Добре дошли в ПЕТИ клас!

  • 54 702
  • 741
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 517
График на учебното време за учебната 2015/16 година

1.Начало и край на ваканциите с изключение на лятната

31.10.2015 г-02.11.2015 г вкл. Есенна

24.12.2015 г-03.01.2016 г. вкл. Коледна

30.01.2016 г- 07.02.2016 г вкл. Зимна

02.04.2016 г-10.04.2016 г. вкл. Пролетна

2.Неучебни дни

18.05.2016 г. ДЗИ по БЕЛ и НВО по БЕЛ за 7 клас

20.05.2016 г.  втори ДЗИ и НВО по математика за 7 клас

Начало на втория учебен срок – 08.02.2016  г.

Край на учебната година - 15.06.2016 г.


Общност "Начално образование"
Нещо интересно за занимание
Образователни игри и други
Всички актуални новини за образованието
Приказки
Сендовската система

Полезни линкове, заимствани от петокласната тема (с благодарности към Мама Цоцолана)

Образователен сайт по БЕЛ
Помощ за учениците от 5., 6.  и 7. клас в работата им по български език
Презентации на уроците по история
Електронен учебен курс по информационни технологии за 5-ти клас
Математически състезания за 5-ти клас
Тестове по математика за 5-ти клас
Материали по български език и литература
http://www.domashno.bg/
Тестове по история по класове с проверка[url=http://www.regalia6.com/olimpiads/ Олимпиади по всички предмети


Линк от Лоренца за генериране на задачки
Граматика - линк, предоставен от niky
Старите теми
Скрит текст:
Първа тема
Втора тема
Трета тема
Довиждане детска градина,здравей ПЪРВИ клас
Новите първолаци-2011/2012г.
Септември месец наближава,почва училищната надпревара
За 1ви път звънчето ще звъни,първолаче ти за час се приготви
Здравей златна есен,здравей ПЪРВИ клас
Много грижи имам аз сега,да си първокласник то не е е шега
Няма по-щастливо от детето в ПЪРВИклас
Първолаци -2011/2012
Пиша,смятам и чета в ПЪРВИ клас
Буквичките вече знаем и през ваканцията ще се наиграем!
Първи срок минах аз, ах колко ми е лесно в ПЪРВИ клас - 2011/2012г.
Бързам, бързам аз - да завърша ПЪРВИ клас 2011/2012г.
ВТОРОКЛАСНИК съм наесен, Първи клас ми беше лесен!
Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян
ВТОРИ клас - първи срок - 1
ВТОРИ клас - първи срок - 2
ВТОРИ клас - 3
ВТОРИ клас- втори срок - 4

Втори клас - втори срок - 5
Третокласници
Третокласници - 2
Третокласници - 3
Третокласници - 4
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=781257.0;topicrefid=19
Вече сме в ЧЕТВЪРТИ клас
ЧЕТВЪРТОКЛАСНИЦИ, успех в пети клас!

Успех в пети клас!

Последна редакция: чт, 03 сеп 2015, 12:32 от Tatti

# 1
  • Мнения: 8 784
   Добро утро!
   Благодаря за темата,дано споделяме повече позитивни неща!
   Дъщеря ми ще е в 12клас тази година.Усилено ходят на у-ще до декември,или най-много краят на първи срок.През това време успоредно се ходи на уроци за матури,а кандидатстване,шоф.курсове.След първия срок голяма част от децата започват  и работа-сервитьорки,или на рецепция на хотел,ако се уредят.От няколко места дори чувам,от родители,че вемат мед.бележки на децата си,защото готвят медицина и е доста натоварено и трудно,да си седят в къщи и да учат.
    По повод на бележките-на част от децата от класа на синът ми,когато бяха състезанията за ПМГ,също мамите вземаха бележки,интензивно на уроци,за да влязат.Лично аз това не го разбирам.
     Такааа,моето момче решава задачи,дочита вече последната книга и няма търпение за училище и волейбол.

