Отговори
# 585
  • Мнения: 9 276
Аз също усещам от време на време "болка" като преди цикъл. Не мога да го нарека точно болка, но едно неприятно усещане, което имам само непосредствено преди и на първия ден от цикъла. Аз си го обяснявам с това, че матката се разширява и бебетата растат вътре и я изпълват .

Моите симптоми  доста намаляха с изключение  на киселините, които май ще си ги имам докрая и гърдите са ми чувствителни.

# 586
  • Мнения: X
Нормално е да има леки болки в матката, бебето започва да расте с бясна скорост Simple Smile. И аз имам дискомфорт тези дни, започвам да се движа, като патица, да ми става трудно да правя много неща, да имам киселини и всякакви други екстри.

# 587
  • Сандански
  • Мнения: 309
M_E_G_I, ако имаш предвид, че вече не чувстваш корема си все едно че си глътнала балон - при мен също изчезна това чувство преди две седмици, но пък започнах да чувствам бебо. Предполагам, че той или плацентата са се наместили. Тези дни ходих и на лекар - плацентата е задна и може би затова го почувствах по-рано бебето - около 15 седмица. Simple Smile

jujka, ниският плацентарен протеин показва  възможен проблем с плацентата и възможни проблеми с кръвното. Мярна ми се наскоро някаква стара тема във форума относно това, можеш да потърсиш. Най-важното, което си повтарям и на мен, е - не се притеснявай, всичко ще е наред. Simple Smile

Аз да си помрънкам, че днес пак ми се гади. В корема ми бушува някакъв ураган - все едно вода имам в червата+ киселини.
Утре и аз ще си правя изследвания на хормоните на щитовидната жлеза. Чувствам се доста уморена, откакто съм бременна, повече отколкото е нормално според мен. Освен това се задъхвам като се понапрегна повече и най-лошото е, че имам заглъхнали уши и сърцебиене (не постоянно, де) от началото на лятото (което се случва почти всяко лято) и се вкарах в някакъв филм. Още повече, че като попитах докторът ми дали, ако има проблеми с хормоните, това ще окаже влияние на бебето и той даде пол. отговор...Абе, доста съм стресната. Стискайте палци изследванията да са добри. Praynig

Ани Минкова, съветът, който ще ти дам против повръщане не е много хубав, но мен това ме избавяще от повръщане - кока кола. Само това ми помагаше за момент. Според докторът, стига да не изпивам по литър и храненето ми да е ОК, няма проблем да пийвам кола.

# 588
  • София
  • Мнения: 3 669
Но хормоните са ми ниски, най-вече този на плацентарния протеин /PAPPA/, ............. Какви са вашите стойности на този хормон?

не знам до колко ще ти помогна, но това са моите стойности, които били добри

PAPP-A - 2081.0 mIU/l
free βhCG - 24.9 IU/l

нямат реф. ст-сти, но коментара беше, че всичко е наред

# 589
  • Мнения: 534
Да и аз съм със задно разположена плацента,но не го усещам.. Моят PAPP беше 3.2 мисля нещо такова,но знам,че той се променя постоянно..Ако бебо е наред не се притеснявай.

# 590
  • Мнения: 279
Здравейте, момичета , как сте ?

Уфф и аз минавам да се оплача, освен че имам болки ниско долу както и вие споменахте, нещо от 2-3 дни нямам апетит. Незнам защо така  newsm78 Опитвам се да хапвам по малко , но ... Взех да се притеснявам дали всичко е наред.

# 591
  • Мнения: 111
Момичета трябва да започнем с предложенията за новата темичка тази почти се изчерпва.

# 592
  • Nearby
  • Мнения: 194
Аз съм шах! Днес ми се обадиха от офиса да ми кажат, че ми прекратяват договора. И понеже съв изпитателен срок имат право. Утре ми свършва болничния, а в други ден прекртяване. Искаха още миналия месец да го прекратят, и много се чудих дали въобще ще ми уважат болничния, но поне това напрвиха.
Сега не знам какво ще правя.  Sad

# 593
  • Мнения: 159
Аз съм шах! Днес ми се обадиха от офиса да ми кажат, че ми прекратяват договора. И понеже съв изпитателен срок имат право. Утре ми свършва болничния, а в други ден прекртяване. Искаха още миналия месец да го прекратят, и много се чудих дали въобще ще ми уважат болничния, но поне това напрвиха.
Сега не знам какво ще правя.  Sad

Мъжът ми е юрист и съм коментирала с него въпроса с уволненията по време на бременност. Доколкото си спомням законът пази бременните дори и ако са в изпитателен срок. Съветвам те да проучиш този въпрос, защото съм почти убедена че няма право да го правят...и да си търсиш правата ако е необходимо.

