Парфюмни размисли и страсти - 193

  • 100 121
  • 781
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 142
В тази тема всеки има право да изрази личното си мнение. Дори не само, че има право, ами е направо задължително да го прави Simple Smile Но каквото и да е мнението, винаги сме намирали начин това да става по възпитан начин, с културен език, понякога с намигване, често с чувство за хумор, без грубости и обиди. Дори светило в парфюмната критика като Лука Тюрин не си позволява никога пошли изрази и улични категоризации въпреки съсипващите си мнения за някои изключително популярни парфюми. С две думи - има и други начини човек да изрази неудовлетвореността си от определени аромати, Explore more, и ти предлагам да се държиш като джентълмен, поне в тази тема. Благодаря.

Ще пусна новата тема утре следобед, а дотогава се надявам Бубанка да прояви търпение и да не хлопва кепенците  Hug

Съжалявам ако моята неграмотност е обидила някого,на лука който му даде пари такова нещо ще напише за него едно време Тауер е продавал за 60-70$ 100мл , а сега за 2но -3но повече пари и то 50мл.

Toва част от мойте  неща  http://www.fragrantica.com/member/893494/ препоръчайте ми нещо много дълготрайно което го нямам и project-ва дълго време , защото кожата ми изяжда всичко даже и с moisturing locions.Може да е мъжко или унисекс Simple Smile
а може и да си кажете мнението за xerjoff amber star  , Andy Warhol Bond No 9

# 766
  • Мнения: 566
По стечение на обстоятелствата, се сдобих с пробичка от друг аромат на Бентли - Bentley For Men Azure

Имам го Azure , а Absolute версията е много близък до спряната класика Gucci pour Homme , като който го търси сега си купува Absolute.2-та нови аромата от 2015-та не съм пробвал.


Почерпи-почерпи  Whistling

Някой ползвал ли е
Andy Tauer L'Air du Desert Marocain
и какви са ви наблюденията хубав ли е и т.н. Simple Smile?

Не е аромат за купуване на сляпо.От 20 човека можеш да чуеш 20 различни мнения.Доста е различен при различни температури.Намери си проба от някъде.На мен не ми харесва,но около мен е харесван аромат.И аз мисля,че клони повече към мъжката част.Трайност-голяма 8/10,сиаж-6/10.

и все пак дълготраен ли е Projecт-ва ли добре и т.н. Simple Smile?
Някой да разясни,тая тоалетна вода е супер рядка почти няма ревюта в ютюб а във фрагнатика лъжат

Нищо рядко няма в аромата,а в тубата е пълно с ривюта на доказани ривюъри,с част от които имам щастието да се познавам.Аромата можеш да си купиш от сайта им,а мостри има на много места.92 евро е цената за 50мл,ако не хванеш промоция,която има 2 пъти годишно.

А аз бих помолила Йоан Владимир, ако е поносила вече Cuir Beluga, да го опише  Praynig Както и всеки, който го познава. Че ми се въртят едни мисли...

Ковачева машино  Mr. Green
Cuir Beluga има така класната и типична за L'Art et la Matiere серията ванилия , която няма как да се обърка.Аромата почва с чудесна мандарина в комбинация с класна ванилия и лека кожа.В базата кожата се усеща малко повече,но по-скоро като помощен играч в отбора.Амбрата и тя не е супер изразена,като се усеща и медена нотка,която идва от хелиотропа.Аромата е класен определено и таргета му е хора,които харесват гурмета,но за специални случаи слагат Cuir Beluga за да не натрапват много на околните,както и за хора,които по принцип не харесват силни гурме бомби,но са решили,че в определена ситуация и момент могат да експериментират с нещо малко по-сладко,но без да преминават границата.Трайността е 7.5/10 , но сиажа 6/10 макс.

от къде знаеш че няма да ми хареса?
Аз съм мъж и до колкото знам парфюма е много близък до chergui
а аз много го харесвам но ми е прекалено слаб.

Грешно знаеш-на доста малко хора при L`Air du Desert Marocain избива тамян-при мен е така също,но сигурно съм го дискутирал с 20 човека и никой друг не го е споделял.Но по същата логика трабанта прилича на новия Мустанг-и двата имат по 4 гуми.2-та аромата нямат почти нищо общо.


Дискутирахме с един приятел в One More Bar до преди малко
Както и секс-бомбата от Фарена  Mr. Green

Explore more написа нереална ПЛАНИНА от глупости,за част от които не смятам за нужно да ти отговарям-за цените,а да не говорим в парфюмно отношение.Да не говорим как във ВСЕКИ голям западен форум щеше да получиш директен бан , за тона и епитетите,които използваш.
Предполагам само тролиш-ако е така спри.
Amber Star не може да се купи в момента отделно,а само в пак от 2 аромата, казва се Shooting Stars и се налага да си купиш и  Amber & Musk , който е другия в пака.Цената е около 650 евро.Ако те интересува наистина-кажи.
Andy Warhol Bond No 9 или както е известен в парфюмните среди като The Face е УНИКАЛЕН аромат , който за съжаление е спрян от няколко години.Парфюма беше супер хит,но до колкото си спомням договора за ползване на образа на художника изтече,но пък част от ароматите на серията ги продължиха-не си спомням точно каква беше ситуацията.Представи си сладко от сливи,ууд,ванилия в комбинация от боров мед и тамян.МНОГО подобен е Plum Japonais , който е малко по-тъмен аромат,като сливата е малко по резлива т.е. кисело-сладкия елемент е по-изразен.И двата аромата са линейни,със много добра трайност и сиаж.
Ако имаш желание за нормална комуникация с мен,и другите във форума смени тона и изказа,и няма проблем.
Аромат до преди малко

# 767
  • Мнения: 2 435
L`Air du Desert Marocain  в първата версия, бутилката е обикновена, правоъгълна, която притежавам не намирам тамян или поне по времето на придобиването му не се появяваше такъв. Последните няколко години ми се промени вкуса и сега пазя само едни 10-тина мл.
Най-добре го виждам върху
Скрит текст:


По стечение на обстоятелствата, се сдобих с пробичка от друг аромат на Бентли - Bentley For Men Azure

Имам го Azure , а Absolute версията е много близък до спряната класика Gucci pour Homme , като който го търси сега си купува Absolute.2-та нови аромата от 2015-та не съм пробвал.

Аромат до преди малко
Това Bentley трябва пак да го потърся, че ми е интересно.

WaltherP99, Eau Sauvage Fraicheur Cuir Christian Dior търсих лятото за мен, но не намерих. Има ли промяна, че спомените ми са от преди 10 години?

Вчера си намерих еднастара пробичка на М7 Crazy

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 06:20 от goddess

# 768
  • Мнения: 142
L`Air du Desert Marocain  в първата версия, бутилката е обикновена, правоъгълна, която притежавам не намирам тамян или поне по времето на придобиването му не се появяваше такъв. Последните няколко години ми се промени вкуса и сега пазя само едни 10-тина мл.
Най-добре го виждам върху
Скрит текст:


По стечение на обстоятелствата, се сдобих с пробичка от друг аромат на Бентли - Bentley For Men Azure

Имам го Azure , а Absolute версията е много близък до спряната класика Gucci pour Homme , като който го търси сега си купува Absolute.2-та нови аромата от 2015-та не съм пробвал.

Аромат до преди малко
Това Bentley трябва пак да го потърся, че ми е интересно.

WaltherP99, Eau Sauvage Fraicheur Cuir Christian Dior търсих лятото за мен, но не намерих. Има ли промяна, че спомените ми са от преди 10 години?

Вчера си намерих еднастара пробичка на М7 Crazy

бентлито прилича на 212 carolina herrera man new york.
m7 vintage ли.Държи  ли твоята бутилка на Пустинята ?

# 769
  • Мнения: 10 012
Като се сетя как обиколих Прага за този Chergui,то само на него нямаше тестер в нито един магазин и накрая го открих в Douglas,забутан,скрит,останали 5 капки...пръснах и потрес...не се сещам вече дори аромата,а беше преди 3-4 месеца,но определено не ми хареса изобщо,но аз и никога не съм харесвала подправки в парфюм,те са за МАНДЖА(лично мнение  ooooh!Mr. Green
Ако си обикаляла Прага за парфюми... дали си открила един сравнително нов магазин за нишови парфюми (миналата година по това време консултантките/продавачките ми казаха , че е от 3 месеца)?!  Та ...магазинът се намира по Вацлавски намести, в горния му край , а именно малко преди Националния музей , ако си с лице към него отляво. От няколко месеца се мъча да се сетя кои брандове мирисах , но... направо ми изскочи от главата. Не съм ценител като вас  Embarassed

О, страхотно! Още днес ще ида да го преслушам.  bouquet

# 770
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Честити придобивки от мен, Бижу Simple Smile

Белла, Века, много съжалявам, че няма как да бъда полезна с категоричен отговор, защото се налага да сравнявам парфюм, който ползвам отскоро, с такъв, който познавам само от проби, т.е. не съм притежавала и носила достатъчно. Но от впечатленията, които имам, (разбира се, различни носове, различни въприятия), за себе си такава прилика, на база скромния ми опит с двата парфюма, не откривам.   Peace Дано някой по-опитен се включи също с мнение  Simple Smile
Страхотен, страхотен е новият Ивоар, да ти е честит, Обич!  Hug Аз си го гръмнах на сляпо това лято с идеята да получа нещо по-близо до дъртата бабичка, което не стана, но пък не съжалявам изобщо, защото реформулацията е сполучлива (разбира се, не ми замества любимата дъртофелница  Heart Eyes  Laughing , просто е друг парфюм). От мерак без малко да се самоочистя в жегите с него, но си наложих да го прибера за по-хладни дни, а тук такива все още няма.
Аз също смятам, че няма общо с Беж  Peace

Докато изчета постовете (много страсти са се вихрили) гръмнах и аз един Ивоар на сляпо. Че не само Ивоар, ами и още други парфюмни изкушения... Не ми се отразява добре присъсвието в темата. smile3521
Ще ви замолА да дискутирате (толкова хубаво, изкушаващо описвате) единствено нишове, които ВЪОБЩЕ няма къде да открия и да тествам, така поне не съм в изходна позиция "купи". Само ще си мечтая... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

SOTD: Pleats Please Eau de Parfum.

Скрит текст:
Съвсем тихичко да попитам: от къде си купувате Cuir Beluga? Wink

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 09:42 от BBeLLa

# 771
  • София
  • Мнения: 179
geveze от английския сайт може да ти го доставят безаплатно до склад на посредник в Лондон и оттам до тук е 2 лв.
Благодаря за информацията, съвсем бях изключила за този вариант  Hug

# 772
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Cuir Beluga го има тук http://www.placevendome.be/home/. Струва 190 евро за 75мл и доставка до БГ - 25евро.

# 773
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Ексклузивите на Герлен навсякъде са на една цена в момента. Не само placevendome доставят. Аз лично си чаках един спрян от производство вече ексклузив от Виенския Le Parfum, тяхната доставка е 14 или 19 евро, в зависимост от начина на плащане. А наскоро ползвах и Дюселдорфския клон на Дъглас, който предлага Герленските ексклузиви, както и тези на Шанел, и съм още повече доволна, защото ми признаха 10% намаление от клиентската карта на Дъглас, 10% промоционален код, както и доставят безплатно до Германия. Единственият им минус беше, че ползват чужда счетоводна къща и късно си видяха парите, но една седмица забава не е болка за умиране, както и че за такава покупка получих като бонус един виал на Шалимар ЕДП  Mr. Green Как ме уцелиха, че ми е любим  Mr. Green И другият им фал е, че изпращат фактура, подробно описана до немай къде. И аз по навик съм си я подредила при останалите фактури  Mr. Green и гледам един ден ММ  се опитва да разгадае какво съм купувала, но не можа  Wink Mr. Green Ако някой има нужда от съдействие, може да ми пише на лични  Peace

.....тогава се влюбих в аромат,който още не притежавам Oud Save The Queen Atkinsons...някой може ли да сподели повече впечатления за него,още помня аромата,а на блотер беше поне седмица и нещо траен,ако не и повече  Heart Eyes
Аз мога да говоря само хубави неща за този парфюм, всеки път мед ми капе от душата, когато говоря за него, толкова е хубав  Heart Eyes Един от трите аромата, които искам в момента. Макар че харесвам ужасно много и краля, и затова не мога да реша кой от двамата да спася  Mr. Green
Oud Save The Queen по пирамида въобще не би трябвало да ми харесва, ама грам дори. Бели цветя, че и в комбинация с ууд, че и на арабска тематика, пък и златно шише  Mr. Green, не благодаря. Обаче нали съм си любопитна, а пък за Atkinsons двойно повече, не можах да издържа на изкушението и го пръснах на блотер, и той ми разби сърцето. Още се боря със себе си и се убеждавам, че няма да е мой, и всеки път като го видя в парфюмерия посягам към него и се пръскам и се влюбвам отново. Аз и преди съм разказвала за тази парфюмна двойка, затова няма да се повтарям, но харесвам парфюми, създадени върху някаква история, а като е любовна история, още повече ме привличат  Flutter И краля и кралицата са перфектни, толкова много си подхождат и се допълват, че изборът наистина не е лек, кой от двата да бъде, а за мен лично е най-добре да са си двойка  Wink
 Oud Save The Queen е богат и пищен ориенталец, за изключителна и уверена жена. Много женственост, много сласт има в този парфюм. Започва със силен аромат на бобова тонка, много сладък и наситен, без обаче да има алкохолен оттенък, заради чудесния баланс на бергамота. Заедно с тях на един глас пее изключително красив портокалов цвят  Heart Eyes, богат, разточителен направо, без изобщо да ми става лошо от него, както и най-красивия и мек ууд, който можете да срещнете в парфюм. Мед не е посочен в състава, но съм сигурна че има, тук е гъст като смола, само за да подсили чувството за пищност. Представете си маскен бал, с участието на най-красивите жени на света, и изведнъж влиза най-красивата и всички останали остават в нейната сянка. Oud Save The Queen е парфюм точно за тази жена, началото му е онова шеметно слизане по стълбите, под насочените прожектори, когато всички погледи са устремени към нея. А когато утихне, се появява вълшебно дърво, топло, божествено, появява се огън в камината, с шепа подправки в него, като и свеж полъх на нощен жасмин, влизащ през пердето. Парфюм достоен за Шехеразада  Heart Eyes Heart Eyes Парфюм, с който благодаря винаги на Бога, че ме е създал жена. Уникална трайност и проекция, няма как да не ви забележат с този парфюм. Мечтая за него вече цяла година  Crazy Thinking От миналата седмица вече е представен и немския Дъглас, така че се надявам да улуча някакво намаление, защото цената му е 180 евро за 100 мл.  Sad

SOTD Elixir Charnel Le Boise Torride Guerlain  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 774
  • Мнения: 71
Здравейте мили парфюмни момичета!

Отдавна следя вашите писания и благодарение на тях съм се сдобила с някои интересни парфюми. Сега искам да попитам. Каква е отстъпката в Дъглас и Бюти зон, ако имаш тяхна карта и купуваш на рождения си ден. Предварително ви благодаря и продължавайте в същия дух.

# 775
  • Мнения: 516
 Благодаря kovatcheva,перфектна както винаги Hug .Определено и с мен се получи така спряло Oud save the Queen,консултантката ми пръсна от парфюма на блотер и аз буквално се влюбих в него!Като се прибрах прегледах пирамидата и както ти отбелязваш,не се очаква да ми хареса,но магия,направо ме порази.Колкото до Oud save the King,не знам защо на мен не успя да ми влезе под кожата,може би защото тествах и двата паралелно и този доминираше много повече,трябва пак да го пробвам,определено! Още веднъж благодаря за описанието... bouquet

# 776
  • Мнения: 10 012

Ако си обикаляла Прага за парфюми... дали си открила един сравнително нов магазин за нишови парфюми (миналата година по това време консултантките/продавачките ми казаха , че е от 3 месеца)?!  Та ...магазинът се намира по Вацлавски намести, в горния му край , а именно малко преди Националния музей , ако си с лице към него отляво.


Ето го:
http://royalperfumery.cz/

В горната част е, не съвсем в края, а след Ив Роше. Мислех си, че съм го пропуснала когато се озовах пред вратата.
Много любезни и компетентни консултантки, пробвах на воля. Смятам да се върна за основно преслушване на Микалефф. Много благородни и женствени аромати имат.

Огромно удоволствие ми достави Petit Fracas, май ще се взимаме.  Heart Eyes

Белла, честит Ивоар! Какво още си взе?  Hug

# 777
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Белла, честит Ивоар! Какво още си взе?  Hug

Благодаря! Hug

My Insolence Guerlain, Jaipur Bracelet Boucheron и Pink Sugar Aquolina. Embarassed Crazy Joy

# 778
  • Мнения: 17 546
My Insolence Guerlain, Jaipur Bracelet Boucheron и Pink Sugar Aquolina. Embarassed Crazy Joy
Ехаааа #Sniper автоматична стрелба! Честити! Hug bouquet

# 779
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
My Insolence Guerlain, Jaipur Bracelet Boucheron и Pink Sugar Aquolina. Embarassed Crazy Joy
Ехаааа #Sniper автоматична стрелба! Честити! Hug bouquet

УжасТна съм... Joy

Общи условия

Активация на акаунт