за гинипрала и страничните му ефекти

  • 2 754
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Комбинацията верапамил-гинипрал не е необичайна за гинеколозите явно:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&d … amp;dopt=Abstract - макар че тук е много кратко заключение.
Принципно изписват гинипрала с някое от тези лекарства - верапамил, пропранолол, атенолол - всички момичета в болницата имахме някоя от тези комбинации, основно според предпочитанията на различните лекари явно newsm78
Пропранолол е С-категория - липсват достатъчно данни и може да се ползва ако ползата надвишава евентуалния риск.
Тези работи ги гледах,докато бях бременна,за собствено успокоение - иначе не съм лекар, за да мога да оценявам практиките.

# 16
Здравей, и аз пих гинипрала от началото на 5м., лежах във втора градска на инжекции и системи. Цялата бременност бях с контракции и болки, но , за щастие - без разкритие. От гинипрала + системите за 2 седмици напълнях  с 15кг. Но не е задължително за теб, спокойно. Искам да те успокоя за гинипрала - аз съм зле със сърцето по принцип и като го започнах, имах чувството, че ще получа инфаркт. Прочетох листовката на верапамила и на своя глава не го започнах, въпреки съветите на лекаря ми. Беше лошо първите 10 дни. После му хванах цаката - пиеш лекарството и лягаш. Задължително. Успиваше ме и за около 1ч.дремвах, което ме спасяваше от световъртежа и сърцебиенето, иначе припадах. И МНОГО ВОДА. Не сок от кутия, а вода или прясно изцеден сок от червено цвекло, ябълка и морков. Поне 3л. на ден, но внимавай със задържането на течностите. Спокойно, всичко ще бъде наред. Само почивай / ЛЕЖИ/  защото тогава матката е спокойна. Разбарх го след 6 посещения в болница. Спи и лежи, угаждай си и се глези, никакви нерви и вс. ще бъде ок.

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз съм на спазмалгон, папаверин и магнерот! Но докторът каза, че ако не ми мине ще започна на гинипрал, но понеже е доста по-силен ще трябва да го пия с изоптин /за стомаха/.

# 18
  • Мнения: 3 216
Гинипрала го започнах в края на 7-я месец и последното хапче го изпих 3 часа преди да родя.
Само че на мен ми го бях изписали в комбинация с Паматом,който уж трябваше да намали тези ефекти от Гинипрала.Нищо подобно-ходех като ударен самолет.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз също имах сърцебиене и виене на свят от гинипрала, а пиех и верапамил, но.. Това е най-ефикасното лекарство за контракции. Особено щом си в 21-ва седмица, не го спирай!Пий го!

# 20
  • София
  • Мнения: 418
И аз така - гинипрал + верапамил или изоптин от 4 до 9-ия месец, плюс магнерот и допегит през последните два месеца, плюс инцидентно папаверин при болки или спазмалгон при по-други болки - въобще ходещ химически завод. Бях научила листовките наизуст, основно от страх заради бебето. Нямах странични реакции. Но те всичките тези се неутрализираха взаимно според мен.

# 21
  • София
  • Мнения: 361
аз пих гинипрал + верапамил 4 дена по лекарско предписание и също треперих цялата
после ми предписаха - магнерот + но шпа - за 15 дена - още ги пия

# 22
  • Мнения: 1 645
Аз пиех Гинепрал + Магнерич, от началото на 6 месец, и ги спрях когато влезнах в 9 месец.Лекарят ми предписа и някакво лекарство за сърцебиене,ако получа такова от Гинепрала, но не се наложи да го пия.
Нямах никакви оплаквания.
Ако не ти понася Гинепрала,поговори с лекаря си,дали не може да го замени с някое друго лекарство.Но да го спреш Naughty

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Пих Гинипрал и Пропранолол от 28 г.с. до 34 г.с. Лежах и в болница на системи кормагнезин - тогава получавах сърцебиене въпреки хапчетата, но в последствие организма привиква. Обади се на лекаря си и му кажи, но в никакъв случай не си променяй дозите сама, щом да ти изписали Гинипрал, значи трябва да го пиеш.

# 24
  • Мнения: 56
Kъм:AVK
Здравей! Аз карах много тежка бременност (дъщерями е вече на 7 месеца), защото имах много контракции част от 6, целия 7 и целия 8 месец лежах за задържане в "Майчин Дом"-Варна. От 6 месец пиех гинипрал, магнерич и нош-па и междувременно всеки ден ми включваха по една система с кормагнезин. В интерес на истината най-добре ми действаше гинипрала започнах го по половинка на 6 часа като се стигна до там че в осмия месец го пиех по 1 през 4 часа . Много е важно да знаеш че той се увеличава постепенно и се намалява постепенно и така се спира в никакъв случай не се спира рязко защото тогава ще видиш за какво сърцебиене става въпрос ! Сърцебиене наистина има и е много гадно но то е само докато привикнеш първата седмица като се спира също има сърцебиене. Аз като влазох в 9тия месец спрях всички хапчета и ме изписаха но гинипрала го спирах постепенно. Но пий го наистина много облекчава контракциите само с лежане и почивка няма да стане, те също са много важни не и само с тях ! Пожелавам ти успех и стискам палци и знай че всичко си заслужава, щастието което ще изпитваш след това е несравнимо и заличава всички неприятни моменти !

# 25
  • Мнения: 219
Здрваей AVK,

И аз като другите мами пиех гинипрала в комбинация с верапамил. Малка особеност, за която предполагам са ти казали, е, че верипамила се пие 15-20 минути преди гинипрала, за да се намали сърцебиенето, а не заедно. И друго, което на мен доста ми помогна е, че никога не ги пиех на гладно. Винаги си подготвях нещо за похапване - плод или ядки, дори когато се налагаше да го пия през нощта. Ако въпреки тези мерки не се чувстваш добре, попитай лекарят си дали да не намалиш еднократната доза на гинипрала или пък да увеличиш тази на верипамила.
Пожелавам ти по-лека бременност, спокойствие и едно прекрасно бебече.

Общи условия

Активация на акаунт