Искам да кажа ... (56)

  • 42 856
  • 734
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 17 378
Контеса, благодаря  Hug
Той знае, че съм до него, близки сме, говорим си... Ще видим.
Иначе предаването е измислено. Simple Smile

# 421
  • Мнения: 4 841
Ама не, бе, то партито е в петък на ДИСКОТЕКА до 12 часа ще се приберат... Моляяяя?!? 14 годишни на бар?! Мария даже не и питала. Казах и на госпожата, че благодарим за поканата, но няма да иде Мими. И тя ми вика, абе вие нормални ли сте, в мой век живеете. Запазих самообладание, не и отвърнах подобаващо, просто и казах, че аз пък не намирам за нормално деца на тази вързраст да ходят на нощни заведения, в които се пие и пуши. Много ме подразни тона и, квалификациите и и изобщо целия разговор.

Много обичам някой да ми обяснява колко съм нормална. Затова обикновено съвсем скоро след задаването на въпроса получава очевидни доказателства кое е нормално и кое не.
В подобна ситуация, хич и няма да ми мигне окото да подам сигнали и да се изсипят във въпросната дискотека от ДАЗД, полицията, че и от РЗИ за пушенето  Crossing Arms
Скрит текст:
Ясно ми е, че ти няма как да го направиш, защото сте от малък град, всички се познавате и съответно от заведението не само ще бъдат предупредени, но и всички ще разберат кой е подал сигнала... Ей затова не ги харесвам малките населени места. Много корупция и безнаказаност има, много....
Всеки да си възпитава децата както иска у дома, но навън има правила, и те трябва да се спазват  Crossing Arms

# 422
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Плашите ме с тия дискотеки  Rolling Eyes...опитвам се да се сетя аз кога ходих сефте на диско...сякаш на толкова,в подготвителен клас бях.Айде,следващата година да е било.Но от 19 до 21 ч., и тати ме чакаше  Whistling

Загледахме "София-ден и нощ"...голям разврат,запой и купони  Rolling Eyes
Не,че не е така при младежите,около 20 годишни.

ОннаPeace

# 423
  • Мнения: 13 035
Най- мъчно ми е, че заради такива не знам как да ги квалифицирам, изпълнения Мария пак ще е аутсайдер, повечето от децата щели да ги пуснат, кой до 22.30, кой до 23 часа. Две момичета ще ходели с майките си...Сбъркана работа. Горих с детето, каза че не искала да ходи, не понасяла таква музика и не я влече. Ама дали е така или ще се чувства изолирана, докато се уговарят за купона?
 Каквото и да е, не подлежи на преразглеждане, категорични сме, че дете на тази възраст няма място в барове.
Не искам да съм гадна майка, дето всичко забранява, но има някакви норми, които ми е трудно да премина. Не искам да ходи по нощите, не искам да спи в чужди къщи, това е.
На последното събиране бяха пили, мисля че бях писла тук. Твърд алкохол! Бутилки! Деца без контрол. Какви сърца имат тези майки не знам. Абе, всеки да си отговря за неговото дете, само да не объркват предствата за "нормално" на моето.
Права си, Бърдс, в града ни всички се знаем, за добро или за лошо...

# 424
  • Мнения: 3 868
Бърди, не можах да те прочета, но се надявам да се справите бързо с младежа.

Алечка, стискам палци всичко да се оправи безболезнено.

Жаки, тази майка верно е куха лейка.

# 425
  • Мнения: 7 171
Най- мъчно ми е, че заради такива не знам как да ги квалифицирам, изпълнения Мария пак ще е аутсайдер, повечето от децата щели да ги пуснат, кой до 22.30, кой до 23 часа. Две момичета ще ходели с майките си...Сбъркана работа. Горих с детето, каза че не искала да ходи, не понасяла таква музика и не я влече. Ама дали е така или ще се чувства изолирана, докато се уговарят за купона?
 Каквото и да е, не подлежи на преразглеждане, категорични сме, че дете на тази възраст няма място в барове.
Не искам да съм гадна майка, дето всичко забранява, но има някакви норми, които ми е трудно да премина. Не искам да ходи по нощите, не искам да спи в чужди къщи, това е.
На последното събиране бяха пили, мисля че бях писла тук. Твърд алкохол! Бутилки! Деца без контрол. Какви сърца имат тези майки не знам. Абе, всеки да си отговря за неговото дете, само да не объркват предствата за "нормално" на моето.
Права си, Бърдс, в града ни всички се знаем, за добро или за лошо...

Жаки, съгласна съм. Аз или не бих я пуснала изобщо, или бих отишла с нея. Виж, преспиването го практикуваме много, но познавам родителите и децата. Не бих я пуснала в случайни хора.

# 426
  • Мнения: 14 478
Най- мъчно ми е, че заради такива не знам как да ги квалифицирам, изпълнения Мария пак ще е аутсайдер, повечето от децата щели да ги пуснат, кой до 22.30, кой до 23 часа. Две момичета ще ходели с майките си...Сбъркана работа. Горих с детето, каза че не искала да ходи, не понасяла таква музика и не я влече. Ама дали е така или ще се чувства изолирана, докато се уговарят за купона?
 
Че лошо ли е да идеш и ти с нея? Аз с моята на цял лагер три дни стоях, ти  въпрос за една вечер правиш..
Знам че децата мразят мама да е с тях, но винаги можеш да се кротнеш в някой ъгъл и да се слееш с мебелировката. От един момент нататък ще спрат да те забелязват...може пък и нещо интересно да научиш за децата.

# 427
  • Мнения: 14 380
Жаки, няма да израсне като аутсайдер Мими! Ще стане човек, който разбира защо има правила и какви са причините да се спазват. В този случай проблема изобщо не е в твоя телевизор, няма какво да го мислиш. А и не вярвам това да е единственото забавление на 14 годишните, за да се почувства лишена и изолирана от средата си. Че била изтървала едно напиване - голям праз. А и виж, че тя самата не напира да ходи, няма какво да се оправдаваш пред някакви майки - кифли. Никой не се е увредил, че не е ходил по дискотеки на 14 години...
Чак ми е странно, че така са те упрекнали, какви са тия хора. Едно време ние искахме да ходим, а родителите ни твърдо отказваха, не се стараеха либерално да ни угодят... Ма до 11 часа, ма с родители... Айде, айде има си време за всичко.

# 428
  • Мнения: 5 940
Детето помисли, че водният му охлюв е мъртъв, защото беше извън буркана. Страшен рев, искаше да му пиша бележка, че ще отсъства по домашни причини , за да го наблюдава. Не му дадохме с баща му и тръгна разстроен на училище.
Винаги съм се чудела на онези хора, които възпитават децата да мачкат охлюви, да убиват насекоми, защото им пречат. Но вече се чудя кое възпитание е по-щадящо.  След многото тежки кризи, които преживяхме покрай животинки.
Струва ми се, че започва да се съживява. А ако не, трябва ли да отидем до някой водоем да потърсим друг и да го сменим или да го оставим за пореден път да изживее мъката си?

# 429
  • София
  • Мнения: 17 378
Да бе, Гери, как пък няма да се вдигна по нощите на чалготека с малолетни, ти се шегуваш направо!
Първо, че би трябвало дори да е забранено според мен (ама може и да не е де, не знам). Второ, по този начин ще валидира и одобри подобен тип мероприятия, а това, което трябва да се направи, е точно обратното - категорично да се заяви, че 14-годишно дете няма място в нощно питейно заведение и точка.
Добре се е ориентирала Мими, че дори не си го е помислила, добре е реагирала и Жаки в телефонния разговор  Peace

Моят сблъсък миналата година беше с родителка, която ми се обади да пусна сина ми на гости с преспиване у тях, без родители. Щяха да са 4ма юнаци, които вече се бяха събирали на такова гости у един от другите, хем че беше с родители и пак бяха натворили няколко бели - та шанса да се съберат пак, без никакъв контрол, за мен беше точно нулев. Синът ми го знаеше, ама родителката все пак се обади да обясни, че те много пъти вече са пътували за уикенда и са го оставяли сам, нямало проблем, и деца си бил канил, щели да си поръчат пица. Дали не знае какво прави сина й като тях ги няма наоколо, или предпочита да си затваря очите, нейна работа, само че гаранция, че нещата не спират до пица.
Та и на мен тогава ми беше криво, че ще го одумват и ще му се подиграват в училище, но честно казано, това е по-малък риск от това безконтролно да се пие и да се пушат всякакви неща  цял уикенд ...

