Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №9

  • 30 384
  • 748
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 401
Да попитам и аз за хремата. Последните няколко дни сме с хрема имаме и малко сополки. Какво правите за да ги махнете. Взех си някаква приставка за сополи, но нищо не става с нея. Физиологичния разтвор само почиства или и лекува (така да се каже) .

# 451
  • Мнения: 1 037
И на Макси му хърка нослето, та започнах яко да го промивам с физиологичен разтвор. Имах от механичните сополници, ама никаква работа не вършат.
Купих си такъв
http://apteka.framar.bg/30016236/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BC% … D0%BD%D0%BE%D1%81
Много съм доволна, какви "съкровища" вадя, направо не е истина.
После капя витамин ц и сребърна вода. Уж се пооправи положението, но все още му хърка носа. Tired
Беше започнал и да покашля, но май спря, или поне адски рядко се закашля.

Каката ни от днес няма температура, та мога ли да смятам, че опасността е отминала или все още той може да се зарази? Иначе още си ходим с маски, то и тя  Tiredе хремава и кашля. ooooh!

# 452
  • Мнения: 9 895
И аз имам същото устройство, много съм доволна. Викаме му "Сополника"  Joy, безценен е!

не съм сигурна, че опасността е преминала, честно казано. Добре е, че е на път да оздравее, но не е съвсем здрава още.  Rolling Eyes

# 453
  • Мнения: 509
За сополите - промивка с физ. р-р - много разтвор - по цяла тубичка в една ноздричка (препоръка на педиатъра) и после с помпичка от тези, които се слагат на прахосмукачката. Звучи страшно с тази прахосмукачка Simple Smile, но самата помпичка си регулира силата на смукане. Изтегля хубаво всички сополки, след като физ. р-р ги е разтворил хубаво.
Иначе имаме и механична помпичка на Чико, но с нея нищо не става.

# 454
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Споделям мнението, че тези помпички на Чико и от този сорт никаква работа не вършат.
Сега ще вземам тази с устата да пробвам, че още преди това много ми я похвалила, а и вие тук  Peace
И един съвет от мен.Тези, които кърмят да пият много вода, защото няма да ви казвам какви проблеми със стомаха си докарах от незнание...
Да споделя, че капките Лефакс вършат добра работа при нас за коликите.Едни приятели с много проблемни колики на двумесечно бебче също ги взеха и са доволни.

# 455
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Момичета, имам страшен запек, мн твърди изпражнения, които не излизат и болки в корема и в червата  Sad  Пих 2 дни Дуфалак и сена, но още нищо... Дайте някой съвет, моля!

# 456
  • Мнения: 5 259
И аз минах през такъв момент, беше много неприятно!
Не спирай дуфалака, може да ядеш киви на гладно и добре узрели круши. Ако не помогне, винаги го има варианта с рициновото масло  Confused

# 457
  • Мнения: 153
Споделям мнението, че тези помпички на Чико и от този сорт никаква работа не вършат.
Сега ще вземам тази с устата да пробвам, че още преди това много ми я похвалила, а и вие тук  Peace
И един съвет от мен.Тези, които кърмят да пият много вода, защото няма да ви казвам какви проблеми със стомаха си докарах от незнание...
Да споделя, че капките Лефакс вършат добра работа при нас за коликите.Едни приятели с много проблемни колики на двумесечно бебче също ги взеха и са доволни.

Какъв проблем със стомаха?

# 458
  • Мнения: 9 895
 Hug мами и бебчовци, как стъе в този дъждовен ден? Искаше ми се да излезем за малко, поне до магазина да отскочим, за да взема
Скрит текст:
локум за децата  Joy ако някой се чуди - ние си измилсяме вечер приказки, и имаме една поредица за триглавата ламя, която любимото й нещо е локумът. Та - снощи батковците започнаха да се парвят на лами, и изведнъж им се прияде локум, та за днес бях обещала да им взема - нооо, пуст дъжд, може да ми провали плановете  #2gunfire

Иначе за кърменето - гледам да приемам много течности - айрян, сок, вода на корем, защото помагат за образуването на кърма. И плодове и зеленчуци воднисти, когато има на линия, не отказвам. Засега се справяме добре с кърменето, дохранвам 1 път, някой път - 2 пъти дневно. Предимно вечер, за да може да поспи, че и аз с него.

Да ви се оплача - нашият татко не ще да си ни прибере в спалнята  Outta Joint . Сега спим с бебо в хола, на дивана - в началото ми беше по-лесно да ставам, тъй като има места за хващане и изправяне. Сега обаче ставам без нужда да се държа някъде, но нашият тако рече, че ако и през нощта не спи, няма да може да издържи през целия ден. Което си е вярно, де, но ...

Та, уговорката ни е, бебчо като спре да се буди през нощта за хранене, ние получаваме кадр-бланш за трансфер в спалнята Wink)
На пук на всичко, тази нощ туй малкото взе, че се събуди в 2 и половина, и почти до 5 не щя да заспи...сложа го, след 10 минути - рев, взема го да го успокоя, забаламосам го, сложа го да спи - ай след 10 минути, същото... брех ...

# 459
  • Мнения: 584
Румка, ние сме почти същите. Като се събуди към 5-6 и няма заспиване. Ама той започва още от 20ч. да спи непробудно, като се буди само за хранене и в 5 вече е кокоряк, а на мен точно тогава мн ми се спи. Ние сме основно само на кърма и при изписването беше свалил на 3260. Вчера го измериха и беше 3700. Педи каза че това е много малко, въпреки че от моя гледна точка за 2 седмици и половина е качил 440, а четох че качват средно 900 гр първия месец. Но какво ли разбирам аз. Педи предположи че нямам кърма достатъчно но по принцип имам много и си цедя даже след хранене. Дано да качи повечко до др седмица.  Praynig

# 460
  • Мнения: 9 895
Детенцето ти е качило кг съвсем като по учебник ... тази личната се излага.
 Мойто и в 11/12 вечерта се храни/вечеря  baby_neutral/. Но е на 2 седмици за момента, надявам се като стане на около месец да спре да се буди през нощта. Обичам да го гушкам, обаче в безсънието си се страхувам да не го изпусна. Уж гледам да съм будна, обаче очите ми сами заспиват ...  Когато съм супер претрепана, вечер му давам АМ, за да можем да поспим и двамата, но не винаги успяваме.

Още 2 седмици ще издържа  Heart Eyes

Мили мами - дали имаме още 2-в-1 мами в темичката? Все си мисля, че само Мързелчето и sss_sss не са се похвалили, но ...  newsm78 newsm78 newsm78

# 461
  • Мнения: 509
Момичета, имам страшен запек, мн твърди изпражнения, които не излизат и болки в корема и в червата  Sad  Пих 2 дни Дуфалак и сена, но още нищо... Дайте някой съвет, моля!
И аз съм с такъв проблем. Помагат ми плодове като круши и диня - особено диня ... за съжаление вече почти няма Sad. И много вода.
Лекарства още не съм пила и някак се справям.

# 462
  • Мнения: 1 037
Аз имам чувството, че къпането вечер го разсънва. Последните няколко вечери го изкъпваме към 22 часа най-късно и до 00 часа будува, ококорил ей  Shocked такива очи и мрънка все за нещо.
И към 2,30 се буди за ядене, после към 5-6 пак. Сам си прави по 3-4 часови паузи.

# 463
  • София
  • Мнения: 1 538
Момичета, аз май имам мастит. Едната гърда адски ме боли и има зачервяване от едната страна. И имам температура 38,9. Много ми е зле цял ден. Вие ми се свят. Четох, че трябва бебето да се слага често на гърдата в такива случаи, но кърмата добра ли е за бебето ако има възпаление? Пробвах да звънна на педиатъра но не ми вдига. Дано с компреси и сукане се оправи, че не ми се ходи по доктори.

# 464
  • Мнения: 5 259
Виж какво намерих:

"Мастит – Лечение

За кърмещите жени е важно да не спират да кърмят от засегнатата гърда, дори и ако това е съпроводено с болка и дискомфорт. Честото изпразване на гърдата предпазва от запушване на млечните канали и облекчава състоянието. Инфекцията няма да навреди на бебето, тъй като бактериите, които я причиняват, най-често идват от неговата уста. Кърменето на бебето от засегнатата млечна жлеза трябва да се преустанови само при изтичане на гной от зърното. Изпразването на гърдите в този случай може да става с помпа, като изцеденото мляко се изхвърля.

За облекчаване на болката може да се използват топли компреси, които се поставят преди и след кърмене. Вземането на топли бани също помага. Ако топлината не помага, в някои случаи прилагането на лед след кърмене, облекчава успешно болката. Лед не бива да се поставя преди кърмене, тъй като забавя изтичането на мляко.

Важно е да се приема достатъчно количество течност – поне десет чаши вода дневно, както и да се приема достатъчно количество балансирана храна."

http://www.pharmacy-bg.com/zabolyavaniya-a-ya/mastit/

Успех и дано бързо да се оправиш!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт