С какво ви дразнят свекървите- 47

  • 67 342
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 412
Ние не живеем заедно , изключително рядко се налага да е оставям , аз уча ходя по  изпити налага се за по 3/ часа да е оставям , майка ми не може да я гледа по ред причини, свекито е свободно , но ми се изправя косата , като трябва да я оставя. За пръв път ми направи алергична реакция , когато и е бях оставила да я гледа (бях на изпит) Бог знае какво и е дала беше на 7 месеца . Яд ме е  е, че иначе е готина, но имам чувството, че постоянно се опитва да ме дразни  #Cussing out

Последна редакция: вт, 18 авг 2015, 02:16 от petit 21

# 46
  • Мнения: 5 173
А таткото не може ли да Я гледа?
След като нямаш доверие на бабата, не виждам как си оставяш детето там, още повече, че ѝ е отключила алергия.

# 47
  • Мнения: 1 412
не може, защото ме кара с колата, иначе губя цял ден. Случвало се е и да я гледа
, но понякога изпитите са в неделя и нямам превоз. Когато мога е взимам с мен

Последна редакция: вт, 18 авг 2015, 09:53 от petit 21

# 48
  • Мнения: 1 521
Magiince, с какво точно те подлудява?

Аз пък много искам със снахите ми да имаме отношения  като на майка и дъщери. Щом са се оженили за синовете ми, автоматично стават мои деца и  се отнасям към тях със същите емоции, както към синовете ми- с обич и грижа, понякога с недоволство  и критика, с грешките и прошките - зависи от житейските ситуации.

Първо като и чуеш гласа един такъв писклив ти става лошо. Разбира се, не е това причината. Самата тя се има за много велика,че тя е човека с парите,а всъщност не е така изобщо.Една стотинка не е пратила на мъжа ми за времето в което сме заедно,да не говорим,че като се сгодихме даже не си направи труда като си дойде в България да каже едно "честито" .. За нея не са важни децата и,а собствената и майка.Без нея никъде не отива и се допитва за всичко до бабата..направо е чудо. Е как да не те дразни  ooooh! newsm78 #Crazy

# 49
  • Мнения: 5 173
Петит, щом не ти харесва как свекърва ти гледа детето, си махнал жена, докато сте на изпити с ТМ. Честно, не бих причинила това на моето дете.

# 50
  • Мнения: 21
Бе не съм за тази тема... Влезнах от чисто любопитство да се посмея, защото знам как се разказва за тези случки в минало време и с насмешка, ама в действителност знам, че тогава съвсем не ти е било толкова забавно... Както и да е... Моето включване е в противоположното мнение за свекървата.

the wishmaster не е точно така, че няма как снахата да е мила като дъщерята. Аз вече втора година не мога да угодя на дъщеря й (всъщност не съм само аз), а и вече нямам желание. Няма някаква война - просто и двете си фамилиарничим една пред друга, а пред мъжа ми и свекърва ми една за друга явно само аз. Но все пак говорим за обективни хора с всичкия си, за които бях сигурна, че виждат коя всъщност греши в подхода си към околните и рано или късно ще вземат страна. Права си, че в подобни ситуации много трудно вземаш решение за думите си... И ето че свеки сега си споделя всичко с мен, особено това, което й тежи и казва, че винаги ще застане зад мен пред всички... а аз само се надявам да не се стига дотам, но също бих я подкрепила във всичко.

"...ама като към майка...няма нужда чак толкова."

Напротив! Чувствам я като майка и много съжалявам, че не мога да накарам моята майка да не е такава латерна за всичко и да не ми повтаря едно и също всеки път по 5 пъти... и не, не е учителка!

Знам, че просто съм късметлийка... Съвсем не ви упреквам, че вие нямате подход - той трябва да е двустранен.

# 51
  • Мнения: 13 831
И аз не бих се разтичала от чужбина само заради едното "честито" на годеж, пък било на сина или дъщерята. Хората за какви по-сериозни неща не си идват, заради парите. Като толкова искате да ви честити, отидете вие! Хем ще се поразходите Laughing
Това с гласа е просто смешно.

# 52
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Знам, че просто съм късметлийка... Съвсем не ви упреквам, че вие нямате подход - той трябва да е двустранен.
И как точно направи гениалното заключение, че всички в темата нямат подход към другата страна?  ooooh! И какво общо има късмета с въпроса?

# 53
  • Мнения: 1 521
И аз не бих се разтичала от чужбина само заради едното "честито" на годеж, пък било на сина или дъщерята. Хората за какви по-сериозни неща не си идват, заради парите. Като толкова искате да ви честити, отидете вие! Хем ще се поразходите Laughing
Това с гласа е просто смешно.

Не,не,явно не съм се изказала точно. Тя си дойде не за годежа (не съм го очаквала) ,а по принцип всеки август си идва за почивка. Имах в предвид,че като ни видя ( в предвид това,че не ни е виждала 1 година) само ни попита :" Какво правите" вместо да каже :"Честито" или "Радвам се за вас" . Според мен е редно да поздравиш сина си за такова нещо,не знам.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 7 147
И аз не бих се разтичала от чужбина само заради едното "честито" на годеж, пък било на сина или дъщерята. Хората за какви по-сериозни неща не си идват, заради парите. Като толкова искате да ви честити, отидете вие! Хем ще се поразходите Laughing
Това с гласа е просто смешно.