# 430
  • Мнения: 15 092
Дорбо утро!
Алечка, дано се оправиш скоро!
Жаки, пусни Мими в Германия. От това по-хубаво за езиковото обучение няма!
Стейси, аз съм така с гаденето при недоспиване. Хем ми се яде, хем ми се гади.
Сестра ми заведе племенницата ми за 15 рожден ден на караоке. Покани близките ѝ приятели с родителите си, ако искат, до към 23. Иначе племенницата ми сама не я пуска навън след 9 през зимата и 10 през лятото. Тя е единствената с вечерен час. На купони без възрастни не ходи, обаче обича да пее, затова и сестра ми я води на караоке понякога.

# 431
  • Мнения: 13 035
Съни, обмисляме го сериозно курса. Ако трябва да съм честна, най много ме е страх от пътуването с автобуса толкова часове, да поверя живот й в ръцете на чужд човек, амо ако заспи. Осъзнавам колко е глупав този страх и няма да го кажа пред нея. Ще трябва да се пречупя и да я пусна, тогава тъкмо ще е навършила 15 има глава на раменете и е време да видим на какво сме я научили.
Гери, в такива заведения аз самата не ходя, постоянно говорим в къщи за кълчотеното по масите от малолетни и съм категорично против да ходи. Ако беше на друго място, можеше и да го обсъдим и пак малко вероятно. Иначе по концерти и екскурзии с класа съм ходила или сме я водили сама.
Не искам даже да си помисля са миг, че е нормално да ходи по барове на 14. Със или без мен, тя няма работа там. За щастие не се запъва и нямаме конфликт...засега.

Валери, мъчно ми стана за малкия. Ние сме имали само един хамстер с брат ми и като умря той го преживя изключително тежко. Сега мъж на 28 години още го разказва.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Бърди не успях да прочета какъв е проблема с младежа снощи.
Моя синковец беше накъдрил едни 2 и 3 по химия, с риск да остане на
поправка. Мързеше го  да чете, постоянни оправдания, че не са му ясни
уроците, трудно му било и пр. А същевремено  не слизаше от компа до
среднощ. Само игри и баскетбол му бяха в главата.Намилах му постоянно,
едно и също всеки ден, като латерна, на уроци ходи, е хеле дойде му
акъла по някое време се осъзна. Не обикна химията ,ама и не остана на
поправка. Дори в  края на годината успя да влезе под кожата на госпожата.
Ама той е близнак чаровник. Много сме си близки с него, всичко споделя.
Гледам пишете за излизанията на момите и преспиванията, е вярно има
родители, които са меко казано твърде либерални. Пример : синът ми на
17 г. хванал за гадже мацка на 14 г. тя обаче казва,че е на 16г. и ходят си
по гостита и т.н., като ми е ясно, че не се държат за ръце и не четат поеми.
Един ден идва нашичкия и казва "Може ли Х да спи у нас?"Аз се опулих,
е викам техните пускат ли я? Ами пуска ли я нямало проблеми.Е категорично
забраних преспивания на девойки у дома. И още не мога да се начудя ,как
ще пуснеш дъщеря си да преспи у някое момче, не че не допускам лъжа,
от страна на Х спрямо майка `и . Пожар беше тази госпожица!В последствие
тя му казала,че е всъщност е на 14г.  и познайте дали не направих всичко
възможно да ги разделя. Ще ми излиза с малолетна лъжкиня, ай сиктир.
После свекървите били кофти. Поне всичко си казваше и добро, и лошо.
Та като съвет: говорете със синковцете, макар и да се превръщат в телета
в пубертета, гушкайте, целувайте, колкото и да се дърпат са още деца.
Хубав ви ден!
Аз драсвам за Шумен.  Sunglasses
 

# 433
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 260
Благодаря за съвета, Евил  Hug
И аз си имам едно 15 годишно теле. Досега не ме е ядосвал толкова, ама никога не е късно.
Поздрави на родния ми град Simple Smile

# 434
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Бърди, и аз не можах да те прочета, знаеш, имам син на същата възраст. Дано да е нещо временно и безобидно. Казват, че момчетата се кротвали и им идвал акъла нейде към 11 клас. Ама според моите наблюдения, някои цял живот не дорасват до 11 клас.
Моят младеж е станал ужасно асоциален откакто е в гимназия. От училище вкъщи и обратно. И това ако е живот. Предпочитам даже забежки и прегрешения да има, но реални, а не - да живее във виртуала.  
За гушкането - много ми се иска, но отдавна не разрешава да го докосна, камо ли да го целуна ... а беше толкова гальовно момченце.

Ох, валери, децата ти са много  нежни души.  Синът ми е от типа "на мравката път прави", съвсем буквално. Не мога и аз да си представя  да смачкам някоя живинка.

Общи условия

Активация на акаунт