На море през зимата

  • 15 083
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 275
Лятото е вече към края си, а още не съм се наситила още на морето и слънцето. Септември евентуално се очертават 2-3 дена в Гърция, но си мислех колко добре би било, ако и зимата бих могла да ида някъде за седмица. Обаче 2-3000 лв на човек ми се струват доста честно казано. Гледала съм оферти на туристически агенции, но нищо докъм 1000-1500 лв не съм срещала сякаш. Сега ще прегледам отново, но бих се радвала на всякакви мнения от хора с опит в плажуването през зимата Flutter Дори такива, че посочената от мен сума не е достатъчна  Mr. Green за да знам дали изобщо да се отказвам от тези мераци или да качвам сумата  Crazy

# 1
  • Мнения: 3 294
Зависи какво разбираш под плажуване.
Ако се търси топло място, където да се седи спокойно във водата, само пътя ще ти е над 1000лв на човек, да не говорим другите неща. Правилно си казала, че 2-3 хиляди на човек е сумата.

# 2
# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Египет и Израел с курортите им на Червено море

# 4
  • Мнения: 19 019
в Египет е студено през януари

# 5
  • София
  • Мнения: 783
В разни английски и немски сайтове пускат доста прилични оферти за седмица в Доминиканската република, например, но трябва да се добавят и самолетни билети до Англия или Германия, което си оскъпява мероприятието, но не е невъзможно, според мен.
Иначе съм празнувала една Нова година в Анталия и на 1ви януари беше 24 градуса и влизахме до колене в морето, но това си е чист късмет, а и не е като да се излегнеш лежерно на плажа и да си мислиш как съседите ринат преспи пред входа  Laughing

# 6
  • Мнения: 6 301
http://www.fly4free.com/cheap-flights/deals/europe/
тук пускат много изгодни оферти ласт минит, но  с полети от Европа   Cry  В Дубай става за плаж през зимата, и евтини билети ако се намерят с Уиз еър....

# 7
  • Мнения: 3 094
Ноември и втората половина на февруари става и в Египет. Май  само края на декември и януари е студено за плаж.
Може би и Йордания е подходяща ноември...

# 8
  • Мнения: 1 401
Аз ти предлагам Канарските острови. Ако седнеш и сама си организираш всичко за двама ще е малко над 2000 лв

# 9
  • София
  • Мнения: 11 478
Аз ти предлагам Канарските острови. Ако седнеш и сама си организираш всичко за двама ще е малко над 2000 лв
Студ в канарите, особено декември и януари. А да не говорим, че океана не става за къпане въобще (то и лятото трудно се понася ниските му температури). Но за едно си права - само може да си организира бюджетно пътуване. И при късмет зимата може да полежава на плажа при 18-20. Аз съм бил март месец - темп. 24-26 градуса, вода - 17-18 градуса.

# 10
  • Мнения: 19 019
и аз имам приятели, които ходят на Канарите
казаха, че дори март е хладно

# 11
  • Мнения: 1 054
Анталия, това е най-евтиното според мен. даже за ЧНГ 2016 цените са прилични през агенции, гледам предлагат и програма с бълг. дисководещ , има и вътрешни басейни в хотела, а за морето незнам някой ако е ходил за нова година да сподели. Може да препоръча и агенция.

# 12
  • Мнения: 3 294
Аз ти предлагам Канарските острови. Ако седнеш и сама си организираш всичко за двама ще е малко над 2000 лв
Студ в канарите, особено декември и януари. А да не говорим, че океана не става за къпане въобще (то и лятото трудно се понася ниските му температури). Но за едно си права - само може да си организира бюджетно пътуване. И при късмет зимата може да полежава на плажа при 18-20. Аз съм бил март месец - темп. 24-26 градуса, вода - 17-18 градуса.
Най-студено е края на януари и февруари, тогава водата е 18 градуса, става за бързо влизане, както в края на май и началото на юни в Бг. По обед си става за плаж, има винаги хора, все пак на слънце е 30-на градуса.
В момента водата е 24-25 градуса по Канарските острови, ако това е студ за някой е друг въпрос, все пак не е чай..
Тук може да гледате колко е топла-студена водата
http://www.eltiempo.es/canarias-costa/temperatura-del-agua.html
Много добър момент е тук по нова година, тогава водата не е изстинала още около 20-21 градуса е.

