Как приемат бебетата ви твърдите храни?

  • 1 047
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 999
Опция 2 засега. Wink

# 16
  • Мнения: 3 810
В началото малко се мръщеше ама сега му плющят ушите Wink
Само че на нея

# 17
  • Мнения: 670
Много ми е трудно това захранване. Почнах с пюретата като влезе в шестия месец. То беше голямо чудене, мръщене, плюене.. Сега яде половин пюре и почва да се заиграва и не ми обръща внимание. 3- 4 пъти успявах да я излъжа с цяло, но сигурно повечето беше върху мен.. голямо пръскане.
Все още не се притеснявам, че не яде количествата които се предполага, че трябва да приема, защото я кърмя.
Като искам да заместя хранене, тогава ще му мисля.

# 18
  • Мнения: 3 550
В началото - добре, после - по-зле. когато беше на вашата възраст ги приемаше с голяма охота. Проблемите започаха около годинката, но както чета по книгите и в Интернет - тогава е обичайно да се явят проблеми. Хлапетата стават по-щури и искат да изследват света, вместо де седят в столчето за хранене.

# 19
  • Мнения: 1 383
В началото - добре, после - по-зле. когато беше на вашата възраст ги приемаше с голяма охота. Проблемите започаха около годинката, но както чета по книгите и в Интернет - тогава е обичайно да се явят проблеми. Хлапетата стават по-щури и искат да изследват света, вместо де седят в столчето за хранене.

Ами че кой говори за седене Mr. GreenСеди до втората лъжичка. Затова го слагам в проходилката, да си трамбова на място и да не ми се налага да го гоня. Ама устата не отваря...

# 20
  • Мнения: 1 559
Беб засега папа с голямо удоволствие и трепери от нетърпение за следващата лъжичка, но пък ние се захранихме преди 2 седмици...не се знае като започнат да ни мъчат зъбките дали ще приемаме твърдата храна Rolling Eyes  Пък и не съм пробвала дали би папал твърда храна без да е смесена с доста кърма и по-скоро течна Wink

# 21
  • Мнения: 4 242
втората опция сме Peace

# 22
  • Мнения: 1 215
Аз отговорих с първата опция, но трябва да направя малко уточнения. Значи, като я захраних около 8мия месец, отначало много се радваше на лъжичката и отваряше устата ам-ам, но две три седмици след това отказа категорично да яде каквото и да било, освен...... хляб. От момента, в който съм й дала до ден днешен е така, на много неща се мръщи, но види ли коричка хляб почва да подскача и да вика "ааааа!!!", коеот в нашия случай означава дай. Иначе самото ядене обикновено протича с безкрайни уговорки, играчки и други занимавки.

# 23
  • Мнения: 11 545
Гласувах с втората опция Simple SmileОтначало новост беше както самата храна,така и лъжичката.Сега се справя с яденето доста умело и с охота. eat

# 24
  • София
  • Мнения: 2 019
И при нас не върви добре. Има дни, като днешния в които не иска нищо друго освен кърма. Предпочита кашите и плодовите пюрета, зеленчуковите все още ги хапва в малки количества. Глутена още не съм въвела.

# 25
  • Мнения: 679
Отначало беше на периоди - ядеше, когато си иска. Отказваше твърда храна, когато е запечена, когато се "озлоби" срещу лъжицата, когато я разсейват, когато не й допадне някой нов вкус, когато някой друг се е мъчил да я храни.
Никога не съм я насилвала и съм я оставяла и по три дни само на кърма, без да й предлагам друго. Като направи 8 месеца, храненето започна да се нормализира. Сега е на десет и яде доста неща, но от време на време си прави сама разтоварващи дни и при трите хранения само си опитва по малко. В тези случаи компенсираме с кърмене.

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Ами той, моят мъник, хапва едва от два месеца и засега върви добре. Яде всичко. Претеници няма. Грухти от удоволствие докато яде. Е вярно, че един ден яде по-малко, друг път повече, ама то това аз не го броя за проблем. Имам чувството, че и ушитет си ако му предложа, ще ги изяде.   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт