Добре дошли в ПЕТИ клас!

  • 54 739
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Доколкото знам мантуто се прави около рождения ден плюс-минус. Важното е детето да е здраво в момента на пробата. Thinking
Tzvetana, тя се зариби покрай брат си. Той беше първокласник и класната им поиска за удобство да разпределят пособията по предмети в различни по цветове папки. Каката пробва на шега и покрай шегата се оказа, че й е супер удобно, та поиска и за тази година. Така не й се пилеят нещата из чантата и по-бързо ги вади и прибира. В Джъмбо имаше едноцветни папки, но и пъстри, много ефектни. Peace

# 61
  • Мнения: 2 755
При нас по ФВС си имаха отделна преподавателка, която много добре се занимаваше с децата. По ДБТ често творяха нещо по зададена тема в учебника. По музика учеха песните, пак по учебника и от време на време пишеха и в нотната тетрадка по някой ключ Сол или гамата. Толкова по музика. По рисуване, всеки път носеше по някоя тематична рисунка, но малко теория по въпроса - тц. Питах го какво значи натюрморт, графика, иконопис, а той след едноминутен размисъл ме попита : "Това беше нещо свързано с компютъра, нали?"  ooooh! Потрес. Признавам си, че до тази тема и покрай основните предмети в у-ще не съм разбрала, колко не е наясно с изкуството.  Embarassed
За отчет - 162 см, 52 кг. и 40-41 номер обувки.

# 62
  • Мнения: 46 562
За манту трябват навършени години, нали?

Когато ви е удобно, никакво значение няма. То така или иначе и никаква информация не дава  Mr. Green
Ние го отказваме. Не сме правили предното, сега също.

# 63
  • В реалния живот
  • Мнения: 304
Благодаря за новата тема!  bouquet

По повод ученето на втори език - дъщеря ми ходи на курс по немски като втори език от 2 години. Не е имала проблеми с объркване или нещо друго за езиците. Само време да има за домашни и упражняване. Тя намираше. Сега ще бъде в училище само с  немски и си мисля да пробвам онлайн курс по английски, но ще видим.

За шините - на дъщеря ми й сложихме, но много си промени говора, не се оправи за около седмица и спря да ги носи в училище. После се разклатиха кучешките зъби и съвсем спря да ги носи. Ще видим през септември.

За преговор и подготовка за новата година сме горе-долу готови - раница, униформа, нови очила, малко тетрадки...На нас ни казаха, че в началото на годината ще ни кажат какви изисквания имат за материали и ще ги купим тогава. Преговор не знам дали е нужен, защото доста учиха за матурите и може би не е забравила. Припомня си от ваканционата книжка.

Успешни ваканционни дни!!!

# 64
  • Мнения: 607
И дъщеря ми първо беше със шина.Носеше я вечер и когато си беше във вкъщи.В училище не я носеше,защото реално тя отиваше с нея и  като дойде междучасието все нещо си похапваха.Съответно шината се прибираше завита в салфетка по чанта,джоб- където е било най-лесно.Естествено имахме кутийка за шината,но кой да се сети да я вземе,друго си е да си седи в шкафа в банята.В момента в който започна да сменя зъбите-един паднал,друг се клати шината вече не се носеше.Тогава ортодонтката ни каза,че със смяната на зъбите самата шина трябва да се променя и тя.А  понеже процеса е доста интензивен няма как променяме постоянно.Изчакахме известно време да се сменят зъбите и преди около месец и сложиха брекети.Тя в началото беше леко разочарована,че нямало да и отиват и как щяла да изглежда.В един момент обаче се оказа,че доста деца около нея са със брекети и тя прие много спокойно промяната.Дано да има резултат от носенето.

# 65
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И моето е от грацилните - 145см, 28кг, 35 номер обувки.

# 66
  • Мнения: 10 547
149 см., 30 кг., 34-35-ти номер.
Носи шини и това е повод за страшна гордост. Поне от брекети за момента няма да има нужда според ортодонта. А и видимо зъбите се наредиха и изместиха в страни, където им беше мястото, но тепърва ще се регулира шината.
Предговор и подготовка прави през цялото лято по малко. Вече е във ваканция.  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 2 760
Здравейте и от мен  bouquet

От новото училище на дъщеря ми ни изпратиха това - http://www.roditeli.org/index.php?option=com_content&view=ar … -07&Itemid=11

Не знам дали сте го чели вече, може да е полезно Peace

Чета за стоматологични неволи, дъщеря ми носеше ортодонтско апаратче и си струваше  Peace

Наистина са ви грацилни децата Hug, моята е 160 см, 42 кг, 37-ми номер  Rolling Eyes
На приятелката ми синът е също на 11, 167 см, над 50 кг, 40-ти номер  Laughing

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Синът ми /скоро навърши 11/ - 149 см, 33 кг, №38 обувки.
И аз съм висока 149 см. Като застанем един до друг и става доста комично вече.
Като кг - уви, съм два пъти по неговите обаче  #Crazy, а № на обувките - 36, та голям смях сме двамата заедно  Joy  hahaha

# 69
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Montessori, много ти благодаря за информационната брошура. Много ми хареса!   bouquet

# 70
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
В тази брошура има много полезни неща. Peace Миналата година я подариха на сина ми, но в първокласния й вариант. Май за първия учебен ден беше - пусто, забравих точно. Но е хубаво направена. Peace
Вихрогонче, и при нас вече взе да става леко забавно. Аз съм 160 см и вече с бившия първокласник и начеващ второкласни се гледаме очи в очи, за девойката да не говорим. ooooh! Ама татко им е 190 см, та има на кого да се метнат. Скоро май и тримата ще ги гледам отдолу. Thinking

# 71
  • Мнения: 46 562
В тази възраст не винаги ръстът на родителите е определящ. Аз съм 163-4 мъжът ми е 170, но детето е почти 160 см. Други деца на много високи познати сега са дребни, но след години съм сигурна, че ще са по-високи от нея.
Баща й казва, че до 12-13 г. е растял по същия начин, после е спрял. Съучениците му пък после са дръпнали, а той не.
Т.е. крайният ръст е приблизителен на родителския, но междинният е както дойде  Laughing

# 72
  • на път
  • Мнения: 2 804
Мерси за темата  Hug
Докато се включа са изписани 5 страници. Предстои ни манту, "поправка" на шина ... дано успеем преди 15-ти.
Много се радвам на по-голямата ваканция между сроковете. Липсваше ни такава за ски.  (за да не скатаваме от у-ще).
Леко ми е свито под лъжичката от този 5-ти клас. Не съм наясно как стои въпроса с учебниците, купуваме ли ги вече или пак ги дават от у-ще  newsm78.

# 73
  • Мнения: 46 562
Купуват се само учебните тетрадки  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте и от мен! Отдавна не съм писала, но ви чета редовно. Моят син март навърши 11, сега е 163 см, 53 кг, 38 номер. Викаха ме да му правят Манту, но аз отказах, винаги при него е отрицателно. След Манту се разболява, 2 седмици се сополиви, така, че не успяваме да сложим БЦЖ. След няколко месеца - същото. Та предишното го правихме с година закъснение и успяха да му сложат ваксина, но сега мисля след 15 да отидем до тубдиспансера, за да му направят манту там.
За училище сме напазарували. Не се знае кой ще ги поема като класен / учи във Второ/. Утре заминаваме на море, като се върнем след 10 -ти ще разберем.
Ваканцията изкараха основно в планината, при баба и дядо. Игри, игри....както аз съм расла навремето.
Поздрави на всички ви!

Общи условия

Активация на акаунт