Още малко не остана скоро ще съм Декемврийска мама

  • 35 690
  • 394
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 39
Ifelita, и аз съм като теб. Моето бебе върви с 12 дена назад от самото начало и ми казаха, че ще гледат термина по ПРМ, но пък няма да бързат да предизвикват раждане, когато той мине, а ще чакаме моментът сам да настъпи. Но аз не съм в София и от лекар до лекар има разлика. И на мен са ми малко объркани тези термини, затова си следя седмиците, по тях се ориентирам кога влизам в нов месец  Hug

# 181
  • Мнения: 80
Ifelita, и аз съм като теб. Моето бебе върви с 12 дена назад от самото начало и ми казаха, че ще гледат термина по ПРМ, но пък няма да бързат да предизвикват раждане, когато той мине, а ще чакаме моментът сам да настъпи. Но аз не съм в София и от лекар до лекар има разлика. И на мен са ми малко объркани тези термини, затова си следя седмиците, по тях се ориентирам кога влизам в нов месец  Hug


То да си бременна излезе, че трябва да имаш не знам и аз какво образование за да им схванеш цаката и да не се плашиш от най-малкото Simple Smile За мен е грешно в моя и в твоя случай да се гледам ПРМ, но коя съм аз за да давам мнение на така компетентните лекари. Ако бебето реши само да излиза по-рано съм съгласна, но съм твърдо против някой да ми предизвиква раждане, само защото гледа ПРМ. При някой тя е на 28 дни, но при други на 36  #Cussing out

# 182
  • Русе
  • Мнения: 154
Аз предполагам,че в такива случай като вашите след като мине датата на термина според ПРМ просто трябва да се следите по отблизо или начесто. Все пак докторите вече наблюдават и узрялоста на плацентата и мн други показатели.Не се шашкайте ами си бременейте спокойно,че да растат и бебоците. Малко остана вече  Hug

# 183
  • Мнения: 326
Ох, аз вчера се скарах с моя лекар, който ми води ЖК в Русе, точно заради термина. В "Надежда", където ми правиха инвитрото, ми изчислиха термина според деня на трансфера - 25 декември. Детето е със седмица до 10 дни напред от този термин, но не - този лекар, който вече сериозно ми лази по нервите - държи терминът да е по първия ден на последния цикъл и ме е записал с дата 31 декември. Нещо повече, явно нещо не е разбрал и последния път вече ме изпрати да раждам догодина на 3 януари ooooh! Пълен кретен!!! #2gunfire Каза, че нямало нищо да оправи в картона. Така или иначе няма да раждам при него, ще пробвам с лекарката, която ще ме изражда - дано тя склони да променим тази дата, че иначе като нищо има да си бременея 10 месеца #Crazy Ако мога, веднага бих го сменила този псевдо лекар, ама май нямам право на повече смени - по закон мисля, че ти се полага една и аз вече я използвах, като се върнах от София. Как ще го изтърпя този човек още 2 месеца, не знам...

# 184
  • Добрич
  • Мнения: 400
*Franny*
Точно пък при инвитро всичко се знае кога точно е станало!Ужас!

# 185
  • Мнения: 19
Това с термина мен много ме обърква. По последна менструация е 26.12 , но досега на нито един преглед не е била тази дата, а винаги е различна. Изчислявали го по големина на бедрена кост и глава , а аз се обърквам все повече и повече  newsm78

# 186
  • Русе
  • Мнения: 154
Ох, аз вчера се скарах с моя лекар, който ми води ЖК в Русе, точно заради термина. В "Надежда", където ми правиха инвитрото, ми изчислиха термина според деня на трансфера - 25 декември. Детето е със седмица до 10 дни напред от този термин, но не - този лекар, който вече сериозно ми лази по нервите - държи терминът да е по първия ден на последния цикъл и ме е записал с дата 31 декември. Нещо повече, явно нещо не е разбрал и последния път вече ме изпрати да раждам догодина на 3 януари ooooh! Пълен кретен!!! #2gunfire Каза, че нямало нищо да оправи в картона. Така или иначе няма да раждам при него, ще пробвам с лекарката, която ще ме изражда - дано тя склони да променим тази дата, че иначе като нищо има да си бременея 10 месеца #Crazy Ако мога, веднага бих го сменила този псевдо лекар, ама май нямам право на повече смени - по закон мисля, че ти се полага една и аз вече я използвах, като се върнах от София. Как ще го изтърпя този човек още 2 месеца, не знам...
Аз не помня при кого щеше да раждаш,но според мен си взимай документите от тоя дето те води и ходи при другия,дори да трябва да си плащаш докрая (то не остана вече  Wink  )

# 187
  • Мнения: 80
Ох, аз вчера се скарах с моя лекар, който ми води ЖК в Русе, точно заради термина. В "Надежда", където ми правиха инвитрото, ми изчислиха термина според деня на трансфера - 25 декември. Детето е със седмица до 10 дни напред от този термин, но не - този лекар, който вече сериозно ми лази по нервите - държи терминът да е по първия ден на последния цикъл и ме е записал с дата 31 декември. Нещо повече, явно нещо не е разбрал и последния път вече ме изпрати да раждам догодина на 3 януари ooooh! Пълен кретен!!! #2gunfire Каза, че нямало нищо да оправи в картона. Така или иначе няма да раждам при него, ще пробвам с лекарката, която ще ме изражда - дано тя склони да променим тази дата, че иначе като нищо има да си бременея 10 месеца #Crazy Ако мога, веднага бих го сменила този псевдо лекар, ама май нямам право на повече смени - по закон мисля, че ти се полага една и аз вече я използвах, като се върнах от София. Как ще го изтърпя този човек още 2 месеца, не знам...

На мен ми обясниха, че до 10 дни след термин не е опасно да се роди, даже някой лекари си чакат да си минат за да видят кога ще тръгне само бебето. В твоя случай е добре да започнат да те следат по-обстойно след 25.12 (поне аз бих го изискала), тъй като ти си от жените които знаят кога е забременяла Simple Smile Относно промените в картона, при мен ми казаха, че било "незаконно" да се сменят данни от ПРМ за да се стиковат с ултразвук или каквото и да е, така, че не се ядосвай, защото явно, че няма да се преборим с лекарите   bouquet

# 188
  • Мнения: 326
Благодаря, момичета, за разбирането. Вчера направо бях яхнала метлата здраво Laughing Светле, при Тончева се насочих да раждам, а иначе Пейчев ми води ЖК. За съжаление ми трябва тази ЖК по Здравна каса, заради болничните и ЛКК. А бе ще се изтърпим още 2 месеца.
Ифелита, аз ще съм с планирано секцио - затова се ядосвам толкова. При секцио бебчетата ги вадят от 10 дни до 2 седмици по-рано. Ако в картона остане терминът 31 декември, като нищо ще се наложи накрая да правим секцио по спешност, просто защото детето си върви малко по-едро и нищо чудно да тръгне да излиза по-рано. Просто исках да си спестя тези неудобства, ама като нямаш насреща човек.... #Cussing out Както и да е, днес ми беше малко по-ведро напук на мрачното време и ниския хемоглобин, защото изписаха племенника ми и вече си имаме бебе у дома:)))

# 189
  • Мнения: 344
Здравей!

Точно това ми беше мисълта в началото, писах, че нямам гражданство в София ,а живея там. И се чудя акта за раждане по адреса ми от лична карта ли ще отиде, т.е. не в София? За по-сигурно ще отида да питам в общината като изляза по майчинство, че сега не ми е възможно да ходя през деня до там.  

Лек ден!

DessySP, за да получиш инфо, не е нужно да чакаш да излезеш по майчинство /или болничен за 45 дни преди термин/, би могла да пишеш на Контактния център на общината, в която живееш, обясни подробно ситуацията, и ще могат да ти дадат навременна и точна информация  /мисля, че спомена, че си в Младост, затова ти давам линк към вирт.деловодство на тази община.
--->http://www.so-mladost.com/contacts Peace

За справка: живея в София в община "Х", раждах първото си дете в община "У", но си взех акта за раждане от община "Х", където ми е адресната регистрация, без значение, че не съм родила на територията ѝ.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 14:59 от -Дес-

# 190
  • Мнения: 2 015
Момичета, октомврийките взеха да раждат, но гледам, че и при ноември имат вече бебче. И нашия ред наближава Simple Smile

# 191
  • Мнения: 889
Наближава  Simple Smile Чак не ми се вярва колко бързо мина времето!

# 192
  • Добрич
  • Мнения: 400
Момичета при нас се роди първото бебе на 17.09.Казва се Борис.Слава Богу добре е.Пораства!Да ни е много здрав!

# 193
  • Мнения: 1 167
Не остана  Party и при нас .

# 194
  • Мнения: 2 015
Ох, изпуснах Борис Embarassed!
Аз говорех за големия бебевалеж, тогава когато ще завалят едно след друго.
Да ни е жив и здрав Борис! Той пази всички останали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт