Добре дошли в ПЕТИ клас!

  • 54 716
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 607
Здравейте и от мен.Пораснаха си децата.От няколко места вече чувам,че истинското училище чак сега започва.Дано да свикнат бързо децата с новите учители и различни изисквания.Моята дъщеря ще си продължава с Британиката.Тя искаше и на уроци по испански да ходи,но засега ще се въздържим.За сметка на това обаче ще ходи на уроци по математика.Ние си оставаме в старото училище,така  че поне стреса от нова обстановка и нови съученици ще спестим.Моята сладурка не е отворила нищо да преговаря.Само книгите от списъка чете.Нека си починат още малко,че то не остана ваканция.Да сте живи и здрави вие и децата.Много късмет и успехи в пети клас.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 063
При нас втория език също ще почака. Ще наблегнем на задължителния материал в училище. По мое мнение, все още има много да попълва в общо образователните предмети. Важно е за мен да гради още интереси и да трупа обща култура. Аз така и недолюбих историята и до ден днешен се чувствам неудобно в компания, в която се бистри и обсъжда историята- световна и българска  Crazy
Ще наблягаме и на математиката.
Преговор започна с АЕ, по принуда, тъй като във Фарос, в края на всяка година им дават една упражнителна преговорна тетрадка, която трябва да бъде попълнена в началото на следващото ниво. Освен това не можаха да вземат думите от една от книжките, които минават през годината, та на последното занимание госпожата им даде листове с над 100 думи, които трябва да научат.

Може би ще го пусна да попреговаря малко състезателни задачки, защото ще гоним рейтинг, а състезанията започват от октомври някъде..., а не знам школата в училище дали започва с началота на учебната година.

Вероятно ще пропусна да му разпечатвам входни нива по предметите, защото искам да се види сам, къде се намира в новата конкурентна среда и ако трябва да се вземе в ръце, а не да лежи на стари лаври. Така ги разбирам аз нещата, въпреки че има резон и в довода с изграденото мнение на преподавателите. Просто се надявам да не се излага много  Mr. Green

Въпреки заниманията с АЕ, ваканцията все още тече с пълна сила.Тепърва ще посрещаме РД и вълненията около подаръци и изненади са завладяващи. Оставила съм го и не го натоварвам, че последната година ни дойде в повече, особено на мен!

Весели оставащи ваканционни дни и дано да ни е успешна годината!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 285
Благодаря за новата тема!  bouquet

Мен леко започва да ме притеснява вече наближаващата нова учебна година. Девойката не дава такива признаци. Стегнало ме е заради новите учители, конкурентната среда, много предмети, пътуване. Както бях в еуфория, започвам да се плаша по малко.

Днес разпечатах купчината със състезания. Сега ако вземе и да решава...

Не е преговаряла. Ще продължи в школа по английски, пиано, народните танци. И, ако остава време и за по някоя разходка в планината, ще е чудесно.

Успешна година на всички деца! Hug

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
  lulumba , не се изразих правилно. Каката не е ходила на втрои език в школа.  

Аз нямах предвид школа. Дъщеря ми бе с двуезично обучение в училище - първи език немски, втори - английски. Но в 4 клас директорката внезапно реши да откаже немския - той беше по системата на Гьоте институт, и останаха само с английски. В новото училище ще учи само английски. Та за да запази наученото по немски, би трябвало да го учи в школа или с частен учител. Знам, че език бързо се забравя, но на този етап не мисля да й добавям още един език, точно в този период. А и мисля да я подсигуря с допълнително учене на английски, за да го усвои прилично до 7 клас и след това да добави втори език - живот и здраве, немски. Независимо дали избере рисуване, пак ще настоявам да учи втори език, защото това ще й е важно така или иначе.

При моето дете е така да се каже свирено- курсът по френски е платен вече. Щеше ми се аз да помагам, не да се товари с още ходения извън училище, но според съпруга ми, а и аз съм на неговото мнение, детето трудно приема от мен.

Подкрепям. Peace Моята щерка приема съвет относно рисуването от мен на светлинна година веднъж. Трябва доста да се е чудила как да направи нещо, за да се примири и да пита. Виж, ако друг й каже или покаже, веднага възприема. В училището имаха много добра преподавателка по изобразително изкуство последната година и доста неща научи от нея. Същата работа беше със свиренето. И тя, и брат й, започнаха с ентусиазъм да свирят на китара, понеже преподавателят е под ръка у дома, и точно защото е под ръка и е баща им, на когото могат да въртят всякакви номера, и двамата бързо зарязаха инструмента. Повече не сме ги и натискали, понеже насила хубост не става, както от родител преподавател на собственото дете - също. Thinking Може и да има изключения де. Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 442
 Добре дошли на всички нови дами в темата - дано се чувстват уютно с нас!
Благодаря на Дзвер за новата темичка и на К-Савова и Деска за координатите за ортодонти. Ще ги прозвъня тези дни да видим кой най-рано може да ни запази час за профилактика. Но докато ви четох се притесних - сега остава освен очила да сложим и шини,  че ще бъдем и в съвсем нов клас и не знам как ще го възприеме детето.  newsm78

Понеже всички купуваме канцеларски материали преди началото на учебната година,  днес гледах брошурата на Лидл и искам да похваля два артикула  - може да съм ви полезна. Пергела за  4.99 лв (много хубаво качество е)  и едни цветни гел химикали,   30  бр за 7.99 лв(те са от този четвъртък)  - идеални са за подчераване.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Но докато ви четох се притесних - сега остава освен очила да сложим и шини,  че ще бъдем и в съвсем нов клас и не знам как ще го възприеме детето.  newsm78

Няма от какво да се притесняваш ,всяко второ дете е с шини или брекети .
За препоръката за пергела благодаря ,че този артикул ми е най-труден в нацелването да е добър! Simple Smile
Днес ще наизвадя аз двете торби с училищните пособия и да преценя още ще трябва ли да купувам. И снимки трябва да правим. И при личната за профилактичната карта трябва да се ходи. Мантуто не сме направили ,другата седмица сме при ревматоложката и тя ще каже да го правим ли изобщо сега.

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Здравейте!
Записвам се в темата като родител на бъдеща петокласничка Heart Eyes. Ще призная, че чета от доста време темата, но сега вече се престраших да се запиша. Изключително полезна информация черпя от тук и благодаря за това  bouquet.
Моето момиче му предстои изключително тежка година и силно се надявам да да се адаптира бързо и безпроблемно Praynig - ново училище, нов град, нови съученици.

# 22
  • Мнения: 2 755
...Но докато ви четох се притесних - сега остава освен очила да сложим и шини,  че ще бъдем и в съвсем нов клас и не знам как ще го възприеме детето.  newsm78
Ох, и моето ще има този проблем. Преди две седмици го заведох на контролен преглед при офталмолог, преди новата учебна година и с голямо притеснение приех факта, че отново е вдигнал диоптъра.  Sad А в първи клас беше с перфектно зрение. И не расте пред телевизора и компютъра. И спортува. И никой в семейството не носи очила. Явно някоя баба или дядо са били с миопия. Нали било по наследство. Когато си тръгнахме, синът ми съвсем спокойно заяви, че чудесно си виждал волейболната топка....  Crazy ooooh! Зъбите ще ги подредим, но със зрението, как ще я кара не знам.  Sad
...И снимки трябва да правим. И при личната за профилактичната карта трябва да се ходи.
Деска, добре ме подсети за снимките, че всяка година ги забравям и тичаме след 15-ти по фото студиата.
Понеже всички купуваме канцеларски материали преди началото на учебната година,  днес гледах брошурата на Лидл и искам да похваля два артикула  - може да съм ви полезна. Пергела за  4.99 лв (много хубаво качество е)  и едни цветни гел химикали,   30  бр за 7.99 лв(те са от този четвъртък)  - идеални са за подчераване....
Manzhelka, аз купих такъв пергел, но нещо не ми се видя удобен. То-точно начина по който се разтваря.  Rolling Eyes Тетрадки имаме от предходната година. Те така "учиха" в четвърти клас , че половината от исканите тетрадки останаха непокътнати или с по 1 изписана страница.  ooooh! Подвързии ще купуваме. Моливи, фулмастри, гуми, пластелин, бои, папки и т.н. има в достатъчно количество поне за един срок.

# 23
  • Мнения: 822
Зомбайо, мисля че децата ни са в едно училище, ще споделяме , дано те да се справят с натоварването!
Мислите ли че за 5 клас ще им трябва пластилин, флумастери, пастели и т.н., защото мислех това да го прескоча в пазара.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Мислите ли че за 5 клас ще им трябва пластилин, флумастери, пастели и т.н., защото мислех това да го прескоча в пазара.

И аз съм го прескочила.  Peace Ако му затрябват ще ги купуваме в движение.
До старото му у-ще имаше книжарница и той редовно си купуваше каквото му искат за следващия ден например. Трябва да проучим тук дали има и да продължи в същия дух.

# 25
  • Мнения: 822
Някой има ли тестове за входни нива в 5 клас, мисля си че най-добре така да преговорят:).

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Добре дошли на новите попълнения и благодаря за темата!

За учебните материали подсигурих пълен несесер (винаги заминава преди края на годината при нас), фолио за подвързване, гуми, моливи, химикалки (които също изчезват някакси за два месеца макс.), а за тетрадки и т.н. ще изчакам род. среща. Доколкото знам, вече ще им искат само голям формат, но нека да чуя първо.

За ортодонт аз винаги препоръчвам д-р Бъчваров, личен опит, а някой може ли да ми препоръча зъболекар във Варна, центъра? Може и на ЛС, благодаря предварително!

# 27
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Дъщеря ми не ще и да чуе за преговор или решаване на задачи Mr. Green - контрира ме с аргумента, че първите седмици в училище винаги преговарят, за какво и е да се напряга ooooh!.
В интерес на истината кампанията по кандидатстването я претовари и сега сърце не ми дава да я насилвам да учи.

# 28
  • Мнения: 553
  bouquet за новата тема.
Последните ваканционни дни текат с ужасяваща бързина и подготовката за новата учебна година започна.  Профилактична карти и снимки - отметнати. Преглед при зъболекар - в четвъртък. И при моята мацка ще се наложи намеса за подреждането на зъбките, но засега е сменила само 7 зъба. 4 предни долу и 3 горе, както вървят нещата ще е  на бала с  шини..
За втори език засега  плановете са за  след 7 клас, със сигурност няма да е тази година.

Зомбайо  Hug, честно казано се чудех защо не си се появила тук! Mivan, обещай младежа, да ни брани девойките в новото училище. Дано и ние да се справим с натоварването..., не че имаме избор.
 
Ще го погледна коментирания пергел, че нещо много смотани пергели по книжарниците, направо си е мъка да се работи с тях. /имаме един от едно време, но по - голям ,в пъти по добър е  / . Друго нищо няма да кукувам предварително.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Някой има ли тестове за входни нива в 5 клас, мисля си че най-добре така да преговорят:).

Аз взех това в началото на лятото.
Скрит текст:
Мисля ще ни е достатъчно за преговора . Peace

Общи условия

Активация на акаунт