На море през зимата

  • 15 084
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 668
Само Дубай е в този ценови диапазон. Примерно 5-15 дек излиза 330 лева. Хотелите почват от 400 евро за двойна стая за 10 дневния престой. Това са към 750 лева на човек. За останалите още толкова може спокойно да се яде и придвижва човек там ако не е особено претенциозен.

Иначе слънце през зимата в Азия

# 46
  • София
  • Мнения: 783
Идеята за Мексико е прекрасна; но там не бих отишла с малко дете. Има изключително опасни вируси. Неотдавна на актьори на почивка в Канкун от незнаен вирус умря детенцето на почивка там. Много разпространена е и денгата; която е доста опасна болест ( разнася се от комарите). Там само с ваксини отивам и с по-голямо дете.

Аз не бих се притеснявала толкова от денгата в Мексико. Преди месец бяхме в Куба и там имаше ужасно много комари, но се пръскахме редовно с репеленти и не са ни хапали. В квартирата в Хавана се запознахме с едно семейство мексиканци, които живеят в Канкун и те ни казаха, че няма чак такъв проблем с комарите там и не са повече отколкото в Куба.

# 47
  • London
  • Мнения: 6 732
Може и така да е; но аз съм се наплашила. Солиста на " Улица 13" по тези места беше хванал денга и беше 1-2 месеца в болница. А на известни аржентински актьори след почивка в Канкун детенцето почина от неизвестен вирус за 2-3 дни. Гаранция няма никъде; но просто тези случаи са ми останали в съзнанието и донякъде ме възпират на този етап. Все съм си мислела; че някаква дузина ваксини ще ми трябват за тропиците. Иначе Аржентина ми е мечта. Точно когато е зима у нас; там е лято. А за Куба благородно завиждам; но там по-скоро бих отишла да обиколя Хавана и ако мога да зърна Фидел хихи! Дано да е жив докато стигнем дотам!

# 48
  • София
  • Мнения: 783
Е да, човек наистина трябва да си има едно наум, когато пътува по такива места и може би, ако имах деца, също щях да се притеснявам, знам ли. Аржентина ми е голяма мечта и на мен  Peace А за Куба на човек му трябва определена нагласа, която на мен на моменти ми липсваше и трябваше да се пренастройвам в движение. Има много красиви места там извън Хавана. Долината Винялес е умопомрачително място, а карибските плажове са божествени  Heart Eyes Но предполагам, че в целия регион са такива плажовете. Фидел не сме видели, но не ни е било и цел. Виж имахме късмет да видим Папата в Хавана Simple Smile Трябва да си събера мислите и да напиша пътепис за Куба.

# 49
  • London
  • Мнения: 6 732
Е да, човек наистина трябва да си има едно наум, когато пътува по такива места и може би, ако имах деца, също щях да се притеснявам, знам ли. Аржентина ми е голяма мечта и на мен  Peace А за Куба на човек му трябва определена нагласа, която на мен на моменти ми липсваше и трябваше да се пренастройвам в движение. Има много красиви места там извън Хавана. Долината Винялес е умопомрачително място, а карибските плажове са божествени  Heart Eyes Но предполагам, че в целия регион са такива плажовете. Фидел не сме видели, но не ни е било и цел. Виж имахме късмет да видим Папата в Хавана Simple Smile Трябва да си събера мислите и да напиша пътепис за Куба.
Напиши! С голямо удоволствие ще го прочета!

# 50
  • London
  • Мнения: 6 732
Нещо е опустяло тук!

Ние вчера се върнахме от Фуертевентура. Океана беше топъл, времето прекрасно 23-24 градуса. Пясъка фин, водата кристална. С една дума в това отношение е класа пред Тенерифе. Хотела беше много добър, храната една от най-добрите които съм яла на ол инклузив. Относно атракции наистина е беден избора, има само един парк Оазис с животни и кактуси, може спокойно да се пропусне, но в ризорта имаше всичко, нямаш никаква нужда от размотавания навън. Та горещо препоръчвам Плая Есмералда на H10 hotels за който ще почива на острова.

Аз имам питане за Принсес пак на същата верига в Лансароте. Ако някой е бил ще се радвам на отзиви. Peace

# 51
  • Мнения: 2 237
Трябва да си събера мислите и да напиша пътепис за Куба.

Разкошна е Куба! Красиви плажове, прекрасно време .. Пусни линк, ако напишеш  Hug
На мен обаче не ми е уютно там. Не съм била навсякъде, само на типичните туристически обиколки, беше ок, но...
Скрит текст:
Имах например една неприятна случка с нашия "придружител", когато исках да изляза от заведението. Не искаха да ни пуснат навън. Та чакахме (аз и двама други от групата) заедно с една горила пред вратата. И ни подслушваше през цялото време. На обиколката във фабриката постоянно ни подканваха да вървим бързо, погледнах през едно мръсно прозорче на затворена врата и ми се "скараха; била съм любопитна. И аз подхвърлих, че за толкова пари сме си платили и да сме любопитни. С което пожънах доста кофти поглед от мачовците. Ако не бяхме група, сигурно щяха да ме понатупат  Laughing
Не знам сега дали са разпуснали малко напрежението, но до 2008 танцуващите кубинци с усмивки на лицето видяхме само на картичките и след дребни подаръчета като ключодържател, хубави салфетки, гримчета.. После ни обясни момичето от стаята, че не можела да вземе такава голяма сума в туристическа валута, защото трябвало да пише обяснения в полицията. (на туристите обменяха туристически пари, а на местните- други)

Следващия път наехме частен туристически агент; не искаше да е с нас в ресторанта и едва се нави на една минерална вода във Флоридита. След време срещахме журналистка от Куба във Виена, разказа ни много кофти неща. Може би след двайсет години- за сравнение, бих пробвала пак.

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 09:56 от Ли Лу

Общи условия

Активация на акаунт