мнения за фирма за домашна помошница Domestina?

  • 52 556
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17
Здравейте,
Днес търсих мения относно доместина, защото не знаех как да постъпя в случай, че имам конкретни изисквания за начина на почистване на дадена повърхност. Чудех се как другите постъпват в такъв случай и попаднах на тази тема.
Искам да добавя и моето мнение, защото си мисля, че моя опит би могъл да бъде полезен на някой, който тепърва мисли да пробва доместина.
Аз съм викала домашна помощница 4 пъти досега от този сайт и също така ги използвах да викна фирма, която ми почисти с машина на място килимите и тапицерията на дивана. Отскоро съм на абонамент, но се престраших за абонамент, само след като почувствах, че има как да намаля щетите от "почистването".
 Имайте предвид, че винаги чистя успоредно с тях, т.е. те първо получават най-лесните задачи, второ, винаги съм там, за да им помогна за нещо и трето, абсолютно винаги в началото им давам ясни задачи.
3 от домашните помощници, които са идвали бяха свършили между прилично и добро количество работа, като естествено имайте предвид, че аз сравнявам със себе си.
1 домашна помощница ми скъса нервите. Тя дойде и започна да ми се оплаква от здравословните си проблеми, след това изцяло пренебрегна списъка от задачи, който и бях дала и започна да си чисти ей така в кухнята (при което в последствие разбрах, че ми е счупила блендера и го е замаскирала). След като видях какво е положението с нея си казах - давам ѝ да глади. Все си мисля, че колкото и да е неприятно, всеки може да се справи с гладене на тениски. Тениски за бога. Аз съм програмист и нямам ризи или някакви рокли или сака. Тя буквално не спря да мрънка, първо беше дъската, после ютията, после пространстовото, и мрън и мрън. Изглади не повече от 15 тениски за 3 часа!. Аз след това бях напълно скандализирана и над 6 месеца не поръчвах домашна помощница.
Искам обаче да отбележа, че предишните три наистина бяха добри. Една от тях работеше толкова чевръсто, беше толкова усмихната, че направо не исках да се разделяме. С две от тези три свършихме цяло основно почистване на апартамент от 50 квадрата (буквално нямаше непочистено кътче и те сами предлагаха задачи по едно време). С третата свършихме по-малко работа, но пак беше от изключителна помощ и не мога да се оплача от нея.
Идва ред да опиша преживяването с килимите и тапицерията на дивана. Та идват момчетата и в началото всичко супер. И по едно време ме викат да ми кажат, че едно петно от кафе не може да се махне. Отивам да видя - ми то не е мръднало изобщо. Тъй като съм досадна им намилах на главата, докато не донесоха по-силен препарат и петното се махна. Така, че настоявайте си. В крайна сметка цените са им ужасно високи и ги викате, защото са професионалисти. То ако ги виках за обикновени петна, които аз мога да си махна - нямаше да ги викам изобщо. Но по-неприятното беше, че доместина не ми бяха взели парите онлайн, както за домашна помощница, ами явно се очкаваше това да се плати на ръка. Супер конфузна ситуация и добре, че имах кеш някакъв, та оправихме нещата. Като стана въпрос за бележка обаче - нямало. Та с това ме загубиха и отсега ще си викам от друго място такива по-специализирани услуги.
Защо се върнах към доместина -> преместих се на друго място и тъй като апартамента беше двойно на предишния ми - въпреки многото чистене от моя страна не му виждах края. Та бях съвсем се отказала от доместина тогава и викнахме друга фирма - за 8 часа една жена и идеята беше да почистим подове, баните и шкафовете. Тази жена дойде в 0830 буквално работи само първите два часа. След като я викнах към 1030 часа за малко кафе и тя ми разказа за децата си и сякаш реши, че сме приятелки и след това всичко, което е свършила, трябваше да го минавам пак. Това ми скъса нервите ужасно много, защото аз наистина разчитах на нейната помощ, но в резултат на нейната пълна безхаберност аз трябваше да чистя всеки ден след работа в продължение на седмица.
Затова си казах - ок връщам се към доместина, все пак там опита ми показва, че на всяка 4та, 3 би трябвало да стават.
Намерих една жена с много добри отзиви (можеш да ги прочетеш преди да я поръчаш) и я викнах за абонаментно. Като тогава реших да й дам само да глади. Този път имаше ризи и тъй като се бяхме местили всичко беше за гладене. Имайте предвид, че аз не искам перфектно изгладено, но искам да не ме е срам да излезна навън с тези дрехи. Та с тази идея си казах - ако мине половината ни дрехи пак ще е много. Та първо, че успя да изглади дрехите много добре, второ, че наистина беше минала повече от половината ни дрехи (което наистина е много), но даже беше дала съвети на приятеля ми да намали центруфугата за някои дрехи. Жената наистина е много съвестна и съм супер доволна от нея.
За съжаление пак се стигна до доместина - един път жената беше болничен и ми се обади (те ги задължават лично да ти се обадят, нищо че получаваш мейл и вайбър съобщение). Всичко точно и е напълно разбираемо - хора сме, разболяваме се. Но аз наистина разчитам на това почистване и се надявах, че от доместина ще изпратят някого, ако не точно този ден и час, то поне следващите 7 дена. Обаждам се на телефона на доместина, за да попитам дали ще ми пратат жена заместник за този ден и те започнаха да ми разтягат локуми как лятото видиш ли всички чистели основно и затова много били заети, но ако изникнело нещо до края на седмицата щели да ми се обадят. Върнаха ми парите за това несъстояло се посещение, но и не се обадиха. Не е голяма драма, но имайте предвид, че е възможност и ако разчитате на тези посещения е хубаво все пак да си отделите време "резерва", за да може да се спасите сами ако все пак жената не може да дойде. От Доместина няма да ви предоставят резервна помощница.
На кратко: зависи напълно на каква жена ще попаднете. Не се задоволявайте с глупости от съпорта им - настоявайте на своето. Бъдете директни с жената, която дойде - ясно и кажете цели за посещението, кое къде е и кое да не пипа и не бъдете прекалено мили с тях, защото ще ви се качат на главата. Ако сте с абонамент, то ще си проличи в бъдеще дали може с тази жена да се говори нормално или само трябва да го давате с чеклиста.
Ако някоя от вас има други трикове как да се намалят поразиите от посещението на домашни помощници или как да намалим чистенето след тяхното "чистене" ще се радвам да го сподели.

# 61
  • Мнения: 19 501
То всичко хубаво, ама ако ще чистя заедно с Доместините - за какво ги викам изобщо? На мен идеята ми е да се улесня и да не си късам нервите. Ако ще слушам изповеди на кафе от тях или мрънкания как не им е удобно да чистят или са изморени, че  и да си плащам за това удоволствие, имам по-добра идея как да изхарча едни пари.

# 62
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Направо завидях на упоритостта ви да ползвате Доместина, след като от всички опити само 1 е бил успешен. По-добре препоръчана чистачка от познати, съседи, колеги ...

# 63
  • Мнения: 36
Малко много ми се вижда 50-60 лв. за 4 часа почистване... Вие какво мислите?

# 64
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Моят опит: първата жена, която дойде... не успя да изчисти за 4 часа около 20 кв. метра - банята и кухненския бокс /плотове, хладилник, печка/, не е пипала нищо вътре в самите шкафове. Дадох й да разбере, че не е достатъчно ефективна.

Втората жена - доста по-добре се справи, но остави неизчистени детайли, остави парцала с пълна с вода  кофа в коридора + наплю колежката преди нея, че нищо не е измила.

Третата жена - най-добре се справи първия път, когато изчисти хола и спалнята отлично. Вторият път обаче трябаше да изчисти кухнята и балкона. Беше използвала много агресивен препарат и повреди плота около мивката ми. Стоят големи бели петна - махане няма. От Доместина ми казаха, че не приемат оплаквания, че жените са самонаети служители и могат само да ми помогнат да заведа дело срещу изпълнителката и тя да ме компенсира. Не виждам как една такава жена може да ми плати смяната на плота. Отказах. И много съжалявам, защото беше старателна, но нямаше елементарни познания кои препарат за какво се използва Sad

Като заключение - няма нужда да се плаща на Доместина като посредник, защото освен да взимат комисионна от двете страни нищо друго не правят, нищо не гарантират - нито качеството на работата, нито морала на изпълнителите. което ще рече, ако някоя от тези жени открадне нещо (което не е моят случай) не може да се очаква компенсация. Не смятам, че е справедливо.

# 65
  • Мнения: 19 501
То като е така наистина сами да си търсим кой да ни почисти, за какво е този посредник?

# 66
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
То като е така наистина сами да си търсим кой да ни почисти, за какво е този посредник?

за самите домашни помощници също е зле - някой им взима част от парите при всяко посещение!
поне да беше еднократно, щеше да е по-коректно

# 67
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340

За съжаление пак се стигна до доместина - един път жената беше болничен и ми се обади (те ги задължават лично да ти се обадят, нищо че получаваш мейл и вайбър съобщение). Всичко точно и е напълно разбираемо - хора сме, разболяваме се. Но аз наистина разчитам на това почистване и се надявах, че от доместина ще изпратят някого, ако не точно този ден и час, то поне следващите 7 дена. Обаждам се на телефона на доместина, за да попитам дали ще ми пратат жена заместник за този ден и те започнаха да ми разтягат локуми как лятото видиш ли всички чистели основно и затова много били заети, но ако изникнело нещо до края на седмицата щели да ми се обадят. Върнаха ми парите за това несъстояло се посещение, но и не се обадиха. Не е голяма драма, но имайте предвид, че е възможност и ако разчитате на тези посещения е хубаво все пак да си отделите време "резерва", за да може да се спасите сами ако все пак жената не може да дойде. От Доместина няма да ви предоставят резервна помощница.

и аз имах такъв случай, жената ми се обади 15 минути преди часа, в който трябваше да е вкъщи. аз бях минала вече половината път от работа, за да й отключа и ми загуби времето в пътуване по средата на напрегнат ден. но да кажем, че се е разболяла 15 минути преди да дойде вкъщи. за компенсация - не ми изпратиха друга!
парите за посещението си ги чакам още да ги върнат. ако аз бях постъпила така и откажа часа 15 минути преди той да започне ще ми приберат парите като за свършена работа, а когато те го откажат аз оставам да си чакам авансово взетите пари...

# 68
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз искам да споделя мнението си за Доместина, защото съм доста разочарована от тях. Направих си абонамент в средата на юли. Първото посещение на избраната домакиня беше 25.07. Истината е, че се справи доста добре жената, това което поисках беше свършено. Веднага след нейното посещение ме информираха от сайта, че следващите два пъти тази домакиня ще отсъства. Казах си ок, летен сезон е, отпуски.  За едното от пропуснатите почиствания ми изпратиха заместичка, която също се постара и се справи много добре. От тук нататък - никой не се появи повече. Избраната по абонамент домакиня 3 пъти подред пропусна  посещения, на които аз разчитам. Уведомяване от сайта, че няма да има посещение получавах в последния момент, а самата домакиня ми пишеше съобщения постфактум, часове по-късно, като последния път дори не си направи труда да ме информира. В следствие на тази некоректност реално от 6 заявени посещения аз имам само 2 реализирани, като за всяко от тях 5 дена преди това ми се изтеглят пари от картата. Сега се отказах от тази несериозна домакиня и ще опитам с още една, но честно казано нямам големи надежди, че ще се получи. Изключително съм разочарована от отношението и услугата.

# 69
  • Мнения: 1
Може да ни потърсите
0877729807
S&T Cleaning 2021LTD

Общи условия

Активация на акаунт