Как си представяме домовете на потребителите?

  • 13 796
  • 217
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 478
Ъх, това последното е направо грозно.
Е-американски фургон не си ли виждала? Явно това е т.н. трейлър...
Софи-къщата на първата ти снимка е дървена, защото е в такъв сайт в случая. Но по същия начин може да изглежда отвън и масивна къща... Wink
Типичния американски стил-удобен, практичен, леко разточителен, но аз лично не го харесвам за България...В Америките си стои добре. Имам няколко каталога с такива къщи-имат добри и много удобни разпределения, но за европейските стандарти и начин на живот не са много приложими.
А трейлъра не е дървена къща, щото не е къща. Тва си е просто фургон или временна къща за бедни.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 15:09 от Герри

# 31
  • София
  • Мнения: 12 374
Ъх, това последното е направо грозно.
Е-американски фургон не си ли виждала? Явно това е т.н. трейлър...
софи-дървена, защото е в такъв сайт в случая. Но по същия начин може да изглежда отвън и масивна къща... Wink
Типичния американски стил-удобен, практичен, леко разточителен, но аз лично не го харесвам за България...В Америките си стои добре.


Знам какво е, благодаря.

Бих наела нещо такова, само за ваканция:
http://www.cedarpondcamping.com/rentals/37-trailer-rental/

# 32
  • Мнения: 7 171
Ъх, това последното е направо грозно.
Е-американски фургон не си ли виждала? Явно това е т.н. трейлър...
Софи-къщата на първата ти снимка е дървена, защото е в такъв сайт в случая. Но по същия начин може да изглежда отвън и масивна къща... Wink
Типичния американски стил-удобен, практичен, леко разточителен, но аз лично не го харесвам за България...В Америките си стои добре. Имам няколко каталога с такива къщи-имат добри и много удобни разпределения, но за европейските стандарти и начин на живот не са много приложими.
А трейлъра не е дървена къща, щото не е къща. Тва си е просто фургон или временна къща за бедни.


По-скоро това имах предвид:

http://www.kijiji.ca/v-house-for-sale/ottawa/mobile-home-for-sal … vigationFlag=true

Mobile home му казват.

Съседите ни имаха трейлър, с който обикаляха през лятото и есента, но съседът почина и го продадоха. Беше моторизиран и доста луксозен, но не е за мен това удоволствие. Предпочитам хотел.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 374
А каква е разликата между кемпер и трейлър..ако има такава.

Мъж ми е силно навит за кемпер, но аз съм се запънала като магаре на мост  Angry

# 34
  • Мнения: 14 478
А каква е разликата между кемпер и трейлър..ако има такава.

Мъж ми е силно навит за кемпер, но аз съм се запънала като магаре на мост  Angry
Кемпера е с двигател- голяма автомобилокъща.. Laughing, а трейлъра или фургона или караваната или контейнера или мобилната къща или ги влачиш, закачени за колата ти до мястото, където искаш да отидеш или ти ги пренасят специални влекачи.


Не се запъвай-много хубаво нещо е кемпера. И дава една свобода да обикаляш от къмпинг на къмпинг без никакви проблеми. А и от град на град, защо не. Има и удобни големи кемпери, но са си скъпо удоволствие. Много скъпо.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 16:10 от Герри

# 35
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Софи, аз на това му викам дървена къща. Къщите в Канада имат уникална изолация, което няма как да не е така. Там преживях -47С и си стояхме в къщи по тениски. Тук на -2 ми замръзна водопровода  Laughing
Но Гери не е права, бетон и тухли оскъпяват къщата с 10 % (това според едно ТВ предаване- ставаше дума за райони в САЩ с много чести урагани). Мисля обаче че са много малко констръкшън фирмите прадлагащи такъв вид услуги.

# 36
  • Мнения: 14 478

Но Гери не е права, бетон и тухли оскъпяват къщата с 10 % (това според едно ТВ предаване- ставаше дума за райони в САЩ с много чести урагани). Мисля обаче че са много малко констръкшън фирмите прадлагащи такъв вид услуги.

Като материали може и да оскъпяват с 10% не знам-възможно е теоритично-трябва да се изчисли, но като труд е много повече. Трудът е основното перо, което вдига цената на къщата там, а зидарията и бетона е доста по-скъпо удоволствие като труд и време , особено време...
Само докато правиш основите на една бетонова къща, вече си направил цялата дървена сглобяема...Затова и не ги предлагат в САЩ и Канада. Защото докато се пинкат с кофриране, армиране , бетониране и декофриране ще направят 20 дървени къщи...няма да им излезе сметката и няма кой и да им го плати това.

 А кой ще ти застрахова зидана къща срещу ураган не знам-това нещо ако падне не мож га разчисти. Само докато го чистиш и изгребваш пак ще си дигнал новата дървена.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 374
Герри, мерси, сега ми се изясни..хич ме няма в тези неща  Laughing
Аз не искам да обикаляме от къмпинг на къмпинг  Mr. Green а хотели, и по възможност, острови за лятото. За да качиш кемпер на ферибот плащаш егати парите..то и колата ни излиза скъпо, ама пак се ядва.

# 38
  • Мнения: 4 291
 

Като материали може и да оскъпяват с 10% не знам-възможно е теоритично-трябва да се изчисли, но като труд е много повече. Трудът е основното перо, което вдига цената на къщата там, а зидарията и бетона е доста по-скъпо удоволствие като труд и време , особено време...
.
те и дървените си искат труд, в щатите дървените къщи си се строят не са от панели. А труда колко да е скъп, пак мексиканците ще го зидат. А как ще е строена къщата, с мазе или таван или и двете зависи от района. Не обобщавайте на едро като кажете щатите и Канада, ми то е щял континент- има Аляска, но и Флорида.

отивам да си представям никове и къщи и ще се върмна да кажа, да не спамя повече.

# 39
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Гери, не падат, да има поражения, но не падат...точно там го сравняваха.
В момента ни предстои смяна на външната общивка на къщата. Имаме няколко оферти - едната от тях е с тухли. Разлика в цената няма. Това го казвам от опит.
Иначе разлика между основи и основи има. Къщата ни в Канада освен бейсмънТ(мазе) имаше и специален кул руум ( изградена от бетон стая за вина, сушене на месо и подобни) със специална вентилационна система, вкарваща студен въздух отвън и същевременно поддържаща постоянна температура от около 4-5 градуса. Е цената на къщата не беше различна от масовите такива без.

Основите ги правят за едно и също време. Лично аз съм влизала в няколко бетонови/тухлени къщи в Калгари. Така, че и това правят, но хората са си били сами инвеститори. И да различен тип работа е, не толкова често срещано, с различен тип изолации....

# 40
  • Мнения: 14 478

Като материали може и да оскъпяват с 10% не знам-възможно е теоритично-трябва да се изчисли, но като труд е много повече. Трудът е основното перо, което вдига цената на къщата там, а зидарията и бетона е доста по-скъпо удоволствие като труд и време , особено време...
.
те и дървените си искат труд, в щатите дървените къщи си се строят не са от панели. А труда колко да е скъп, пак мексиканците ще го зидат. А как ще е строена къщата, с мазе или таван или и двете зависи от района. Не обобщавайте на едро като кажете щатите и Канада, ми то е щял континент- има Аляска, но и Флорида.

отивам да си представям никове и къщи и ще се върмна да кажа, да не спамя повече.
Как да не са от панели? В завод се правят повечето. Ако не бяха prefabricated, то нямаше да са толкова масови. Масова, типова масивна къща НЯМА-само това и вдига цената.
 А и дървените панели поемат по-големи товари -естествено че са в завод правени. Ти да не мислиш, че секат, дялат и строят?
Тези, които не са prefabricated  са с различна цена.

И естествено, че може да се обобщава. След като имам поглед и върху строителството и на двата типа-то съм си извадила изводите отдавна. Самият факт, че дървените са се наложили като масови е достатъчно показателен и то не защото са по-хубави, а защото са по-икономически изгодни за американските условия. Не може да се сравнява живота в САЩ и живота в България, а строителството и къщите са следствие от начина на живот.

# 41
  • Мнения: 10 547
Питаха ви как си представяте дома ми, не какво представлява дървената къща.

# 42
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Как да не са от панели? В завод се правят повечето.
Това въобще не е вярно. Леят се основите и се започва нагоре - материала е насипан от страни. Идват строителите и се пазпочва едно коване...между впрочем дървени са и блоковете до 4 етажа.

# 43
  • Мнения: 4 291
 Герри пак си ги вади от личния сейф информациите.

 Касита, така теб си те представям в модерно жилище, но не пркалено, практично по скоро без екстравагантност. Чисто рабира се и винаги плодове на масата.

Кой да си представя още?

# 44
  • Мнения: 14 478
Как да не са от панели? В завод се правят повечето.
Това въобще не е вярно. Леят се основите и се започва нагоре - материала е насипан от страни. Идват строителите и се пазпочва едно коване...между впрочем дървени са и блоковете до 4 етажа.

Как да няма дървени панели? Ах боже мой. Спрете да спорите заради самия спор-безсмислено е.

Ето ти Уйкито:
"Сглобяемите къщи се изграждат по технология за сухо строителство. В различните страни в зависимост от географските, климатичните особености (включително особеностите на релефа) и целевото им предназначение са възприети различни конструктивни подходи:

   конструкция с "конструктивни термопанели" /американска/
    скелетно-гредови конструкции /американски/
    панелно-модулни конструкции /австрийски,немски/
    конструкции с дървени трупи /руско-финландски /


По технологията за сухо строителство се изграждат от леки сезонни постройки, производствени сгради и търговски обекти до ниско енергийни сглобяеми къщи и високо-технологични пасивни къщи. Ниско-енергийните сглобяеми къщи и пасивните къщи са устойчиви конструкции и не могат да бъдат демонтирани и премествани. Това позволява те да бъдат завеждани със статут на монолитни постройки, съответно и да бъдат застраховани като такива.

Материалите, които се използват за изграждането на сглобяеми сгради, зависят от целевото им предназначение и възприетата технология, като най-често използваният е дърво. Ето защо другите имена, с които се срещат са "дървени къщи" и "дървени сглобяеми къщи". Среща се и названието къщи "Лего".

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s … 3hLCByG9ejkYOALZQ

ПП/: Не ми се спори повече с лаици, а няма и смисъл, след като строителството го разбирате като цитирам " Идват строителите и се пазпочва едно коване"... hahaha

Общи условия

Активация на акаунт