Мами помагайте

  • 7 520
  • 171
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 172
Кръщавай детето както си искаш, стига глупости. Детето си твое. В родилния ти го записваш. Ще се цупят ама няма къде да идат.... В кой век живеем ?

# 106
  • Мнения: 1 540
Вярно, приятелките на майка ми се скъсаха да ми повтарят че било ред второто да го кръстя на майка ми, но тях лесно ги пращам на м... им
Алекс и при мен се случи приятелки на майка ми да ми казват,първото на дядо сега това ще го кръстиш на баба,аз бях отговорила,че няма да е на баба и не сме решили как ще е,а те  цитирам "Ааааааа как няма да го кръстиш на майка ти" ooooh! Скръцнъх им със лека злоба и им казах,че това не им влиза в работата и, ,че на тях никой не им се бърка.А за името,ако не се разберем с таткото мога да я запиша Златимира което е по-приемливо и да излъжа,че са обърка ли буквата и,че много съжаляват,но няма какво да се направи поне ще се ядоса на сестрите там не нам мен. Laughing

# 107
  • Кърджали
  • Мнения: 10 371
woman_killer, отстрани е лесно да се даде такъв акъл.  Може би защото и ти, и аз не сме имали такъв проблем. Но в такава ситуация хич не е леко
Освен това, ако авторката няма брак с бащата на детето,  пак няма да си го запише сама. Ще трябва таткото да попълва декларация,  дали в болницата,  дали пред нотариус, зависи вече...
Така че по - добре и зя семейния мир да седнат и да се разберат като големи хора.

Ани, абе според майка ти и нейните приятелки явно целия свят се върти около нея.
Аз приятелките на майка ми лесно ги отсвирих, не са ми никакви. Питах ги на кой е кръстена щерката. На никой, значи да мълчат и за второто.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2015, 21:19 от Aлекcандрa

# 108
  • Мнения: 1 540
woman_killer, отстрани е лесно да се даде такъв акъл.  Може би защото и ти, и аз не сме имали такъв проблем. Но в такава ситуация хич не е леко (била съм свидетел как майка и сестра поставиха една приятелка под такъв натиск че нарая я принудиха да смени избраното име за бебето и. Под измисления довод че ако се смени името и детето магически ще оздравее ит анемията с която уж се бе родило. И аз не можах да повярвам, очаквах че те като най-близките и ще са и подкрепа,  ама на...)
Освен това, ако авторката няма брак с бащата на детето,  пак няма да си го запише сама. Ще трябва таткото да попълва декларация,  дали в болницата,  дали пред нотариус, зависи вече...
Така че по - добре и зя семейния мир да седнат и да се разберат като големи хора.
Алекс първия път таткото не трябваше,да нямаме брак искаха ми само личната му карта след като го записахме малкия ми казаха до обяд таткото да отиде в общината,за да припознае детето в противен случай си остава на мое име.Но това преди 5 години сега не знам как е може да има промени.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
сега не знам как е може да има промени.

Няма промяна.Майката записва детето.Само и единствено майката.След това бащата го припознава,ако реши  Laughing Често болниците си имат нотариус и всичко,и не се ходи никъде другаде.Попитай как е уредено това нещо в болницата,в която ще раждаш

# 110
  • Мнения: 1 540
сега не знам как е може да има промени.

Няма промяна.Майката записва детето.Само и единствено майката.След това бащата го припознава,ако реши  Laughing Често болниците си имат нотариус и всичко,и не се ходи никъде другаде.Попитай как е уредено това нещо в болницата,в която ще раждаш
Ще раждам в Хасково в държавната болница,щом няма промени значи знам как стават нещата.Това сега ми е най-малкия проблем само да се разберем с таткото другото е лесно.

# 111
  • Кърджали
  • Мнения: 10 371
Явно навсякъде е както си го уредят. При нас таткото трябваше да дойде в болницата и да подпише декларация за припознаване, аз да се подпиша че съм съгласна и така..

# 112
  • Мнения: 172
Кръсти се детето с хубаво име. Не се оставяй да те манипулират, детето си е твое...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Ядосах се вече... Не съжалявай цял живот заради името. Твоите роднини като са толкова докачливи, те утре и за друго ще се сърдят....  #Cussing out Пиши си го в родилния както решиш, нека ти и детето си да се гордеете с името което носи ..., а не да угодиш на някой на прищявките...  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 113
  • Мнения: 1 540
Кръсти се детето с хубаво име. Не се оставяй да те манипулират, детето си е твое...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Ядосах се вече... Не съжалявай цял живот заради името. Твоите роднини като са толкова докачливи, те утре и за друго ще се сърдят....  #Cussing out Пиши си го в родилния както решиш, нека ти и детето си да се гордеете с името което носи ..., а не да угодиш на някой на прищявките...  #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Няма да е толкова лесно  Cry

# 114
  • Мнения: 172
Много лесно се предаваш.

# 115
  • Мнения: 1 817
И при мен имаше огромен натиск и те разбирам, като казваш, че няма да е лесно. И аз се предадох, но поне името ми харесва! Оставиха ме поне името да избера, а да остане само първата буква. Обаче да ми натресат и име, което при това не ми харесва, нямаше как и това да стане!  Confused

# 116
  • Мнения: 1 540
И при мен имаше огромен натиск и те разбирам, като казваш, че няма да е лесно. И аз се предадох, но поне името ми харесва! Оставиха ме поне името да избера, а да остане само първата буква. Обаче да ми натресат и име, което при това не ми харесва, нямаше как и това да стане!  Confused
smile3518 Много ми е трудно.

# 117
  • Мнения: 4 712
И при мен имаше огромен натиск и те разбирам, като казваш, че няма да е лесно. И аз се предадох, но поне името ми харесва! Оставиха ме поне името да избера, а да остане само първата буква. Обаче да ми натресат и име, което при това не ми харесва, нямаше как и това да стане!  Confused
Какво е било името и с какво си го кръстила сега?

# 118
  • Мнения: X
От прочетеното дотук, виждам че от темата няма никакъв смисъл.
Ние правим предложения, даваме кураж, убеждаваме, но Ани само повтаря, че й е много трудно.
Ясно е, че тя вече се е предала и ще кръсти детето, така както е решил таткото...

# 119
  • Мнения: 1 817
И при мен имаше огромен натиск и те разбирам, като казваш, че няма да е лесно. И аз се предадох, но поне името ми харесва! Оставиха ме поне името да избера, а да остане само първата буква. Обаче да ми натресат и име, което при това не ми харесва, нямаше как и това да стане!  Confused
Какво е било името и с какво си го кръстила сега?
По принцип аз харесвам името Теодор и така исках да го кръстя, но трябваше да е с "В" и сега е Валентин. А малко по-късно ме осени да е Валтер, което адски много ми харесва и се чудя, къде гледах, та го не догледах... newsm78 Но си му харесвам името и му прилича!  Flutter Crazy

Общи условия

Активация на акаунт