Празнуване на рожден ден

  • 5 857
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Аз нямам против тортите в градината. И без това торта яде само тогава, та да се порадва малко детето. Laughing Всъщност на нас ни върнаха почти цялата торта от градината, просто е нямало много деца и им дават малки парчета, не ги тъпчат с торта. Отделно им дават шапки, маски или свирки и така празнуват.

# 16
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
А,някаква идея откъде да поръчам картонена торта on line?

Една съфорумка прави такива https://www.facebook.com/MelodiyaMariya?fref=ts

# 17
  • София
  • Мнения: 1 209
При нас не разрешават нищо хранително от сорта - торти , сладки , соленки  и т.н.
Разрешено е балони , свирки , маски и т.н. за всяко дете . Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За моите деца РД е равно на торта. От целия рожден ден (без значение техен или чужд) това ги вълнува най-много. А не са нито лакоми, нито даже ящни деца, никога не изяждат дори и половин парче от бленуваната торта. Но им харесва, интересно им е, самата торта, духането на свещичките и т.н. РД без торта (понякога за моя или на баща им не успявам да направя) изобщо не го признават за празник.
Вярно, че купешките торти са вредни, но това не се яде всеки ден все пак. От веднъж или 5 пъти в годината нищо няма да им стане. Според мен занесете нормална торта от сладкарница със сертификат. Това с плодовете ми се вижда доста странна идея. Все едно вас да ви поканят на вечеря и да ви сервират ябълка.  Shocked

# 19
  • Мнения: 3 922
Вярно, че купешките торти са вредни, но това не се яде всеки ден все пак. От веднъж или 5 пъти в годината нищо няма да им стане.

В групата да не са 5 деца, та само 5 пъти в годината торта? Като може за едно, трябва да може и за 30. Ами като сложим и именните дни?
Вече от години се алармира за вредата от  консервантите, подобрителите и оцветителите , както и хидрогенираните мазнини , но ние най-благосклонно ги даваме на децата си.

# 20
  • Мнения: 24 389
Че и на именни дни ли черпят с торти във вашата градина?!
Аз нося торта с картинка, която детето си избере! И сокчета нося. Еднократни чинийки, вилички и чашки + маски и шапки. Свирки - НЕ! Не мразя госпожите, за да им го причиня Mr. Green
Малко преигравате с вредните храни. Все пак тези торти имат сертификат, парче се пази за РИОКОЗ, ако някое дете даде реакция...
Да не мислите, че в ДГ им готвят с био продукти и има мажат филиите с масло Президент Stop

# 21
  • Мнения: 3 922
Като се има предвид, че всяко трето дете е със затлъстяване  и всяко пето с алергия някак не ми е все едно какви храни ще му бъдат давани в градината под формата на почерпка. Струва се да се замислите дали и вашето дете няма да стане част от тази  статистика.

# 22
  • Мнения: 24 389
Затластяват децата, които ядат боклуци всеки ден и не се движат

# 23
  • Berlin
  • Мнения: 11 268
Сигурно са затлъстели от парчето торта за рождения ден, няма как иначе.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Далеч не всички от 30-те деца носят торта в градината за РД, а за имен ден никога не съм видяла някой да носи. Лично аз за 5 год ходене на ясли и градини съм носила торта само веднъж. И наистина (поне в нашата група) яденето на торта беше не повече от 3-4 пъти в годината.

# 25
  • Мнения: 260
Не мога да разбера, защото повечето родители забравят какво са чувствали когато са били деца? Може ли едно дете в градината да разбере Вашата идеология за здравословно хранене, вредни храни и прочие. Защо трябва да отнемете радостта на децата си от празника им - да не затлъстея или не знам какво още? В първа група няма да разбере дори, че има рожден ден, но ако по-голямо как мислите, че ще се почуства "аз имам рожден ден и мама ми даде плодове и зеленчуци, за да празнуваме". Дали тортата - разделена на 30 деца и учителки, т.е. по три хапки, ще навреди на децата ви или притаената тъга. Нима е толкова важно да следваме "тенденциите" в храненето, за да не видим блясъка в очите на детето си и безкрайната усмивка при вида на тортата със свещички?
 smile3510

# 26
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Ние празнувахме с картонена торта,детето много се зарадва,като я видя.Аз си я направих и балони занесохме.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 082
В нашата градина вече не разрешават нищо Sad Само бонбони. Минава детето, черпи другите дечица с бонбоните, пеят му "Честит рожден ден"...и това е цялото празнуване.

Преди няколко години беше различно, можеше даже и аниматор да се покани, правила съм го за голямото ми дете и беше супер забавно, но сега...

Съгласна съм, че за децата рожден ден = торта, но не във всички градини разрешават такива  Peace

# 28
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 767
При нас също от началото на миналата учебна година не разрешават нищо - торти, бонбони, нищо...  Sad
Рождениците черпят с плодове и дребни символични подаръци за децата от групата (перфоратори, цветни химикали, печати, аксесоари за коса за момичетата или малки колички за момчетата).

Общи условия

Активация на акаунт