За лотариите и печалбите

  • 206 667
  • 1 431
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 16 364
Може да сте го обсъждали вече това,но ....защо така,често има билети в които някои от числата ги няма?
За бинго лото и пирамидите става въпрос?

# 301
  • Мнения: 5 060
А някога виждала ли си билет с всички числа? И колко са те?
Нали ако билета съдържа всички числа, винаги ще е печеливш?

# 302
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За регистрацията в сайтовете си всички до една лотарии, вкл. тотото искат ЕГН, отскоро и точен адрес Stop, смятайте, че един прежалил се да даде тази информация регистрира неспечелилите билети поне на дузина. Същото е и с ТВ участията, отива най-представителният и разтропаният от родата/ компанията/ махалата (срещу съответен % от печалбата).

Не знам също защо се учудвате на големия % зарибени, след като дори дългогодишен честен труд в повечето случаи не позволява и най-дребни спестявания, а само свързване на двата края от-до заплата и то, ако имаш късмета изобщо да работиш. Масово има забатачени сметки и данъци, върху които текат лихви и не защото хората не искат, а няма с какво да ги платят, 2 или 3 лева вноска изобщо няма и да им я приемат, за повечето играещи дори 2-3 хиляди лева печалба означава поне излизане на чисто. Това, че повечето, които пишем тук, живеем в София не значи, че всички получаваме над 5 хиляди месечно, има хора и с по 300 и по-малко приход на месец, пенсии няма да коментирам, но имам колежки и с по 280 лв.

# 303
  • Мнения: X
280 си е добра пенсия, на мои близки са към 150  Sad . Но работят и си докарват допълнителни доходи, а не търкат като ненормални билетчета. Аз наистина съм втрещена от масовата психоза по тези лотарии. В супермаркета до нас продават билети и няма път да съм на опашката и някой да не си купи. При това всякакви хора, не само пенсионери.

# 304
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Лале в дъжда, аз също не съм виждала опашки. Не съм виждала и масово да купуват 5-10 или повече билета.   bouquet
Всяка вечер губя доста време на опашката в кварталния супермаркет, за да чакам 2-3-5 човека пред мен бааавно и дъълго да ровят в пирамидата с билетчетата, след като са заплатили пилешки кренвирши на "градус" и т. нар. "имитиращ продукт", сиреч сиренце от палми! Сори, но не мога да го разбера. И ме дразни, че трябва да вися като прани гащи на опашка само и само някой да се храни с розови облаци, а всъщност да пълни джобовете на Черепа, на Пеевски и на кой ли още не.
А когато се завихри темата за финансирането на театрите, в профила си във ФБ написах тия билетчета да се облагат с допълнителен данък и парите от него да отиват в театри, опери, филхармонии, белким има някаква полза от глупостта човешка.
Може мнението ми да е малко злобно и крайно, но съжалявам, не мога да харесам тая масова истерия по хазарта.
Едно интересно четиво на тази тема: https://www.helikon.bg/books/62/-%D0%A3%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0% … %D0%B5_66324.html

# 305
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 205
Абе и 280 не е "добра пенсия".

Сесили, не знам защо вмъкна това за сиренето и кренвиршите. Не всички можем да си позволим да пазаруваме чисто натурална храна.

Интересни сметки правите и за най-много регистрирани билети в един ден. Не е задължително сам човек да си е накупувал хилядите билети. В работата ми колегите си ги изхвърлят или правят на фунийки за цигарите. Има и такива дето не им се занимава да се регистрират в сайта или възрастни, които не могат и ги дават. Аз така съм си събирала, но хиляди чак не мога да ги докарам.

# 306
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Сесили, не знам защо вмъкна това за сиренето и кренвиршите. Не всички можем да си позволим да пазаруваме чисто натурална храна.
...
Билети си позволявате, а ядете боклуци.
И аз не мога да си позволя някои неща и затова не си давам парите за хазарт.

# 307
  • Мнения: 54 651
И мен много ме е яд на тези билети! Twisted Evil
Едно време си имаше хора, които продават лотарийни билети, не ги навираха навсякъде.

# 308
  • Мнения: 32 053
Неведнъж съм виждала хора да купуват огромно количество билети. И то пенсионери със скромно облекло. Едва ли имат пари за качествена храна, но съм виждала как дават за билети по 20 лв. Надеждата е голямо нещо.

# 309
  • Мнения: X
Изказването ми за пенсиите е иронично. Не знам как се живее с 150-250-350 лева на месец...

# 310
  • Мнения: 54 651
От 150 до 350 има много голяма разлика.
С 350 се живее.

# 311
  • Мнения: 19 027
От как пуснаха билетите във Фантастико, поне по един човек има пред мен на опашката който си купува. Но всеки си знае. За мен е глупост. (но има и други глупости, които хората правят, като да дават по 5-6 лв на ден за цигари)

# 312
  • Русе
  • Мнения: 2 610
Каъо цяло смятам, че живеем в свободна държава и всеки си решава какво да прави. Колкото до манипулациите, навирането на хората на билети на всякъде, за мен е еднакво съсбвсичките реклами дето ни заливат. В крайна сметка целта е да ни вземат парите, по един или друг начин, в тази връзка същото , за мен, е и реклмирането на биокраставици ...след поне 2години опити да отгледжам зеленчуци без пръскане и тор..ами не се получава. Но хората си ги рекламират, това не е ли също манипулация. Много подобни примери мога да дам, като например с лекарствата, но вече стана спам bouquet

# 313
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Не съм изчела темата признавам си  Embarassed
Ние взехме да продаваме от тези прословути билетчета,защото съответно започнаха да се търсят масово от хора на всякакви възрасти включително и малки деца.Равносметката за продажба от 8 месеца (на колко точно билета мога по късно да кажа) имаме една единствена печалба от 50 лева изплатена на един раково болен мъж.Иначе дребни за по 2,3 лева много.Та аз не се лъжа да си давам парите за това.

# 314
  • Мнения: 135
И аз не съм чела темата, но ще се включа. В нашето семейство обичаме да подаряваме билетчета по празниците, иначе не сме привърженици на хазарта. На Коледа подарихме билетчета със зодиите на всички присъствуващи и моят племенник спечели 5000 лв. Още си ги къта милия. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт