Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 5

  • 125 434
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10 684
Цитат
Има джипове до орлово око и до вълчи камък - до пещерите си предлагат на място Smile

А кой ги предлага и какви са цените?
На нас ни казаха, че с лимузина няма да стигнем безпроблемно до ждрелото и Дяволското гърло.
Пътя си е съвсем нормален като за българските стандарти, ако стигате където и да било другаде ще стигнете и до Триград и Ягодина
Абсолютно нормален е пътя!
Джиповете ги предлагат ... шофьорите им - буквално пред входовете на пещерите Simple Smile Нямам идея какви са цените, не съм се интересувала.

# 706
  • Мнения: 24 467
Благодаря. Значи до пещерите ще сме си с нашата кола.  Hug

# 707
  • София
  • Мнения: 3 824
Лимузина? Колко дълга? Ждрелото на Ерма е един тесен път с много остри завои. Отделно от това че е тесен, пътя не се почиства и това още повече го стеснява.В някои участъци не могат да се разминат две коли.
Пътят до дяволското гърло е чуден, няма да имате проблем.

# 708
  • Мнения: 10 684
Лимузина? Колко дълга? Ждрелото на Ерма е един тесен път с много остри завои. Отделно от това че е тесен, пътя не се почиства и това още повече го стеснява.В някои участъци не могат да се разминат две коли.
Пътят до дяволското гърло е чуден, няма да имате проблем.
Лимузина е тип кола - не лимузина като по оскарите Simple Smile
Като комби, седан, жан, джип - т.е. лимузина е най-обикновения масов тип кола Simple Smile Не се бъркай Simple Smile

# 709
  • Мнения: 24 467
Да, нашата е Тойота Авенсис, води се такъв клас автомобил и наистина не е висока. Не можем с нея да ходим по типични планински пътища или там, където има дълбоки дупки. Понякога ми се струва, че лази по корем.
https://www.toyota.bg/new-cars/avensis/index.json
Моето градско фиатче Панда даже е по- високо от нея. Но с него четирима души извън града не пътуваме. Затова и обикновено когато тръгна на непозната ми дестинация питам за пътя, че да не се изненадам неприятно.

Последна редакция: ср, 31 авг 2016, 12:40 от Judy

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравей,понеже и ние сме с тойота и наистина е адски ниска, най-ниската в своя клас явно, мога да те успокоя. Пътя е хубав и до Дяволското гърло,и до Ягодина. Да, тесен е на места, но няма дупки и прочие. Това,че не се чисти,не е вярно, дори зимата няма и ден да е непроходимо. Вече има и достатъчно разширения на пътя и малко са местата,където да е голям проблем разминаването.Преди 5-6 години ако се срещнеха две коли, ттябваше поне по 50-100 м да се върви назад,за да се разминат. До орлово око обаче наистина или с джип, или пеш от хотел Мурсал. Джиповете са 50-60 лв общо и са интересно преживяване. На нас този район на Родопите ни е любим и ходим поне 4 пъти годишно в Ягодина. Този път ходихме на Вълчи камък,пеш от Гьовлен. Имаше събор горе, беше много приятно. Понеже някой питаше - колата се спира,където свършва асфалта, после има табели,а и хората много помагат и обясняват.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 824
Всъщност да,чисти се като боклуците се бутат от двете му страни, което го стеснява още повече.

# 712
  • Мнения: 646
Лимузина? Колко дълга? Ждрелото на Ерма е един тесен път с много остри завои. Отделно от това че е тесен, пътя не се почиства и това още повече го стеснява.В някои участъци не могат да се разминат две коли.
Пътят до дяволското гърло е чуден, няма да имате проблем.
Да не говорите за различни места-Ждрелото на Ерма няма връзка с пещерите Дяволско гърло и Ягодинска в Родопите?

# 713
  • Мнения: 2
Здравейте,
търсим вила/ хижа/ къща около Триград/ Ягодина, удобна за 7 човека.
Държим да е самостоятелна без собственици, да има как да си приготвяме храна сами /барбекю/ и механата е препоръчителна.  Grinning
Приемам всякакви препоръки!

# 714
  • Мнения: 334
Момичета и момчета, отиваме за 2 дни в Хвойна. Ще сме без кола. Знаете ли къде можем да се поразходим около селото на хубаво място? Изключвам ходене до Орехово, това вече сме го правили. Предварително благодаря!

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 40 964
          Златоград...заслужава си!

# 716
  • под тепетата
  • Мнения: 9 485
Идете до тепавицата в Малево. Собствениците са направили и заведение до нея. Ще хапнете вкусна домашна храна. Ако имате нещо за пране, докато хапвате, може да гледате как се пере с чиста речна вода. Ох, писахте без кола, значи няма как да мъкнете килими, одеала...

# 717
  • Мнения: 334
Идете до тепавицата в Малево. Собствениците са направили и заведение до нея. Ще хапнете вкусна домашна храна. Ако имате нещо за пране, докато хапвате, може да гледате как се пере с чиста речна вода. Ох, писахте без кола, значи няма как да мъкнете килими, одеала...







 bouquet

# 718
  • Мнения: 316
Вчера се прибрахме от нашата почивка. Бяхме два дни на  язовир Доспат в хотел Сиа Сърница. На брега на язовира е на отсрещния бряг точно срещу града. Много спокойно място, тишина, природа. Хотела и добър, чисто е, широка стая, бяхме в тройна стая. Има  външен басейн, казват че бил с минерална вода, но е студен, не се подгрява. Но единия следобед се топнахме 2-3 пъти в него, като напече силното слънце. Храната е добра, но мноооооого бавно обслужване. Нямам други забележки.
Бавното обслужване мога да го преглътна,  но.... В момента хотела е пълен, ние сме от вчера тук и за първа нощувка под акомпанимента на разговори които се чуват беше ок. Днес- почти до 23ч се чуваха компания деца на възраст от 2 до 6-7 (!) да се надвикват,  а родителите им допълваха глъчката само че на различна тема. Има и някакво мероприятие т.е. доооста силна музика. Попитах на рецепция - политиката им е да се разреши до 24ч, но все пак намалиха външните колони. За капак имаме хъркащ съсед, все едно е в леглото до мен ... Добре че утре заминаваме, защото ако бях планирала повече дни, изобщо нямаше да спя. Иначе  ми допада мястото, свеж въздух и приветлив персонал. Явно аз нямам късмет, и добре че моите момчета заспиват по- лесно и по- дълбоко от мен  Peace

# 719
  • Мнения: 65
Някой знае ли дали все още ремонтират пътя от Асеновград към Чепеларе. Има ли задръствания при тунелите?

Общи условия

Активация на акаунт