Отговори
# 435
  • Мнения: 63
Zar4e , повдигнах темата тъй като имах висок пролактин 2 год. преди да забременея, както и високи нива на кр.захар. Съответно това са предпоставки за да не мога да забременея. А вече бременна ТСХ ми е високо и ще пия Л-тироксин  през цялата бременност, а днес пуснахме и изследвания за захарта,пролактина и ФТ4. И се питах дали и други имат подобни проблеми.

# 436
  • Мнения: 9 276
Има ли някоя от вас проблеми с щитовидната жлеза или кръвната захар? И съответно пиете ли нещо за тях по време на бременността?

Да аз съм с Хашимото, от няколко години го имам. В момента пия 137,5 микрограма  еутирокс на ден. Миналия месец ТСХ ми беше  0,6 и според д-р Начев е перфектно. Сега на 30-ти отново пускам изследвания.

Момичета, току що се връщам от преглед. Бебоците сладки растат като гъбки. Всичко изглежда  наред. Докторката каза, че голямото 100% ще е момченце.  Heart Eyes Даже ми показваше "нещото", което стърчи между краката му.  Mr. Green

Другото не можа да го види хубаво, защото сигналът минава през първото бебче и малко се размазва. Но на ФМ ми казаха, че малкото ще е момиченце.  Heart Eyes

Знам, че още нищо не е 100% сигурно, но това не ми пречи да мечтая. Честно казано каквито и да са, все бих се зарадвала, само да са здрави, но момченце и момиченце ми се вижда  направо супер. Hug

Тъй като съм с двуплодна бременност докторката ми измери и шийката на матката 50 мм и каза, че е перфектна.

Пожелавам успех на всички, на което им предстоят прегледи.   bouquet а на тези, които са минали честито.   bouquet

# 437
  • Мнения: 111
Zar4e , повдигнах темата тъй като имах висок пролактин 2 год. преди да забременея, както и високи нива на кр.захар. Съответно това са предпоставки за да не мога да забременея. А вече бременна ТСХ ми е високо и ще пия Л-тироксин  през цялата бременност, а днес пуснахме и изследвания за захарта,пролактина и ФТ4. И се питах дали и други имат подобни проблеми.
Аз също съм с висок ТСХ и пия елтироксин 75 mg предполагам че до края на бременноста ще си го пия.През 45 дни ми взимат кръв за да го следим.

# 438
  • Мнения: 405
Zar4e , повдигнах темата тъй като имах висок пролактин 2 год. преди да забременея, както и високи нива на кр.захар. Съответно това са предпоставки за да не мога да забременея. А вече бременна ТСХ ми е високо и ще пия Л-тироксин  през цялата бременност, а днес пуснахме и изследвания за захарта,пролактина и ФТ4. И се питах дали и други имат подобни проблеми.
Здравей, аз до момента не съм имала проблеми с щитовидната жлеза, но последната АГ ми препоръча да си направя изследвания на тези хормони за които говориш, защото бебчето ми върви с 6 дни по-голямо. Според мен е така, защото цикълът ми е 24-25 дни. Преди това съм била на консултации при други трима АГ и никой не ми спомена, че трябва да си изследвам хормоните. Преди половин година бях на профилактичен ехографски преглед и докторът ми каза, че нямам проблем с щитовидната жлеза. Искам да те попитам, като човек, който е минал по този път - трябва ли просто така да си ги правя тези иследвания, има ли някакви признаци, които да ми подскажат, че може да имам проблем с тези хормони?
Не знам дали теглото има значение, но винаги съм била нормална и без проблем да отслабна, за седмици по няколко кг съм сваляла.

# 439
  • Мнения: 172
Аз също съм с Хашимото и пия елтирокс редувам един ден 150мг един 125мг.Днес пусках ТСХ-0.82.Докторката ми каза веднъж седмично да ям по една шепа пресни орехи каза ми че тя чуствително си е намалила дозата на елтирокс с орехите.

# 440
  • Мнения: 9 276
Ами права си cvetulka,но в днешно време се храним само с боклуци,храната не е както примерно майка ми се е хранила,нито времето е същото преди 30 години.Затова има и много спонтанни аборти,преди абортите са били рядкост,даже са раждали по 8,9 деца,в днешно време ги има изследванията защотото има и много повече открити болести по ред причини.Съгласна съм,че не трябва много да го мислим,но когато има наистина някакъв проблем,няма как да го отречем и да не пием хапчета,в случея говоря за себе си,заради отлепването ми.Иначе съм съгласна,че ако няма проблем няма смисъл да се преглеждаме вс. седмица   bouquet

Не съм съгласна  с това. Преди са раждали по 10 деца, защото това се е очаквало от една жена, всяка година да ражда. То и сега някои малцинства продължават да раждат. Освен това в миналото от всички тези деца само  половината  са оцелявали до зрялост. Не е имало нито ваксини, нито лекарства. Пра-баба ми например е погребала 4 деца. Животът е бил изключително труден и брутално жесток.

Аборти винаги е имало и ще има, за съжаление така е устроена човешката репродукция. В най-най добрия случай, значи говорим за млади и супер плодовити хора, само 1/3 от оплодените яйцеклетки са читави имат шанс да се развият, останалите ще се абортират, повечето от които  още преди жената да разбере, че е бременна. Това ми го е казвал лекар, специалист по ин витро процедури.

Във вторият триместър шансът за аборт значително намалява, така че всички тук  вече можем да си отдъхнем, прескочили сме един куп трапове, за да стигнем дотук. 

# 441
  • Мнения: 534
Да възможно е,просто сега ми се струва невероятно една българка да роди 8,9 деца и то здрави ! Исках да кажа просто,че живота не е много по лек от преди,даже напротив..Поне за едно средно статистическо семейство,но това вече е друга тема . Simple Smile

# 442
  • Мнения: 63
Zar4e , повдигнах темата тъй като имах висок пролактин 2 год. преди да забременея, както и високи нива на кр.захар. Съответно това са предпоставки за да не мога да забременея. А вече бременна ТСХ ми е високо и ще пия Л-тироксин  през цялата бременност, а днес пуснахме и изследвания за захарта,пролактина и ФТ4. И се питах дали и други имат подобни проблеми.
Здравей, аз до момента не съм имала проблеми с щитовидната жлеза, но последната АГ ми препоръча да си направя изследвания на тези хормони за които говориш, защото бебчето ми върви с 6 дни по-голямо. Според мен е така, защото цикълът ми е 24-25 дни. Преди това съм била на консултации при други трима АГ и никой не ми спомена, че трябва да си изследвам хормоните. Преди половин година бях на профилактичен ехографски преглед и докторът ми каза, че нямам проблем с щитовидната жлеза. Искам да те попитам, като човек, който е минал по този път - трябва ли просто така да си ги правя тези иследвания, има ли някакви признаци, които да ми подскажат, че може да имам проблем с тези хормони?
Не знам дали теглото има значение, но винаги съм била нормална и без проблем да отслабна, за седмици по няколко кг съм сваляла.
Сахара, аз не съм отчитала никакви признаци за проблем преди АГ да ме изпрати на ендокринолог тъй като търсехме причината да не забременее. И тогава излезнаха всички проблеми за които споменах.Миналия месец ТСХ ми беше 4,50 а при бременност трябва да е под 2.
След като се запознах с признаците, мога да кажа че в ежедневието си няма как да ги разпозная: умора ( доспиваше ми се след обяда), неспокоен сън през ноща, лесно се изморявах. След като нещата влезнаха в нормалните се почувствах човек, за мене беше нормално да съм изморена при положение на че по цял ден съм на работа и имах много задачи.

# 443
  • Мнения: 9 276
Да възможно е,просто сега ми се струва невероятно една българка да роди 8,9 деца и то здрави ! Исках да кажа просто,че живота не е много по лек от преди,даже напротив..Поне за едно средно статистическо семейство,но това вече е друга тема . Simple Smile

Животът ни е невъобразимо по-лек, толкова, че ние дори не можем да си го представим и да го оценим както трябва. Имаме неща и възможности, за които хората преди нас дори не са и сънували. Ние направо живеем като крале в сравнение с всички хора, живели преди нас.

Причините за ниската раждаемост са други и финансовите възможности не са една от тях. Ако това беше вярно, то държавите с ниска раждаемост нямаше да бъдат Германия и Япония, а тези с висока - Мали и Афганистан.
Дори в нашата държава  най-бедните етноси и прослойки са с най-висока раждаемост.

Но хайде, че вече доста се отклонихме от темата.   bouquet

# 444
  • Мнения: 405
Zar4e , повдигнах темата тъй като имах висок пролактин 2 год. преди да забременея, както и високи нива на кр.захар. Съответно това са предпоставки за да не мога да забременея. А вече бременна ТСХ ми е високо и ще пия Л-тироксин  през цялата бременност, а днес пуснахме и изследвания за захарта,пролактина и ФТ4. И се питах дали и други имат подобни проблеми.
Здравей, аз до момента не съм имала проблеми с щитовидната жлеза, но последната АГ ми препоръча да си направя изследвания на тези хормони за които говориш, защото бебчето ми върви с 6 дни по-голямо. Според мен е така, защото цикълът ми е 24-25 дни. Преди това съм била на консултации при други трима АГ и никой не ми спомена, че трябва да си изследвам хормоните. Преди половин година бях на профилактичен ехографски преглед и докторът ми каза, че нямам проблем с щитовидната жлеза. Искам да те попитам, като човек, който е минал по този път - трябва ли просто така да си ги правя тези иследвания, има ли някакви признаци, които да ми подскажат, че може да имам проблем с тези хормони?
Не знам дали теглото има значение, но винаги съм била нормална и без проблем да отслабна, за седмици по няколко кг съм сваляла.
Сахара, аз не съм отчитала никакви признаци за проблем преди АГ да ме изпрати на ендокринолог тъй като търсехме причината да не забременее. И тогава излезнаха всички проблеми за които споменах.Миналия месец ТСХ ми беше 4,50 а при бременност трябва да е под 2.
След като се запознах с признаците, мога да кажа че в ежедневието си няма как да ги разпозная: умора ( доспиваше ми се след обяда), неспокоен сън през ноща, лесно се изморявах. След като нещата влезнаха в нормалните се почувствах човек, за мене беше нормално да съм изморена при положение на че по цял ден съм на работа и имах много задачи.
Благодаря, аз нямам умора и неспокоен сън, но ще взема да ги проверя тези хормони. На гладно ли се взима кръв за тях?

