Слагането на 6 месечно бебе на крачета

  • 2 873
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 154
ние сме на 5 месеца, и когато го сложа на крака откача от кеф Laughing,но все пак не прекалявам

# 31
  • Мнения: 1 032
Когато Петя беше на 7 месеца попитах педиатърката дали мога да я слагам вече в проходилката за по няколко минути. Отговорът беше: "А що не я сложиш на предната седалка на мерцедес и да почне да шофира детето". После ми обясни, че детето не трябва да се насилва, защото пораженията могат да бъдат много по- сериозни от предимствата. Да уточня, че ние по принип сме малко проблемни с крачетата. Малката е с халтави стави и понеже беше седалищно предлежание се роди с леко изкривяване на дясното стъпало. Проблемът се засилва винаги когато я сложа в проходилката, а го правя само в краен случай и то за не повече от 5 минути. Днес сме на ортопед и специално ще поговоря с него за проходилката, гимнастиката и ранното изправяне на детенце. Мисля, че си била права, но всеки сам решава- знаеш как е.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 271
На 6 месеца заведох за втори преглед Боби на ортопед в клиниката в Горна Баня при д-р Алексиев. Той каза, че костите му са вече достатъчно здрави, ставите се развиват добре и ако детето иска да стои право, може да стои.
Аз сложих сина си на 7 месеца в проходилка. Сега пак ще се разрази старият спор - За или Против проходилките, но аз съм на мнение, че всеки си решава сам.
Щом сестра ти така е преценила, значи така ще го гледа, въпреки твоите съвети, подкрепени с доказателства. Ако смяташ, че и липсва информация, може да и осигуриш да прочете това-онова, но я остави сама да си реши.

# 33
  • Мнения: 306
нашата също седеше изправена и се опитваше да кра4и на 6 мес.На8мес.я сложихме в проходилка,а на 10,5мес. проходи сама,не насила и не хваната за ръка!е,не беше стабилна ,но си ходеше!всяко бебе е индивидуално и рецепта за гледане на дете няма-а и само майката е тази,която познава най-добре своето бебе,така,4е е добре тя да прецени!

# 34
  • София
  • Мнения: 2 298
Всяко бебе си има индивидуално развитие и само си показва. Но стандартно се препоръчва слагане в седнало положение едва около 5-ти 6-ти месец, за стояне на крачета за 10 минути на тази възраст да не говорим, освен ако двигателната система не е развита и детето само да напира да го прави.

Педиатрите поставят за кратко време бебето на крачета по време на консултациите, но проверяват реакциите и не ги пускат така, че бебео да стовари цялата си тежест върху крачетата.
 
Моята дъщеря започнахме да я слагаме да седи в 6-ти месец, на крачета сама си се изправи към 8-ми месец, и това "късно" стимулиране от наша страна на сядането и "никаква помощ" при изправянето на крачета не й попречи да направи първите си стъпки сама на 9 месеца държейки се за нещо и  да проходи на навършени 11 месеца.

Не знам какви аргументи за спора да ти дам, сестра ти си има педиатър и да се консултира с него, не пречи тя и нейната приятелка да вземат да прочетат 1-2 книги за отглеждане на деца (има преводна литература колкото искаш)

# 35
  • Мнения: 55
Ами моят син се изправи сам като нямаше още 6 месеца. Е като се държеше за пръчките на кошарата и то за малко. Но още и преди това искаше да стои прав, а на 6,5 месеца правеше опити да крачи. На 7 месеца вече пълзеше и може би заради това все още не иска да ходи сам - само като има за кого да се държи.
Детето само си показва може ли да стои право, иска ли да ходи и т.н. - всичко друго е само статистика и е общоприето, но не и абсолютно относимо към ТВОЕТО ДЕТЕ.
Така мисля аз Embarassed

# 36
  • Мнения: 739
някои ортопеди не препръчват, дори забраняват ранно прохождане. Детето трябва първо само да пропълзи, после да проходи, на около годинка. Ранното прохождане може да предизвика изкривяване на: колена, крака, гръбнак. Отричат проходилки.
Няма да пришпорвам моето, когато само реши, тогава. След 9тия м. ще купя проходилката на Чико, която е като кормило на колела, за бутане и свири нещо, а не детето да виси вътре. Като ходи я буда, пада, става и т.н. Бърза работа нямам щом е за физическото състояние на детето. Важно е и да се научи да пада.

# 37
  • Мнения: 574
Не мисля, че може да бъде насилено едно бебе да стои право повече от колкото то иска. Дъщеря ми на 5 м беше направо нетърпима и започна да хвърчи с проходилката. На 6 м вече бясно скачаше в бънджи гащите и на 9 м вече ходеше съсвсем самостоятелно. Иначе беше страшно дундеста ,но нямаше никакво изкривяване на краката. Смятам ,че всяко дете само си показва за какво е готово и всякъква гимнастика би му помогнала да се справи и да заяква мускулатурата му. Винаги съм се чудила на родители, които си държат децата само по количките и постоянно повтарят ,че то не може това и онова.
Не се притеснявай толкова ако детенцето показва , че му харесва право.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Незнам кое е правилно и кое не, но всичко си зависи от детето.....
Сложих синът ми към 7 месеца за 1 път в проходилка

# 39
  • Мнения: 7 430
На 6 м Вики бе в парка (тип проходилка без крачета, а е статична)
Чувстваше се страхотно Peace

Не ги упреквай, ако детенце е готово - защо да не стои на крачета Wink

# 40
  • на Север
  • Мнения: 503
Габито я сложих на паяк, на 7 месеца, проходи седмица след годинката.
Моника е в паяка малко преди 6-ия месец, вече е на 6 и половина и си ходи с него. Когато детето е готово то си показва Peace

Общи условия

Активация на акаунт