За пенсионната реформа и възрастовата разлика...

  • 6 472
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 344
Пак взимам думата, но съм в ситуацията на автора и следя дискусията. И аз в момента не се тревожа за финансите. Пенсията за сега ми е достатъчна и дори мога да спестявам по малко. Но ако се наложи да купувам лекарства /Дано не се стига до там!/, ще стане трудно. Най-важната ни инвестиция с моя съпруг е, че вложихме парите си в образованието на синовете ни и им осигурихме дом. Имат хубава работа и добри доходи. Мисля, че няма да ме оставят да мизерствам, ако чак толкова изпадна в затруднение. Както Николай казва, не е трагедията в парите. Лошото е, че оставаме  самотни. На 61 г.човек не е стар, за да е самотен. Но това е. Лоша съдба. На никой от вас не я пожелавам.

Ще си позволя да споделя какво правят немските пенсионери по мои наблюдения- разходки, често с кучета; по предварително набелязани дати, 2 пъти в месеца се събират на кафе примерно бивши колежки и не само на кафе- ходят на плуване, на сауна, играят различни игри; посещават курсове- готварство, йога, освобождаване от стреса, цветарство, правилно хранене ииииии....Не бих искала да бъда нетактична, но самотна бих се почувствала, само при смъртен случай на децата. Във всички останали случаи не е оправдание самотата!!! Thinking Въпрос на организация и възприятие...

# 91
  • Мнения: 9 698
Както и да е, просто разстоянието наистина ме изненада.

Хубаво де, може да са 17 минути, 23 минути пеша..

Мисълта ми беше, че човека е инвестирал е нещо, което в момента на инвестицията, според всички останали, е било глупост. Нооооо въпросният явно е мислил доста по-напред. "Пенсията" му е осигурена.
А можеше да купи 2 апартамента и до там...  Laughing

# 92
  • Мнения: 54 723
Както и да е, просто разстоянието наистина ме изненада.

Хубаво де, може да са 17 минути, 23 минути пеша..

Мисълта ми беше, че човека е инвестирал е нещо, което в момента на инвестицията, според всички останали, е било глупост. Нооооо въпросният явно е мислил доста по-напред. "Пенсията" му е осигурена.
А можеше да купи 2 апартамента и до там...  Laughing


Надали! Wink
За мен е чиста случайност.
По-скоро е нямал пари за 2 апартамента тогава.
Но, риск печели, риск губи. Имал е късмет да се промени ситуацията.

# 93
  • Мнения: X
  bouquet
И 2 апартамента да беше купил, пак щеше да изкара някой лев от наем, все пак е морето.
Но това за нямането на толкова пари в конкретен момент е доста вярно. Как да осигуриш старини, когато и настоящето едвам го крепиш?

# 94
  • Мнения: 5 363
Veilet, имам и бивши колежки, имам и приятелки, с които излизам. Това обаче не намалява болката ми и празнотата в душата ми. Те не могат да заместят човека, с който съм живяла 40 г. в любов и разбирателство.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт