Първи клас - Набор 2008 - Тема 3

  • 44 999
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 082
В тази връзка не разбирам какви са тези междуградски екскурзии, че даже и селски (с какво е известно с. Чавдар )?   newsm78
В село Чавдар по разни европейски програми направиха чуден детски парк, оправиха си и центъра, имаше много репортажи по ТВ за тях. Правят празници на селото, с фолклорна програма от всички съседни села /читалища, училища/. Може въпросната екскурзия да съвпада с подобно мероприятие. Но дори и да не съвпада - децата има къде и как да се забавляват,като всички съоръжения са обезопасени и съвсем нови.
Нашата екскурзия е "опознай София" - разходка из центъра /Народното събрание, президенството/ и от там - на камбаните  ooooh! И от ДГ ги водиха на камбаните миналата година, но беше на пролет, закачаха къщички за птици /собственоръчно изрисувани там, на място/. Не разбрах сега дали се предвиждат аниматори, цената е 17лв.

И ние писахме О-та в събота и неделя, но защото изтрих писаните в занималнята и я накарах да ги напише пак. За съжаление трудно пише нещо на място, на което е изтрито, защото малко или много се вижда долното /а не бих казала, че натиска страшно много/ и тя просто повтаря изтритото. Адски й е трудно /не че е изненада за мен, де/. И забелязах, че много се навежда, направо заляга над тетрадката и наднича зад ръката си да гледа какво пише  Confused а пише в дясна ръка. Днес ще говоря с логопедката й, явно има нещо недобре поставено в държането на молива, но тя ходи трета година при нея, наистина напредна много с говора, но май трябва и да попишат малко вече  Naughty 

Връщам се назад в темата да търся един тренажор, дето някой го беше пуснал като линк

# 706
  • София
  • Мнения: 6 210
Честит професионален празник на учителите пишещи и четящи в темата!

Домашни за вкъщи досега детето ми не е имало.
Искаш ли  Laughing
Редовно им дават домашни за почивните дни. Отделно класната дава линкове да им сваляме задачки за упражнения в къщи.

# 707
  • Мнения: 221


Домашни за вкъщи досега детето ми не е имало.
Искаш ли  Laughing
Редовно им дават домашни за почивните дни. Отделно класната дава линкове да им сваляме задачки за упражнения в къщи.
[/quote]

Дай тези връзки насам. Да ги видим какво представляват.

# 708
# 709
  • Мнения: 221
Не знаех, че днес е международния ден на учителя. Поздравления и от мен!

Мандаринка, нищо не съм разбрала за това село. Все пак не одобрявам анимациите. В крайна сметка това се води "урок", а не "разходка". Дано децата да отидат и наистина да научат нещо, а не просто да отидат на детска площадка да поиграят, като преди това за разнообразие са попътували малко.

В този ред на мисли ще споделя, че като бях в пети клас ни заведоха на еднодневна екскурзия от у-ще до Враца и Вършец. Нашите ме бяха предупредили, че водата там е минерална и особена на вкус и мирис (съдържа сяра и на мирис е на развалени яйца, но все пак се понася за пиене). Усещам "вкуса" на водата на Вършец и до днес на езика.  Laughing Във Враца едно врабче беше кацнало на паметника на Ботев на площада. За моя радост си купих картичка, на която също беше кацнало врабче на паметника. Ходихме и до пещерата Леденика. Това беше първата пещера в живота ми и много ми хареса.  Laughing До днес все минавам покрай Враца, Вършец и Леденика, но така и като възрастна не отидох до там. Трябва да спретна домочадието и да отидем до там.  Grinning

Заради тези спомен ми се иска нещо да научат, а не просто да си загубят времето. На тяхната възраст спомените може и да се по изтрият, но емоцията ще остане...

# 710
  • София
  • Мнения: 9 517
Нашата екскурзия ще бъде до Цари Мали град. Бяхме там преди няма и месец. Дребното обаче иска да отиде с класа си и ще я пусна - най-малкото, защото така ще види нещата по различен начин, а и ще се сдружи още повече с децата. Не виждам лошо в екскурзиите - за децата е тръпка да отидат някъде без нас.
Няма да има аниматори, предупредих я и, че няма да се вози на конче. Готова е на всичко, само да иде  Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 6 210
Дай тези връзки насам. Да ги видим какво представляват.
Домашни не съм копирала. Ето малко неща за упражнения
http://bglog.net/nachobrazovanie/72326
http://bglog.net/nachobrazovanie/23016
http://kids.souee.org/index.php?page=2&section=2 В края на страницата има пак сричкови и звукови модели
А това е за упражняване на пишещата ръка
http://mmgp.ru.svetik126.mypage.ru/raskraska_-_veslie_propisi_1.html

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 13:17 от Mrs Jan

# 712
  • Мнения: 221
Аз не съм против екскурзиите. Те сплотяват децата, правят ги екип. Учат ги на самостоятелност и справяне с "трудни и тежки житейски ситуации" за тяхната възраст, но елементарни за нашата.  Laughing Даже и да има приключение ще си извадят поуки.

Гледах сайта на селото. Подобни съоръжения имаше в Борисовата градина до къщичката на баба Яга и на Витоша в Дендрариума (по точно отстрани до него).Не знам дали ги поддържат още, но са платени. Детската градина е прекрасна. Имам само малка забележка относно люлката-паница. Както знаем от видовете люлки май тя е най-опасна. Иначе да се чудиш как едни хора усвояват пари, а други дремят, клюкарят, висят в кръчмата и си чешат каквото не ги сърби.


Мисис Джан, благодаря за връзките. Сайта на началните педагози е добър и аз също съм намирала полезни съвети и идеи от него. Там те си споделят опита, а аз крада и прилагам в къщи.  Laughing

Имате добра и съвестна учителка. Смятам, че този вид натоварване може да е освен в писмен и в устен вид. Например ние  си пътуваме за някъде. Аз казвам: "Хайде да играем на срички. Думата "комар" колко срички има?". Моят веднага се включва в 99% от случаите. Или на гатанки "Думата започва с "а" и е с 10 букви, домакински уред". Изброява докато се стигне до "абсорбатор". Аз давам дълги определения и подсказки, но неговите са обикновено от една дума и ме затруднява истински. Например "вид наука" и аз трябва да отгатна, че това е "астрономия", а не "астронавтика".  Joy Даже на гатанки играем преди лягане.  Grinning

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 13:54 от maria_73

# 713
  • Мнения: 840
Извън занималнята не мога да я накарам да напише нищо ooooh! Иначе там добре се справя, всичко е красиво написано, макар и трито тук таме. Вкъщи, единственият начин да седне да напише нещо е да стоя до главата и и да гледам как пише всяко едно ченгелче Whistling Домашни няма Peace

Събота и неделя едва успява да си напише думите по английски език от седмицата, по няколко реда. И после с нищо друго не и се занимава Crazy

Ще ходят на екскурзия(без преспиване) до Добрич, някакъв музей/резерват, нещо такова.

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 14:02 от amarinova

# 714
  • София
  • Мнения: 3 082
Мандаринка, нищо не съм разбрала за това село. Все пак не одобрявам анимациите. В крайна сметка това се води "урок", а не "разходка". Дано децата да отидат и наистина да научат нещо, а не просто да отидат на детска площадка да поиграят, като преди това за разнообразие са попътували малко.
оо, аз и по-нагоре писах, че за мен екскурзиите имат смисъл когато са на места, от които може да се научи нещо. Децата много по-бързо запомнят исторически факти, научават "географско разположение" на градове, реки, планини когато са били там. Както и много повече запомнят от екскурзовод/учител, когато са организирани от училище, отколкото ако са заведени там от родителите си.
Абсолютно съм съгласна, че не е необходимо да пътуваш до с. Чавдар, за да си полюлееш на люлката  Whistling Опознаване със съучениците може да стане на много други места. Просто в селото по всевъзможни евро-програми е направено нещо хубаво, в този смисъл е пример как може да изглежда всяко населено място. Дано се задържи "здраво и чисто", че вандалът не спи  Whistling

# 715
  • Мнения: 221
Мисис Джан, сега разглеждам сайта на русенското у-ще и там има много интересни неща също. В менюто "За родители" има просто невероятни неща.  Grinning В точката "създаване на работни листи" са дадени връзки към сайтове, с които всеки може да си изработи "задачки-закачки" за в къщи или за часа в у-ще независимо дали е учител или родител. първата връзка освен по математика дава задачи и по английски, география (чертае карта, Б-я за съжаление няма).

Вие определено имате късмет с вашата учителка. Да, тя натоварва децата, но както съм казвала и друг път ако Моцарт не беше тренирал безкрайно нямаше да постигне такава слава. Е, трябва и талант разбира се. Някой беше казал, че 1% е талант, а останалото е труд.  Laughing

# 716
  • София
  • Мнения: 6 210
Вие определено имате късмет с вашата учителка.
Това беше впечатлението ми от нея още на първата родителска среща.
Детето недоволства от многото домашни през почивните дни. Но и тя си се разсейва и мотае, та затова времето се удвоява, че даже и утроява.
Сина ми домашни за почивни дни, за ваканции няма. Опитвам се да го накарам да прочете, да напише нещо допълнително - отказва, защото си знаел и иимал шестици. Опитах се на една РС да кажа на учителката му, че не ги натоварва достатъчно, но и нейния отговор беше "Той вашия син си знае"  Sick

# 717
  • София
  • Мнения: 1 115
За събота и неделя са домашните.
Другите пише на занималнята.
И аз съм за екскурзиите.Дано им организират

# 718
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Добър ден!
Нашата екскурзия е "Опознай София" - разходка из центъра /Народното събрание, президенството.../ и от там на Ботаническата градина. Цената е 22 лв. без храна, с аниматори.
Е, малкооо ми е много  Confused

# 719
  • Мнения: 221
Мисис Джан, не е приятно да прочета това за сина ти. Там пък сте зле... Cry  щом учителя не е взискателен и не дига постоянно нивото на децата... Според мен не трябва да го оставя да "ръждясва" върху славата си. Веднъж като "падне" дали ще може да "стане"? - това го попитай сина ти. Може би трябва да му дадеш пример с някой любим негов спортист за стимул. В смисъл, че те постоянно се поддържат във форма и не се отпускат. Май ще ти се наложи ти да се правиш на учител за да го поддържаш във форма. Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт