По какъв начин се справяте с тревожните разтройства

  • 15 208
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 165
Мами, нека да видим по кой начин се борим с тревожността Simple Smile Hug

Моля да споделите своя опит:)
Благодаря☺

Последна редакция: вт, 25 авг 2015, 19:13 от neli_20

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не се боря. Приела съм, че съм такава, по-емоционална. Като усетя, че съм навита като пружина, че съм изнервена или притеснена, пия един Невропан /мента, глог и валериан/. Колкото повече се съсредоточаваш върху проблема, по-зле става.

# 2
  • Мнения: 1 495
Много упорити състояния. Ако им се поддаваш и ги храниш така да се каже става по-зле. Най-лесно и ефикасно според мен е това по време на някаква подобна криза да си кажеш, че това са само някакви физически симптоми и от тях не се умира. Поне до сега няма случай на умрял от паник атака или тревожност. Ще мине време и ще се успокоиш. Имала съм много панически атаки през живота си, роман мога да напиша. Никога не ми е било лесно да излизам от тях. Имала съм много спадове и върхове. При мен всичко започна да отшумява когато решихме с мъжа ми да имигрираме. Започнах да планирам, гледам какво що. Открехнах се за новия живот и разбрах първопричината за тези ми състояния, а именно-рутината, правенето на едно и също всеки ден,ако щеш и самата ни държава и т.н. Когато започнах да планирам и си представям новия ни живот мисля, не съм имала паника освен, когато трябваше да минавам едно интервю за работа в чужбина  Laughing. И какво стана - по време на интервюто мениджъра дори ме похвали колко добре знам езика и колко е очарован от мен. И още повече се нахъсах, че повече няма да се поддавам на подобни състояния, а ще си живея живота и толкова. Да знаеш, помага   Peace.

# 3
  • Мнения: 550
Йога  Peace Рядко я практикувам,но точно в такива състояния се сещам и започвам. Успокоява ме

# 4
  • Мнения: 2 165
А какви билки използвате? Препоръка за жълт кантарион? Много фирми и се чудя кое да взема, става въпрос за тревожност, депресия...

# 5
  • Мнения: X
Никак.
Изчаквам да мине паник атаката.
Забелязала съм, че ако съм съсредоточена в някаква цела, ПА се появяват рядко и минават по - леко.
В анкетата ти няма отговор никак.

# 6
  • Мнения: 4 500
С психотерапия  Peace Peace
Сега, дори да ми се случи, е в лека степен и правя това
 
Най-лесно и ефикасно според мен е това по време на някаква подобна криза да си кажеш, че това са само някакви физически симптоми и от тях не се умира. Поне до сега няма случай на умрял от паник атака или тревожност.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Може ли да споделиш какво представлява психотерапията?

# 8
  • Мнения: 4 500
Може ли да споделиш какво представлява психотерапията?
Като начало 50 лв на час  Crazy Много ме беше страх/срам и т.н. в началото. Той започна да ме разпитва защо съм при него. Аз казах с 2 изречения и ревнах. Той ми даде 1 ролка тоалетна хартия и каза, че не е тук, за да ме успокоява, а за да работим по проблема. И така се започна всяка една дума да ми анализира, да ми задава 100 въпроса. В началото се изнервях, но после изкопа проблема. Имах едни натрапливи действия /но не мога така да ги кажа публично/, натрапливи мисли, ПА нямах, но имах силна тревожност.
Той ми даде първият път една задача да свърша. Едвма се справих и след 7 дни се върнах горда при него. Очаквах похвала, ама не получих  Crazy
Не мога да го обясня, този човек изкопа най-дълбоките ми мисли и страхове, извади ги и ги запрати в стената все едно.
Аз бях зле, отидох зле при него. Вече имах болки в тялото, тежест и болка в слабините, гадене, силно треперене и сърцебиене, страх от едни конкретни болести. Не, не е рак, от рака май не ме е страх.
Дива работа бях, но стана лесно, защото никога не съм пила лекарства като АД и т.н. Най-силното беше валидол и валериан, ама той само на котките май действаше  Crazy че ги събира около блока.
Като ви казвам зле, разбирайте че нямах ориентация. Ставах сутрин плачейки и още в леглото все едно плувах и летях едновременно, пулса ми беше над 120, над 140, въздух нямах и плачех, плачех....Излизах за работа още в 06,30, за да не ме гледа синът ми и ММ. Излизах и в студа с кучетата пушех и чаках на спирката рейс, два, три. Те минаваха, аз не се качвах. Плачех, само това правех и мозъка ми блокира. Един ден обаче една приятелка ми го препоръча и аз отидох.
Момичета, проблема ми беше толкова назад във времето, толкова нелогичен според мен, че просто.....не знам.
А докато отида беше едно ходене по доктори 1 година почти. Над 1000 лв за изкледвания, а аз здрава по документи, а реално - парцал. Секс 6 месеца не правихме с ММ, аз нали рева нон-стоп, такива Коледи и празници - абсурд.
Но психото ми не знам какво направи. Говорихме адски много, къде по въпроса, къде - не.
Приех се като човек, като човек, който минава през труден етап в живота си, оставих го зад гърба си и както казва моята АГ /златна е Heart Eyes/ затворих вече страницата.
Сега ако ми се случи писах какво правя, освен това псувам наум разбира се  Grinning Помага ми. До кога? Не зная. Знам само, че искам живота си, обичам го, обичам ММ, сина ни, мама, тати и брат ми  Heart Eyes На всеки ден се радвам и каквото е рекъл Бог, това ще стане.
Да е жив и здрав моя психо и дъблок поклон пред уменията му. Поклон и пред мен  Mr. Green, че не започнах силните психолептици и тем подобни, които ми бяха дали.

