Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 37 268
  • 754
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Голямата ваканция приключи,

отново тръгна всеки да се учи.

 

Задачки трудни имам да решавам,

ще трябва, значи, много да внимавам.

 

Нали съм второкласник - пиша, пиша,

а мама ми диктува и въздиша.

 

Навярно като  мен и тя мечтае

навън със топката да поиграе.
 

УСПЕШНА УЧЕБНА 2012/2013 ГОДИНА!


Първа тема
Втора тема
Трета тема
Довиждане детска градина,здравей ПЪРВИ клас
Новите първолаци-2011/2012г.
Септември месец наближава,почва училищната надпревара
За 1ви път звънчето ще звъни,първолаче ти за час се приготви
Здравей златна есен,здравей ПЪРВИ клас
Много грижи имам аз сега,да си първокласник то не е е шега
Няма по-щастливо от детето в ПЪРВИклас
Първолаци -2011/2012
Пиша,смятам и чета в ПЪРВИ клас
Буквичките вече знаем и през ваканцията ще се наиграем!
Първи срок минах аз, ах колко ми е лесно в ПЪРВИ клас - 2011/2012г.
   
Бързам, бързам аз - да завърша ПЪРВИ клас 2011/2012г.

   
ВТОРОКЛАСНИК съм наесен, Първи клас ми беше лесен!



Общност "Начално образование"
Нещо интересно за занимание
Образователни игри и други
Всички актуални новини за образованието
Приказки
Сендовската система



Нашата поща
 
nabor2004@abv.bg

Нашият албум


Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 07:19 от Manzhelka

# 1
  • Мнения: 928
Manzhelka, благодаря за новата тема   bouquet
Аз обърках лекичко попълването на бележника, но ще оправя работата с коректор. По ЗИП нямало оценка, ама докато прочета бях написала ЗИП БЕЛ  Crazy 

# 2
  • Мнения: 904
Manzhelka, благодаря за темата!  bouquet
ЗИП-а не се надписва, там където се пишат предметите със срочни и годишни оценки /някъде към края на бележника/. Съжалявам, но нямам бележник пред мен за да кажа страницата. Много родители надписват ЗИП-овете, а то си има отделна графа. Разгледайте и ще видите. А оценка би трябвало да има - годишна /ако учат съответния ЗИП 1 час седмично/. Освен това, на 2-ра страница би трябвало да се изпише ЗИП-а и съответно преподавателя, за подпис. СИП-овете - също.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 561
Мерси за новата тема!
Бележниците ще ги попълваме групово ... така помоли класната  Grinning. Миналата година на всички ни беше надраскала личните карти  Crazy Crazy Crazy.
Една снимчица и от нас Simple Smile

http://myrzelana.snimka.bg/children/topki.535001.28474980

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Честито начало на учебната година на всички ученици (и на родителите им:Wink) Много здраве и енергия!  Hug

bibi, успех на сладураните!

(И мерси за темата, Manzhelka)

# 5
  • Мнения: 9 903
попътен вятър на всички второкласници! Дано учението върви лесно и приятно тази година!

близначките са много готини, аз не бях ги виждала Simple Smile

нас много ни компютъризираха. Свалихме и инсталирахме на компютрите си някаква система за информиране, всичко получаваме така и по мейл, отделно детето каквото се сети да запише в дневника си. Домашното се дава в неделя и се представя в четвъртък, включва задача по математика, околен свят/грубо преведено/, английски и фън  Rolling Eyes темата на месеца е специфични празници по света. Като начало трябваше да представи фразата "Честит рожден ден" на три езика, както и да измисли и нарисува сам празнична торта  Embarassed по математика - числото 24 да бъде представено като резултат в 10 задачи с четирите действия/не че имам спомен да са учили умножение и деление, ама някъде някакви знания са попаднали в главата му/.  Embarassed

записахме го на футбол веднъж седмично, плюс два пъти плуване като учебен предмет.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 861
Успешна нова учебна година на всички!
Ние днес дори не влизахме в класната стая, нали я делим с първолаците. Утре ще им раздадат учебниците.  Аз още се чудя как ще ги подвързвам- днес купих тетрадки и прозрачни подвързии за тях и вкъщи установих, че подвързиите са големи за тетрадките. Confused Много се ядосах, да не кажа, че се вбесих Crossing Arms- купих ги от една и съща книжарница, не са ли тетрадките с тесни и широки редове едни и същи по размер или аз пак не съм в час?!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 413
Успешна нова учебна година   bouquet
Честит празник на всички именници и жители на София   bouquet

По вода  ще им върви на децата, поне във Варна  Mr. Green претупаха откриването и ни пуснаха да си ходим  Crossing Arms
Утре започваме със занималня сутринта. Тази седмица ще имат по 4часа,докато направят програмата за горен курс.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 517
....

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 09:10 от Дзвер

# 9
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 175
Привет и от мен и моята второкласничка!
Ето и снимка от началото на деня
http://prikachi.com/images/405/5284405a.jpg
пред училище с мама
http://prikachi.com/images/410/5284410U.jpg

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Успешна нова учебна година на всички дечица и родители!
АЗ цял следобед подвързвам учебници и тетрадки и се изморих хич не на шега. То много и различни размери учебници, тетрадки и подвързии - имам чуството, че лего редих Crazy Обаче всичко подвързах и повече нищо няма да пипна Crossing Arms
  Аз още се чудя как ще ги подвързвам- днес купих тетрадки и прозрачни подвързии за тях и вкъщи установих, че подвързиите са големи за тетрадките. Confused Много се ядосах, да не кажа, че се вбесих Crossing Arms- купих ги от една и съща книжарница, не са ли тетрадките с тесни и широки редове едни и същи по размер или аз пак не съм в час?!
Нито тетрадките А5, нито подвързиите А5 са съвсем едни и същи. Днес сред моите открих различни тетрадки и подвързии, а уж всичките са все А5 #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 324
Точно заради такива недомислици на печатниците и липса на единен стандарт подвързвам с фолио.  Crossing Arms

Успехи на всички ученици.

# 12
  • Мнения: 7 837
Успешна година на всички деца!

Тити и ние сме компютъризирани още от началото. Аз получавам известия всеки път като вземе тест на някоя книга. Имам и код и мога да проверявам резултатите му онлайн, учителката ги въвежда 1-2 пъти седмично. Отделно ни информират с имейл, на всеки 10 дни, какви са временните оценки, това сигурно, ако по-големите спестяват и не показват седмичните тестове вкъщи или ако родител е пропуснал да използва системата с код. Общо взето, не можеш да се оплачеш, че учителката не те информира своевременно, даже направо си е  досадно, но ги и разбирам, предвид че всякакви родители има.

# 13
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Много ,много успех...  bouquet

# 14
  • Мнения: 5 160
Точно заради такива недомислици на печатниците и липса на единен стандарт подвързвам с фолио.  Crossing Arms

Успехи на всички ученици.

 Peace   maminko, а учебниците първо с някаква хартия и после с фолио, което залепва само по вътрешната част на корицата ли правиш?

Спорна и готина година на дечицата!

Общи условия

Активация на акаунт