За пенсионната реформа и възрастовата разлика...

  • 6 471
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 344
Чак на Вие не е необходимо Simple Smile не съм специалист. Аз поне обмислям идеята за закупуване на ценни метали, злато, но определено не под формата на бижута, а на кюлчета. Не съм се интересувала подробно.

Учтивата форма на обръщение съм използвала не иронично, а защото не Ви познавам лично- поне така ни учиха навремето в училище. Приемете го като форма на уважение, а не с обратен минус! Simple Smile И да, идеята за закупуване на ценни метали под формата на кюлчета е печаливша, но в случай, че разполагате с големи финансови ресурси и то в наличност. Иначе не е лошо като идея, никак даже... newsm10 Peace

# 46
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Честно казано аз съм насочена малко консуматорски или следвам сентенцията от една песен: "Носете си новите дрехи, момчета
Падаме, както ходим, умираме, както спим ..."

На частни пенсионни фондове не успях да повярвам.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 017
Чак на Вие не е необходимо Simple Smile не съм специалист. Аз поне обмислям идеята за закупуване на ценни метали, злато, но определено не под формата на бижута, а на кюлчета. Не съм се интересувала подробно.
Идеята определено е добра, стига човек да има възможност. Съгласна съм за недвижимите имоти.

# 48
  • Мнения: 344
Честно казано аз съм насочена малко консуматорски или следвам сентенцията от една песен: "Носете си новите дрехи, момчета
Падаме, както ходим, умираме, както спим ..."

На частни пенсионни фондове не успях да повярвам.



А, според мен трябва да се търси баланса- не е зле да си носим новите дрехи, но и за старините да не забравяме. Сигурно в Бг частните пенсионни фондове нямат популярност, но в Западна Европа доста хора разчитат на тях в един по-късен етап от живота си. Naughty

# 49
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
veilet , сигурно си права, ама други са ми приоритетите, дет' се вика  Wink
Просто друго ми е на дневен ред, както писах по-горе и за сега се надявам на приличния осигурителен доход. И другото - да съм здрава да работя, че децата ми са малки.

Може би като наближа пенсионна възраст ще започна да мисля и за живота около и след пенсиониране.

# 50
  • Мнения: 344
veilet , сигурно си права, ама други са ми приоритетите, дет' се вика  Wink
Просто друго ми е на дневен ред, както писах по-горе и за сега се надявам на приличния осигурителен доход. И другото - да съм здрава да работя, че децата ми са малки.

Може би като наближа пенсионна възраст ще започна да мисля и за живота около и след пенсиониране.


Много добре те разбирам, защото твоята "козя" пътечка вече съм я извървяла. Кристално ми е ясно, че е стръмна, трудна и с пот на изкачване... И аз мислех и направих навремето като теб- всичко спестено давах за образование на детето, докато си стъпи на краката и сега колелото се завъртя отново към мен- ще мисля за старост... Бих предпочела да е за нещо друго, но не мога да върна младостта... Hug

# 51
  • Мнения: X
Чак на Вие не е необходимо Simple Smile не съм специалист. Аз поне обмислям идеята за закупуване на ценни метали, злато, но определено не под формата на бижута, а на кюлчета. Не съм се интересувала подробно.

Учтивата форма на обръщение съм използвала не иронично, а защото не Ви познавам лично- поне така ни учиха навремето в училище. Приемете го като форма на уважение, а не с обратен минус! Simple Smile И да, идеята за закупуване на ценни метали под формата на кюлчета е печаливша, но в случай, че разполагате с големи финансови ресурси и то в наличност. Иначе не е лошо като идея, никак даже... newsm10 Peace
Влагането в имот също изисква огромен ресурс, а възвръщаемостта е силно под въпрос. Ако няма да се отдава под наем и да е сигурно, че ще има доходност - няма смисъл. Къща да се купи, за да се продаде на петорна цена след 30 години - я стигне тази цена, я не. А и инфлацията както играе, парите от продажбата я стигнат, я не. Тъкмо я изплатиш, и не можеш дори 1/2 от цената да й вземеш... Има доста такива примери на село. Руснаците накупиха имоти в България, скоро английската вълна също ще секне...
Не знам, не съм специалист, както казах, но имотът е прекалено скъп, а и в България прекалено емоционално и лично "влиза" на собственика си - не е моят тип инвестиция за старини.

# 52
  • Мнения: 344

Влагането в имот също изисква огромен ресурс, а възвръщаемостта е силно под въпрос. Ако няма да се отдава под наем и да е сигурно, че ще има доходност - няма смисъл. Къща да се купи, за да се продаде на петорна цена след 30 години - я стигне тази цена, я не. А и инфлацията както играе, парите от продажбата я стигнат, я не. Тъкмо я изплатиш, и не можеш дори 1/2 от цената да й вземеш... Има доста такива примери на село. Руснаците накупиха имоти в България, скоро английската вълна също ще секне...
Не знам, не съм специалист, както казах, но имотът е прекалено скъп, а и в България прекалено емоционално и лично "влиза" на собственика си - не е моят тип инвестиция за старини.
[/quote]

Да, съгласна- има логика, но какво мислиш, ако наследиш имот?! Не е ли той инвестиция за старините и каква по-точно. Вариант 1: под наем. Не е за предпочитане, тъй като трябва да се упражнява постоянен контрол. Обикновено мебелите и техниката не се пази и в крайна сметка ремонта изисква повече средства, отколкото си придобил във времето. Вариант 2: продажба. На този етап не е за препоръчване при падналите цени на недвижими имоти, но все пак е светлинка в тунела...Може би след време?! Thinking

# 53
  • Мнения: X
Не мога да направя сравнение между сега и някакво хипотетично бъдеще след десетки години. Просто няма как да стане. Но предвид сегашната ситуация на пазара, върху която имам горе-долу поглед, понеже край мен всеки нещо се опитва да купи и продаде - имот не е препоръчителен за инвестиция.
Трябва да е нещо, до което само собственикът има достъп, а имотът, както се писа и по-горе, се амортизира и просто не се пази.
Е, в случая не говорим за търновските и софийските бабички, които дават едната стая на апартамента си на студентки Simple Smile При тях има някакъв контрол, съответно възвръщаемостта е една идея по-добра. Поне си покриват тока и водата.

# 54
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Чак на Вие не е необходимо Simple Smile не съм специалист. Аз поне обмислям идеята за закупуване на ценни метали, злато, но определено не под формата на бижута, а на кюлчета. Не съм се интересувала подробно.
Идеята определено е добра, стига човек да има възможност. Съгласна съм за недвижимите имоти.

Идеята е изключително лоша! Следете пазарите бе хора  Laughing

# 55
  • Мнения: X
Защо да е лоша?

# 56
  • Мнения: 344
Не мога да направя сравнение между сега и някакво хипотетично бъдеще след десетки години. Просто няма как да стане. Но предвид сегашната ситуация на пазара, върху която имам горе-долу поглед, понеже край мен всеки нещо се опитва да купи и продаде - имот не е препоръчителен за инвестиция.
Трябва да е нещо, до което само собственикът има достъп, а имотът, както се писа и по-горе, се амортизира и просто не се пази.
Е, в случая не говорим за търновските и софийските бабички, които дават едната стая на апартамента си на студентки Simple Smile При тях има някакъв контрол, съответно възвръщаемостта е една идея по-добра. Поне си покриват тока и водата.

Абсолютно си права!!! Споделям!  Simple Smile

# 57
  • out of space
  • Мнения: 8 574
1000 к си изкарвам от това на месец, не е много, но не е и малко. Дали да ти кажа? Дори за горното бих взела пари, ама аре.

# 58
  • Мнения: 54 723
Съболезнования за автора... Sad
Обаче не разбирам какво общо има това с пенсионната реформа.
Хора умират на всякаква възраст, в пенсионна е най-естествено и логично.

Съгласна съм с Ън.
Тези дето хич не ги вълнуваше пенсията и нямаше да доживеят, сега се тюхкат защо са работили без договори и нямат стаж.
Ами, ето че доживяха и стигнаха до пенсия.
Така, че мислете!
Времето си лети и трябва да се мисли отрано.

За имотите - да не живееш в града, в който е имота, е доста рисково.
Като наемодател, в голям град, мога да кажа, че не е безпроблемно и гарантирано като доход.
Има много ядове, данъци, ремонти, не е само да прибираш парите.
А и трябва да го купиш, все пак.

За да живееш само от наеми, са ти нужни минимум 2, дори 3 имота за отдаване.

# 59
  • Мнения: X
Оф, извинявай, ама тук осъждаме как да докараме нещо малко над 200 лв. Включването ти не е много адекватно. Ако ще се правим само на интересни, аз няма да играя. Малко по-бедна съм от теб.
На един прост чифт обици веднага мога да им взема няколко левчета, като ги занеса на златаря. На инвестиционното злато какъв му е проблемът?

Общи условия

Активация на акаунт