# 9
  • Мнения: 4 199
Не се справям. Отшуми и после се завръща, с пълна сила.

# 10
  • Мнения: 1 383
Nefertarri, много се радвам, че при теб е проработило. СКпомням си миналата година заедно бяхме в тоя ад. Имаш огромна промяна в сравнение с преди. Дай , Боже , като започна работа ще искам координати на твоя лекар. От тук нататък ти желая живот изпълнен с радости и без никакви ПР.

Иначе по темата - във филма на ПР и тревожността съм от около 2 години без малко. Дълго и широко е как започна всичко. Свързано е със здравето на сина ми. При мен е особенно обострена хипохондрията. Сега пролетта започнах Деанксит и бях една- две идеи по добре, но със спирането му съм във всекидневни ПА- Все още изход не съм намерила.

# 11
  • Мнения: 4 199
Свързано е със здравето на сина ми.
Е, тогава най-боли. И при мен е свързано с детето. Минавала съм през какви ли не перипетии, обаче откакто се появиха и проблеми с детето, се сринах с гръм и трясък. Довърши ме.

# 12
  • Мнения: 1 383
Не бях човек страхуващ се от болести. Не ми пукаше изобщо. Но голям страх брах от една двойна пневмония на сина ми. От там започна и манията за мерене на температурата. И наистина до ден днешен си поддържам едно 37-37.3 Така и не се разбра от какво е. Та какви ли не болести си предписвах. Обаче и сега при най малкото неразположение и изтръпвам.

# 13
  • Мнения: 4 500
Майките все се запускаме, а то без здрави майки няма щастливи деца  Cry
Nefertarri, много се радвам, че при теб е проработило. СКпомням си миналата година заедно бяхме в тоя ад. Имаш огромна промяна в сравнение с преди. Дай , Боже , като започна работа ще искам координати на твоя лекар. От тук нататък ти желая живот изпълнен с радости и без никакви ПР.
Кими  Hug Всички съобщения си пазя от теб. На ЛС като поискаш ще ти дам номера на моя човек  Mr. Green Промяна имам, да, има какво още да се желае, но в огромна степен май нещата са оладяни, едно 80 на 100  Blush

# 14
  • Мнения: 2 165
Майките все се запускаме, а то без здрави майки няма щастливи деца  Cry
Nefertarri, много се радвам, че при теб е проработило. СКпомням си миналата година заедно бяхме в тоя ад. Имаш огромна промяна в сравнение с преди. Дай , Боже , като започна работа ще искам координати на твоя лекар. От тук нататък ти желая живот изпълнен с радости и без никакви ПР.
Кими  Hug Всички съобщения си пазя от теб. На ЛС като поискаш ще ти дам номера на моя човек  Mr. Green Промяна имам, да, има какво още да се желае, но в огромна степен май нещата са оладяни, едно 80 на 100  Blush
Много се радвам за теб. Два месеца ходя при терапевт и да съм честна състоянието ми се скапа доста повече. Сега съм в чуденка какво да правя. На легло съм безсилна да стана, да остана сама, да се храня и незнам да посегна към АД пак да се посъвзема или... в голямо чудене съм. Нямам ПА, а още от ставането една депресия, която продължава почти през целия ден. Безсилна съм през целия ден, отпаднала, отчаяна... Sad

Последна редакция: вт, 25 авг 2015, 21:18 от neli_20

# 15
  • Мнения: 1 817
Винаги съм си била такава. След края на една 4 годишна връзка започна и малко по-силно да се проявява, а най-много се засили след раждането на синът ми. Мерене на температура и прочие ми е до болка познато, както и висене пред кабинети. Tired Винаги са ми казвали, ти си само на 20+, живей си живота. Ами живея го, ама...все си мисля за неща, които съм сигурна, че околните на моята възраст не мислят и ми става тъпо за мен си. Сега се вманиачих по теглото си. Отслабнах с 20 кг, но имам още малко от бременността останали. Сега като прочетох темата се сетих за тревожността, страховете... Ами тях ги няма. Минали са. Поне отдавна не са идвали де. Мен ми трябва цел, идея, по която да мисля, да работя, да ми занимава времето. Детето прохожда сега, плюс диетите и спорта. Това ми помага!