# 445
  • Мнения: 9 276
ТСХ със сигурност знам, че на гладно и без  да си пила кафе.

# 446
  • София
  • Мнения: 1 956
Вярно, че тези теми заприличват на зравна хроника...Остава се с впечатлението, че всички бъдещи майки са болни и им е зле... Вероятно така се получава, защото в тези теми човек споделя притесненията си. Т.е. споделят се неща, които иначе се премълчават пред приятели и познати. Сега като ме види някоя приятелка и ме пита как се чувствам, почти винаги отговарям "добре". НЕ казвам днес къде ме е боляло, какво ме е притеснило, от какво се тревожа... НЕ споделям за запеци , болки при разтягането на матката, гадене, газове, потиснатост и тревожност Simple Smile Ама тук, като ме перне сачмата и бих си позволила да си излея мъката. Така става с всички в темата. ОПределено бременността си е едно изпитание за организма и душата. отстрани бременните жени изглеждат по един начин, а в себе си се чувстват само те си знаят как.
Иначе и аз съм на мнение, че бабите ни са имали много по-тежък живот. Дали са се хранили с полезна и качествена храна... Смея да кажа, че не са. НАвремето не е имало хората какво да ядат. Яли са хляб и каквото има... А това, каквото има не е било пасти. МЕсо са виждали по коледа и рани други празници, риба по никулден, сирене и мляко - ако кравата или козата има. т.е. ако има теленце или яренце... Яйца - когато кокошките снасят, а те снасят от април до октомври май че беше...  Сладкиши, банички, ядки, сладоледи, пици, манджи... не са и виждали... не са и знаели че има такива работи... Сега никой не ни кара на сила да се тъпчем с всичко , което зърнем по щандовете и в менюто. Има огромен избор на храни.

# 447
  • Мнения: 2 127
Светулка, теб яд ли те е, че хората по-често си виждат децата от теб?  Laughing Изобщо не смятам, че всички са били с проблемна бременност - разстройството, главоболието, запекът и пр. оплаквания са част от бременността. Колкото до зацапването - НЕ Е нормално да кървиш по време на бременност!!! Това не подлежи на дискусия, съжалявам  Naughty Аз пък не мисля, че е нормално да имаш по два прегледа от лекар за 9 месеца, а останалите от акушерки... Че то аз като не съм бременна по-често посещавам гинеколог.
Сахара, ТСХ има склонност да се покачва по време на бременност, затова се следи. Аз не съм имала никакви симптоми, изследвах го в края на 3-ти месец и се оказа завишен...

# 448
  • Мнения: 351
Явно само аз съм с много ниско ТСХ. Както вече казах, аз нямам никакви симптоми като изпотяване на ръцете, сърцебиене, рязко напълняване или отслабване и т.н.  Преди две години ходих на профилактичен преглед при мамолог и д-рката погледна и щит.жлеза. Видя възли и ме прати на ендокринолог. Тогава разбрах, че всъщност не са ми съвсем наред хормоните. След известно време на лечение всичко си беше в норма, но ми препоръчаха, предвид планувана бременност, да си оперирам възлите. Е, да, ама не! Зорлем, без оплаквания, да се режа... И така оставих нещата. Забременях си от първи опит, не съм имала оплаквания, но сега като реших все пак да видя всичко наред ли е, д-рите щяха да ме убият. Едната даже се чудеше дали изобщо ми е живо бебето. Явно е трябвало по-сериозно да се отнеса към ситуацията. Не знам кое е по-добре - дали да мислиш само за болести или да ги игнорираш. За мен все пак Господ си знае работата и има работи, в които не трябва да се месим. Всичко е относително все пак.... Не се карайте! Всеки има право и причина да мисли по определен начин! Тук сме да си помагаме и е хубаво всеки да може да сподели как се чувства! 😘
Доста дълго стана. Извинявам се!

# 449
  • Мнения: 550
Цветулке и Пролет, много ми харесаха мненията ви. Специално за това реших да се разпиша в темата.  Hug

Аз утре влизам в 16-та седмица - коремчето расте и дънките с висока талия започват да ми стягат в талията. Никога не съм си представяла, че толкова ще се радвам на наедряващото ми коремче.  Heart Eyes
Започнах и да попълвам дневник на бременността ми, пиша на всеки 2-3 седмици как се чувствам, какво сме правили - пътувания, специални срещи, какво ми се яде или не яде.

Следващият ми преглед е след две седмици (веднъж на месец), но ще е без ултразвук, но не “умирам от яд“  Wink

Общи условия

Активация на акаунт