# 13
  • Мнения: 11 747
В Хургада сме били края на ноември и началото на декември. Беше 28-29 градуса и понеже няма сянка си беше даже горещо. За печене и излежаване е истинско лято, но водата беше хладна. Пак влизахме набързо, целите се потапяхме, но да се плацикаш небрежно не става. Все пак аз бих отишла в Египет, не обичам голяма жега. Иначе в Тайланд е истинско лято, а водата даже е чай, да не казвам пикня, но не знам дали за тези пари може да стане, сигурно не. Дубай и на мен ми се вижда най- лесния и евтин вариант за целта. От далечните дестинации наистина за Доминикана съм виждала най- евтини оферти, макар че и Тайланд е от тази категория, но за Доминикана излизат и малко по- евтини от Тайланд.

Все пак за Доминикана и Тайланд имайте предвид, че ще се разбиете от път, ако е само за едното море.... не знам. Тайланд горещо го препоръчвам, но за себе си 'море' не го наричам. Но пътя е смазващ, ако не сте пътували на такива разстояние да си знаете.

# 14
  • Мнения: 150
Да се включа по темата.Много обичам да хойкам  Mr. Green
Не препоръчвам Канарските острови за зимата  Naughty Ходихме през 2012 февруари в Тенерифе беше си хладничко водата беше около 17 градуса.Както са ти казала става да влезеш за 5 минути максимум  Peace
Ходихме през 2013 отново февруари  в Дубай и там почти същата работа навън беше около 34 градуса а водата около 18-19 ядваше се,но не е за продължително киснене във водата както аз обичам  Laughing
Препоръчвам Доминикана  Peace там ходихме по-отдавна,но беше страхотно и водата си беше топла,оттам останах впечатлена  Peace Само пътя е страшно дълъг и изморителен  Crazy

# 15
  • Мнения: 15
Доминикана за зимата наистина е много добър вариант, а и може да се намерят доста изгодни оферти. Скоро говорих с мой познат, който има туристическа агенция и преди доста често ходеше натам. Сподели , обаче че там е станало доста опасно, местните нещо са се развихрили и освен в затворените големи комплекси не е препоръчително да се щъка много из острова. Това разбира се са само препоръки. Иначе за Канарите препоръчвам също, но най-късно до началото на ноември. Аз ходя вече втора година през октомври и е страхотно.Препоръчвам като остров Фуертевентура. За зимните месеци, обаче най-посещаван е от скандинавските моржове Grinning

# 16
  • Мнения: 2 237
Мои роднини ходят в Кабо Верде през октомври и ноември. Доколкото знам, летят от София до Лисабон и оттам нататък. Полетът им не зная колко струва, но офертите за хотел не били скъпи.

ПП Проверих, че има оферти на наши фирми. За около 2000 лева на човек за седем нощувки, ол и самолетните билети. Летят през Мюнхен и Дюселдорф. В Parque das Dunas Village или Marine Club Beach Resort (хотели с три звезди) са към 1400 лева за всичко.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 20:44 от Ли Лу

# 17
  • Мнения: 20
Здравейте момичета, в чудене съм къде да посрещнем Новата година някъде в Европа. Моля ,дайте препоръки ако някой е ходил. Колебая се за Италия , Франция и т н. Много фирми предлагат подобни организирани екскурзии ,но ми се иска да чуя мнение от първа ръка. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 294
Мои роднини ходят в Кабо Верде през октомври и ноември. Доколкото знам, летят от София до Лисабон и оттам нататък. Полетът им не зная колко струва, но офертите за хотел не били скъпи.

ПП Проверих, че има оферти на наши фирми. За около 2000 лева на човек за седем нощувки, ол и самолетните билети. Летят през Мюнхен и Дюселдорф. В Parque das Dunas Village или Marine Club Beach Resort (хотели с три звезди) са към 1400 лева за всичко.
Къде са тези цени? 1400лв дори за 3 звезден хотел, освен ако не е само да спят там от Бг не ми се вярва, вероятно има допълнителни скрити цени, горива и пр..

# 19
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856
Мои роднини ходят в Кабо Верде през октомври и ноември. Доколкото знам, летят от София до Лисабон и оттам нататък. Полетът им не зная колко струва, но офертите за хотел не били скъпи.

ПП Проверих, че има оферти на наши фирми. За около 2000 лева на човек за седем нощувки, ол и самолетните билети. Летят през Мюнхен и Дюселдорф. В Parque das Dunas Village или Marine Club Beach Resort (хотели с три звезди) са към 1400 лева за всичко.
Къде са тези цени? 1400лв дори за 3 звезден хотел, освен ако не е само да спят там от Бг не ми се вярва, вероятно има допълнителни скрити цени, горива и пр..



Летищни такси около 400 евра ?  Wink

# 20
  • Мнения: 25 757
По 3000лв на човек го смятайте, под тази цена е с трици маймуни да ловиш.

# 21
  • Мнения: 2 237
Може и да е уловка, не съм запозната. Много рядко ползвам агенции. Кабо Верде е сравнително изгодно място за море през зимата, но лични впечатления нямам. Питах братовчедка ми, сами си организират хотелите чрез booking, но и на тях не им е толкова евтино с билетите. Към 2300 лева на човек им излиза в Sal и Boa Vista без допълнителни лични разходи. Летяли са и през Брюксел.

Просто пуснах дестинацията в търсачката и разгледах някакви оферти, които се вписват в цената, зададена в темата. Да не си помислите, че ги препоръчвам или нещо такова Simple Smile

Dream Travel
Mytours
Poseidonholidays

Последна редакция: ср, 02 сеп 2015, 10:22 от Ли Лу

# 22
  • Мнения: 6 301
Има много евтини хотели - скоро гледах в Бали 4* хотел - 30лв нощувката, но самолетните билети оскъпяват цялата почивка  Cry Катарските авиолинии пускат изгодни билети понякога.

# 23
  • Мнения: 19 019
Има много евтини хотели - скоро гледах в Бали 4* хотел - 30лв нощувката, но самолетните билети оскъпяват цялата почивка  Cry Катарските авиолинии пускат изгодни билети понякога.


то там е евтино за спане и храна, но е скъпичък пътят, уви

# 24
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Ние ходим всяка година на Канарите (ходили сме на Тенерифе, Лансароте, Гранд Канария и Фуертавентура-на последните две е най-скучно и не ни хареса, посещава се основно от 60+) - октомври, ноември, една година и началото на декември сме ходили. Водата в океана е леееко студена Rolling Eyes Но нали затова има отопляеми басейни в хотела. Тази година мислехме за Доминикана, но май пак ще е Тенерифе, с малко дете сме и просто пътуването ни е доста часа за Доминикана. За Египет и Тунис са спрели почивките от Норвегия, недейте да рискувате по-добре Peace

# 25
  • Мнения: 82
И аз си мисля за Канарите или Мадейра

# 26
  • Мнения: 4 275
А в началото на октомври бюджетно море някъде? Надолу към Гърция дали ще става времето? Санторини примерно? Водата обаче сигурно ще е студена

# 27
# 28
  • Мнения: 25 757
Първата половина на октомври най на юг в Гърция, може и да стане..

# 29
  • Мнения: 1 165
И в южна Испания става към средата или края на октомври. Мои близки бяха от 18.10. до 28.10 и се радваха на прекрасно слънце и топла вода

# 30
  • Мнения: 3 094
Била съм между 5 и 12 откомври на остров Крит и беше идеално. Температурите бяха мужду 25 и 32 градуса.

# 31
  • Мнения: 82
И в южна Испания става към средата или края на октомври. Мои близки бяха от 18.10. до 28.10 и се радваха на прекрасно слънце и топла вода

Ние сме били на плаж началото на ноември в хубави години.

# 32
  • Белгия
  • Мнения: 303
Ние ходим всяка година на Канарите (ходили сме на Тенерифе, Лансароте, Гранд Канария и Фуертавентура-на последните две е най-скучно и не ни хареса, посещава се основно от 60+) - октомври, ноември, една година и началото на декември сме ходили. Водата в океана е леееко студена Rolling Eyes Но нали затова има отопляеми басейни в хотела. Тази година мислехме за Доминикана, но май пак ще е Тенерифе, с малко дете сме и просто пътуването ни е доста часа за Доминикана. За Египет и Тунис са спрели почивките от Норвегия, недейте да рискувате по-добре Peace

Можеш ли да препоръчаш хотел/място, където сте отсядали на Тенерифе? Ние планираме да сме там в края на ноември, с две деца на почти 3 години сме.

# 33
  • London
  • Мнения: 6 732
Ние ходим всяка година на Канарите (ходили сме на Тенерифе, Лансароте, Гранд Канария и Фуертавентура-на последните две е най-скучно и не ни хареса, посещава се основно от 60+) - октомври, ноември, една година и началото на декември сме ходили. Водата в океана е леееко студена Rolling Eyes Но нали затова има отопляеми басейни в хотела. Тази година мислехме за Доминикана, но май пак ще е Тенерифе, с малко дете сме и просто пътуването ни е доста часа за Доминикана. За Египет и Тунис са спрели почивките от Норвегия, недейте да рискувате по-добре Peace

Можеш ли да препоръчаш хотел/място, където сте отсядали на Тенерифе? Ние планираме да сме там в края на ноември, с две деца на почти 3 години сме.

В Туркеса плая мисля се казваше хотела има доста атракции за деца и в един хотел новичък Ниня също е "Ок" за деца. Втория е малко по-скъп; но пак цените и на двата са приемливи. Ако не са много малки децата ще им хареса адски много на Сиам Парк заради това гледайте да отседнете в южната част на острова да ви е близичко.

Ние на Коледните празници и НГ тази година сме на Фуертевентура в Плая Есмералда. Първо мислехме и ние пак за Тенерифе; но въпросния комплекс Есмералда много ми допадна+ отзивите за него и решихме този път да сме там. И ние сме с малко дете; на година и половина е малчугана.

# 34
  • Белгия
  • Мнения: 303
Благодаря за предложените хотели на Тенерифе. Още не съм резервирала спането, само съм се ориентирана към Коста Адрехе, сега ще ги разгледам. Децата предполагам ще ги водим в Лоро парк и най-вече на плажа.

# 35
  • London
  • Мнения: 6 732
Имай предвид; че на юг е доста по-топло отколкото на север. Лоро Парк също ми допадна на мен; но пред Сиам поне според мен пасти може само да яде. Реално погледнато от цялото Тенерифе Сиам е най-хубавото; иначе плажовете не са особено привлекателни в сравнение с други острови; нито пясъка е хубав; нито има някакви грандиозни плажни ивици. Та аз там предимно басейни ползвам.

# 36
  • София
  • Мнения: 350
Препоръчвам Мексико за зимна почивка. Сега се връщам от Плая дел Кармен. Чудесно море, ситен бял пясък, древната култура на маите, а и цените са доста поносими като се има в предвид далечното разстояние.  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 11 478
Препоръчвам Мексико за зимна почивка. Сега се връщам от Плая дел Кармен. Чудесно море, ситен бял пясък, древната култура на маите, а и цените са доста поносими като се има в предвид далечното разстояние.  Peace
Звучи много добре! Дай идея за маршрут....

