Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 320

  • 42 135
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 34 187




И то какви спомени...

# 61
  • Мнения: 23 323


Едно гифче от 22 епизод...

# 62
  • Мнения: 20 905

Шегичка, ама стана истина и за двамата..

# 63
  • Мнения: 23 323
Скрит текст:
Шегичка, ама стана истина и за двамата..



Започнаха всичко наужким, подкрепяха се взаимно един друг докато всичко стана хем наистина, хем и да не могат да живеят един без друг... С две изключения.

# 64
  • Мнения: 4 966
Привет Simple Smile

Попаднах на интересна диаграма за разпространението на турските дизита по света (и у нас Wink), подадена от дистрибуторите на турски сериали за 2015 г. :



По вертикалата са отчетени бр. страни, в които са продадени сериалите, някои от заглавията се преведени на английски...

# 65
  • Мнения: 20 905

Успя да го разсърди...

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 34 187


EНГИНПОЛИС
4 октомври 2015 - седмично списание

Остават 7 дни!

# 67
  • Мнения: 23 323








Една успешна акция... Фатих Дундар е заловен...

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 34 187


Като на тенис турнир сме - Йомер/Енгин - съдията.

# 69
  • Мнения: 23 323


Феновете са започнали да отброяват вече оставащите няколко дни до рождения ден на Енгин, организират се за акции по този повод в Туитър...

А кога празнува комисарят ?

# 70
  • Мнения: 20 905

Чай...

Йомер Джанер-слуша... Grinning

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 34 187


От мен едно колажче.

# 72
  • Мнения: 716
Привет Simple Smile

Попаднах на интересна диаграма за разпространението на турските дизита по света (и у нас Wink), подадена от дистрибуторите на турски сериали за 2015 г. :



По вертикалата са отчетени бр. страни, в които са продадени сериалите, някои от заглавията се преведени на английски...

  Много благодаря за тази интересна графика! Hug Позагледах се в нея и открих някои неща. Wink

  
Скрит текст:
Първо, изобщо не се учудих, че КВФ е безапелационно на първо място. smile3521 Великолепен сериал, въпреки кусурите си, въпреки глупавото удължаване и досадните моменти във втори сезон. Силна история, докосваща сърцето; силен каст, страхотна игра на актьорите; силна режисура и операторска работа. Хубавото си е хубаво. Халал да са им спечелените пари на продуцентите!  bouquet

   Второ, Езел, от който самите турци не се възторгват особено, е на второ място по продажби в чужбина. Това още веднъж потвърждава сериозното разминаване между вкусовете на домашната и чуждата публика на сериалите им. Аз самата не съм го гледала, само съм чела за него противоречиви критики. Съдя по тях. Peace

   Трето, сериали, произведени тази година, не стигат и половината продажби на "стари" сериали,  приключили преди 3-4 години. Това пък подсказва, че качеството си е качество и не винаги хората непременно искат "най-новото". Wink

   Четвърто, за мое учудване не откривам нито един сериал на Туба. Само не скачайте сега, че се заяждам! Не! Peace Peace Peace Просто се учудвам. Защото впечатлението, с което останах от всички писания през последните две години в темата и от двайсетината теми на Туба в бг-мама, е че тя е безспорната богиня на турския екран, икона, ненадмината и недостижима. Но явно това се отнася само за домашната им публика. В чужбина нейният "талант" не се оценява така високо. Embarassed Единственият сериал с нейно участие, влязъл в класациите, е КРА. А аз подозирам (сега може да кажете, че съм пристрастна, но така ги виждам нещата Peace), че това е благодарение на лудия успех на Енгин в КВФ и интереса към него в Латинска Америка. Тамошните телевизии просто яхнаха зрителския интерес и побързаха да закупят и друг сериал с негово участие.
   Разбира се, не съм видяла класирането за предишните години и предишните продажби. Може там да е излязла на върха. Но си позволих да го отбележа, защото класацията е за 2015, но в нея участват и сериали от 2010, 2012 и т.н.

   Но хубавото си е хубаво! newsm10 Пак го повтарям. Енгин има три главни роли в сериали и две от тях са сред най-продаваните в чужбина. Булут не е, тъй като и самият сериал почти не се е появявал извън Турция. Явно е несмилаем за западния зрител. Дори последната главна роля на Енгин - тази на Йомер - щеше да е далеч по-нагоре в класацията, сигурна съм, ако самият сериал беше с качествата на КВФ.
   Което ми говори за моя любимец две неща - първо, че умее да си подбира ролите и второ - че умее да играе така, че да се харесва на публиката по света, а не само на сънародниците си. Тоест, наистина има универсален талант; наистина играе така, че да докосне сърцето на всеки - независимо от националност, религия, пол, култура и прочие. Ами... велик е! Какво друго да кажа? newsm20

   За справка слагам линковете на дистрибуторите, участващи в класацията със свои сериали. Пък на когото му се рови, да проверява истина ли казвам или не.

# 73
  • Мнения: 4 966
Цитат
Но хубавото си е хубаво! (...)
   Което ми говори за моя любимец две неща - първо, че умее да си подбира ролите и второ - че умее да играе така, че да се харесва на публиката по света, а не само на сънародниците си. Тоест, наистина има универсален талант; наистина играе така, че да докосне сърцето на всеки - независимо от националност, религия, пол, култура и прочие. Ами... велик е! Какво друго да кажа?

И аз стигнах до същите изводи. Simple Smile)) Малко се затрудних с тези преведени на английски заглавия на дизитата, но... и за това има цяр, хубаво е, че са посочени дистрибуторите - лесно се откриват оригиналите на техните представителни страници...

И другото, което ми хрумва... по повод липсата на някои заглавия в диаграмата... няма какво да се учудваме... тв-сериалите се следят основно от нежната половина на човечеството... аз не се учудвам, че са продавани повече такива, в които има силни главни герои/актьори. Simple Smile И всъщото време никак не се учудвам, че КВФ е на върха на диаграмата. Поне за мен, това е най-добрият семеен и драматичен сериал, който съм гледала.

Цитат
Но явно това се отнася само за домашната им публика.

И до домашната даже не се отнася... Последните сериали с нейно участие са номинирани тук и там... и пренебрегнати от родната им публика. Аз не се питам защо. Simple Smile Отговарям си като онзи журналист, който призна наскоро, че и най-лошият сценарий може да бъде спасен единствено от присъствието и играта на Енгин в него...

Последна редакция: нд, 04 окт 2015, 20:17 от marytza

# 74
  • Мнения: 20 905



Добре е, че го оцениха където и с каквото трябва, защото го заслужава. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт