Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 37 276
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 581
Успешна година на второкласниците!!! Само шестици им пожелавам!!!
Снощи завърших с подвързването и надписването. Само по български език и литература изброих 15 общо неща = тетрадки, помагала.
Входните нива ще са другата седмица при нас.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 285
Успех на всички и от мен!

Благодаря за новата тема, стихотворението е много сладко!

Учебници чакам днес, заредила съм се с цветна хартия и ще подвързвам довечера след училище и утре сутрин. Не очаквам помагала, миналата година нямаше. Ще бъде само втора смяна + пиано + английски + нар.танци + на майка и математиката, да не съм на нейно място. Tired

# 32
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Manzhelka благодаря за новата тема и хубавото стихотворение!  bouquet

Успешна учебна година на всички  второкласничета! Много хубави и пораснали дечица видях! Да им върви по вода годината!

# 33
  • София
  • Мнения: 6 574
Оххххххххх, аз дадох да ми подвържат учебниците в книжарницата - с цветна хартия/картон и прозрачна подвързия. Тетрадките - само с подвързии.  Whistling От час пиша етикети, ако трябваше и да подвързвам, щях да осъмна - аман ! Малката и тя иска учебници и тетрадки. Mr. Green 80% от учебниците са нови или много добре запазени - другите 20 % биват. Може и да купя нови - ще видим.
Утре имат и нулев час - инф. техн. за мен е без значение, защото са там от 8.00 на занималня  до .... 17.35 - и така до 24.05.2012. Горките деца !
Доволни са от новата г-жа по занималня. Раздала е персонални задачи на желаещите. Цвети да седне в Гугъл да напише "гатанки", да ги препише и утре да изпитва класа, а Плами да напише "детски стихчета", да си хареса едно, да го препише и да го научи. Харесва ми подхода... засега. Децата се кефят също.
Стол ще имаме от утре. Купони по 2.50 лв. на калпак.
До 20.10 часа не мога да ги прибера от площадката, ако така продължава обмислям да си ползвам част от полагащия ми се неплатен отпуск. Шефът и подчинените ми ще се "израдват", ама аз не зная на кой свят съм. Цял ден бича супер отговорни проекти, после ме завихря вихрушката в къщи и  съм out of space, а се имам за мъжко момиче и то организирано. Ако не са мъжа ми и майка ми, която живее на 500 м. вече да съм дала фира. Оплак  Sad

# 34
  • Мнения: 298
Моя вчера се прибра с много домашно,като за добре дошли.Класната много доволна от него,включил се е по БЕЛ и математика,а за четенето,просто е супер,тя ги е препитала така между другото за да види кой как е в началото на учебната година.
На таекуондо няма да ходим този месец,училището се заключва в 18.00ч и охраната не се е съгласила да остава още три часа,явно 10лв отгоре са малко.Най вероятно ще ходи от втори Октомври,което си е проблем,защото на 13.10 имат състезание.Както и да е каквото стане,все пак това не зависи от мен и нищо не мога да направя в момента.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 443
O, Биби, разбирам те! Аз тази седмица съм отпуск, но по-скоро за да организирам графика на детето и да набавя всичко, което е необходимо, да подвържа, надпиша и т.н., за което съм много благодарна на шефовете, че ми го позволиха сега. Вчера съм търчала за снимките, за дисковете по музика и т.н. А като си представя, че цяло лято купувах разни неща за училище...

За подвързването - всичко съм подвързала с цветна хартия и найлон, и тетрадки, и учебници. За някои купих тематична хартия (музика напр) и се получи много добре. Два от използваните учебниците са в ужасно състояние и съм ги поръчала онлайн, чакам ги днес или утре и като дойдат пак ще подвързвам.

В училище всичко е наред засега. Днес ще правят първия писмен преразказ по развитие на речта - ами вълнувам се. Смятам да му купя синонимен речник, надявам се поне вкъщи ще му е полезен за съчиненията и преразказите. Иначе прелистих учебниците и като цяло учебния материал ми се струва лесен за втори клас - струва ми, че по-скоро надграждат и упражняват, отколкото да учат нещо тотално различно. От една страна - добре, материала се затвърждава, но от друга - някак ми се струва, че децата тъпчат на едно място. Дано не съм права.

На извънкласни занимания ще ходи само на английски в Британика и на школа по математика. А като си спомня миналата година на колко още неща се беше записал - радвам се, че тази година е по-концентриран.  Joy И слава богу, ще редуват първа и втора смяна, че тази втора смяна никак не я обичам.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2012, 07:37 от Manzhelka

# 36
  • София
  • Мнения: 9 517
а аз подвързах само учебниците - не виждам смисъл да подвързвам тетрадки или учебни тетрадки - миналата година първия срок ги подвързвах и те пак се разкъсаха, след това спрях и каточели имаше по-добър успех.
Моя синковец вчера се прибра с писано в учебника по български и по математика - хем обяснявах в поденелник цял ден  ooooh! отново обясних - да видим довечера

# 37
  • Мнения: 5 790
Честита нова учебна година и успех на децата ни!

Подвързах всичко с цветна хартия и найлонови подвързии. Купих учебници по Български и Математика х 19 лв парчето.

Госпожицата си нарязала несесера с ножица от вътрешната страна. Срязала ластиците, които държат моливите. Исках и несесер да купя,  тя искала с 3 ципа. Най-евтиният, който намерих беше 55 лв...  Не го взех, естествено.

Снимахме се за бележник и лична карта, сложих й една усмихната снимка. Баща ми, който е професионален фотограф ме направи на две стотинки - това не била снимка за документ! На мен пък ми харесва, предпочитам да е усмихната.

Започнахме и английски в Алианса. Много е доволна, 12 деца с в групата. Преподавателката ми се стори много мила. Виктория я е харесала, много искала да ходи. А лятото имахме драми, че няма да учи английски.

Вчера тръгна с ентусиазъм на училище, нямаше търпение да иде. Имат домашно вече и да научат наизуст стихотворението "Де е България". Това се оказа голям проблем, защото не разбира какво е написано точно - и словоредът, и речта са по-особени и не може да го запомни. Намерих песничката в Утюб, със субтитри и снощи пяхме до никое време. Пак не го запомни като хората... и преди да си легнем се оказа, че стихотворението било чак за другата седмица, ма тя забравила! Simple Smile  

И ние сме втора смяна през цялата година, но мен това ме устройва идеално заради моята работа на смени и заради това, че у нас се става рано доста трудно. Отвикнала съм, или по-скоро никога не съм свиквала на нормален работен ден. От 2 дни ми се налага да ставам в 7 и вечерта в 8 вече ми се затварят очите.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2012, 09:00 от Алекс1

# 38
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 204
Здравейте майки на второкласници  Simple Smile
Започна учебната година и аз отново съм сред вас.
При нас нещата са същите, като миналата година, госпожа, класна стая и учебно време.
 Новото е, че записах детето на частна занималня. Двете госпожи са с много ведро настроение и желание за работа.  Стая, обяд , следобедна закуска и плодове също.
Радвам се, че и на малкия му е харесало. За сега са само 4 дечица, но днес очакват още две.
През тази учебна година сме на СИП-Околен свят и математика.

Стартираме учебната година ръст 140см., тегло 31 кг., обувки №35-36.  Кога порасна толкова това дете така и не разбрах  newsm78???
 Весел и спорен ден на всички.

# 39
  • Мнения: 581
Здравейте! Започнаха вълненията с първите домашни. И Валя имат за днес да  научат наизуст стихотворението "Де е България". И при нас това се оказа проблемя трудно и беше да го запомни . Тази тракийска равнина как ли не я прекръсти. Отиде сутринта с половин научено стихотворение. Единствено остава надеждата да не изпитват днес и да го преговарят пак на занималнята. Какво мислите за ученето след 20.30? Полезно ли е за децата.

# 40
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
 Ние сме втора смяна, и тази година е на частна занималня, но различна от миналогодишната.За момента и харесва, даже и било по-лесно, когато сутрин подготвя домашни, а след обяд учи. Дано е за дълго fingerscrossed
Снощи подвързах учебниците и тетрадките, бележник и ученическа карта има със залепена снимка-като по поръчка под нас са открили фото-студио Laughing
Отказа извънкласни дейности, освен рисуването, което е в Събота. Няма да настоявам, и без друго английски има в занималнята задължителен, а и ги занимават с допълнителни помагала по български и математика, няма смисъл да галопираме в зимна София след 18 часа по разни извънкласни Thinking

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ние ще бъдем цяла година втора смяна. Като чета колко усилия ви е коствало подвързването и надписването, си мисля, че нещо съм пропуснала. Аз сложих найлонови подвързии 3-4 размера, които ми избраха в книжарницата. Учебниците изглеждат в добро състояние, миналогодишните също не са разкъсани и се надявам и тези така да си останат. През тази година плановете са за волейбол, математика и пиано, но пианото може да отпадне, ако идва прекалено много. Математиката също не е ясна, нямам още инфо за школата, където ходеше м.г. В момента модата в занималнята е скейтборд, а уроците са някъде в мъгливото бъдеще Simple Smile
Имаме много помагала и сборници - 3 по БЕЛ/четене, 3 по математика и чантата става много тежка. Няма как да се оставят пособия в училище, защото стаята се дели с първокласници. Трябват здрави рамене и гръбчета...
Първият ден минал само с три часа и едно кратко домашно.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Ей, много яко са ги подхванали децата от първи ден домашни и стихотворения...  Simple Smile

Нашите са преговаряли по български, нямаше домашно, входните нива щели да бъдат началото на октомври.
Девойката вчера ме дезинформира по всички въпроси, които са обсъждали  Joy, не знам забравя ли или по начало слуша с половин ухо. Почнали са с италианския, в следствие на което ми звъня 3 пъти по тел., а на баща си веднъж да ни пита как са разни неща на италиански (този език не го знаем!!) и после цял следобед спорихме как е "Казвам се...", което аз не знам, но и нейният вариант не звучеше правдоподобно, чак в 22.30 изяснихме фразата, но ми скъса нервите. Хваща ме страх отсега за пубертета.  Laughing

# 43
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Здравейте..
И аз имам второкласничка, Йоана.
В 18-то училище сме, в японската паралелка.
И ние имаме наизуст стохотворението Де е България, но голяяямаа мъка.
Трудно и е, и туй и то, рев, тръшкане.. ooooh!

Успешна година на всички и само шестички..

# 44
  • Мнения: 906
Здравейте!
Ни е пък трябва да научим само последния куплет на " Де е България", което стана много бързо. Laughing
Учебниците подвързах с цветен картон и найлонови обвивки, а тетрадките с бяла хартия и обвивки.
Ще учим само първа смяна, а след обяд ни е занималнята. Учебната година ще завърши на 31.V., а не на 24-ти. Peace

Общи условия

Активация на акаунт