* с уговорката, че не съм специалист и познанията ми в тази област са оскъдни, но със сигурност има нещо такова...

# 594
  • Мнения: 63
Диване,   не съм много сигурна , но мисля, че докато си в болничен не могат да ти прекратят договора. Трябва да си продължиш болничния. Консултирай се с някои компетентен.

# 595
  • Мнения: 237
Здравейте, момичета!!!

divane_divo - това е ужасно некоректно, въпреки, че мн фирми правят това  Crossing Arms не знам какъв им е проблемът. И аз като др момичета те съветвам да се консултираш е адвокат! И аз знам, че по принцип законът те пази, но при изпитателен срок не знам. Но и има още една подробност в частния сектор е малко по-различно и там май-могат да правят такива неща. При нас има една фирма, която, ако не се върнеш след 1 година, ти се обаждат и ти казват, че мястото ти се съкращава и така ти няма какво да направиш. Просто фирмата вече не се нуждае от такъв слециалист и точка.

Аз за сега нямам с какво да се похваля. Единствено мога да се оплача ... от хормоните. Преди няколко седмици, някой от вас казаха, че често плачат за незначителни неща. Е аз от 1 седмица съм в нещо като дупка. Все ми е криво, ако остана сама започвам да плача без причина. Или започвам да си мисля някакви неща за бебето, премислям изследвания, лекари и се депресирам и пак плача ...  ooooh! ММ направо е в шах  Mr. Green Знам, че не е полезно за бебчо ама ще трябва да свиква с такава луда майка  Blush

ОТНОСНО НОВАТА ТЕМА: пишете ми предложенията си за имена на новата тема на Лично Съобщение! Като събера няколко предложения веднага пускам анкета!!!

# 596
  • Мнения: 172
Продължи си болничния докато си в болничен мисля че немогат да ти прекратят договора

# 597
  • София
  • Мнения: 1 956
Нали по-нагоре някъде беше пуснат линк към темата за болничните при майчинство. Там попитай, защото влизат много хора и все ще има компетентни за конкретния случай. Доколкото имам някакви бегли представи от трудово право, май наистина е спорен казус това с изпитателния срок. А спорния казус значи, че ако натиснеш, имаш голям шанс да си спасиш работното място и паричките. Спешно и светкавично се консултирай, даже адвокат си потърси и до края на седмицата изтреси на работодателя си някакъв документ, с който да го убедиш, че си в правото си и не може да те уволнява. И за всеки случай тичай днес да ти продължат болничния. В болничен не могат да те пипнат. БРеменните и майките винаги са в привилегирована позиция във всички спорни и безспорни казуси.
Аз пък настинах. Боли ме цялото тяло. Снощи много ме боля коремът, едни газове ми се появиха... Схванал ми се е вратът... Определено трябва да се обличаме по-стабилно вече. Запасила съм се с панталони, клинове, туники... Обаче за по-плътни блузи... не че не се сетих, но нямаше. Сега като се замисля ще си купя жилетки. от онези с прихлупваща предна част.
И така , както днес не ми е добре, взех че не отидох на работа... До 1 октомври мога да си позволя тази волност, защото съм университетски даскал и още не ни е започнала учебната година... После има да ми кихат по 100-тина човека дневно...Но не ми се спира работа. Ще откача вкъщи. Скука, скукаааа... Свикнала съм да съм все в екшън. Миналата бременност бях много млада и не ходех още на работа и пощурях от скука. До такава степен, че като стана бебето на година тръгнах на работа.
И катпо не отидох на работа... се зарових в ю тюб да гледам клипове на бременни, как се обличат, как живеят, после как раждат, бебета им гледах... Е... няколко часа ми текат очите вече. Гоям рев, голям плач, голямо нещо.

# 598
  • Мнения: X
Казусът с изпитателния срок и бременността не е спорен - имат право да те освободят от работа (законът не те защитава, в този случай). Болничния също не е вариант, защото пак имат право да те съкратят. Ето темата "Майчино счетоводство".
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=868167.285;topicrefid=20

# 599
  • Мнения: 70
divane_divo Потърси някакво по-компетентно мнение и ако наистина са постъпили некоректно, търси си правата.
Ох, голямо неразположение тази бременност  Crazy То болки в кръста, болки в корема, виене на свят, от време на време лошо, сърцебиене, отпадналост......сигурно пропускам още, направо...... Crazy #Crazy
Ама това да е то!
Днес бях на ЖК всичко с бебчо е добре, 112гр. отговаря си на 15седм, а по цикъл съм 16седм. Имай пак ще сме със сини гащи, но пъпната връв много се пречкаше отпред и тя не можа със сигурност да каже. Но аз си имам усещането, че ще е момченце  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт