Как си представяме домовете на потребителите?

  • 13 790
  • 217
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 371
Хм...обаче домовете, в които биха искали да живеят или домовете, в които реално са?

А, това беше много важно за уточняване Laughing  Peace

# 16
  • Мнения: 7 171
Хм...обаче домовете, в които биха искали да живеят или домовете, в които реално са?

Съвсем реално си описвам градината.

# 17
  • Мнения: 14 478


Не е бетон. Не е и тухли. Има и други материали.
Стана ми интересно. Щом не е масивна и не е дървена тогава каква е? Стоманена сглобяема със стени послоен монтаж? Дървена сглобяема с панели?
 Сламена? Плет, измазан с кал на втория етаж и камък на първия?
Кирпичена?

То е ясно че не е бетон и тухли щом е в Канада.  Ново масивно строителство, съчетано с голям двор-струва милиони. Даже и заможните не си го позволяват. Трудът на майсторите зидари и бетонджии в Америките е баснословен, пък и традиции нямат много в тази област. Макар че и от масивна до масивна има разлика... newsm78

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 14:08 от Герри

# 18
  • Мнения: 7 171


Не е бетон. Не е и тухли. Има и други материали.
Стана ми интересно. Щом не е масивна и не е дървена тогава каква е? Стоманена сглобяема със стени послоен монтаж? Дървена сглобяема с панели?
 Сламена? Плет, измазан с кал на втория етаж и камък на първия?
Кирпичена?

То е ясно че не е бетон и тухли щом е в Канада.  Ново масивно строителство, съчетано с голям двор-струва милиони. Даже и заможните не си го позволяват. Трудът на майсторите зидари и бетонджии в Америките е баснословен, пък и традиции нямат много в тази област. Макар че и от масивна до масивна има разлика... newsm78



А има и по-стари къщи, масивни, които са строени от камък. Каменни с други думи.

# 19
  • Мнения: 14 478


А има и по-стари къщи, масивни, които са строени от камък. Каменни с други думи.
Аз знам че има каменни. Обикновено камъкът е в сутерена, а нагоре са тухли. Изцяло каменни обикновено са дворците или едноетажни стари селски къщи. Не че няма и изключения.
Не знам кой в днешно време може да направи хубава истинска къща от дялани камъни.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 14:34 от Герри

# 20
  • София
  • Мнения: 12 374
Софи, а не са ли студени каменните къщи? Къщата ни на Велинград беше до половина облицована с мрамор отвън, а вътре подовете бяха изцяло от мрамор. Приумица на баба ми, лека й пръст, сметнала го навремето за много стилно  ooooh! В резултат, летата бяха прохладни, НО зимата беше уау какъв студ - кубици дърва потъваха, за да се стоплят тези големи квадрати.

Питам от любопитство, аз съм лаик по отношение на архитектурата.

# 21
  • Мнения: 14 478
Софи, а не са ли студени каменните къщи? Къщата ни на Велинград беше до половина облицована с мрамор отвън, а вътре подовете бяха изцяло от мрамор. Приумица на баба ми, лека й пръст, сметнала го навремето за много стилно  ooooh! В резултат, летата бяха прохладни, НО зимата беше уау какъв студ - кубици дърва потъваха, за да се стоплят тези големи квадрати.

Питам от любопитство, аз съм лаик по отношение на архитектурата.
Старите каменни къщи наистина държат студ. Но пък камъкът има инерция-тоест загрееш ли го здраво после излъчва топлина и къщата изстива бавно. Дървената пък наобратно-бързо се топли и бързо изстива.

Само камък не е ефективно. Но сега ги правят с двоен зид-слой камък отвън ( зидария ), слой топлоизолация, слой тухли вътре. Даже и у нас се прави това, но малко хора го умеят и е скъпо, много скъпо. И пак носещата конструкция е бетон.  Тоест -прави се обикновена стандартна къща от тухли и бетон и после се зида каменна фасада. Ако парите са по-малко се прави само облицовка...

А стари каменни къщи как се топлоизолират не ми се е случвал такъв казус. По-добре да се сложи топлоизолация отвътре, за да се запази красивата фасада. А между топлоизолацията и камъкът се слага алуминиево фолио, за да не се нагрява камъкът и цялата топлина да стои вътре... newsm78

Интерсно ми е на Софи къщата каква е наистина...дано да сподели.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 14:33 от Герри

# 22
  • Мнения: X
Нашата родопска къща е цялата камък и е суха и топла. Ама е на 100 години и стените са много дебели.

# 23
  • Мнения: 14 478
Нашата родопска къща е цялата камък и е суха и топла. Ама е на 100 години и стените са много дебели.
Точно. Сгрееш ли я веднъж и много бавно изстива. И нашата селска къща в приземния етаж беше каменна. Лятото беше хлад, а зимата топло. Но пък къщата е малка, с ниски тавани, с дебели стени и лесно се сгрява. По-голяма каменна къща наистина трудно ще сгрееш
Красиви са тези къщи-много красиви..

# 24
  • Мнения: 7 171


А има и по-стари къщи, масивни, които са строени от камък. Каменни с други думи.
Аз знам че има каменни. Обикновено камъкът е в сутерена, а нагоре са тухли. Изцяло каменни обикновено са дворците или едноетажни стари селски къщи. Не че няма и изключения.
Не знам кой в днешно време може да направи хубава истинска къща от дялани камъни. Този занаят се е позагубил..Това ще е по-скъпо и от бетона...

Аз питах твоята каква е? Понеже не била от бетон и тухли, не е дървена.
 Каменна ли е?

Гери, дървена е  Laughing

Но без малко си купихме каменна, строена преди два века, с разкошна дърворезба, всичко оригинално,  имаше десет спални и изглед към реката. Собственикът буквално я даваше без пари. Можеше да я купим в кеш. Не се шегувам. Отказахме се заради това, че детето ни беше малко, а имаше нужда от много работа - имаше само една баня. Но още я помня тази къща. С огромен потенциал, но не за нас.

В крайна сметка си купихме дървена, но удобна. Спалните наполовина, но има три бани, модерна изолация (много важно за Канада).

Искам също да обясня, че има разлика между "дървена" къща и трейлър.  Grinning

Дървена къща:

http://pimage6.homesandland.com/image/2073/6/40/2073199406.jpg





# 25
  • София
  • Мнения: 12 374
Нашата родопска къща е цялата камък и е суха и топла. Ама е на 100 години и стените са много дебели.

Предполагам, че разликата в строежа си казва думата. Къщата във Велинград е строена началото на 70-те. А и не е каменна, стандартна някаква е, с тухли и прочие.

Когато я продавах, новите собственици ахкаха по мрамора. Аз егоистично си замълчах за зимния студ..ама те и без това я купуваха за лятна вила, не са ми се оплакали..досега  Laughing

# 26
  • Мнения: 22 036
Моята къща е тухлена - два реда тухли с въздух между тях. Не е голяма и не е луксозна. Ремонтирахме я, защото беше доста стара. Имам (за мой най-голям ужас) гоблени в рамкии. Майка ми и стринка ми ги шиеха и се превъзнасяха по тях, а аз ги мразих.
Когато се преместих, и майка ми почина ги взех с мен и сега са на стените ми . Дори ми харесват.

# 27
  • Мнения: 14 478


Искам също да обясня, че има разлика между "дървена" къща и трейлър.  Grinning

Дървена къща:

http://pimage6.homesandland.com/image/2073/6/40/2073199406.jpg






Не го знам този термин трейлър, но дървените къщи са много видове.
Това на снимката може да е всякаква къща.
Аз лично обожавам дървените къщи, но за нашите, български условия не са много подходящи...

Имаме едно местенце в Балкана и там съм си проектирала една дървена къща, но ще видим кога ще имаме сили да я "сглобим"

 А и не е каменна, стандартна някаква е, с тухли и прочие.

Когато я продавах, новите собственици ахкаха по мрамора. Аз егоистично си замълчах за зимния студ..ама те и без това я купуваха за лятна вила, не са ми се оплакали..досега  Laughing
Е-просто е тухлена и облицована с мрамор и ако няма изолация е нормално да е студено през зимата...Но пък виж как външния вид продава!!

# 28
  • Мнения: 7 171
Нашата родопска къща е цялата камък и е суха и топла. Ама е на 100 години и стените са много дебели.

Предполагам, че разликата в строежа си казва думата. Къщата във Велинград е строена началото на 70-те. А и не е каменна, стандартна някаква е, с тухли и прочие.

Когато я продавах, новите собственици ахкаха по мрамора. Аз егоистично си замълчах за зимния студ..ама те и без това я купуваха за лятна вила, не са ми се оплакали..досега  Laughing

Отдолу се слага подово отопление и готово!
Ние нямаме мрамор, а дървения навсякъде. Постепенно махнахме мокета от спалните и сложихме дърво. Понеже къщата ни е с отлична топлоизолация, няма нужда от подови отопления. Аз харесвам практичните неща.  Laughing

Не зная някой гледа ли Frasier - баща му има един стар фотьойл, разкъсан и захабен, но не си го дава! И ние сме така. В дневната имаме нови кожени дивани, прилични мебели и маси, + един стар, изтъркан фотьойл, който обаче се разтяга и явно е много удобен и мъжът ми не си го дава.  Laughing

# 29
  • Мнения: X
Нашата родопска къща е цялата камък и е суха и топла. Ама е на 100 години и стените са много дебели.
Точно. Сгрееш ли я веднъж и много бавно изстива. И нашата селска къща в приземния етаж беше каменна. Лятото беше хлад, а зимата топло. Но пък къщата е малка, с ниски тавани, с дебели стени и лесно се сгрява. По-голяма каменна къща наистина трудно ще сгрееш
Красиви са тези къщи-много красиви..
Нашата изстива основно от тавана. На първият етаж е топло, но на втория не чак толкова. Трябва някаква изолация по таваните да правим. Също и от прозорците, че са много стари, но ме е страх да сложа алуминиева дограма, за да не започне да събира много влага. Сега къщата диша.

Общи условия

Активация на акаунт