Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 5

  • 125 382
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 642
За Кърджали не знам, но в Момчилград( на 14 км) вечеряхме в един ресторант "Елит". Много спокойно и уютно място с много вкусни и непознати за нас неща от турската кухня. За информация, ние сме от северозападния край.

# 691
  • Мнения: 3 410
Мнение за хотел Шоки в Чепеларе?

Не е лошо хотелчето, поддържана градинка, има детски кът, механа, не готвят кой знае колко вкусно, нямам наблюдение върху стаите, но си е забутаничко хотелчето за моите представи.
От тази категория е и хотел Мартин, хотел Савов, хотел Метеор - пак си имат механи, детски кът но са в центъра на града. Малко по нагоре в темата имаше линк към друг хотел в Чепеларе - Родопи Нук, там гледката пък е уникална защото е нависочко хотела, така че имате избор.

# 692
  • Мнения: 813
Здравейте, препоръчайте места с добра кухня в района на Кърджали.
Благодаря.

Двата ресторанта на брега на ясовир Кърджали, до Главатарци. Единият ресторант е закотвен кораб, а другият е плонтон.

# 693
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте, тази година мислим да посрещнем новата година в някоя селска родопска къща, не искаме да е хотел а тихо и уютно място .Бихте ли ми препоръчали такава къща. Hug Praynig
Къща за гости Елви- Девин. Има всички уреди за готвенене в голямата кухня! Не предлагат приготвяне на храна!

# 694
  • Мнения: 860
Здравейте.Някъде във форума бях мяркала телефон за записване за Голубовица.Дали някой може пак да ми го каже?
http://www.hodih.com/kontakti.html

# 695
  • Асеновград
  • Мнения: 3 120
Пътя от Хасково посока Маджарово през Стамболово е в ремонт в момента.От Книжовник до Силен се пътува с 30-40км. Надолу по посока Долно Черковище и Рабово също е дупка до дупка.Който ще пътува в тази посока да го има на предвид.В момента сме отседнали в комплекс Арда , самия комплекс е хубав цената на стая не е висока , двойна стая 40 лв. но без закуска и в стаите липсват елементарни неща като сапун.Ползването на басейн се заплаща 5лв. на човек като и деца независимо колко са малки се таксуват. Ресторанта още не сме го тествали/ малко по късно/ но менюто е доста бедно.Интернет има само в ресторанта.Иначе комплекса е на уникално място, природата и гледките са приказни.А и наоколо има много неща които да се видят

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
Здравейте!
Някой скоро да е отсядал в спа хотел Девин?Мислим да отседнем там,а през деня да пообикаляме...До Чудните мостове колко км е от Девин?

# 697
  • Мнения: 10 630
Здравейте!
Някой скоро да е отсядал в спа хотел Девин?Мислим да отседнем там,а през деня да пообикаляме...До Чудните мостове колко км е от Девин?
Google maps не ти ли се отваря?
Ако е от Пловдив ги вижте на отиване или навръщане. От Девин като отправна точка и обратно няма смисъл.

# 698
  • Велико Търново
  • Мнения: 139
Вчера се прибрахме от нашата почивка. Бяхме два дни на  язовир Доспат в хотел Сиа Сърница. На брега на язовира е на отсрещния бряг точно срещу града. Много спокойно място, тишина, природа. Хотела и добър, чисто е, широка стая, бяхме в тройна стая. Има  външен басейн, казват че бил с минерална вода, но е студен, не се подгрява. Но единия следобед се топнахме 2-3 пъти в него, като напече силното слънце. Храната е добра, но мноооооого бавно обслужване. Нямам други забележки. След това нощувахме в Гоце Делчев в Маламовата къща  и по път посетихме селата Долен, Лещен и Ковачевица. Честно казано не съм особено впечатлена, прекалено комерсиализирано. Следващите три дни слязохме към морето в Гърция и завършихме в Банско седмицата.

