Петокласници-2023/2024-2 тема

  • 16 567
  • 534
  •   1
Отговори
  • shumen
  • Мнения: 18 017
старата тема

Последна редакция: ср, 10 яну 2024, 20:57 от bubanka

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Обожавам задачи като тази за каната и чашата. Любима ми е една за няколко съседа, които са с различна националност, живеят в къщи с различен цвят, с различни любими питиета, цигари и домашни любимци, от време на време си я пререшавам 😂

# 2
  • Мнения: 2 808
Не са трудни, но авторката ни е съкратила половината условие.

# 3
  • Мнения: 229
Не са трудни за деца, които се занимават със състезателни задачи. Аз покрай петокласника ги научих, а седмокласникът никога не е имал интерес към математиката, съответно тази задача ще го озори.. В учебника за 7 клас е пълно със задачи, подобни на състезателните за 2, 3, максимум 4-ти клас, текстовите имам предвид. И пак им е трудно на децата, които нямат странична подготовка и не са в МГ.

# 4
  • Мнения: 459
Обожавам задачи като тази за каната и чашата. Любима ми е една за няколко съседа, които са с различна националност, живеят в къщи с различен цвят, с различни любими питиета, цигари и домашни любимци, от време на време си я пререшавам 😂
Разсмя ме....и след нея математиката ви стана любима....

# 5
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Казват се "Детективски задачи". Любими са на набора, но се решават с табличката, която не е снимана. Честно казано не знам дали са ги учили в училище. Срещала съм ги в състезателните му теми.

# 6
  • shumen
  • Мнения: 18 017
При нас такива задачи в учебника по Математика няма.Поне аз не съм видяла моя да решава такива.

# 7
  • Мнения: 459
Виждала съм по сборниците в 4 клас.Тази година не съм срещала.

# 8
  • Мнения: 1 808
В помагалото по Математика ИУЧ за 4. клас (Мат и Ема - Просвета плюс) със сигурност има такива задачи с таблици. Кой какъв подарък получил за Коледа, кой какво тренира и други подобни.

# 9
  • София
  • Мнения: 412
Не са решавали подобни, това е бонус задачата от класното. Квартално училище. И с табличната не се оправихме

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 241
На мен математиката ми е любима от малка. Обичах логически задачи, търсех и си решавах. За сина ми не може да се каже същото. Решава санитарния минимум, справя се добре, но няма желание за по-сложни и интересни задачи.

# 11
  • shumen
  • Мнения: 18 017
Месечинке,и моя е така.Аз,а и баща му обичаме Математиката и логическите задачи,но за него не мога да кажа това.

# 12
  • Мнения: 1 401
Благодаря за новата тема!
За много години! Да са здрави децата и семействата ви, много радост и късмет за всички!
Не мога да ви настигна и по много теми искам да се изкажа, но все не успявам.
И на мен тези задачи са ми интересни, имаше ги в кенгуру още от първи клас. Обаче, моята девойка изобщо не успя да ги схване, скарана е с логическото мислене.
За олимпиади моята твърдо отказва да участва, изключение направи с математиката, защото ѝ обещаха шестица, но се смени учителя и там изгуби и Терес. Надявах за астрономията, защото от малка и е интересно да си първо разглежда, а после и чете за Космоса. Отказа и това, не и се занимава. Имала нужда да си почива.
По история и според мен учебниците са пренаситени с информация и възрастен ще се загуби, какво остава за дете. Моето момиче каза, че ѝ е интересно даже си търсеше допълнителна информация в интернет. Вкъщи имам една книга за Египет и си чете от нея , прави проекти, абе интересно ѝ е. Обаче, на теста по история хоп 3, естествено обясни, че по-голяма част от децата са с три и четири. Като видях теста се втрещтих, такива подробности, убедена съм, че и студент по история ще се затрудни. И веднага се чудя защо госпожата е решила така да ги пореже, успя да им предизвика интереса и после греда...
Иначе аз лично смятам, че по всички предмети има много излишна информация, но не смятам, че МОН ще обърнат внимание на разумни предложение. Все повече си мисля, че целта е децата ни да затъпеят, а не да се образоват качествено.

Да нека, за оценката на домашното може да е грешка. При нас често се случва и после си стоят оценки, които се оказва, че не могат да бъдат изтрити. Не знам дали в края на срока учителите ще помнят всеки какво точно е изкарал и какво му е написано по погрешка.

# 13
  • Мнения: 359
Кроки започна темата, но ми се иска да я разширя малко - кога планирате да започнете подготовка за НВО?
Колеги с по-големи деца твърдят, че било хубаво да се започне още от 6ти клас, за да няма пропуски в седми.

И една добра новина - учениците ще могат да отсъстват до 15дни по семейни причини: https://www.mon.bg/bg/news/5772?fbclid=IwAR09wJo6LbTm73pTIpOoluI … AWJAT1J48z7-u2ZDI

Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 11:09 от Diavenna

# 14
  • София
  • Мнения: 3 709
За НВО ли? То за нашия набор няма формат още..

Общи условия

Активация на акаунт