Абе то "честито" може да се каже и по телефона абсолютно безплатно...
Иначе това за гласа и че не пращала пари, наистина е...  ooooh!

# 55
  • Мнения: 9 456
Аз пък не разбирам защо майката/свекървата трябва да праща пари на децата, които са големи и дори са решили да се женят. Разбирам да им донесе някакъв символичен подарък от чужбина, ОК. Големите подаръци са за сватбата. За годежа, да не ти пука. Гледай при подготовката на сватбата да не ти се меси, че там стават големите дрязги.

# 56
  • Мнения: 4 420
 petit 21, дъщеря ми беше на 7-8 месеца, когато 3 дни пътувахме всеки ден от Русе до Свищов, за да си взема изпитите. Нямаше как да оставаме да спим там, заради кучето, че и него нямаше на кого да поверим. С мъжа ми ме чакаха в барчето, добре, че не се пушеше вътре де. Детето ядеше, спеше нямаше никакви проблеми. Не бих я оставила на някого, който не може да се грижи за нея.

Magiince, за едно честито да се ядосваш няма смисъл. Тя може да му е честитила по телефона, може да не е от възторг от годежа също. Не е длъжна да се радва за вашия годеж. Моята като чу, че ще вдигаме сватба каза - ми ние пари нямаме, на нас не разчитайте /не че сме имали намерение да разчитаме на тях, а просто отидохме да им занесем покани  Mr. Green/

# 57
  • Мнения: 1 521
Боже,явно наистина не мога да се изразя както искам.НЕ ИСКАМ да ми праща пари по никакъв повод,просто го споменах,защото като се съберем в компания тя започва да говори неща от сорта на :" Аз съм човека с парите.", "Аз им давам всичко" , "Те мен ако не гледат ,кой друг,нали аз плащам за всичко". Та затова го казах.Изхвърля се с думи,който изобщо не са верни и ние една стотинка не сме видели от нея,тогава защо лъже? Заради това го споменах,а не от гледна точка ,че чакам на нейните прословути пари. Достатъчно големи сме да не искаме някой да ни гледа и прочие. Просто ме дразни изказа и. Това е Simple Smile За сватбата няма да очакваме нищо от нея.Моите родители ще помогнат,а останалото от мен и мъжът ми.От нея не очаквам нищо. smile3521

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И аз не бих се разтичала от чужбина само заради едното "честито" на годеж, пък било на сина или дъщерята. Хората за какви по-сериозни неща не си идват, заради парите. Като толкова искате да ви честити, отидете вие! Хем ще се поразходите Laughing
Това с гласа е просто смешно.

Не,не,явно не съм се изказала точно. Тя си дойде не за годежа (не съм го очаквала) ,а по принцип всеки август си идва за почивка. Имах в предвид,че като ни видя ( в предвид това,че не ни е виждала 1 година) само ни попита :" Какво правите" вместо да каже :"Честито" или "Радвам се за вас" . Според мен е редно да поздравиш сина си за такова нещо,не знам.
После пък ще има "Тая пък що не пита как сме".
И защо е длъжна да праща пари на здрав, прав мъж. Двама работещи хора сте.
Доводите, които изтъкна за свекърва ти са доста дребнави.

# 59
  • София
  • Мнения: 29 052
Скрит текст:
Бе не съм за тази тема... Влезнах от чисто любопитство да се посмея, защото знам как се разказва за тези случки в минало време и с насмешка, ама в действителност знам, че тогава съвсем не ти е било толкова забавно... Както и да е... Моето включване е в противоположното мнение за свекървата.

the wishmaster не е точно така, че няма как снахата да е мила като дъщерята. Аз вече втора година не мога да угодя на дъщеря й (всъщност не съм само аз), а и вече нямам желание. Няма някаква война - просто и двете си фамилиарничим една пред друга, а пред мъжа ми и свекърва ми една за друга явно само аз. Но все пак говорим за обективни хора с всичкия си, за които бях сигурна, че виждат коя всъщност греши в подхода си към околните и рано или късно ще вземат страна. Права си, че в подобни ситуации много трудно вземаш решение за думите си... И ето че свеки сега си споделя всичко с мен, особено това, което й тежи и казва, че винаги ще застане зад мен пред всички... а аз само се надявам да не се стига дотам, но също бих я подкрепила във всичко.

"...ама като към майка...няма нужда чак толкова."

Напротив! Чувствам я като майка и много съжалявам, че не мога да накарам моята майка да не е такава латерна за всичко и да не ми повтаря едно и също всеки път по 5 пъти... и не, не е учителка!

Знам, че просто съм късметлийка... Съвсем не ви упреквам, че вие нямате подход - той трябва да е двустранен.

И аз съм късметлийка - никой, който не ми е родител, не ми се прави на такъв, и съответно не очаква да му се правя на дъщеря.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт