Първи клас - Набор 2008 - Тема 3

  • 44 996
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 160
Много деца в началото започват отдолу нагоре. На мен не ми е удобно  Mr. Green Кажи, че сега има време да ги изписва по този начин (даже бих казала "рисува") . Но при цяло изречение няма да има време да преценява колко място да остави отляво, а и да изписва цяла дума от 5 срички отзад напред  Wink

# 691
  • София
  • Мнения: 9 517

 Дзвер, с лявата ръка ли пише? Ако при изписване закрива вече написаното, може затова да изписва по друг начин.
С дясната пише, но точно О-то отдавна го пише наопаки... Още при логопеда отработваха правилно писане на О-то, обаче то е инато и въпреки, че може в правилната посока, го пише наопаки...

# 692
  • Мнения: 5 160
Днес нали не "се карат" за това с коя ръка, как, а само да няма летящи букви, ако изглеждат добре -  Simple Smile сигурно ще мине на правилния начин.

# 693
  • София
  • Мнения: 1 115
Цял ден мъка и накрая го написа за 5 минути и то хубаво.Аз попринцип съм супер спокойна и мн обяснявам.Обаче днеска полудях

# 694
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Моята ученичка пише всички елементи по грешен начин,не в  посоката,която е указана. И ние сме на О, единият ред са изключително смачкани О -та. С температура е от снощи,на ангина ми прилича работата , ще пропуснете училището тези дни Sad

# 695
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Моята ученичка пише всички елементи по грешен начин,не в  посоката,която е указана. И ние сме на О, единият ред са изключително смачкани О -та. С температура е от снощи,на ангина ми прилича работата , ще пропуснете училището тези дни Sad

И нашите са на О със свързващия елемент. Иначе в петък я прибрах след третия час, защото повръщаше. Успях да я вдигна за два дни, явно някакъв вирус я е хванал. Утре ще е на училище Simple Smile

# 696
  • Мнения: 3 442
missNoir, благодаря ти за споделеното мнение!

След като цяла седмица се пържих на какви ли не огньове по повод с несправянето му в училище, след днешния ден съм абсолютно категорична, че на моя хубостник всичко си му е наред! Но мързелът и нахалството му са в повече. Днес за 4 часа занимания с баба си / аз  нерви за такова нещо нямам/, написа точно 4 реда елементи. То не бяха почивки, ядене, игра, какви ли не извинения не чух само и само да не пише.  ooooh! Накрая след като баща му си дойде, и той заедно с баба му, му висяха на главата докато пише заветното О.  ooooh! Част от елементите са написани перфектно, все едно не са писани, а отпечатани. Така че може да пише, но го мързи!!!  Close
Преди малко, след като се прибрахме вкъщи, ме застреля със следното: "Мамо, знаеш ли какво правя на училище? Скучая!"  ooooh! Другото било добре, но като стигнели до писането и му ставало скучно. Опитахме се и аз, и баща му, и родителите ми да го мотивираме, обясняваме и т.н. Инати се и това е. Има да оцвети още няколко картинки - не и не, прави се на заспал, припада под масата, докато съм с гръб удря моливите нарочно, за да ги счупи и прочие. Направо в кожата си не мога да се побера, един келеш да ни върти на малкия си пръст и да не можем да го накараме да напише 2 реда ченгели. Нямам сили да го играя това всеки ден, честно ви казвам. Нямам идея как ще се справяме занапред.

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
 caprice,изобщо не се оплаквай.Детето ти ме кефи тотално.Ами не всички обичат реда.Не може всички да са по калъп.Може да е гении по математика и да не обича писането.Изобщо не искам да пиша за моята пикла какви дивотии измисля за да не учи.В петък обясняваше ,че госпожата се държи като майка и иска нейния клас да е най-добрия,завиждала на другия клас ,защото свършвали по-рано,а това ,че постоянно пита за някакъв телефон в Хага-където била закрила на детето да не обяснявам/но това е от кака й/

# 698
  • София
  • Мнения: 3 124
Значи говорим за едно и също! С това съм абсолютно съгласна!

Пустата онлайн комуникация! Laughing Усетих се накрая, че май спорим за едно и също. Joy Съжалявам за недоразумението! Hug

Ако ми позволите един съвет - понеже съм я сърбала тази попара, не мъчете децата с писане вечер и през почивните дни! Те са все още във възраст, когато учат най-добре, когато играят, а в училище толкова бързо ги отучват от това и ученето се превръща за тях в тягостно задължение. Не се вкарвайте отсега в този филм! На този етап това, което правят в часовете, би трябвало да е напълно достатъчно, още повече, ако са цял ден. Това са скъпоценни часове, които биха могли да се използват за хубави съвместни преживявания, а не да си късате нервите и да се ядосвате. Казвам го като човек, който го е играл два пъти това хоро, простете, ако досаждам!  Blush

Ние пък имахме драма тази вечер с гной в дупчицата на едната обичка. Sad Рев, истерия.... ooooh! Почистих, намазах с Гентамицин. Пробиха й ушите през пролетта, оттогава е с медицински обеци, досега не сме имали проблеми. Баба й подари златни за рождения ден и вече няколко седмици я увещавам да ги сменим, а тя се страхуваше и не даваше да сваляме медицинските. След цялата мъка и рев днес накрая хукна да се види на огледалото с новите обички. Wink

 

# 699
  • София
  • Мнения: 1 115
Нашата класна им дава домашно,което е задължително за в къщи.И отделно такова ,което пишат в занималнята.

# 700
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Нашата класна им дава домашно,което е задължително за в къщи.И отделно такова ,което пишат в занималнята.

Това пък защо? Те са близо 10 часа в училище и като се приберат определено имат нужда от почивка и разтоварване. Все пак са деца. Интересно решение от нейна страна.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 115
Нашата класна им дава домашно,което е задължително за в къщи.И отделно такова ,което пишат в занималнята.

Това пък защо? Те са близо 10 часа в училище и като се приберат определено имат нужда от почивка и разтоварване. Все пак са деца. Интересно решение от нейна страна.
Да.Особено след вчера това решение чак ме дразни.то и се играе ,аз я карам да пише.След скандалите зарязахме тетрадката ,обу ролерите и на вън.Вечерта написа всичко.
Иначе в занималнята пише всичко.Никога не носи в къщи.
Домашното а събота и неделя беше 4 страници.

# 702
  • Мнения: 221
Чак сега видях, че имало проблем с връзката. Значи влизате в издателство Анубис. Отляво в менюто отивате на "серия "Позитивни стъпки". Те са четири книжки посветени на агресията, че хората са различни, чувствата ни и уважението към другите.


По повод заниманията по писане в събота и неделя ние пишем само единия ден и то този с по-лошото време. В събота ходихме на Витоша и събрахме един средно голям найлонов плик с листа, иглички, брезова кора и шишарки за часа по трудово (бит). Сега ги взе да ги носи. Има за целия клас за цялата учебна година. Надали обаче ще ги направят всичките... Joy

О-о, без малко да забравя. Разрових се в методическите ръководства по повод на екскурзиите. При изд. Просвета е най-подробно обяснено и пише, че те са 5 на брой - една в населеното място тип "опознай родния град" ( цел да се видят забележителностите и практически прилагане на правилника за движение по пътищата (светофари, движение по тротоари)). Другите четири "екскурзии" са до близкия парк и са наблюдения на тема "как се променя природата през сезоните". Препоръчват се всеки сезон по една и всеки път да е в един и същи парк.
 

В тази връзка не разбирам какви са тези междуградски екскурзии, че даже и селски (с какво е известно с. Чавдар )?   newsm78

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 08:00 от maria_73

# 703
  • Варна
  • Мнения: 3 247
mmoonnii Не разбрах само за събота и неделя ли дава госпожата домашни за вкъщи или и текущо  през седмицата?
Дъщеря ми се прибира към 18:30-19:00 след като е на училище, занималня, тренировка. Не ми се мисли, ако след като вечеря трябва да пише домашни. Имаме време само да прегледаме заедно какво са правили през деня и да преговорим думите и изразите по руски.

# 704
  • София
  • Мнения: 23 119
Днес нали не "се карат" за това с коя ръка, как, а само да няма летящи букви, ако изглеждат добре -  Simple Smile сигурно ще мине на правилния начин.
Ха, госпожата по занималня на РС отсече, че при нея се пише само с дясна ръка! Явно нямаше родители на деца - левичари, защото предполагам, че щеше да има реплики.

Домашни за вкъщи досега детето ми не е имало.

Общи условия

Активация на акаунт