Предучилищна- набор 2004

  • 42 938
  • 796
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 814
Набор 2004 през септември тръгва на предучилищна.  Grinning Пускам темата като място за взаимопомощ, мнения за предучилищни групи в конкретни детски градини и училища, споделяне на опит, необходими документи за записване, срокове, информация за занимални.... и изобщо всичко, което се сетите.

Моля, нека тази тема не се превръща в бойно поле.

# 1
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Здравейте, дъщеря ми е набор 2004г.
Аз тази година, е записах като "слушател" в училище на предучилищна.
До този момент не е посещавала детска градина, и ходи с такова голямо желание, че просто и аз останах много изненадана.
Като е записвах, ми искаха копие от акта за раждане.

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 942
Запис и от мен Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4
 LaughingЗдравейте и аз се включвам в темата

# 4
  • София
  • Мнения: 545
Хайде и аз туп тука.  Hug За предучилищната сме се спрели засега на Шилер в 145-то, ако се справи малкия на психологическия тест.
Търся резервни варианти обаче и ми става една обуркано и лошо  ooooh!

# 5
  • Мнения: 790
Мими,

Какво представлява това ходене като "слушател" ? За какъв период е ?

# 6
  • Мнения: 6 155
И аз при вас.  Grinning

Каква е разликата между предучилищната в градината и в училище?

# 7
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 И моят син ще е предучилищна наесен.Но аз реших,че няма да я кара в училище.Някои майки предпочитат училището,за да могат децата им после по-лесно да се приобщят към училищния живот.Аз не мисля,че е необходимо.Май детството е в детската градина. Simple SmileНе искам да му открадвам тази година! Peace

# 8
  • Мнения: 11 911
Моят син е роден през 2005г, така че още не е актуален въпросът,/ освен ако не настъпят промени в нормативната уредба/ но отсега се интересувам.Мислите ли, че е за предпочитане от гледна точка на подготовката  предучилищна в училище, отколкото в детска градина.

# 9
  • Мнения: 46 516
И моят син ще е предучилищна наесен.Но аз реших,че няма да я кара в училище.Някои майки предпочитат училището,за да могат децата им после по-лесно да се приобщят към училищния живот.Аз не мисля,че е необходимо.Май детството е в детската градина. Simple SmileНе искам да му открадвам тази година! Peace

И ние така решихме  Simple Smile


Каква е разликата между предучилищната в градината и в училище?

В материала няма, но в училище са до обяд, а в градината цял ден, както си е за 1-2-3 група - храна, сън. И разликата е, че в училище е безплатна, а в градината има такса. Учебниците са безплатни и в двата случая Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 755
Май детството е в детската градина. Simple SmileНе искам да му открадвам тази година! Peace
Преувеличаваш!  Stop
Аз, като една безразсъдна майка, лиших детето си от детството му, записвайки го в ПГ в училище. И на всичкото отгоре, не една, ами две години ще е там. Как не ме е срам? То бива, бива болни амбиции, ама това на нищо не прилича.
Сега сериозно. Детето ми не понасяше детската градина. Сега, в ПГ в училище се справя отлично и най-вече се чувства доста комфортно. И учителката му харесва, и приятелчета си намери, нещо което в ДГ не се получи. Тези, 4 часа сутрин, прекарани в у-ще, по никакъв начин не го лишават от детство.

# 11
  • Мнения: 9 814
Ние решихме предучилищната да бъде в ДГ. Основната причина е, това че, детето е там до следобед.
Просто няма кой да я взема на обяд.

# 12
  • Мнения: 7 159
Синът ми е набор 2007.
Далеч сме още от постъпване в предучилищна, но знам, че много бързо ще се изнижат тези три години. Записвам се да ви следя.
Пожелавам успех на тази тема! Другата стигна до 5-та страница и се наложи да се позаключи. Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 1 861
Привет на "наборчетата" и от мен!  Hug
Аз също мисля да си продължим в ДГ, първо защото досега сме доволни и детето се чувства щастливо там, второ - не виждам смисъл да си създавам излишни главоболия с местене и всички формалности по него, трето - не вярвам, че е от толкова голямо значение за последващата адаптация в училище, особено ако ПГ не се кара в училището, което сме избрали за по-нататък, четвърто - докато се "адаптира" към новите условия в училищна среда, то ще си стане време за първи клас...

# 14
  • Мнения: 1 391
Хоп и аз съм тук!

Приятно ми е  bowuu - бъдещ първокласник за 2011г.

Тъкмо тези дни силно се развълнувах за избора на училище, особено като прочетох че в Шилер например е задължително да се кара предучилищна там и набързо се позаинтересувах на кои училища бихме се спрели и дали и къде искаме.

Пуснала съм тема, в която засега няма много отзиви, за съжаление  Cry.

Мисля да караме предучилищна в детската, едно че много й харесва там на Ели, второ - е на 2 минути от мястото, където живеем - просто е в съседство и такова удобство не ми се пропуска за цяла една година... имайки предвид, че до което и да е училище, се нуждаем от транспорт 5-6 спирки с рейс, тъй като в района нямаме.

За сведение сме в студентски град и сме се ориентирали към 55-то, 105 СОУ или 11-то ОУ - събирам всякакви мнения за тези училища.

Относно Шилер - там за съжаление май е приключило записването за предуичилщна 2010г? Така ли е? Прочетох в сайта им че е до декември 2009... т.е. учениците за 2011г. вече би трябвало да са записани. Така че този влак май сме го пропуснали вече.

В 55-то ОУ има и едно сдружение "Послушковци" с английски - знаете ли нещо повече за него? Заслужава ли си?

Общи условия

Активация на акаунт