За срока на годност

  • 1 034
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 323
И аз подкрепям мнението, че не е най-добрия вариант да се ползват миналогодишните слънцезащитни продукти. Губят част от слънцезащитните си свойства. На мен ако ми останат, първо ги съхранявам в хладилника и ползвам на ръцете и краката, ей така като лосион за тяло, пък ако е останало СПФ - добре дошло Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 1 639
принципно можеш да го ползваш и известно време след този му срок и то без никакъв проблем. Ако не ти се рискува с кожата на лицето може да го измажеш на деколтето и ръцете.
Само в Б-я май го наричаме срок на годност или годен до.... В чуждите маркировки се обозначава с "най-добър преди...", което значи, че може да загуби част от свойствата или вкусови качества (зависи от продукта), но в никакъв случай, че е опасно използването в кратък срок след "най-добър преди..."  Wink

Има няколко варианта и се ползват според продукта. На английски са "Best before" =  " Най- добър до", "Expire date" = " Срок на годнот" и имаше още едно, но сега не мога да се сетя. Имат различно значение. При "най-добър до" може да се ползва и малко след, докато в другия вариант не е препоръчително.

# 17
  • Мнения: 6 164
Да ама като се вземе предвид и онзи символ на опаковката, изобразяващ кутийка с крем и на него 12М, както е в повечето случаи, означава, че даже да пише годен до 2007, пак е изтекъл ако е отворен миналата година... Confused

# 18
  • Мнения: 3 269
Благодаря ви момичета. Накрая малко се пообърках. Засега мисля да си го ползвам, защото ми става хубава кожата с него.

Общи условия

Активация на акаунт