Обжалване на болничен - Има ли причини за притеснение?

  • 15 356
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте днес получих писмо от 1ва МБАЛ София ТЕЛК - 1 състав

В самото писмо пише имената ми да се явя на 4.11.2015г.  и какви документи съответно да нося:
Лична карта , Лична амбулаторна карта (картон) като срещу него е дописано на ръка Амбулаторен лист от ДКЦ 7 (мястото от където ми е издаден болничния лист) от дата  8.09.14 (мисля , че са объркали годината)
и последното което изискват от мен са епикризи от лечебни заведения.

По горе в самата бланка до телефонния номер за контакт е дописано : "Обж. бл N:...."

Предполагам обжалването е от работодателя ми но в крайна сметка какво трябва да направя тъй като след 3 дни трябва да се явя на ЛКК за продължаване на болничния ?
И това продължение ли ще бъде изпратено към ТЕЛК за проверка ?

Не съм надминал все още 180 дни за годината както и за момента нямам повече от 3 месеца последователни в болничен.
По това което разбрах от прочетеното в интернет имам право при нужда на до 360 дни в рамките на 3 години с прекъсвания между болничните?

Посъветваите ме как да постъпя трябва ли да ходя предварително до НОИ за да се информирам по-добре или до 1ва МБАЛ?
За първи път ми се налага да се занимавам с такова нещо и просто не знам как да постъпя.

Споделям с вас и темата ми която е обвързана с въпроса ми в която споделих всичко което се случи  през времето :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=867842

# 1
  • Мнения: 2 237
Болничните листове се обжалват от НОИ. Обикновено причината е най-често сбъркана дата, надвишени дни или някакво несъответствие  (улица например) На мен са ми обжалвали болничен който съм писала и бях забравила да сложа точка на диагнозата (напр. С 54, а то трябвало да е 54.0)
Така че изяснете си какъв е проблема, със сигурност е поправим. Ако е нещо незначително, то нека който е издал болничния просто да Ви го коригира. В писмото за обжалване би трябвало да пише какво точно обжалват.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
 НОИ ти обжалва болничния лист.Работодателите не го правят.Пише ли причината за обжалването?Явяваш се на датата,на която те викат и разбираш за какво става дума.Явяваш се и на ЛКК то за продължението

# 3
  • Мнения: 15
101% съм убеден , че обжалването е от работодателя тъй като имахме кавга при занасянето на последния такъв тъй като доктора ми беше казал, че може да ми се наложи временно трудоустрояване и при споделянето на тази информация с работодателя той се ядоса и искаше да се ориентирам към напускане защото нямало подходяща работа за мен.
Болничният не е 1ви от въпросното ДКЦ и винаги изпращат еднаква информация като съм го прегледал и този път всичко беше нормално?
А относно причина за обжалването не пише нищо пише единствено "Обж. бл N:E2015....." и абсолютно нищо друго.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
101% съм убеден , че обжалването е от работодателя

 Grinning

Отиди,виж и пиши.
Но работодателите нямат такова право.НОИ ти го обжалва поради някаква причина.Може и да е съвсем дребна.Ще се коригира и няма да има проблем

# 5
  • Мнения: 15
Аз до преди да пиша тук четох на няколко места , че се споменава, че работодателя може да го обжалва заради съмнение за фалшив болничен?

ПС: Иначе то е ясно, че със сигурност ще отида.
Интересно е какво ще стане ако се окажа на работа във въпросния ден? Simple Smile)

# 6
  • Мнения: 15
Оказа се истина, че болничния ми е бил обжалван от работодателя Grinning Simple Smile
Единствено като занесох новия му казах, че ако ще обжалва и него, а той каза, че ще го направи да ми предвиди 1 почивен ден през декември за следващия ТЕЛК Simple Smile
Интересно ми е ако на някой му се е случвало дали са му анулирали реален болничен за които е минал през доктор, ЯМР или по сериозни иследвания?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Оказа се истина, че болничния ми е бил обжалван от работодателя Grinning Simple Smile

Тц тц

Едва ли ще ти го анулират.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 927
И на мен ми пратиха писмо да се явя в деня в който трябва да застъпя на работа...
А в края на тази седмица ще ходя да ми продължат евентуално болничния - ЛККто ще може ли да ми издаде б.лист при положение, че ми обжалват сегашния (от работодателя)?
  Да знам дали да се подготвям психически и физически за другата седмица.  Crossing Arms

Защо не могат да ми представят жалбата да я видя?

# 9
  • Мнения: 2 818
Здравейте! Днес разбрах, че и на мен работодателят ми обжалва болничен лист. Може ли да кажете какво се случи при Вас? Как мина процедурата?

# 10
  • София
  • Мнения: 9 927
При мен комисията в телк мина проформа, при второто вече ще гледат по-зорко.
Но ми прекъснаха болничните, то и нямаше накъде повече, но..

# 11
  • Мнения: 2 818
Starrydream, работодателят обжалва решението на комисията, така ли?
Комисията в ТЕЛК взе решение във Ваша полза ли?

# 12
  • София
  • Мнения: 9 927
Starrydream, работодателят обжалва решението на комисията, така ли?
Комисията в ТЕЛК взе решение във Ваша полза ли?
Да, в моя полза, без ядове. Само за сплашване беше.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Днес разбрах, че и на мен работодателят ми обжалва болничен лист. Може ли да кажете какво се случи при Вас? Как мина процедурата?


Споко.Всичко ще мине добре.Няма как колеги да плюят в лицето на колеги.Нали разбираш 

# 14
  • Мнения: 2 818
Уф, благодаря много за отговорите. Може ли да споделите как точно минава процедурата - кой присъства, като заседание ли е, какво ни питат  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт