zабеляzали ли сте, че

  • 8 131
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 481
 newsm62   newsm62
Ох, azaf, много ми хареса последното дето си го написала. Седя си ей-тука самичка в стаята и се смея на компютъра....

И на мен вече ми е писнало от хорското любопитство и нахалство. Омръзна ми да отговарям на тъпи и еднакви въпроси!!!!
И ми писна като решат да им се радват разни непознати хора и да идват да ми барат и галят децата, а някои дори налитат да ги вземат от количката "да им се порадвали"  smile3515

Последния път една майка с едно момиченце (на около 6 годинки) идват да видело детето бебетата. Ама детето играло някъде по градинките и цялото омърлено, ръцете му черни... И то посяга да погали децата... майка му му вика "Не там, само по ръчичките" .... Ама как по ръчичките, като след малко ще си ги лапнат!!!!!! Ей това не го разбирам.
И като са толкова любопитни и важни, ами да си направят по едни близнаци, ако могат, и да си им се радват тогава!!!!

# 61
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire :2gunfire:2gunfire:spokino i  na men mi kazvat ama i trite li sa va6i i imate  i golqma da6terq i tri malki momi4enca  ama vie ne steli mlada vikat ami vie mi prili4ete na 16 az kato im kaza 4e sam na 22 te kazvat tolkova mlada i ste zadomili  a za tatkoto e pulen 6ok  ide mi da go #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire i komandirovkite se uveli4iha ne6to gnilo ima

# 62
  • Мнения: 7 640
аз онзи ден останах втрещена от една жена, която гледа децата в количката и чак се надигна от пейката да пита- Ама те на едно ли са newsm78, ама що едното е по-малко? Как така, нали са близнаци?!?
Възмутена, с фалцет, ококорена и в шах!
Ами идеше ми да я  #2gunfire.
Кво да направя, като едното дете е по-ящно, съответно и по-едро Confused
Като че ли нарочно не давам на другото да яде.
Въпроси ще ми задава, че и нападателна даже #Cussing out
Аз питам ли я що е с патерици, пък иначе млада изглежда #Cussing out

 И другото любимо ми е- Ехх, много са сладки, ама горката майчица #2gunfire

# 63
  • Мнения: 4 965
Напоследък хората съвсем затъпяха. Последният номер (при това вече 3-4 пъти) е да ме питат: "Ама те в един месец ли са родени?". Аз казвам "Да, в един ден дори." и отсреща реакцията е "Ама, как така?", при което ми иде да им фрасна един.
Последният път на същия въпрос отговорих "Аааа, не. Едната е през юли, а другата през август." и най-интересното беше, че ми повярваха. #Crazy
Или пък "Коя е каката? С колко дни е по-голяма?".
Някои или не са учили никога биологика, или здраво им куца логиката. Naughty

# 64
  • Мнения: 7 640
не знам от жегата ли е, от какво ли, обаче това- Тези деца на едно ли са, доста време ми трябваше да си го преведа.
Наши приятели са породени и работят на едно място. Тяхна колежка над 40год с деца, ги питала- Между вас разликата нали е 6 месеца?
Отговорът е бил- Да, майка ни е медицински феномен   Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 826
Явно в БГ близнаците са по-рядко срещани,затова ви задават такива въпроси. Laughing
Тук под път и над път се срещат близнаци,тризнаци и т.н.
Хората се радват,не любопитстват.

# 66
  • Мнения: 7 640
абе не са толкоз рядко срещани, просто хората са скроени по друг начин, знаеш Wink

# 67
  • Мнения: 1 278
Я, какъв тясно специализиран близнашки плюварник сте си заформили само!
Доста несправедливо спрямо майките на породени деца.  Crossing Arms

А ето ги и моите фаворити:
"Как се справяте?" (тоя ми е дежурният въпрос; направо ми е пораснал на носа, честно)
"Всичките ли са твои?"
"А не си ли много малка за три? Ти на колко години си?"
"А има ли кой да ти помага?"
"Близнаци ли са?"
"Лелее, три и толкова малки! Ти си майка-героиня!"
"Кой ти ги гледа? Ти? Ама сама ли?"
"Всичките ли са момчета? Браво на тебе!"
"О, аз като ги гледам твоите, те са толкова кротки. Мойто е за три. Ако беше като твоите, и аз можех още да родя."

Имам и други любими, само че от хора, които не са гледали деца:
"Ходиш ли на работа? Не? Е, какво правиш по цял ден вкъщи?"
"Е, те сигурно сами се гледат вече" (това второто е от днес - топло, топло  Laughing)

# 68
  • Мнения: 3 491
Нямам близнаци, но съм гледала сама дете на 2г. и бебе и направо ми се повдигаше от "тц-тц-тц-тц, малииии, направо не ти завиждам, що така ги няма бабите, горкичката ...". Обадиш се на някого уж да се разтовариш, пък разбираш, че си последната нещастница на света, абсолютен аутсайдер, в крайна сметка спрях да разговарям с българи ... докато не намерих този форум. Hug

# 69
  • Мнения: 1 744
И при нас е така! Спират ме по пътя не да се зарадват на близнаците, а да ме оплачат как горката толкова млада с толкова деца.  smile3515И същите въпроси:
"Ама всички ли са твои, има ли кой да помага.......................и т.н."
От няколко дни и сина на мъжа ми е в нас и направо ме гледат като извънземна #Shocked, щото мислят , че съм и негова майка. Та вече ми писна да обяснявам и като ме питат дали всички са мои казвам " Да, всичките" и им гледам реакциите.
Направо ми омръзна тази "популярност". Да не говорим, че има и такива които изказват и злобни забележки зад гърба ми. Все едно яко съм се прецакала с толкова деца. Егати хората!:fight:

# 70
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Забрави "Слушат ли те?"
Заедно с още няколко стават кажи- речи една трета, които си ги чула от мен Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 278
Забрави "Слушат ли те?"
Заедно с още няколко стават кажи- речи една трета, които си ги чула от мен Mr. Green

О, да! Най-вече от теб! И това, дето още не съм го чула, пак е от теб  Grinning


Според мен хората всъщност са добронамерени и едва ли изобщо осъзнават, че тези въпроси и реакции могат да бъдат дезинтегриращи.

# 72
  • Мнения: 228
хората въопще не се замислят като ги питат тези неща  Rolling Eyes
да се разпиша че днес стана 50 въпросът - Ауууу ама те много си приличат как ги разпознаваш
 е кво да кажа вече незнам и си мълча  Sunglasses

# 73
  • Мнения: 138
а защо и вие не зададете някой подобен въпрос на хората, които ви питат? ще е интересно да се види реакцията им. примерно, а вие как се справяте? или им кажете/на майките, които разпитват/ че и те приличат на съпругзите си......и дали са еднояйчни или....абе купон да става, спирам, че моят хубавец иска да го храня

# 74
  • Мнения: 4 965
а защо и вие не зададете някой подобен въпрос на хората, които ви питат? ще е интересно да се види реакцията им. примерно, а вие как се справяте? или им кажете/на майките, които разпитват/ че и те приличат на съпругзите си......и дали са еднояйчни или....абе купон да става, спирам, че моят хубавец иска да го храня

Ооо, тогава наистина става купон.
Една комшийка с породени дечица скоро ме питаше как ги различавам. Моят отговор беше въпрос "За мен пък твоите са много еднакви. Ти различаваш ли ги?" и тя започна "Амииии, те са много различни, а и единият е по-мъничък, пък и нали съм им майка... Blush." и тук вече се усети къде е "ключът от палатката", ама и аз й дообясних, че и аз моите затова ги различавам и ми се струват съвсем различни, ... защото съм им майка  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт