Още малко не остана скоро ще съм Декемврийска мама

  • 35 705
  • 394
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 38
Здравей!

Точно това ми беше мисълта в началото, писах, че нямам гражданство в София ,а живея там. И се чудя акта за раждане по адреса ми от лична карта ли ще отиде, т.е. не в София? За по-сигурно ще отида да питам в общината като изляза по майчинство, че сега не ми е възможно да ходя през деня до там.  

Лек ден!





DessySP, за да получиш инфо, не е нужно да чакаш да излезеш по майчинство /или болничен за 45 дни преди термин/, би могла да пишеш на Контактния център на общината, в която живееш, обясни подробно ситуацията, и ще могат да ти дадат навременна и точна информация  /мисля, че спомена, че си в Младост, затова ти давам линк към вирт.деловодство на тази община.
--->http://www.so-mladost.com/contacts Peace

За справка: живея в София в община "Х", раждах първото си дете в община "У", но си взех акта за раждане от община "Х", където ми е адресната регистрация, без значение, че не съм родила на територията ѝ.

Много благодаря! Лека седмица и всичко най-хубаво желая!  bouquet

# 196
  • Мнения: 19
Малко остана  #Crazy

# 197
  • Русе
  • Мнения: 154
И аз сега като погледнах каледара...Че аз другата седмица трябва да си взимам 45-дневния преди термин.  Crazy .Съвсем не остана,но нека най- рано към края на месеца да почва нашия бебевалеж  bouquet

# 198
  • Мнения: 151
И аз другата седмица излизам в болничния. Още малко да  изчакат бебоците и да започват да се раждат Simple Smile

# 199
  • Мнения: 395
Моят бебок беше по-голям от очакваното за 32 седмица. Аз от известно време си се пазаря с него да изчака само да мине скорпиона и после може да излиза Wink (което е само с 2 седмици преди термина). Не мога да си представя как ще издържа още 2 месеца, след като приятели и колеги ме пращат да раждам още от преди два. Мноого ми тежи вече.
Тъй че, нека са ни живи и здрави, когато са готови, добре са ни дошли! newsm30

# 200
  • Silistra
  • Мнения: 125
Аз пък точно в скорпиона искам да е, не, че има някакво значение де. Ама така и така ми тежи и искам да се показва вече...

# 201
  • Мнения: 19
Рано е още за декемврийските бебета. Wink Нека да им се порадваме сега , че после май ще е мъка  Laughing

# 202
  • Мнения: 395
Аз нямам търпение да си го гушна, да го гледам, пък и да мога да се наведа или да седна нормално... Но наистина ни е още рано!

# 203
  • Мнения: 148
Аз пък попаднах на едни стари теми как се гледа зимно бебе и всички пишат много хубави неща, как ще можем да се наспиваме и да отпочиваме заедно с бебчовците заради студеното време, повече време за игри вкъщи, а и зимните бебета били по-калени Simple Smile Освен това, когато вземат да стават по-активни и любопитни тъкмо ще е станало идеално времето за разходки навън, а като дойде време за прохождане ще е в домашни условия и с по-малко обелени колена Simple Smile Не се бях замисляла досега за плюсовете на зимните бебета. Усмихнат ден на всички!

# 204
  • Мнения: 2 015
Бонбони, добре звучи наистина.
Аз да питам нещо. Предния път като раждах и някой ми беше казал за един спрей "Бивацин". Много ми помогна за шевовете. Облекчаваше и го ползвах по няколко пъти на ден. Сега обаче не знам какво има на пазара, кое е добро. Тогава го бях сложила в багажа за болницата. Вие ще ползвате ли нещо такова? Майките, които ще раждат за 2-ри път може да знаят. За 9 години от моето първо раждане са се променили доста неща Simple Smile

# 205
  • Мнения: 130
Бонбони, добре звучи наистина.
Аз да питам нещо. Предния път като раждах и някой ми беше казал за един спрей "Бивацин". Много ми помогна за шевовете. Облекчаваше и го ползвах по няколко пъти на ден. Сега обаче не знам какво има на пазара, кое е добро. Тогава го бях сложила в багажа за болницата. Вие ще ползвате ли нещо такова? Майките, които ще раждат за 2-ри път може да знаят. За 9 години от моето първо раждане са се променили доста неща Simple Smile

Аз ползвах Гинексид пяна и Цикатридина спрей. И добрата стара смрадлика. Обаче при мен положението беше много зле с шевовете. Направо мъка ми става още от сега.

# 206
  • Добрич
  • Мнения: 400
 Бонбони ,ако може постави тук тази статия!Аз не съм раждала,но мисля,че за спрея в болницата ще кажат какво да си вземем като ни "закърпят"

# 207
  • Мнения: 395
Дано изобщо не ни трябват такива спрейове!!!  Praynig
 Hug

# 208
  • Мнения: 86
Аз ползвах Цикатридина, за който ми казаха в болницата. Като се прибрах включих и смрадлика. Бях забравила за тази подробност, добре ме подсетихте, че пак трябва да си купя и двете.

# 209
  • Мнения: 151
Тази спрейове още в болницата ли ни трябват или след като ни изпишат вкъщи? Нали в болницата ни правят тоалет и промивка на шевовете?

Общи условия

Активация на акаунт