Голямата тема за малките масла - 13

  • 86 878
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 43
Здравейте, аз имам петна по лицето и много,много чувствителна кожа и съм се насочила към шипковото масло, също и за растежа на косата. Но в момента ползвам арганово, въпросът ми е дали ако си слагам кокосово/бадемово, арганово и шипково няма да прекаля, като отбележа,че и тривитаминол ползвам, руса бях допреди седмица  Grinning Rolling Eyes Rolling Eyes

# 721
  • Мнения: 398
маслото от гроздови семки беше подходящо за мазни корени,нали?А за лице Thinking
Подходящо е  Peace Особено за проблемна кожа.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 40 843
Дивиана,а как се прилага маслото от бял равнец при мигрена и главоболие Thinking

# 723
  • Мнения: 5 405
Не знам дали е обсъждан въпроса, но за първи път си правя кичури и не знам как да действам с маслата. До сега комбинирах различни и не знам дали да продължавам. Не искам да ми отмие цвета, харесва ми Grinning кокосовото масло дали отмива цвета, поне с него да се мажотя? А накрая изплакването с оцет или лимон?  newsm78
Използвам и шампоани на маслена основа..

# 724
  • Мнения: 4 390
Мистик, предполагам разредено в някакво базово масло и масажиране с него на челото и слепоочията.
Със сигурност знам, че ако се прекали с употребата му, един от страничните ефекти е силно главоболие, та внимавай.

Мери, ако не се загряват, маслата няма да свалят цвета.
За изплакването на косата аз предпочитам ябълков, малинов или оцет от нар.

# 725
  • Мнения: 205

, маслото трябва да бъде нерафинирано, студенопресовано (био по желание), това е важно. Косата не трябва да има стилизанти с фиксация, т.е. лакове, пяни, гелове, вакси и всичко, което оформя и фиксира по някакъв начин.

Freya, финишите от предното измиване пречат ли на маслото? Освен подхранващи и възстановяващи финиши , аз ползвам и спрей за плажни къдрици, който има лек фиксиращ ефект. В такъв случай , първо косата трябва да се измие и тогава да се нанесе масло, след което отново да се измие?  newsm78

# 726
  • Мнения: X

, маслото трябва да бъде нерафинирано, студенопресовано (био по желание), това е важно. Косата не трябва да има стилизанти с фиксация, т.е. лакове, пяни, гелове, вакси и всичко, което оформя и фиксира по някакъв начин.

Freya, финишите от предното измиване пречат ли на маслото? Освен подхранващи и възстановяващи финиши , аз ползвам и спрей за плажни къдрици, който има лек фиксиращ ефект. В такъв случай , първо косата трябва да се измие и тогава да се нанесе масло, след което отново да се измие?  newsm78
Най-добре да си определиш един ден, в който ще си правиш маслена маска и преди това да не слагаш стилизанти, така да можеш да нанасяш маслата на суха коса  Peace

# 727
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
Здравейте,чета ви от доста време,но немога да преценя какво да използвам за моята кожа. Имам следния проблем,на 31г. съм и освен бебешка козметика за лице не мога да ползвам нищо друго. Каквито и кремове за лице да съм ползвала максимум по две намазвания почва да ми щипе,пари и боли, лицето ми се зачервява и става ужас. Ползва съм единствено студено пресован зехтин и зехтин със жълт кантарион лятото ако съм поизгоряла. Кожата ми е по-мазна в Т-зоната а останалата част нормална.

# 728
  • Враца
  • Мнения: 271
Здравейте, много хубава тема  bouquet
Запалих се от вас и поръчах няколко масла, които ще мажа на косата, но не знам в какво съотношение да ги смесвам. Назад в темата Фрея беше писала, че слага по 1 ч.л. Аз имам масло от ему, кокосово и жожоба. Подходящо ли е трите заедно и в какво съотношение? Смятам да купя и ЯЧРМ, но не знам дали ако го смеся с предните 3 е ок? Много ще съм благодарна, ако ми помогнете  bouquet

# 729
  • Мнения: 6 572
Аз смесвам ярчм и кокосово, понякога капвам и чаено.
Общо взето на око или слагам повече от кокосовото, защото ми е в по-голямо количество. Вчера с 1 малка лъжичка, разтопена на водна баня кокосово, си намазах цялата коса.  Peace

# 730
  • Под люляка
  • Мнения: 72
Мери, ако не се загряват, маслата няма да свалят цвета.
За изплакването на косата аз предпочитам ябълков, малинов или оцет от нар.
Извинявай, би ли уточнила как без да се загряват? След намазване да не се затопля главата или самото масло да не е предварително затоплено / а кокосовото / . Въпросът живо ме интересува защото се боядисвам в червената гама / която и без друго бързо пада / и не желая  да си смъквам цвета , но искам да я подхраня . bouquet

# 731
  • ES
  • Мнения: 2 172
Кокосовото масло като се затопли в ръцете и се разтопява, няма нужда да ври. Аз го разтопявам между дланите и го нанасям на косата

# 732
  • Мнения: 463
Похвалвам шипковото масло, прави кожата мека , еластична и избелва, при мен ежедневно нанасяне с масажни движения поизбели лицето  Peace

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
Момичета, споделете някаква комбинация от масла против цъфтеж на косата. Преди 2 месеца я подстригах драстично - беше до средата на гърба и я отрязах до под ушите, но сега я гледам пак започват да се цепят връхчетата. Не знам вече какво да я правя. Боядисвам я горе-долу на 5 седмици, суша я със сешоар, не е чак толкова третирана, и пак цъфти.

# 734
  • Мнения: 5 405
Благодаря за отговора за маслото  Peace и сега трябва да намеря нещо за връхчетата, защото, както и очаквах, са доста сухички  Sick

Лили, а какъв шампоан използваш? Аз откакто смених шампоаните, нямам цъфтене. Пак стават тънки краищата и се заплитат след време, но без да цъфтят. Използвам сапунени блокчета на маслена основа. Косата си не я суша, оставям сама да изсъхне. А редовно боядисване + сешоар хич не ми звучи като нетретирана Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт