Лотария "Зелена карта" 2017

  • 288 055
  • 2 215
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 266
sisi72 , ot колко години сте тук  Hug


Тук не понасям миризмата на хамбургери т.е. McDonald's и всички такива подобни  Sick
а и вкуса де  Laughing Не им харесвам сладките неща и сладоледите , твърде много захар  Crazy а аз обичам сладко  Laughing Тук проядох черен шоколад т.е. с висок % какао  Grinning педи не го харесвах.













От осем години сме тук.Но аз споделям само мнение,не налагам.Виждам ,че и тине харесваш много неща.Не виждам какъв е проблемът?Това е нормално.Не можеш да харесваш всичко.

# 301
  • Мнения: 2 266
Имайки предвид мащабите на страната, да твърдиш, че храната е отвратителна, че няма плодове, зеленчици и т.н. ми се струва безумно.
Има безкрайно много Америки Simple Smile твоята Америка не е индикация.

Ако действително толкова неща не ти се нравят, защо не предприемеш нещо? Струва ми се, че ако човек живее, заобиколен от неща, които не харесва, това довежда до неприятни последици и за него, и за близките му.














Няма никакви неприятни последици.Просто не ни се нрави храната.На теб всичко ли ти харесва тук?

# 302
  • Down south
  • Мнения: 7 731
sisi72 , ot колко години сте тук  Hug


Тук не понасям миризмата на хамбургери т.е. McDonald's и всички такива подобни  Sick

присъединявам се.
Ужасно.

# 303
  • Мнения: 2 266
sisi72 , ot колко години сте тук  Hug


Тук не понасям миризмата на хамбургери т.е. McDonald's и всички такива подобни  Sick

присъединявам се.
Ужасно.












Верно ли бе?Що к'во и е на миризмата?

# 304
  • Down south
  • Мнения: 7 731
8 години живееш така, без да ти харесва храната? Ако за толкова време не е намерено разрешение на "проблема", ситуацията е сложна.

Имаме познати, роднини са на мащехата ми и някак си (посипвам си главата с пепел) им станахме посрещачи. Поради тази причина се чувствам ангажирана и сме (по)принудени да подържаме контакт.
Тук са от около 3 години. За тях няма свестни магазини за дрехи, няма нормални бански (спидо), няма нормална храна ( в Алди), американците са тъпи, дебели, ограничени и т.н.
Контактите с тях са отегчителни и определено мъчителни. Чудя се защо се мъчат, непрекъснато мрънкайки за нещо си. Предполагам, че ако пишеха в този форум, без да се замислят, биха описали САЩ, като концлагер, но без усиленото хранене Sad

# 305
  • Мнения: 2 266
8 години живееш така, без да ти харесва храната? Ако за толкова време не е намерено разрешение на "проблема", ситуацията е сложна.

Имаме познати, роднини са на мащехата ми и някак си (посипвам си главата с пепел) им станахме посрещачи. Поради тази причина се чувствам ангажирана и сме (по)принудени да подържаме контакт.
Тук са от около 3 години. За тях няма свестни магазини за дрехи, няма нормални бански (спидо), няма нормална храна ( в Алди), американците са тъпи, дебели, ограничени и т.н.
Контактите с тях са отегчителни и определено мъчителни. Чудя се защо се мъчат, непрекъснато мрънкайки за нещо си. Предполагам, че ако пишеха в този форум, без да се замислят, биха описали САЩ, като концлагер, но без усиленото хранене Sad














Да,не ми харесва храната и не виждам какъв е
проблемът?Едва дали има човек на който някъде му харесва абсолютно всичко.Този човек трябва да е самото съвършенство ли незнам какво?На теб всичко ли ти харесва в щатите или в Бг или в която и да е друга държава?

# 306
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Една притча  Hug

Скрит текст:
КАКВИ ХОРА ЖИВЕЯТ ТУК?

В един оазис пристигнал млад мъж, пийнал си вода и попитал стареца, който си почивал близо до водата:

- Какви хора живеят тук?

Старецът от своя страна попитал мъжът:

- А, какви хора живеят там, откъдето ти идваш?

- Много егоистични хора с лоши помисли и намерения – отвърнал мъжът.

- Такива хора ще срещнеш и тук – казал старецът.

В същия ден друг млад мъж се приближил до водата, за да утоли жаждата си. Видял стареца, поздравил го и попитал:

- Какви хора живеят на това място?

Старецът в отговор задал същия въпрос:

-         А, какви хора живеят там, откъдето ти идваш?

-         Прекрасни, честни, гостоприемни, дружелюбни. Трудно ми беше да се разделя с тях.

-         Такива хора ще намериш и тук – казал старецът.

Един човек, чул и двата разговора, попитал възрастния мъж:

-         Как можеш да дадеш два различни отговора на един и същи въпрос?

На което старецът отвърнал:

- Всеки от нас, може да види единствено това, което носи в своето сърце. Онзи, който не е намерил нищо добро там, където е живял, не може да намери нищо хубаво, нито тук, нито на което и да е друго място!



--------
Оп , редактирам се , обърках те с друг потребител (Alady)  
извнявам се sisi72   Hug

# 307
  • Мнения: 2 266
Една притча  Hug

Скрит текст:
КАКВИ ХОРА ЖИВЕЯТ ТУК?

В един оазис пристигнал млад мъж, пийнал си вода и попитал стареца, който си почивал близо до водата:

- Какви хора живеят тук?

Старецът от своя страна попитал мъжът:

- А, какви хора живеят там, откъдето ти идваш?

- Много егоистични хора с лоши помисли и намерения – отвърнал мъжът.

- Такива хора ще срещнеш и тук – казал старецът.

В същия ден друг млад мъж се приближил до водата, за да утоли жаждата си. Видял стареца, поздравил го и попитал:

- Какви хора живеят на това място?

Старецът в отговор задал същия въпрос:

-         А, какви хора живеят там, откъдето ти идваш?

-         Прекрасни, честни, гостоприемни, дружелюбни. Трудно ми беше да се разделя с тях.

-         Такива хора ще намериш и тук – казал старецът.

Един човек, чул и двата разговора, попитал възрастния мъж:

-         Как можеш да дадеш два различни отговора на един и същи въпрос?

На което старецът отвърнал:

- Всеки от нас, може да види единствено това, което носи в своето сърце. Онзи, който не е намерил нищо добро там, където е живял, не може да намери нищо хубаво, нито тук, нито на което и да е друго място!



--------
Оп , редактирам се , обърках те с друг потребител  Hug
извнявам се  Hug

















Да,има и други неща,но имаме тук приятели и американци, и българи на които можем да разчитаме.Като цяло се чувстваме добре тук.Но това не е важно.Аз само споделям моето мнение и не искам да ангажирам никой с него.Незнам защо е това заяждане.Няма място на света,което да е сто процента идеално.

# 308
  • Мнения: 8 163
Няма място на света,което да е сто процента идеално.
Няма, разбира се.

Едно, че съвършенството не съществува.

Второ, че хората винаги се стремят към по-доброто.

И трето, че всеки пречупва реалността през собствената си призма.

Нека всеки намери щастието, което заслужава. Независимо къде се намира то.

# 309
  • някъде
  • Мнения: 979
Един минус за мен като страстен кафелюбител е ужасното им кафе Sick Не навсякъде се предлага еспресо.

# 310
  • Мнения: 8 163
Един минус за мен като страстен кафелюбител е ужасното им кафе Sick Не навсякъде се предлага еспресо.
Една Неспресо машина (ок. $100) вкъщи и си готова.

Гигантски пазар, възможности и разнообразие - клонящи към безкрайност.

# 311
  • някъде
  • Мнения: 979
О,не се съмнявай,че имам такава машина Laughing
Говорех за извън вкъщи,естествено.

# 312
  • Мнения: 2 653
Искам да ви попитам ако след подаване на формуляра се омъжа или след одобрението, но преди издаване на зелената карта съпругът ми има ли право да дойде с мен?
Да, има право. Ако сте пресни влюбени, и оставам с впечатление от четените истории, че ако нямате деца все още, може да ви поискат на интервюто някакви формални доказателства- общи снимки, кореспонденция и др.

# 313
  • Мнения: 1 757
Момичета, не се карайте Peace Попитах, тъй като впечатленията са ми от бригада, когато и разходите са ми поспестени, осигуровки и т.н. Аз не можах да свикна със сладкия хляб и кафето. Сега имам деца, които се хранят предимно с домашна храна/ продукти от нашата градина, месо също домашно/ и от такава гледна точка се чудя. Иначе на мен ми хареса много много, но бях сама Peace

# 314
  • София
  • Мнения: 779
Една притча  Hug

Скрит текст:
КАКВИ ХОРА ЖИВЕЯТ ТУК?

В един оазис пристигнал млад мъж, пийнал си вода и попитал стареца, който си почивал близо до водата:

- Какви хора живеят тук?

Старецът от своя страна попитал мъжът:

- А, какви хора живеят там, откъдето ти идваш?

- Много егоистични хора с лоши помисли и намерения – отвърнал мъжът.

- Такива хора ще срещнеш и тук – казал старецът.

В същия ден друг млад мъж се приближил до водата, за да утоли жаждата си. Видял стареца, поздравил го и попитал:

- Какви хора живеят на това място?

Старецът в отговор задал същия въпрос:

-         А, какви хора живеят там, откъдето ти идваш?

-         Прекрасни, честни, гостоприемни, дружелюбни. Трудно ми беше да се разделя с тях.

-         Такива хора ще намериш и тук – казал старецът.

Един човек, чул и двата разговора, попитал възрастния мъж:

-         Как можеш да дадеш два различни отговора на един и същи въпрос?

На което старецът отвърнал:

- Всеки от нас, може да види единствено това, което носи в своето сърце. Онзи, който не е намерил нищо добро там, където е живял, не може да намери нищо хубаво, нито тук, нито на което и да е друго място!



--------
Оп , редактирам се , обърках те с друг потребител (Alady)  
извнявам се sisi72   Hug


Desss,
Поздравления за притчата  Grinning Страхотна !!!

Общи условия

Активация на акаунт