# 38
  • Мнения: 697
И в южна Испания става към средата или края на октомври. Мои близки бяха от 18.10. до 28.10 и се радваха на прекрасно слънце и топла вода

И аз си мислех за Испания. Палма де Майорка - например. Звучи ми много добре за зимна почивка Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 350
Препоръчвам Мексико за зимна почивка. Сега се връщам от Плая дел Кармен. Чудесно море, ситен бял пясък, древната култура на маите, а и цените са доста поносими като се има в предвид далечното разстояние.  Peace
Звучи много добре! Дай идея за маршрут....
Аз бях с пакет за 7 дни олинклузив в Catalonia Reviera Maya. Пътувахме с чартър от Мадрид. А там записахме различни екскурзии. Лично аз посетих Чичен Ица, Тулум и Коба. Това са трите най-известни града на маите на полуостров Юкатан. Мисля, че за първо запознаване със страната е оптимално. Очаквах, че полетът ще е уморителен, но се оказа 8-9 часа и беше ОК. На отиване бях планирала една нощувка в Мадрид. Хем на разходка, хем да не става много уморително.  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 11 478
Супер, мерси за информацията!

# 41
  • Мнения: 3 294
И в южна Испания става към средата или края на октомври. Мои близки бяха от 18.10. до 28.10 и се радваха на прекрасно слънце и топла вода

И аз си мислех за Испания. Палма де Майорка - например. Звучи ми много добре за зимна почивка Simple Smile
Зимата там температурата е както в Бургас да речем. Не знам какво имаш предвид под зимна почивка все пак..

# 42
  • Мнения: 3 094
Палма де Майорка не става за море през зимата, стават Канарските острови - това от Испания. Поне аз съм била през март, приятелка бе през февруари и сме се пекли.

# 43
  • Мнения: 2 237
Скрит текст:
Препоръчвам Мексико за зимна почивка. Сега се връщам от Плая дел Кармен. Чудесно море, ситен бял пясък, древната култура на маите, а и цените са доста поносими като се има в предвид далечното разстояние.  Peace
Звучи много добре! Дай идея за маршрут....

Карибите са и моя слабост!
По никакъв начин обаче не влизат в бюджета, който се коментира в темата.  

Роналдд, заповядай в темата за Бахами и Кариби  Hug

# 44
  • London
  • Мнения: 6 732
Идеята за Мексико е прекрасна; но там не бих отишла с малко дете. Има изключително опасни вируси. Неотдавна на актьори на почивка в Канкун от незнаен вирус умря детенцето на почивка там. Много разпространена е и денгата; която е доста опасна болест ( разнася се от комарите). Там само с ваксини отивам и с по-голямо дете.

# 45
  • Мнения: 1 668
Само Дубай е в този ценови диапазон. Примерно 5-15 дек излиза 330 лева. Хотелите почват от 400 евро за двойна стая за 10 дневния престой. Това са към 750 лева на човек. За останалите още толкова може спокойно да се яде и придвижва човек там ако не е особено претенциозен.

Иначе слънце през зимата в Азия

# 46
  • София
  • Мнения: 783
Идеята за Мексико е прекрасна; но там не бих отишла с малко дете. Има изключително опасни вируси. Неотдавна на актьори на почивка в Канкун от незнаен вирус умря детенцето на почивка там. Много разпространена е и денгата; която е доста опасна болест ( разнася се от комарите). Там само с ваксини отивам и с по-голямо дете.

Аз не бих се притеснявала толкова от денгата в Мексико. Преди месец бяхме в Куба и там имаше ужасно много комари, но се пръскахме редовно с репеленти и не са ни хапали. В квартирата в Хавана се запознахме с едно семейство мексиканци, които живеят в Канкун и те ни казаха, че няма чак такъв проблем с комарите там и не са повече отколкото в Куба.

# 47
  • London
  • Мнения: 6 732
Може и така да е; но аз съм се наплашила. Солиста на " Улица 13" по тези места беше хванал денга и беше 1-2 месеца в болница. А на известни аржентински актьори след почивка в Канкун детенцето почина от неизвестен вирус за 2-3 дни. Гаранция няма никъде; но просто тези случаи са ми останали в съзнанието и донякъде ме възпират на този етап. Все съм си мислела; че някаква дузина ваксини ще ми трябват за тропиците. Иначе Аржентина ми е мечта. Точно когато е зима у нас; там е лято. А за Куба благородно завиждам; но там по-скоро бих отишла да обиколя Хавана и ако мога да зърна Фидел хихи! Дано да е жив докато стигнем дотам!

# 48
  • София
  • Мнения: 783
Е да, човек наистина трябва да си има едно наум, когато пътува по такива места и може би, ако имах деца, също щях да се притеснявам, знам ли. Аржентина ми е голяма мечта и на мен  Peace А за Куба на човек му трябва определена нагласа, която на мен на моменти ми липсваше и трябваше да се пренастройвам в движение. Има много красиви места там извън Хавана. Долината Винялес е умопомрачително място, а карибските плажове са божествени  Heart Eyes Но предполагам, че в целия регион са такива плажовете. Фидел не сме видели, но не ни е било и цел. Виж имахме късмет да видим Папата в Хавана Simple Smile Трябва да си събера мислите и да напиша пътепис за Куба.

# 49
  • London
  • Мнения: 6 732
Е да, човек наистина трябва да си има едно наум, когато пътува по такива места и може би, ако имах деца, също щях да се притеснявам, знам ли. Аржентина ми е голяма мечта и на мен  Peace А за Куба на човек му трябва определена нагласа, която на мен на моменти ми липсваше и трябваше да се пренастройвам в движение. Има много красиви места там извън Хавана. Долината Винялес е умопомрачително място, а карибските плажове са божествени  Heart Eyes Но предполагам, че в целия регион са такива плажовете. Фидел не сме видели, но не ни е било и цел. Виж имахме късмет да видим Папата в Хавана Simple Smile Трябва да си събера мислите и да напиша пътепис за Куба.
Напиши! С голямо удоволствие ще го прочета!

# 50
  • London
  • Мнения: 6 732
Нещо е опустяло тук!

Ние вчера се върнахме от Фуертевентура. Океана беше топъл, времето прекрасно 23-24 градуса. Пясъка фин, водата кристална. С една дума в това отношение е класа пред Тенерифе. Хотела беше много добър, храната една от най-добрите които съм яла на ол инклузив. Относно атракции наистина е беден избора, има само един парк Оазис с животни и кактуси, може спокойно да се пропусне, но в ризорта имаше всичко, нямаш никаква нужда от размотавания навън. Та горещо препоръчвам Плая Есмералда на H10 hotels за който ще почива на острова.

Аз имам питане за Принсес пак на същата верига в Лансароте. Ако някой е бил ще се радвам на отзиви. Peace

# 51
  • Мнения: 2 237
Трябва да си събера мислите и да напиша пътепис за Куба.

Разкошна е Куба! Красиви плажове, прекрасно време .. Пусни линк, ако напишеш  Hug
На мен обаче не ми е уютно там. Не съм била навсякъде, само на типичните туристически обиколки, беше ок, но...
Скрит текст:
Имах например една неприятна случка с нашия "придружител", когато исках да изляза от заведението. Не искаха да ни пуснат навън. Та чакахме (аз и двама други от групата) заедно с една горила пред вратата. И ни подслушваше през цялото време. На обиколката във фабриката постоянно ни подканваха да вървим бързо, погледнах през едно мръсно прозорче на затворена врата и ми се "скараха; била съм любопитна. И аз подхвърлих, че за толкова пари сме си платили и да сме любопитни. С което пожънах доста кофти поглед от мачовците. Ако не бяхме група, сигурно щяха да ме понатупат  Laughing
Не знам сега дали са разпуснали малко напрежението, но до 2008 танцуващите кубинци с усмивки на лицето видяхме само на картичките и след дребни подаръчета като ключодържател, хубави салфетки, гримчета.. После ни обясни момичето от стаята, че не можела да вземе такава голяма сума в туристическа валута, защото трябвало да пише обяснения в полицията. (на туристите обменяха туристически пари, а на местните- други)

Следващия път наехме частен туристически агент; не искаше да е с нас в ресторанта и едва се нави на една минерална вода във Флоридита. След време срещахме журналистка от Куба във Виена, разказа ни много кофти неща. Може би след двайсет години- за сравнение, бих пробвала пак.

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 09:56 от Ли Лу

Общи условия

Активация на акаунт