# 2
  • Мнения: 1 622
Аз не бях видяла, че има нова тема и писах в старата.
Да се повторя и тук:)

На ортодонт ни прати неговата зъболекарка, но аз вече виждах, че няма начин да минем без шина.
Носи от втори клас, горе зъбите се подредиха, в момента правим място за десен кучешки, долу носи шината, за да пази място за зъбите, които още не са поникнали, но вече сме разширили достатъчно. (При него е тясна челюстта и разширяваме, за да има място за зъбите).
Ортодонтката предложи след шината да сложим брекети, за да легнат съвсем правилно зъбите долу, но аз отказах, брекетите са инвазивни и ако един ден реши да се доизкусурява сам, никога няма да е късно, но според мен в нашия случай шините си постигат целта.

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Благодаря за новата тема  bouquet
за съжаление ваканцията е към своя край  Cry вече броим дните до 15 септември  Peace
днес ще ходя да купя част от униформата и лека полека да се подготвяме за пети клас.
В нашето училище много хубаво са го организирали за петокласниците, викат ги на 08.09 в училище  да се запознаят с новата си класна, с другите учители и ще им раздадат учебниците за 5 клас. Това стана, като традиция вече пета година  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 30
Здравейте!

Днес открих тази тема и бързам да се включа. Синът ми ще бъде тази година в пети клас. Досега се справяше сам и с помощта на ресурсния учител. Не се е налагало да уча с него. Но-о-о, тази година очаквам да много различно... Засега съм му намерила тестове за входните нива, решава, да си припомни материала, че беше забравил за 2 месеца делението..., но сега е добре.
Не съм някаква свръхамбициозна майка, детето ми си е съвсем нормално здраво момче на 10 години - с лудориите, с любовта към игрите и недолюбването на книгите - но си давам сметка, че първите два месеца учителите ще градят мнение за него, което ще важи за следващите 3 години. Затова съм го започнала отсега с тия тестове...
 

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Да се запиша в новата тема, с отговор към предишната  Mr. Green
Като отворихме темата за ортодонти, да ви попитам - как се решихте на прегледа при ортодонт? Зъболекар ли ви препрати или отидохте на профилактичен? Питам защото детето има леко разстояние между предните зъби, предполагам, че е с нормална захапка /зъболекарите нищо не са казвали до сега/, иначе зъбите изглеждат правилно наредени. Единственото неестетично е това леко разстояние между централните два зъба, но той все още има несменени странични зъби. Дали в такъв случай и аз да го водя при ортодонт? Ако съветът ви е да, моля препоръчайте добър детски специалист във Варна.
Нас ни изпрати стоматолога за консулт при ортодонт, но като се направи панорамна снимка, се оказа че ще трябва да се изчака, докато падне и другия кучешки (преди него е кривото зъбче). Мои познати ни препоръчаха д-р Иван Бъчваров 052 644492, кабинета сега се намира близо до р-т Панамера (ако те интересува пиши на лични)

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В продължение на разговора от предишната тема относно посготвителните класове, няма във всички училища. Ето ви един пример:  http://www.nfsg.online.bg/documents/uch_planove/IM_en_sled7klas.pdf

# 7
  • Мнения: 10 547
Да ни е на добър час петия клас.

Искам да попитам: има ли деца, които извън училище, т.е. на частни уроци, курсове ще учат втори
чужд език?

# 8
  • Мнения: 5 790
Още малко остана от ваканцията. Дребната решава задачи с нежелание, книги чете с нежелание също. Играе й се и хич не й се ходи на училище.

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Да ни е на добър час петия клас.

Искам да попитам: има ли деца, които извън училище, т.е. на частни уроци, курсове ще учат втори
чужд език?

 Имах такива терзания с каката, но се отказахме. Беше в училище с разширено изучаване на математика и втори език нямаха. Но тя беше убедена, че иска езикова гимназия след 7 клас. Избрахме език, различен от изучавания. Него ще продължи да го учи в школа. От 9 клас в училище започва като втори език Руски, така че до тук са 3 езика. за сега и е достатъчно. Малкото също иска езикова гимназия, та може би схемата ще е същата.  Peace

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Честита ни нова, петокласна вече тема.  Peace Да я пълним само с добри новини.  Peace Двзер, Hug
Торнадо, ние бяхме изправени пред такава дилема - с цел съхраняване на наученото по немски, но предвид по-тежката програма в пети клас май ще се откажем от допълнителното учене на втори език. Thinking А и тя иска да започне уроци по рисуване - не с мен, "защото си ми майка, а при нормален учител".  Rolling Eyes Стиснали сме си ръцете за веднъж седмично, на този етап стига. Като добавим плуването, танците и английския, и... отиде свободното време.  Thinking

# 11
  • Мнения: 10 547
При моето дете е така да се каже свирено- курсът по френски е платен вече. Щеше ми се аз да помагам, не да се товари с още ходения извън училище, но според съпруга ми, а и аз съм на неговото мнение, детето трудно приема от мен.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 295
На добър час и от нас в 5ти клас!  Simple Smile

Tzvetana ,добре дошла в темичката !

Manzhelka, с чиста съвест ти препоръчвам нашата ортодонтка ,д-р Янева ,тел. 052/625545,ул."Хаджи Димитър" 2, ет. 1 ап.35
При нас със шините не се получи, веднъж заради несериозното ни отношение (моето и на детето ) и 2ро той си продължава да си диша с отворена уста и ефекта няма как да се получи напълно.
Звънни и по-отрано за час ако решиш ,че не дава от днес за утре.  Peace
Аз ще звъня тези дни за преглед и да каже кога ще слагаме брекети. Мисля че му остана един кътник да му падне и трябва да са изникнали всички постоянни за брекети ,нали така? !  Rolling Eyes
Днес го закарах на село при баба и дядо за няколко дни .Като се върне ще започне вече с преговора .
Не е радостен за 1ви път ,че ще ходи на у-ще . И нормално - още си жали приятелите и му е притеснено за новите деца ,макар и повечето да ги познава ,къде визуално ,къде лично. Новите учители също. Е ,поне училището  като сграда и разположение вътре кое къде е, му е много добре познато!  Mr. Green

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
   lulumba , не се изразих правилно. Каката не е ходила на втрои език в школа. Ходеше допълнително на английски /него учеше и в училище/, тъй като в тяхното училище на обучението по език не се държеше особенно. Тя ме улесни, защото реши да учи в ЕГ и просто на първо място писа гимназии с Немски.
 Малката е артистична натура - допълнително ходи на балет, пеене, английски и йога. По нейно желание тази година ще заменим йогата с рисуване. Някой да препоръча къде?

# 14
  • Мнения: 2 755
Дзвер, благодаря за новата тема!  Hug
Tzvetana, добре дошла и от мен!

..Искам да попитам: има ли деца, които извън училище, т.е. на частни уроци, курсове ще учат втори чужд език?
Както написах и в предната тема, периода 5-6-7-ми клас, ще бъде с акцент задължителния учебен материал в у-ще и подготовка за матурите след 7-ми клас. В новото у-ще, ще имат по 11 часа математика на седмица /към тях спадат и часовете в математическата школа, която посещават децата от математическата паралелка/. Извънкласните мероприятия включват продължение в школата по АЕ и спорт. След матурите, ще видим накъде ще тръгне. Тогава най-вероятно, ще има и втори език, какъвто той си избере. Накратко, в 5-ти клас на всички деца ще им е достатъчно трудно, та не мисля да му отнемам и малкото свободно време с безброй школи и уроци. Още повече, че досега ходеше на един куп занимания, та с много дини под една мишница доста енергия се разпиляваше.
Преговора на материала го започна от скоро, но толкова не му се преговаря, че и 1 час на ден му е голяма мъка. Голяма ли, нееее огромнаooooh! Въобще, ваканционното му настроение не го е напускало от началото на лятото.

Общи условия

Активация на акаунт