# 16
  • Мнения: 1 765
Nefertari, и аз напоследък имам натрапливи мисли. То даже не са  оформени мисли, а по-скоро страх, че може да се появят такива мисли. Наистина ли си си помогнала с психотерапия? Знам, че натрапливостите трудно се поддават на лечение и обикновено се борят с антидепресанти.

# 17
  • Мнения: 2 165
Може ли да споделиш какво представлява психотерапията?
Като начало 50 лв на час  Crazy Много ме беше страх/срам и т.н. в началото. Той започна да ме разпитва защо съм при него. Аз казах с 2 изречения и ревнах. Той ми даде 1 ролка тоалетна хартия и каза, че не е тук, за да ме успокоява, а за да работим по проблема. И така се започна всяка една дума да ми анализира, да ми задава 100 въпроса. В началото се изнервях, но после изкопа проблема. Имах едни натрапливи действия /но не мога така да ги кажа публично/, натрапливи мисли, ПА нямах, но имах силна тревожност.
Той ми даде първият път една задача да свърша. Едвма се справих и след 7 дни се върнах горда при него. Очаквах похвала, ама не получих  Crazy
Не мога да го обясня, този човек изкопа най-дълбоките ми мисли и страхове, извади ги и ги запрати в стената все едно.
Аз бях зле, отидох зле при него. Вече имах болки в тялото, тежест и болка в слабините, гадене, силно треперене и сърцебиене, страх от едни конкретни болести. Не, не е рак, от рака май не ме е страх.
Дива работа бях, но стана лесно, защото никога не съм пила лекарства като АД и т.н. Най-силното беше валидол и валериан, ама той само на котките май действаше  Crazy че ги събира около блока.
Като ви казвам зле, разбирайте че нямах ориентация. Ставах сутрин плачейки и още в леглото все едно плувах и летях едновременно, пулса ми беше над 120, над 140, въздух нямах и плачех, плачех....Излизах за работа още в 06,30, за да не ме гледа синът ми и ММ. Излизах и в студа с кучетата пушех и чаках на спирката рейс, два, три. Те минаваха, аз не се качвах. Плачех, само това правех и мозъка ми блокира. Един ден обаче една приятелка ми го препоръча и аз отидох.
Момичета, проблема ми беше толкова назад във времето, толкова нелогичен според мен, че просто.....не знам.
А докато отида беше едно ходене по доктори 1 година почти. Над 1000 лв за изкледвания, а аз здрава по документи, а реално - парцал. Секс 6 месеца не правихме с ММ, аз нали рева нон-стоп, такива Коледи и празници - абсурд.
Но психото ми не знам какво направи. Говорихме адски много, къде по въпроса, къде - не.
Приех се като човек, като човек, който минава през труден етап в живота си, оставих го зад гърба си и както казва моята АГ /златна е Heart Eyes/ затворих вече страницата.
Сега ако ми се случи писах какво правя, освен това псувам наум разбира се  Grinning Помага ми. До кога? Не зная. Знам само, че искам живота си, обичам го, обичам ММ, сина ни, мама, тати и брат ми  Heart Eyes На всеки ден се радвам и каквото е рекъл Бог, това ще стане.
Да е жив и здрав моя психо и дъблок поклон пред уменията му. Поклон и пред мен  Mr. Green, че не започнах силните психолептици и тем подобни, които ми бяха дали.

Ще може ли на ЛС кординатите на този специалист Simple Smile)

# 18
  • Мнения: 226
Психотерапия,цялостно излизане от проблема и дори еволюционно израстване спрямо социалния живот,с АД не стигнах до никъде!

# 19
  • Мнения: 4 500
Nefertari, и аз напоследък имам натрапливи мисли. То даже не са  оформени мисли, а по-скоро страх, че може да се появят такива мисли. Наистина ли си си помогнала с психотерапия? Знам, че натрапливостите трудно се поддават на лечение и обикновено се борят с антидепресанти.

Ааааа, мен и от АД ме беше страх  Mr. Green  То явно за това не ги почнах, беше ми изписан Коаксил и още едно. Не си права за терапията  Peace

Психотерапия,цялостно излизане от проблема и дори еволюционно израстване спрямо социалния живот,с АД не стигнах до никъде!

Това е много, много вярно!

# 20
  • Мнения: 964
Първо да Благодаря за темата   bouquet !

Nefertarri ,и аз се реда координати на лични на този лекар , ако е от София естествено
и много Благодаря предварително .

Аз не знам имам ли ПА или не , не знам какво ми е , но знам че не съм добре и ме е страх от болести особено от рак . АМАМ МНОГО МЕ Е СТРАХ !!! Ръчне ли ме боцне ли ме някъде почвам ...
Даа , знам за тези които не изпитват хипохондрия е чуждо и даже смешно , но искам да кажа от опит , че е ужасно ... много ужасно ... мислиш , мислиш , мислиш и пак стигаш до извода , че имаш симптоми  и т. н

Страх ме е за децата , страх ме е за себе си , страх ме е за близките ми СТРАХ МЕ Е  някои да не каже , че като мислиш може да предизвикаш !!!

Страх ме е от мислите вярно да не взема да си докарам нещо , защото мислите са по силни от мен и аз не мога да ги контролирам - за съжаление .

За протокола пия мента глог и валериан и от време на време дормиплант , но не виждам някакво особено спокойствие да имам , по скоро като изпия хапчето и се настройвам , че ще ми помогне , докато не ме ръчне някъде по тялото и пак се почва .

Спокойствието е дар !

п.п На анкетата не съм отговорила , защото не съм се справила още , а справя ли се ще отговоря с най голямо удоволствие !

# 21
  • София
  • Мнения: 331
С антидепресанти. Пия ги от години и се чувствам чудесно. Опитах това лято да ги спра и се сринах. От време на време ходя и при пси да си говорим.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 165
С антидепресанти. Пия ги от години и се чувствам чудесно. Опитах това лято да ги спра и се сринах. От време на време ходя и при пси да си говорим.  Simple Smile
Какво ти е предписал пси? Simple Smile

# 23
  • Мнения: 360
Моля споделете имената на психотерапевтите ...ако искате и на лични...  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 331
С антидепресанти. Пия ги от години и се чувствам чудесно. Опитах това лято да ги спра и се сринах. От време на време ходя и при пси да си говорим.  Simple Smile
Какво ти е предписал пси? Simple Smile

Ланвексин и Флуанксол.
Д-р Терзийски е този, който посещавам.

# 25
  • Мнения: 2 165
С антидепресанти. Пия ги от години и се чувствам чудесно. Опитах това лято да ги спра и се сринах. От време на време ходя и при пси да си говорим.  Simple Smile
Какво ти е предписал пси? Simple Smile

Ланвексин и Флуанксол.
Д-р Терзийски е този, който посещавам.
Доста време го посещавах, бях му като опитно зайче с лекарствата, за две години сигурно над 20 рецепти имам с различни неща, които даже не са за моето състояние и веднага го смених. Да, изслушва, влиза ти в положение, но това мога и от съседките клюкарки да го получа и то без да им заплашам по 50 лв Simple Smile. Лично мнение изказвам Simple Smile Предвид и голямата му репутация с измамите преди години.... )

# 26
  • София
  • Мнения: 331
Аз съм доволна. Това каква репутация има, при положение, че се чувствам добре въобще не ме интересува. С лекарствата които ми изписа нямам никакви оплаквания, дори не го посещавам за психотерапия, аз просто нямам нужда и проблеми, ходя веднъж, два пъти годишно само да видим дали дозата ми е добре. Просто при мен явно се получи и уцелихме правилните медикаменти.

# 27
  • Мнения: 2 165
Аз съм доволна. Това каква репутация има, при положение, че се чувствам добре въобще не ме интересува. С лекарствата които ми изписа нямам никакви оплаквания, дори не го посещавам за психотерапия, аз просто нямам нужда и проблеми, ходя веднъж, два пъти годишно само да видим дали дозата ми е добре. Просто при мен явно се получи и уцелихме правилните медикаменти.
Страхотно е, че всичко е станало от първия път:)

# 28
  • Мнения: 1 383
Бихте ли ми дали координати на добър психиатър от София. Решила съм го вече да почвам АД. Днес много неща и страхове от миналото се върнаха с пълна сила. Не мога спокойно да се насладя на живота.

# 29
  • Мнения: 2 165
Бихте ли ми дали координати на добър психиатър от София. Решила съм го вече да почвам АД. Днес много неща и страхове от миналото се върнаха с пълна сила. Не мога спокойно да се насладя на живота.
Аз обикновено се доверявам все на известните и прочути психиатри и винаги  оставам разочарована.

# 30
  • Мнения: 1 383
neli_20, ако искаш пиши на лични при кой си ходила. Спешна нужда имам от среща с лекар и започване на някакъв вид терапия.

# 31
  • Мнения: 4 500
Кими, психиатър ли търсиш или терапевт?

# 32
  • Мнения: 2 165
Кими, психиатър ли търсиш или терапевт?
Мисля, че психиатър-психотерапевт ще е най добре Simple Smile

# 33
  • Мнения: 360
Психолог-психотерапевт? Споделете от кого сте доволни и е имало резултат при вас. Аз мога да напиша от кого не съм доволна.

# 34
  • Мнения: 438
Психолог-психотерапевт? Споделете от кого сте доволни и е имало резултат при вас. Аз мога да напиша от кого не съм доволна.

Напиши, хубаво е да кажеш и защо.
Аз ходих при две, от които не съм доволна. Едната беше за детето, преди година-две. Казва се Димитрина Проданова. Не съм доволна, защото по-голямата част от разговора, за който платихме доста се състоеше в това да ни разказва някакви истории, как нейни познати имали някакви случаи с които се били сблъсквали и какво били направили, или пък нейни истории за нейното дете. Честно аз като ида на психолог, очаквам нещо повече от това да си бъбрим все едно сме две майки в парка.
Някакви стратегии, някакви идеи, или поне да ни изслуша. Нито едно от трите не получих.

Втората ходих за мен. Не можах да взема почти думата от нея. Даниела Тахирова се казва. Разплаках се от безсилие, а тя ми говореше само как светът бил такъв, как съм приемала много лично нещата и разни други философствания. Демек въобще не ми влезе в положението и не ме разбра.
Мисля да приключа с опитите за свестен психотерапевт. Споделям с една приятелка, която ме разбира много по-добре, като ми се насъбере и е по-адекватна от всичките дето посетих. Пляс не си харча парите вече за проби. Бих отишла само чрез препоръка, като очакванията ми са за човек, който да ме изслуша, подкрепи и предложи адекватни решения и стратегии за справяне с положението, а не да ми обвинява и критикува.

# 35
  • Мнения: 360
Д-р Габриела Балева-средна работа-чувствах се като на гости при съседка, с която не успях да се почувствам в свои води...никаква помощ!!! След време Весела Николова-лъчезарна и с голямо желание да помогне, но по-скоро ми е мъчно да не я засегна, защото се стараеше, но без успех. Наскоро посетих Ваня Овчарова...само една среща с нея и не мога да дам отзиви...имаше и още двама...по-добре да пишем от кого сме доволни и как са помогнали. Орлин Баев е добър, но доста особен и ако не направиш каквото ти е казал-край със срещите...пък и в интернет има доста материали от него.

# 36
  • Мнения: 2 165
Д-р Габриела Балева-средна работа-чувствах се като на гости при съседка, с която не успях да се почувствам в свои води...никаква помощ!!! След време Весела Николова-лъчезарна и с голямо желание да помогне, но по-скоро ми е мъчно да не я засегна, защото се стараеше, но без успех. Наскоро посетих Ваня Овчарова...само една среща с нея и не мога да дам отзиви...имаше и още двама...по-добре да пишем от кого сме доволни и как са помогнали. Орлин Баев е добър, но доста особен и ако не направиш каквото ти е казал-край със срещите...пък и в интернет има доста материали от него.
Хах. Така ли процедира г-н Баев, той явно затова не ми отговори, не му се е занимавало Wink)

# 37
  • Мнения: 1 383
Кими, психиатър ли търсиш или терапевт?

Както писах и в другата тема много се влоших тези дни. Една случка напълно ме срина и ме върна буквално в изходна позиция. Та сега не знам дали психиятър да посетя и да ме понаблъска малко с успокоителни или да си започна пак Деанксита докато се постабилизирам малко и съотвеитно да тръгна на работа, за да мога да си плащам психотерапията.

# 38
  • Мнения: 1 383
Севда Шенкова - много е добра, много силно я препоръчвам... работи с когнитивно-поведенческа терапия

Това ми го писа едно момиче от фейсбук групата.

# 39
  • Мнения: 4 500
Привиква ли се към Деанксита?

# 40
  • Мнения: 360
Предполагам е добра Севда Шенкова, но тарифата й е доста солена- 70 лв. Във фейсбукгрупата и на мен ми препоръчаха един много добър и успешно излекувал една жена(без имена да споменавам) за 2 или 3 пъти-по 50 лв. на сеанс...но аз като отидох-нищо общо с това, което очаквах.
Относно Деанксита - не е безобиден!!! http://www.lekar.bg/2014/10/18/%D0%B4%D0%B5%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%82/

# 41
  • София
  • Мнения: 331
Аз съм ходила на психотерапия при Силвия Кръстева. Разговора е като между приятелки. Обаче ако има нещо неприятно да ти казва не ти го спестява. На края на сеанса винаги дава съвети, нещо като заключение на срещата. На мен лично ми е много приятно. Кабинета и е на Попа. Прави сеанси и по скайп с хора от чужбина или други градове.

# 42
  • София
  • Мнения: 331
Привиква ли се към Деанксита?

Моят психиатър ми каза, че Деанксита е "нищо". Аз го пих при мен нямаше никакъв ефект. За всеки случай се консултирай с този, който ти го е изписал.

# 43
  • Мнения: 1
Здравейте!
Аз се самолекувам. Със самовнушение, овладявам ситуацията, като си представям, че вместо атака ми се случва нещо хубаво. Минаха 3 години докато намеря моят начин.
През цялото време симптомите ми се видоизменяха, което ми пречеше адекватно да се овладявам.
Започнаха със "хапка" в гърлото, страх да преглъщам, задавяне, прозяване. Мина ми след месец с деанксит.
Видоизмениха се с по-силно задушаване, отново не можех да преглъщам, като капак имах чувството, че не мога да мръдна, а главата ми би се откачила от раменете. След това вдигах температура без да има причина за нея. Вечерите заспивах със мисълта за смъртта и какво е да я изживееш. Често се появяваше страх от това да не полудея. Мислех си колко лошо би било да не можеш да си себе си отново. Защото по време на атака.. не се чувствам себе си. Ставам друга. Цялото нещастие е в мен, а дори не мога да говоря с хора, когато ми се случва.
След атаките, които включваха глава и шия, започнаха тези по надолу. Сърцебиене, което не минава с валидол или трудно дишане. Все едно мозъкът ми забравя, че му трябва кислород и от мен зависи да задвижа дробовете си. Което е адски трудно, защото и аз забравям как става... Всички думи, както знаете не могат да опишат дори и минималното чувство което изпитваш по време на атака..

Не всеки може да анализира ситуацията, в която се намира. Но аз се постарах да променя нещата, които не ми харесват в живота ми. Аз избягвам да чета форуми и книги, не съм ходила по доктори, разчитам на светоусещането си. За всеки случай преди около месец ходих на психиатър, който ми каза, че съм наясно със нещата и ме оставя да се справя сама, защото тревожността не се лекува с хапчета.

Ако имате лоши отношения във връзката си - прекратете ги.
Ако имате лоши приятели - отдалечете се.
Ако нещо не ви харесва - кажете го.
Ако не ви харесва работата ви - сменете я.
Ако имате проблеми с очите - идете на лекар.
Вътрешният ни свят зависи изключително много от външния. Зрението е предпоставка за атака.
Когато имате атака, помечтайте. Отпуснете се и си представете нещото от което имате нужда. Знам, че е трудно... и така на думи е лесно. Няма да стане от първият път, защото симптомите на всеки са различни.

Ако обичате животни, вземете си куче, коте, зайче... това е единственото което ми е помагало бързо. Вземете го и му дайте любов. Животното ви я връща. Любовта помага.
Въпреки, че нямате никакво желание за това, помолете някой около вас да ви хване за ръка. Физическият контакт е връзката ви към реалността. Заземява ви.
Ако ви е лошо и не може да станете от леглото намерете начин да правите нещо в легнало положение, което ви доставя удоволствие. Дори да е нещо което никога не сте си представяли, че можете да правите. Четене, рисуване, гледане на картинки в инстаграм, гледане на клипчета, които да ви вдъхновят.
За да се измъкнете трябва да имате воля. Няма да ви казвам да се стегнете, защото всички сме прекалено стегнати. Отпуснете се, настанете се удобно, представете си какво искате в живота ви и горе главата.
Май се поолях Simple Smile
Желая ви щастие  Heart Eyes Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 2 165
Здравейте!
Аз се самолекувам. Със самовнушение, овладявам ситуацията, като си представям, че вместо атака ми се случва нещо хубаво. Минаха 3 години докато намеря моят начин.
През цялото време симптомите ми се видоизменяха, което ми пречеше адекватно да се овладявам.
Започнаха със "хапка" в гърлото, страх да преглъщам, задавяне, прозяване. Мина ми след месец с деанксит.
Видоизмениха се с по-силно задушаване, отново не можех да преглъщам, като капак имах чувството, че не мога да мръдна, а главата ми би се откачила от раменете. След това вдигах температура без да има причина за нея. Вечерите заспивах със мисълта за смъртта и какво е да я изживееш. Често се появяваше страх от това да не полудея. Мислех си колко лошо би било да не можеш да си себе си отново. Защото по време на атака.. не се чувствам себе си. Ставам друга. Цялото нещастие е в мен, а дори не мога да говоря с хора, когато ми се случва.
След атаките, които включваха глава и шия, започнаха тези по надолу. Сърцебиене, което не минава с валидол или трудно дишане. Все едно мозъкът ми забравя, че му трябва кислород и от мен зависи да задвижа дробовете си. Което е адски трудно, защото и аз забравям как става... Всички думи, както знаете не могат да опишат дори и минималното чувство което изпитваш по време на атака..

Не всеки може да анализира ситуацията, в която се намира. Но аз се постарах да променя нещата, които не ми харесват в живота ми. Аз избягвам да чета форуми и книги, не съм ходила по доктори, разчитам на светоусещането си. За всеки случай преди около месец ходих на психиатър, който ми каза, че съм наясно със нещата и ме оставя да се справя сама, защото тревожността не се лекува с хапчета.

Ако имате лоши отношения във връзката си - прекратете ги.
Ако имате лоши приятели - отдалечете се.
Ако нещо не ви харесва - кажете го.
Ако не ви харесва работата ви - сменете я.
Ако имате проблеми с очите - идете на лекар.
Вътрешният ни свят зависи изключително много от външния. Зрението е предпоставка за атака.
Когато имате атака, помечтайте. Отпуснете се и си представете нещото от което имате нужда. Знам, че е трудно... и така на думи е лесно. Няма да стане от първият път, защото симптомите на всеки са различни.

Ако обичате животни, вземете си куче, коте, зайче... това е единственото което ми е помагало бързо. Вземете го и му дайте любов. Животното ви я връща. Любовта помага.
Въпреки, че нямате никакво желание за това, помолете някой около вас да ви хване за ръка. Физическият контакт е връзката ви към реалността. Заземява ви.
Ако ви е лошо и не може да станете от леглото намерете начин да правите нещо в легнало положение, което ви доставя удоволствие. Дори да е нещо което никога не сте си представяли, че можете да правите. Четене, рисуване, гледане на картинки в инстаграм, гледане на клипчета, които да ви вдъхновят.
За да се измъкнете трябва да имате воля. Няма да ви казвам да се стегнете, защото всички сме прекалено стегнати. Отпуснете се, настанете се удобно, представете си какво искате в живота ви и горе главата.
Май се поолях Simple Smile
Желая ви щастие  Heart Eyes Heart Eyes

Много се радвам, че си намерила своя начин за справяне Simple Smile

# 45
  • Мнения: 438
Здравейте!
Аз се самолекувам. Със самовнушение, овладявам ситуацията, като си представям, че вместо атака ми се случва нещо хубаво. Минаха 3 години докато намеря моят начин.
През цялото време симптомите ми се видоизменяха, което ми пречеше адекватно да се овладявам.
Започнаха със "хапка" в гърлото, страх да преглъщам, задавяне, прозяване. Мина ми след месец с деанксит.
Видоизмениха се с по-силно задушаване, отново не можех да преглъщам, като капак имах чувството, че не мога да мръдна, а главата ми би се откачила от раменете. След това вдигах температура без да има причина за нея. Вечерите заспивах със мисълта за смъртта и какво е да я изживееш. Често се появяваше страх от това да не полудея. Мислех си колко лошо би било да не можеш да си себе си отново. Защото по време на атака.. не се чувствам себе си. Ставам друга. Цялото нещастие е в мен, а дори не мога да говоря с хора, когато ми се случва.
След атаките, които включваха глава и шия, започнаха тези по надолу. Сърцебиене, което не минава с валидол или трудно дишане. Все едно мозъкът ми забравя, че му трябва кислород и от мен зависи да задвижа дробовете си. Което е адски трудно, защото и аз забравям как става... Всички думи, както знаете не могат да опишат дори и минималното чувство което изпитваш по време на атака..

Не всеки може да анализира ситуацията, в която се намира. Но аз се постарах да променя нещата, които не ми харесват в живота ми. Аз избягвам да чета форуми и книги, не съм ходила по доктори, разчитам на светоусещането си. За всеки случай преди около месец ходих на психиатър, който ми каза, че съм наясно със нещата и ме оставя да се справя сама, защото тревожността не се лекува с хапчета.

Ако имате лоши отношения във връзката си - прекратете ги.
Ако имате лоши приятели - отдалечете се.
Ако нещо не ви харесва - кажете го.
Ако не ви харесва работата ви - сменете я.
Ако имате проблеми с очите - идете на лекар.
Вътрешният ни свят зависи изключително много от външния. Зрението е предпоставка за атака.
Когато имате атака, помечтайте. Отпуснете се и си представете нещото от което имате нужда. Знам, че е трудно... и така на думи е лесно. Няма да стане от първият път, защото симптомите на всеки са различни.

Ако обичате животни, вземете си куче, коте, зайче... това е единственото което ми е помагало бързо. Вземете го и му дайте любов. Животното ви я връща. Любовта помага.
Въпреки, че нямате никакво желание за това, помолете някой около вас да ви хване за ръка. Физическият контакт е връзката ви към реалността. Заземява ви.
Ако ви е лошо и не може да станете от леглото намерете начин да правите нещо в легнало положение, което ви доставя удоволствие. Дори да е нещо което никога не сте си представяли, че можете да правите. Четене, рисуване, гледане на картинки в инстаграм, гледане на клипчета, които да ви вдъхновят.
За да се измъкнете трябва да имате воля. Няма да ви казвам да се стегнете, защото всички сме прекалено стегнати. Отпуснете се, настанете се удобно, представете си какво искате в живота ви и горе главата.
Май се поолях Simple Smile
Желая ви щастие  Heart Eyes Heart Eyes


Супер Simple Smile Твоите насоки ми харесаха повече, отколкото на терапевтите, които посетих. благодаря.

# 46
  • Мнения: 2 165
Като гледам резултатите май все още не се залага много на психотерапията, нали това е най ефективния начин за справяне с тревожните разтройства? Simple Smile Вярно е и аз опитах, не се получи, но след време пак бих опитала Simple Smile)

# 47
  • Мнения: 964
Има нещо друго ,което мен ме озадачава
Анкетата е как се справихте?
А не как опитвате да се справите или как искате да се справите или как предпочитате и т.н
Хубаво би било ако тя се попълва от хора които НАИСТИНА СА СЕ СПРАВИЛИ за да ни помогнат на тези които сега избираме начин за да преодолеем тревожността , а не от хора които в момента опитват да се справят и отговарят с тяхното лично предпочитание  !
  bouquet Не знам дали се изказах правилно за да бъда добре разбрана , нищо лично кЪм никой , но ми се струва че всеки попълва предпочитания от него начин  и как в момента се опитва да се справи , а не как се  е справил вече с проблема на тревожността и страха .
Аз предпочитам терапия , но не знам дали ще помогне - това обаче е само предпочитание !

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Neli, много е хубаво,че си се справила сама, без хапчета, поздравления за което, значи определено си волева и силна!

Но аз се опитвам да си представя и на теория може би да, но на практика при атака - как да успееш да се накараш да (не) правиш нещо, като ти просто изгубваш контрол?! Като ми се случи, само хващам мъжа ми и айде да се разхождаме навън около блока. Гледаш си детето и любимите хора, но това не те успокоява. Да прегърнеш, да хванеш за ръка - нервен си. Думите "Спокойно" ти звучат фалшиво-измамно-невъзможни. Да вършиш нещо (миене на чинии, къпане, четене, писане) - не става. Да не вършиш нищо - пак не става! Да лежиш - абсурд. Да действаш  нямаш енергия. В съзнанието ти е зациклила една мисъл, един ужас и трудно превключваш на друга, камо ли да се контролираш. Гледаш се в огледалото, опитваш се да се усмихнеш, ама..не помага.
Поне при мен така протича, не знам при вас как е. Някой има ли същите такива симптоми? Ужасното чувство, че може да полудееш?

# 49
  • Мнения: 2 405
Не бях човек страхуващ се от болести. Не ми пукаше изобщо. Но голям страх брах от една двойна пневмония на сина ми. От там започна и манията за мерене на температурата. И наистина до ден днешен си поддържам едно 37-37.3 Така и не се разбра от какво е. Та какви ли не болести си предписвах. Обаче и сега при най малкото неразположение и изтръпвам.

Я се стегни  - 37 -37,5 не е кой знае каква температура - викат му субфебрилна температура - личния ми сблъсък  Joy с нея -
майка ми медицинско лице преди доста години нещо ме накара да си премеря температурата и установихме, че постоянно съм с 37 - 37 и малко.  И като започна едно 6 месемно мъкнене по доктори и изследвания /при какви ли не светила на медицинската наука/ и всички казват, че нищо ми няма. Но майка / нали е в тази сфера/ твърди, че ми има нещо #Crazy /ръцете ми бяха като на някой наркоман - цялата надупчена от изследвания/ и в крайна сметка ми казаха че съм по-темпераментна и като се ядосам е вдигам "тази проклета" температура /хората вдигат кръвно  - аз температура  Joy Joy/. Мина извесно време заговорихме се с баба ми по този въпрос и жената /лека и пръс вече/ се обърна, усмихна се и каза - ох на баба аз вече 80 г съм с такава температура - виж ме здрава, права нищо ми няма Joy Joy Joy

# 50
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте,
много ми е трудно да се справям с хипохондрията ми... пия антидепресанти и пак... втълпя ли си нещо става страхно...

Общи условия

Активация на акаунт