Виена Ин Витро Център - Токуда- тема 2

  • 76 905
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 77

Що се отнася до суперлативите за д-р Димитрова, да, тя наистина има визия на много мил човек и съвестен лекар, но си направих труда да проследя една инвитро процедура на моя приятелка, направена при въпросната докторка. От опита, който имам с други клиники, мога да кажа, че открих доста пропуски и претупване на нещата. Дано при други пациентки не се случва, аз лично не бих пробвала при нея.

Какви например пропуски?

# 736
  • Мнения: 3
Daisy777, нали точно заради това статистиката е по възрастови групи, а най-добрият вариант би бил и по диагнози и конкретен проблем. Но за съжаление нито една клиника в България не си е направила труда да изнесе подробна статистика по възрастови групи + диагнози.

Ако се опитваш да намекнеш на аудиторията, че д-р Димитрова поема лесни случаи, а д-р Сенкова трудни и за това тези данни не били меродавни, то позволи ми да не се съглася с теб.

Аз съм от много, много заплетените случаи, включително и с много сраствания в ляво заради ендометриозата. Това допълнително възпрепятства пункцията на моите фоликули. Просто при мен при пункция е по-вероятно да настъпят усложнения (но за да не плашим сега другите пациенти какви точно усложнения, който се интересува от евентуалните усложнения при пункция може да пита чичко гугъл). Аз съм пациент на д-р Димитрова и тя директно пое моят случай. Точно поради това изразявам несъгласие с твоето мнение.

А че такава статистика може лесно да се манипулира - тук съм много съгласна.
Magdalena1978, не съм споменавала имена в поста си и не твърдя, че едната е поемала само лесни или само трудни случаи - само обърнах внимание на аудиторията по въпроса, за да се има предвид и да намали евентуалните спекулации по темата.
Иначе само ще допълня, че се надявам, че регистрирането на нови потребители в сайта, каквато съм и аз, не е нежелано , т.к. започнах да оставам с подобно впечатление от някои реплики. Смятам, че форумите трябва да са отворени за всички, които искат да споделят опит или мнение.
Надявам се наистина скоро всички да са щастливи и доволни от избора си и да постигнат целта си, без значение кой е лекуващия лекар или клиника.

# 737
  • Мнения: 21
Д-р Сенкова е страхотен специалист, за което свидетелстват както нейни пациентки (макар и не толкова активно до този момент), така  и обективните доказателства (всеки може да види биографията й на сайта на Виена Ин Витро център) – специализации в Германия и т.н. Въпрос на избор е дали пациентите ще пишат или не във форумите, но е нормално да отговорят, когато видят, че има нападки спрямо нея. И все пак не може от това да се правят заключения. Например, моята братовчедка, беше пациент на Сенкова и благодарение на нея има малкото си момиченце. Да, обаче тя никога не би седнала да пише по форумите…за нея всичко е приключило успешно…Така че ако за един лекар е писано повече по форуми това не значи, че успеваемостта му е по-висока, по-квалифициран е и т.н.

# 738
  • Мнения: 2 013
Magdalena1978, не съм споменавала имена в поста си и не твърдя, че едната е поемала само лесни или само трудни случаи - само обърнах внимание на аудиторията по въпроса, за да се има предвид и да намали евентуалните спекулации по темата.

Благодаря ти за уточнението, чрез което избегнахме евентуални недоразумения в комуникацията. Точно за това е много важно да се използват цитати и да има културна и интелигентна дискусия.

Иначе само ще допълня, че се надявам, че регистрирането на нови потребители в сайта, каквато съм и аз, не е нежелано , т.к. започнах да оставам с подобно впечатление от някои реплики. Смятам, че форумите трябва да са отворени за всички, които искат да споделят опит или мнение.

Тук от своя страна аз ще направя необходимото уточнение, отново за да избегнем недоразумения: никой по никакъв начин не е против новорегистрираните потребители. Напротив, всеки е добре дошъл да сподели своето мнение, всеки е добре дошъл да сподели своята история и опит.

Не зная до колко си се върнала назад в дискусията. Съветвам те да го направиш. Предполагам, че ако прочетеш около 10 страници назад (зная времеемко е) и ако запазиш безпристрастност към ситуацията, би си обяснила някои неща. С една дума: това не е насочено лично срещу теб, а е една горчива констатация въз основа на скорошен опит.

# 739
  • София
  • Мнения: 3 892
Какви например пропуски?

Не бих ги коментирала публично. Просто си направих изводите за себе си и съветвам да не се повлиявате само от доброто отношение към вас, а да проучвате нещата по-обстойно, защото давате парите си, а това касае и здравето ви.

# 740
  • Мнения: 2 013
РРР, ако казваш "А", ще трябва да можеш да кажеш и "Б".

Аз като потребител на форум наистина се интересувам от конкретна информация. Ако тази информация не е подкрепена с конкретни данни, аз запазвам своето право да отнеса такъв тип постове в графа "спекулации" и "манипулации".

Извинявам се, ако от страни прозвуча малко крайно, но просто споделям моето лично мнение на потребител на такъв форум. Той е за споделяне на информация, а не на реплики от тип "една жена каза".

Ако се притесняваш от публичността, моля сподели ми на лични съобщения. За мен всяка информация е важна.

# 741
  • Мнения: 357
Момичета, разбира се, че форумите са за всички, включително новорегистрираните. Съмненията, че има тролинг, са заради потребители, които след като постнат единственото си мнение, не се появяват повече, а пък и текстовете на тези съобщения често са сходни и така. Но и това с непоявяването не е гаранция, де, защото също е разбираемо някой нов потребител да не иска да се вестне повече, след като бъде нахапан от изнервени хора като нас.

А за статистиката -- много е приятно да видиш данните за високия успех, това успокоява и зарежда. Сега гледах двете лекарки в bTV, има линк в предната тема, предаване от юни миналата година. Изглеждат добър колектив, ако думата може да се употреби за двама уши, в смисъл -- изглежда, че има дух на колегиалност между тях. Дано и с нови специалист, който все някога ще наемат да е така. Винаги съм се чувствала добре във ВИЦ и не мога да си представя да се развали атмосферата, това беше един от големите им плюсове.

По-горе стана дума за изследване за тромбофилия и изследване на ТСХ -- това са фактори за успешното задържане на плода, нали така, иначе не пречат да настъпи забременяване? Имам спомен от темата за хормоните, в която си бях цитирала резултатите от изследванията миналата година, че за ин витро процедура било необходимо ТСХ да е между 0.5 и 1.0, има ли наистина такова изискване, знаете ли? Моето ТСХ беше 1.8 миналата година и ендокриноложката беше казала, че е супер, та изобщо не съм го мислила.

# 742
  • Мнения: 77
РРР, изобщо не го споменавай, като не искаш да говориш конкретно.

За ТСХ мисля,че беше хубаво да е до 2. Аз бях със 2.5 и нямаше проблем  Praynig

# 743
  • Мнения: 357

За ТСХ мисля,че беше хубаво да е до 2. Аз бях със 2.5 и нямаше проблем  Praynig

Благодаря -- това е чудесно!  bouquet

# 744
  • Мнения: 1 592
Статистиката за успеваемост ще остане същата , естествено- никой няма да изважда от сметките бременностите на д-р Димитрова.
Това е ЕКИПНА работа и резултата е плод на много усилия- ембриолози, биолози и т.н.
Това е обща статистика на клиниката , а не лична.

Въобще как ви хрумват такива неша, нямам идея- че и ще подават и жалба... все едно си нямате други грижи.

От цялата работа с напускането на Димитрова разбирам, че жената е решила да смени работното място, след като тоно след 30 дни от заповедта за освобождаване веднага започва на ново място.
Нищо внезапно не е станало, това е планирано- излишни сценарии се изписаха.

Според мен клиниката е в доста трудно положение, след като остава с един специалист и се надявам да си намери втори , за да нямат проблеми. На мен лично ми хареса точно това, че е малка клиника и е спокойно място.

По същия начин утре и Сенкова може да напусне, знае ли човек ! ( пу-пу)  Praynig

Хоуп,
За тромбофилията знам, че се появява след 30 год. възраст и води до инфаркт на плода - обикновено 6-8ма седмица.
Една позната имаше 3 такива неуспени бременности за второ дете , съответно е над 30 год. И някой се сетил да я изследва и се разбра , че е тромбоза . Аз знам , че я лекуваха и питах моя тогавашен лекар.
Той ми каза, че не се налагало никакво специално лечение, просто се пиел Аспирин протект за разреждане на кръвта до около трети месец от бременността, докато заякне плода.

Аз понеже съшо имам мисед в 8-ма седмица и се чудех дали да се изследвам за съшото.
Но то пък за беля изобщо не се получи втора бременност, така че сега се фокусираме върху брой и качество на яйцеклетки.
 newsm78




# 745
  • Мнения: 1 698
Изследването за тромбофилия е много важно. В предишната клиника, която посещавахме, докторът ме накара да си го пусна, защото ми беше предписал "Трисеквенс" в опит да възкреси загиващите ми яйчници. Като аптекарско чедо внимателно изчетох листовката. Както повечето хормонални препарати той може да предизвика тробофилии и съсиреци във вените, особено при фамилна обремененост. Понеже дядо ми почина от белодробна емболия, обърнах внимание на лекаря за това и той ме посъветва да го направя. Излиза за около месец и в клиника "Надежда" миналата година се правеше за 90 лева. 
За ТСХ от д-р Емил Начев знам, че трябва да е под 2 - 2,5.

# 746
  • Мнения: 357

Аз понеже съшо имам мисед в 8-ма седмица и се чудех дали да се изследвам за съшото.
Но то пък за беля изобщо не се получи втора бременност, така че сега се фокусираме върху брой и качество на яйцеклетки.
 newsm78


Значи сме донякъде в сходна ситуация, моята бременност завърши 8-9 седмица. Оттогава, вече почти 3 години, не успявам да забременея. Баща ми е диагностициран с тромбофлебит -- дали това състояние е свързано с тромбофилията? Трябва да проуча.

Вие какво правите за яйцеклетките, добавки ли взимаш?

# 747
  • Мнения: 1
Здравейте аз съм пациент на доктор  Ралица Сенкова още от времето когато не работеше във Виена Инвитро Център и съм отврътена от нещата които прочетох за нея , Смело мога да заявя че тя е един много добре развиващ се и мотивиран млад специалист с униклно отношение към своите пациенти и заради самата нея се доверихме на Виена център и там беше заченато нашето бебе.

# 748
  • Мнения: 27
Здравей, tanqvasi, не става ясно от какво точно си отврЪтена, защото почти всички изказват добри впечатления от д-р Сенкова.

Хубаво е, че вече сме на 50 стр. от темата Stop

# 749
  • Мнения: 1 592

Аз понеже съшо имам мисед в 8-ма седмица и се чудех дали да се изследвам за съшото.
Но то пък за беля изобщо не се получи втора бременност, така че сега се фокусираме върху брой и качество на яйцеклетки.
 newsm78


Значи сме донякъде в сходна ситуация, моята бременност завърши 8-9 седмица. Оттогава, вече почти 3 години, не успявам да забременея. Баща ми е диагностициран с тромбофлебит -- дали това състояние е свързано с тромбофилията? Трябва да проуча.

Вие какво правите за яйцеклетките, добавки ли взимаш?

Все още чакам резултати за АМХ и други хормони, в началото съм.
Нищо особено не взимам -фолиева киселина и омега 3 от около 2 месеца.

Отидох на консултация само при Сенкова и по случайност бях и в цикъл, та минах и на преглед за фоликули, дадох кръв и свърших много повече работа.
Сенкова ми се видя много експедитивна.

И аз трета година ( даже май четвърта е тази) след кюретажа нямам бременност и сме и на една възраст май.

По  принцип в рода почти всички са с разширени вени ( и аз също) и имаме инфаркти, така че ще питам и ще си пусна и Тромбофилия- не пречи.
 Мислех да го правя като установя , че съм бременна отново, понеже така лесно ми казаха , че се пие аспирин и нищо повече.
Но по-притеснителното е , че не забременявам, така че може да не е била читава яйцеклетката още първия път.

НАТАКА,
Ако повечето хормонални препарати предизвикват тромби и съсиреци , значи със сигурност се предписва и нещо за разреждане на кръвта?
За съжаление при първи мисед не ти назначават изследвания , понеже често се случвало. При втори-трети се сещат за тромбоза на кръвта. Просто ще го имам предвид. А и не мисля, че само това е проблема.

Последна редакция: вт, 15 мар 2016, 14:24 от Maya Bee

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт