Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-5

  • 67 643
  • 741
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 25 766
Щом не бързаш да влизаш, виж нещо в строеж.

# 331
  • Мнения: 2 140
Да, ама ще живееш с араби, цигани и съмнителни типове в района. Вътре е тотал щета, ще налееш една торба пари, покрива със сигурност тече или ще протече и ще е твоя грижа.

Не съм запозната с Обеля, но това ми се струва по добре - http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d141656279592863 … k=1y38go&f1=1

# 332
  • Мнения: 6 297
Тази къща я знам и подозирам, че е гредоред и разходите за ремонти там никак няма да са малки.  Много по-големи от ремонт на панелка или друг вид апартамент. Абсолютно безсмислено е да се гледа според мен.

# 333
  • София
  • Мнения: 222
благодаря за мненията за тухления в центъра. а апартаментът в обеля съм го набелязала за оглед, затова и беше първоначалния ми въпрос, относно цените на тези жилища в Обеля, къде е уловката, за да са толкова евтини...

# 334
  • Мнения: 8 464
Точно в Обеля 2 са циганите, Обеля 1 е по-добре и панелите са по-нови.
Най-добре, разбира се, е в селото Обеля, там има невероятни къщи, но едва ли нещо се продава и ще е евтино.

# 335
  • Мнения: 25 766
къде е уловката, за да са толкова евтини...
Панелка и за ремонт. newsm78

# 336
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825
So Lucky, в панелките също хора живеят и то доста щастливо.  Peace И, да, ремонтират се. Животът е кратък и според мен не е важно да е лукс, а да си щастлив в жилището си!  yes Вярно, в София се дават доста пари за жилища, които лично аз не оправдавам, но всеки си избира къде да живее.

# 337
  • София
  • Мнения: 3 916
eternity,

Имотът е с три външни стени. Това с "просторен и светъл вестибюл" не го виждам, освен ако няма капандури, което значи вероятни течове. Едната стая преходна. Практически е преустроен таван - ако трябва да се прави покрива, можеш да си го сметнеш по 11-12 лв. на квадрат без керемидите минимум. Не виждам къде има втори канал, но мивка зад входната врата е непрактично решение. Ако е гредоред - подмяна на изгнили греди. При стара дограма - течове и вятър. Не е сигурно, че надстрояването е законно. На Мария Луиза и Сливница движението е много натоварено - шум и прах до над ушите. Не знам за живущите наоколо, но това е края на Женския пазар - малцинства, просяци и нощни жрици на корем - за това го предлагат за хостел.

Аз не бих го взела по обявата, но все пак можеш да идеш на оглед - може да е по-добре.

# 338
  • Мнения: 25 766
So Lucky, в панелките също хора живеят и то доста щастливо.  Peace

Казвам го в смисъл, цените на панелките са по ниски от ПК и тухла. Peace
Не си ме разбрала, не омаловажавам хората които живеят в панелни жилища, даже има и такива които ги предпочитат с оглед на квадратура, изложение и разпределение. Цените им са малко по ниски, защото не е ясно точно ще се санират ли как и кога...

# 339
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825
Много добре те разбирам, не се притеснявай. Всеки си има различни приоритети. Много се радвам за теб и се надявам скоро да приключиш сделката си.  newsm10

# 340
  • Мнения: 25 766
Много добре те разбирам, не се притеснявай. Всеки си има различни приоритети. Много се радвам за теб и се надявам скоро да приключиш сделката си.  newsm10
Hug Мерси.

# 341
  • София
  • Мнения: 222
благодаря ви за информацията. значи ако харесам нещо по обява в Обеля, да е в Обеля 1. а можете ли да ме информирате за Красна поляна, където също жилищата са с по-ниски цени?

също ще ви помоля и за мнението ви за този апартамент стара тухла:
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c142811470092764 … k=1wpt6l&f1=1

относно НС-бях се засилила към комплекса до Нови хан, но си дадох сметка, че жилище с квадратура 83 квадрата, реално е 55 примерно, а общите части, и.ч. от басейна и паркомястото е близо 30 кв. м, което мисля че е прекалено. пък и прочетох доста мнения за изпълнението, собствения водоизточник и таксата за подръжка, та тотално се отказах. апартамент с такава приблизително еднаква квадратура (52 кв.м.) се опитвам да продам в момента в Перник и знам че е маломерен двустаен, как са успели да направят тристаен на такава площ за мен остава загадка...

в продължение на близо година следя и публичните продани чрез ЧСИ, но виждам, че и там има някакви далавери. в смисъл - обява за апартамент, но изведнъж тя изчезва преди датата на обявяването на евентуален купувач. резултат - никакъв, имам си списък с няколко подобни обяви... а иначе в една банка ме информираха, че дори апартаментът да е ипотекиран за по-голяма сума от предложената на търга сума, би следвало ипотеката да бъде вдигната, но дали това е така при всички банки не проверявала.

# 342
  • Мнения: 1 044
аз пак с въпросче Confused

опитваме се да извадим удостоверение за тежести, но от агенцията по вписванията ни върнаха, защото освен нотариалния акт и ипотеката, искат и скица от кадастъра. Оригиналната скица обаче остана при нотариуса по сделката, аз бях останала с впечатлението, че е при нас и не попитах в агенцията дали може да представим копие. Някой от вас да има идея? Rolling Eyes

Не ми се мисли, ако трябва отново да вадим скица от кадастъра  Confused

едит: само да допълня, че всичките ми въпроси ги отправям първо към брокера ни, който отдавна си прибра солидната комисионна и интереса му към успешния финал на сделката рязко спадна ... преди да тръгнем към агенцията по вписванията, го попитах какво трябва да носим, за да пуснем тежести и той каза "само нотариален акт"

Последна редакция: чт, 03 сеп 2015, 06:22 от tickles

# 343
  • Мнения: 6 303
Не ми се вижда и толкова евтино. Crossing Arms

292 евро за квадрат в центъра на София е абсолютно без пари. А защо е така - сте го обяснили много добре в коментарите си.
Все пак, ако има една рода мъже, които могат сами да правят ремонти - съпруг, баща, чичо, вуйчо, братчед и учинайчо, и се хванат всичките яко на бач, като се дадат пари само за материалите, а останалото си го направят сами, тогава на една нищожно ниска цена ще има 130 квадрата в центъра. Разбира се, проблемът с това, че мястото е ужасно, си остава, те затова са и толкова евтини на Женския Пазар, защото там е като в Близкия Изток.

# 344
  • Мнения: 25 766
Не съм и помисляла да го смятам на квадрат, гледам какво получава за тия пари, според мен не си струва. Остави ти, родата да ремонтира... по зле ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт