим равновесие  в отношенията,и  трябва да си спестяваме реплики и постъпки на майка и  дъщеря.За  мен това е избор на сина ми и  неговото  бъдеще.За  нея  съм миналото му. Има пресечни точки, но нека нямаме големи очаквания.Близки сме чрез него.Не  пряко.На мен ми олекна като стигнах до това.Ако вратата на спалнята им е табу,то важи и  за духовните им решения и  бита.Да  приемаме каквото дадат и  кажат ,не да изискваме  присъствие,особено в решенията им.Същото е  и  в обратния ред -те към нас.

# 39
  • Мнения: 1 521
Здравейте и от мен.Направо не знам как да ви опиша колко много непоносимост изпитвам към моята бъдеща свекърва Grinning . Все още не ми е официално свекърва (ще стане живот и здраве скоро като се оженим) , но тази жена ме подлудява още щом и чуя гласа. Имам един + от цялата работа. Не живее в България и си идва само за 1 месец,но и това ми е много  Laughing Laughing Laughing . Дано и ние някой ден не станем такива лоши и дразнещи свекърви . Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 5 378
Magiince, с какво точно те подлудява?

Аз пък много искам със снахите ми да имаме отношения  като на майка и дъщери. Щом са се оженили за синовете ми, автоматично стават мои деца и  се отнасям към тях със същите емоции, както към синовете ми- с обич и грижа, понякога с недоволство  и критика, с грешките и прошките - зависи от житейските ситуации.

Последна редакция: пн, 17 авг 2015, 22:51 от K.A.G.

# 41
  • при късмета
  • Мнения: 24 135
Много имам да чета от предишната тема, прочетох последните страници на тази.
Кали, леко да мине и да посрещнете дългоочаквания човек с много любов
Боряна, много хубаво звучи написаното. Все така да продължава

# 42
  • София
  • Мнения: 29 058
Моята свекърва ми заяви , че не можело да сме си близки, защото ми била свекърва. Така било то свекърва и снаха. Обаче се радваше да и казвам "майко" Simple Smile.
Друго било дъщерята, друго било снахата.
Макар че винаги съм се опитвала да се отнасям към нея все едно ми е майка. След като се родиха децата това стана явно невъзможно. Освен това като аргумент изтъкна и това, че много неща я дразнели в мен, основно свързани с нейните разбирания за чистота и подреденост.. newsm78
Това, което е казала твоята свекърва, вероятно е прозвучало грубо, но, реално погледнато, е самата истина. Няма как снахата да е мила като дъщерята, т.е. като родното дете. Но, в такъв случай, не е трябвало да се радва на обръщението "майко". Ама и ти, как ще се отнасяш към нея все едно е майка ти?! Уважение, добър тон- да, ама като към майка...няма нужда чак толкова.

Абсолютно съгласна.

# 43
  • Мнения: 1 412
аз ли имам най-ужасната свекърва на света не знам. Днес искаше да даде на детето ми ( 1 г и 1 м ) компот , казах и, че няма да стане , продължи да настоява , но аз и казах, че не става. Как да оставя да гледа детето ми след, като постоянно му дава храна, която не трябва?! Лишавам се никъде да не ходя , само и само да не го гледа. Вчера му купила Киндер , задължително било да яде сладко. Полудявам вече , а това, че бяхме със съмнение за АБКМ е друго . Идем ли на село се започва Бабооо искаш ли млякооо ? Ей хора полудявам с нея . Малката говори много и като и кажем какво вика баба казвая : макооооо:. Ходя , само наблюдавам какво му дава за ядене и вече ме мразят знам, най-лошото е, че моичкия си натиска пърцалите , щото мама квото каже е закон, обаче като и излезнат петната аз го ям

# 44
  • Мнения: 5 173
Що пък трябва да я оставяш някъде? Дъщеря ни я оставих за първи път на 2г и 1м за коледния банкет на ММ, на майка ми, но ние живеем заедно.

Общи условия

Активация на акаунт