# 699
  • Мнения: 1 311
Нашата почивка беше в обратен ред- първо една седмица в Гърция и на връщане в Пампорово.
Добре ни се получи.  Първият ден се качихме на Снежанка и слязохме с лифта до Смолянските езера . По препоръка на съфорумка  ядохме наистина най-вкусния боб в ресторанта до лифта, а и гледката беше прекрасна. Вторият ден по план беше Кръстова гора. Решихме да минем през Лъки- пътят е мноооого тесен и с мноооого завои и без мантинели! , но мноооого живописен  Simple Smile. Жалко ,че нямаше места за отбиване да спрем  да погледаме.  Малко преди Кръстова гора спряхме да си купим домашни сладка и да погледаме величествената природа. На  връщане минахме през Чепеларе, защото по план следваха Чудните мостове. Препоръчвам едно крайпътно ресторантче на пътя Асеновград-Смолян, точно на разклона за Кръстова гора. Много вкусно си хапнахме родопски ястия. А Чудните мостове…наистина велико чудо на природата.Следващият ден бяхме на Канона на водопадите. Красота! Но си е тежък прехода за нетренирани хора (като мен Laughing) и малки деца. На връщане посетихме Бачковския манастир (без думи съм за „търговската улица „ на входа и за скъпите коли на поповете!!!) и Асеновата крепост.  Доволни сме от всичко което видяхме,колкото и малко да е, догодина повече  Simple Smile
Е, имаше някои нещица около  резервацията и настаняването:
Скрит текст:
Бях резервирала вила във Форест глейд и получих резервационна бланка от него комплекс, но ни настаниха във вила на Пампорово вилидж, във вилата на някой си Росен. Оказа се, че тези вили са разпродадени и управителката Екатерина Коритина, която първо ми каза, че няма свободни вили ,а след няколко часа ми се обади да ми предложи вила, е направила услуга на въпросния Росен. Форест глейд са от едната страна на пътя, на високото, а Пампорово вилидж от другата страна на пътя, в ниското.  " Вилата на Росен" нямаше нищо общо със снимките, но както казаха момичетата на рецепцията снимките са от Форест глейд, които наистина са нови  и от тях  няма свободни. И те недоумяваха какво става, но така им е наредено от г-жа Коритина, която се държа изключително нагло  и арогантно като разговаряхме по телефона, за да ми изясни ситуацията. Вилата беше много занемарена-прашасала, дивана и мокета бяха в петна, пердетата нямаха качки от краищата и висяха, душ-кабината не се затваряше, завивките в едната спалня бяха детски, всички кърпи бяха различни размери и доста захабени, сапуни, тоалетна хартия, торби за боклук-нямаше. Две бани ,интернет- нямаше такова нещо, даже покритие на операторите  нямаше. И това за 135 лв на нощ!!! Хубавото беше ,че всички вили наоколо бяха свободни и беше много тихо и   спокойно, на практика си бяхме сами  Simple Smile Пред вилата имаше басейн с чиста, но студена вода. Качвах се в хотела Форест глейд да видя басейните с минерална вода- ми те малки  топилца за по двама-трима ,мръсничка ми се видя водата и много задушно. Хареса ни, че на верандата пред вилата имаше барбекю , в хола камина, която палехме вечер и ни беше много уютно със семейството. Големи далавери  се въртят там и много неуредици има, ама се абстрахирахме от тези неща, защото бяхме със семейството , беше ни много весело и се наслаждавахме на величествената природа която имаме.

# 700
  • Мнения: 24 467
Заминаваме за Девин тази седмица и смятаме да посетим пещерите Дяволското гърло и Ягодинската, както и Триградското ждрело.
Разбрахме обаче, че пътят до там от Девин не е подходящ за ниска кола, с каквато ще пътуваме. Казаха ни, че имало някакви организирани екскурзии с джипове, но не знам никакви подробности. По тази причина искам да попитам - кой и как организира тези екскурзии и каква е цената.
Предварително благодаря за информацията, ако се найде някой да ми я предостави.

# 701
  • Мнения: 10 630
Цитат на: Judy link=topic=867706.msg336391у56#msg33639156 date=1472555353
Заминаваме за Девин тази седмица и смятаме да посетим пещерите Дяволското гърло и Ягодинската, както и Триградското ждрело.
Разбрахме обаче, че пътят до там от Девин не е подходящ за ниска кола, с каквато ще пътуваме. Казаха ни, че имало някакви организирани екскурзии с джипове, но не знам никакви подробности. По тази причина искам да попитам - кой и как организира тези екскурзии и каква е цената.
Предварително благодаря за информацията, ако се найде някой да ми я предостави.
Пътят е съвсем нормален за обикновена кола - и до пещерите, и до ждрелото. Има джипове до орлово око и до вълчи камък - до пещерите си предлагат на място Simple Smile

# 702
  • Мнения: 24 467
Цитат
Има джипове до орлово око и до вълчи камък - до пещерите си предлагат на място Smile

А кой ги предлага и какви са цените?
На нас ни казаха, че с лимузина няма да стигнем безпроблемно до ждрелото и Дяволското гърло.

# 703
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 856
Няма никакъв проблем да стигнете с обикновена кола до Триград, Ягодина и пещерите през ждрелата, стига да не е някое спортно Ферари. Ждрелото е тясно и с много завои, но пътят си е съвсем нормален, асфалтов, няма и дупки много. С джипка се ходи единствено до Орлово око, Вълчи камък, Чаирските езера - там пътят е офроуд и наистина с нормална ниска кола е абсурд да стигнете. Миналата година наем на джип до Орлово око беше 60 лв, като обикновено се возят 4-6 човека и си делят парите. Джипки има винаги и по много пред Ягодинската пещера и по пътя към нея - чакат буквално на пътя.

# 704
  • Мнения: 4 432
Цитат
Има джипове до орлово око и до вълчи камък - до пещерите си предлагат на място Smile

А кой ги предлага и какви са цените?
На нас ни казаха, че с лимузина няма да стигнем безпроблемно до ждрелото и Дяволското гърло.
Пътя си е съвсем нормален като за българските стандарти, ако стигате където и да било другаде ще стигнете и до Триград и Ягодина

Общи условия

Активация на акаунт