ВТОРОКЛАСНИК съм наесен, Първи клас ми беше лесен!

  • 63 472
  • 786
  •   1
Отговори
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636


Хей, ваканция, ура,

дойде време за игра!

                        Сбогом, химикал и чин,

                        и прощавай, клас любим!

И гората, и морето

са любими за детето.

                        Сили там ще събера,

                        повече ще пораста.

Че наесен аз отново,

във училището ново,

                        ще се върна по-голям,

                         всичко ще науча там.

А сега - игри и песни –

хей, ваканция чудесна!


 

Първа тема
Втора тема
Трета тема
Довиждане детска градина,здравей ПЪРВИ клас
Новите първолаци-2011/2012г.
Септември месец наближава,почва училищната надпревара
За 1ви път звънчето ще звъни,първолаче ти за час се приготви
Здравей златна есен,здравей ПЪРВИ клас
Много грижи имам аз сега,да си първокласник то не е е шега
Няма по-щастливо от детето в ПЪРВИклас
Първолаци -2011/2012
Пиша,смятам и чета в ПЪРВИ клас
Буквичките вече знаем и през ваканцията ще се наиграем!
Първи срок минах аз, ах колко ми е лесно в ПЪРВИ клас - 2011/2012г.
   
Бързам, бързам аз - да завърша ПЪРВИ клас 2011/2012г.



Общност "Начално образование"
Нещо интересно за занимание
Образователни игри и други
Всички актуални новини за образованието
Приказки
Сендовската система
Да научим буквите
Помагала за 1 ви клас
Кака да научим детето да чете
Буквите и цифри за деца
Събиране и изваждане на числата от 1 до 100
Учебни материали за 1ви клас


Нашата поща
 
nabor2004@abv.bg

Нашият албум

Последна редакция: ср, 11 юли 2012, 04:42 от irka

# 1
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз сигурно съм един от най-малко пишещите хора в темата, но все пак ми е приятно да ви чета, затова не се сдържах и пуснах новата тема, преди да заключат старата.

Оставила съм за сега линковете от старата тема, ако прецените, че е добре да ги махна, напишете, ще ги изтрия утре.

Моята бъдеща второкласничка се радва на ваканцията си в България от все сърце. Играят и се веселят, а бабите само им угаждат и глезят. Бяха на Вършец за 1 седмица, след 5 дни заминават на море - пълно забавление.

Чете, решава задачи и пише всеки ден по малко - да поддържа форма все пак, благодарение на бабите, които все трябва да я подсетят. Simple Smile

Весело лято на всички деца! Да си починат и да се заредят с нови сили за предстоящия Втори клас! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 285
irka,   bouquet!

# 3
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 175
И аз се записвам да следя полезната тема....
При нас четенето е в застой  Embarassed
Дъщеря ми е на почивка с леля си и си взе една книжка за феи, но не от задължителния / препоръчителен списък и не много текст, но дано поне чете.....
Трябва да започне и с ваканционната книжка, но й се играе, почива.... трябва да намеря правилния подход....

# 4
  • София
  • Мнения: 6 798
Алоха!
От София до Варна, на три пъти прочете:

може би ще й купя и останалите от поредицата, да чете за удоволствие.
Отпуснала съм синджира - чете по две глави на ден и това е.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Ирка, благодаря за темата! Много ми хареса стихотворението в началото, за което също ти благодаря!

Ники също свърши с попълването на "Ваканционната книжка" за първокласниците и сега се е отдал на игри, четене (повече на български и по-малко на английски) и малко задачки от сборниците, които не дорешихме през годината. Тъй като и той сега чете "Пипи", е обхванат от идеята да бъде и той нещотърсач и вчера по този повод си направихме едно търсене на скрито "съкровище" чрез нарисувана карта из двора и той беше супер впечатлен и доволен.

Клеми, приключенията на Финдъс и Петсън са ни любими. Първата ни книжка беше за заровеното кюфте и неразбориите в градината, после се смяхме как пропъдиха лисицата, как спяха на двора и как посрещнаха Коледа. Въобще аз забелязвам една неволна любов към детската скандинавска литература: след Астрид Линдгрен и Туве Янсон, Свен Норквист е третият поред предпочитан автор.

# 6
  • Мнения: 790
Благодаря за новата тема. Моето дете много хареса стихотворението.

Четенето на голяма част от книгите от списъка, моето дете е превърнало наистина на "работа, която трябва да се свърши". Знае, че трябва да ги прочете и си е направил (сам) график по колко да чете на ден, за да приключи със списъка още този месец. Един вид "да му се махат от главата".  Не намирам метод, с който да го накарам да хареса приказки за червеношийки, врабци и неродени моми.  Положителното е само това, че го виждам мобилизиран, че иска да си свърши задълженията, че не се опитва да изклинчи.
Голямата ми радост обаче е че чете с интерес други неща - в нашия случай статия за поредно състезание от Формула 1.
Прочел я и ми я преразказа детайлно. Гордееше се, че е знае нещо ново, че може да си прочете сам , това  което му е интересно.

Другото важно при четенето е, че той ни вижда да четем почти всяка вечер. Това също оказва влияние. Независимо от това какво говориш на детето, то най- вече те гледа какво правиш. Щом ние четем и той сяда да чете.

# 7
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ирка, стихчето е прекрасно!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ирка, благодаря и аз за темата!

Нашият чете вече доста по-гладко и набира скорост. Но игрите са приоритет номер едно.
Чете, обаче, писмата на Феликс?! Списъкът на второ място Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 885
Страхотно оформление, Ирка! Стихчето е много сладко... Hug  bouquet

Мами от Варна, имате ли идея дали тази година ще има Алея на книгата в Морската градина и кога ще се проведе? С Гугъл не намирам точните дати или явно не ми е подействало още сутрешното кафе. В сайта на АБК няма информация. Смятах да напазарувам както миналата година, но уви...

Другото важно при четенето е, че той ни вижда да четем почти всяка вечер. Това също оказва влияние. Независимо от това какво говориш на детето, то най- вече те гледа какво правиш. Щом ние четем и той сяда да чете.

Много добре казано. Браво на детето!
За съжаление с тези е-книги у нас това става малко трудно приложимо, а БГ библиотеката ни е още много малка.  Embarassed

# 10
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Мами от Варна, имате ли идея дали тази година ще има Алея на книгата в Морската градина и кога ще се проведе? С Гугъл не намирам точните дати или явно не ми е подействало още сутрешното кафе. В сайта на АБК няма информация. Смятах да напазарувам както миналата година, но уви...

предходни години първата седмица на август се порвеждаше, но тази година още няма никакви реклами за това събитие.

# 11
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Благодаря за новата тема, чудесно е оформена  bouquet
Финдъс и Петсън са любими истории и на Цвети, имаме всичките излезли книжки. Но и бяха трудни за четене в началото, сега си е взела на село (вече втори месец е при баба си) задължителните по списък и няколко стихосбирки.
Намерих и скоро и всички стихчета на Мая Дългачева, може би след като прочете "Патиланци" и се научи да извлича историята и в стихотворната форма, ще се запали и по поезията Thinking Ще видим.

# 12
# 13
  • Мнения: 11 680
Благодаря за темата   bouquet

# 14
  • Мнения: 904
Здравейте! Аз също благодаря на irka за темата!  bouquet
Моята бъдеща второкласничка чете всеки ден по 5 глави от "Приказки по телефона", пише текстове -препис или под диктовка, работи във ваканционната книжка, паралелно пише и в читателски дневник. От време на време имам терзания, че я карам толкова да работи,/особено като гледам други деца на нейната възраст / но мисля, че така трябва.
В края на предната тема се беше заформила полемика, за това до колко детето да бъде подготвено в началото на първи клас. Моята дъщеря не можеше да чете, но завърши с отлична четивна техника подобно на други 2 деца, които можеха да четат в началото на първи клас. Всичко обаче се дължи на постоянство, както от нея, така и от мен /особено от мен  Mr. Green/. Така, че според мен голяма роля играят изключително голяма роля.

Общи условия

Активация на акаунт