На море в Гърция 2015 - VII

  • 65 063
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 41
От днес сме в Пилос, тука времето не студено за валежите които се изляха, но дакото стигнем по едно време си мислех че кану ще ми трябва. Местните разправят, че до ден два щяло да стане по- топло ще видим.

# 721
  • Мнения: 454
Koi perilni I pochistvasti si kupuvate? Embarassed
Inache za zehtin- na nas dnes ni preporychaha edni pet litrovi tubi, proizveden na ostrov Krit, che domashniq vyv Vourvouru bil napylno izkupen

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 26 500
каквото и да си купиш от там,ще е по-качествено от тук....но не и по-евтино Money

# 723
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Самоцитирам се с надеждата някой да ми отговори.

Ние сме в Геракини, и тук имаше страхотна буря през нощта, но сутринта беше слънчево и топло. Бяхме на плаж до 14ч.

Бихте ли ми казали къде в радиус от 20 км има сергийки, магазинчета, които работят поне до 22ч? Искаме да се разходим нанякъде след вечеря.

# 724
  • Мнения: 11 152
Защото не е много вероятно да намерите. Пробвайте Никити (25 км изток) и Неа Муданя (17 км запад), ма нищо не гарантирам в този сезон и при тези атмосферни условия.

# 725
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 219
Ние се прибрахме снощи, в планираното време. Имаше доста трафик. На Кулата не беше голяма опашката, за десетина минути минахме. На отиване в събота, в 7 сутринта, беше същото. Приятелите ни бяха на час след нас и опашката за границата е била от Лукойл-а надолу.
Колкото до прогнозите - до Олимпиада прекапа сутринта и после, докато тръгнем към 3 следобяд, беше екстра за плаж - ту пече, ту се скрие слънцето.

# 726
  • Мнения: 257
Страшно много ми хареса във Фанари...тихичко, спокойно, хубави плажове и прекрасна храна.
И само на 200 км от Пловдив Simple SmileМисля, че това е моето място и за следващото лято Grinning

# 727
  • Мнения: 487
Ще се огледам за препоръчаните продукти.Даже се чудя дали да не повлека от тук боб,ориз...То смешна работа,но една приятелка ми разправя,брат и е производител,че и ориза ни е менте.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 26 500
Вземи си сирене и кашкавал,овче,козе,всичко е много вкусно и от истинско мляко.

# 729
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Благодаря, Параход! Днес по обяд се разходихме до Никити, малко магазинчета за сувенири работеха по главния път. По крайбрежната имаше доста работещи заведения.

# 730
  • Мнения: 115
Завърнахме се от Пелопонес. Благодарение на отзивите тук избрахме тази дестинация и прекарахме чудесно- нещо между екскурзия и море, пообиколихме, поплажувахме..
Маршрута беше Пелион(Портария-нощувка), Атина, Нафплио  (нощувка), Пилос ( останахме 7 дни), ходихме до Метони и Корони(много натурално и истинско), след това на връщане Йоанина( нощувка) и после обратно.
Остана още много, но да има и за друг път все пак.
Ако някой се интересува от нещо по-конкретно съм насреща

# 731
  • Мнения: 11 152
А снимките къде са? Grinning

Пилос е бил основната ви база и сте обикаляли предимно по западния ръкав с връщане там за нощувките, правилно ли разбирам? Ще се радвам да споделиш на кои плажове бяхте освен Войдокилия. Много се радвам, че сте изкарали добре! Ако ти се пише по-подробно - винаги има кой да го прочете Wink

# 732
  • Мнения: 115
Снимки има доста, но не съм ги свалила още на компа. Да основно бяхме в Пилос в един приятен хотел на пристанището. Обиколихме всички крепости и чукари, много са автентични- особено Палеокастро над Войдокилия много ни хареса, макар че беше затворена за туристи и както пишеше на табелата "на наша отговорност" се навряхме вътре. Имаше само един козел, който си пасеше там... но пък гледката от там е неповторима. За плажовете:
Войдокилия- много красиво както всички знаете, но доста пренаселено и много боклуци, което направо ме вбеси. Не сме плажували там само го посетихме и поснимахме.
Ходихме не един плаж след Гялова в Романос (май така беше) казва се Coocoonary с приятен beach bar, не много населен, основно местни гърци. Другият ни фаворит беше един плаж посока Финикунда. Непосредствено след Метони има няколко къмпинга- този е първият. Страхотна широка плажна ивица, много добър ресторант(даже бяха 2) и страшно плитко, перфектно за деца.
Имаше заградени участъци с яйца на костенурките Карета-карета и на следващия ден имаше само дупка  Grinning бяха се излюпили ..но не ги видяхме за съжаление. Аз понеже обичам по-каменисти плажове, по подходящи са за шнорхелиране и тези пясъчните са ми малко скучни, но неможе всички екстри. Страхотен манастир има в Корони над плажа, по начина по , който е уреден прилича на манастирите на Метеора

# 733
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Их, супер за Пелопонес Peace Какво е истинско в Метони и Корони?  Blush Аз зяпам другите два ръкава и съм оставила събирането на познания за тази част от полуострова за по-друго лято newsm78

# 734
  • Мнения: 51
Здравейте, вчера се прибрахме от Тасос, където изкарахме добре, но ми се ще да предупредя всички тук , за некоректно отношение на един търговец. В Панагия, пред музея на зехтина, предполагам всеки ходил на Тасос е минал от там, един човек продава маслини който твърди, че се негово производство. Маслините не са лоши, но в кутиите, в които ги продава, няма написаните 500 грама, а около 420. Купих 6 кутии и във всяка от тях имаше около 420 грама, тоест това не е случайно, а съвсем умишлено лъгане на всеки решил да си купи. Килограмът го продава за 5 евро, но в същност с тази лъжа излиза 6 и тук въпросът не е само за това 1 евро разлика, а за това, че ако нещо мразя страшно, това е да ме лъжат. Надявам се, чрез това излъганите да намалят рязко….

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт