Грим 2

  • 16 723
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 10 324
просто питанка:
а базата (основа) като компактна пудра ли е или като фдт?

Като много гъсто оцветено кремче  Wink
Преди да си я купя, ползвах като основа ФДТ, също ставаше добре  Mr. Green

# 256
  • София
  • Мнения: 1 626
nad_tab, а къде намери базата на Арт Деко?  newsm78

# 257
  • Мнения: 1 616
В един сайт открих и база на Lumene:
http://www.draka-bg.com/index.php?m=320&prodid=320
Ето и описание на руски:
http://www.lumene.ru/default.asp?docId=15914&productId=16072 … tDocumentId=15911
Имам въпрос към вече използвалите тази или друга база... Може ли базата да замести коректора за тъмни кръгове под очите или трябва да се използват заедно?

# 258
  • София
  • Мнения: 10 324
nad_tab, а къде намери базата на Арт Деко?  newsm78
В един магазин на Графа. На спирката на трамвая в посока Славейков, преди В.Левски.


В един сайт открих и база на Lumene:
http://www.draka-bg.com/index.php?m=320&prodid=320
Ето и описание на руски:
http://www.lumene.ru/default.asp?docId=15914&productId=16072 … tDocumentId=15911
Имам въпрос към вече използвалите тази или друга база... Може ли базата да замести коректора за тъмни кръгове под очите или трябва да се използват заедно?
Да ти кажа, точно по съвет на момичета ползвали и двете бази, предпочетох тази на Арт Деко. Няма как да замести коректор, прекалено прозрачна е и е доста гъста(поне тази на Арт Деко).

# 259
  • София
  • Мнения: 1 626
Мерси nad_tab! А слагаш ли пудра преди или след базата?

# 260
  • Мнения: 436
Ммм не изключено да се ползва за тъмни кръгове. Базите за под грим на клепача съдържат восъци, леко лепкави са. Целта им е заглаждане на клепача  и залепване така да се каже на сенките. Другото което е клепача трябва да е абсолютно чист без ФДТ, пудра дори крем. Има опастност от напластяване и обратен ефект.
Но по принцип при нанасяне на сенки не се препоръчва нанасянето върху клепача каквото и да било. Всичко това се събира в гънката заедно с сенките. Дори кремовете за околоочен контур е добре да се нанасят само от долу. Просто клепачите се омазняват много добре от само себе си и колкото по малко козметика по тях толкова по добре. Евентуално спецеален гел за горен клепач.
Базата трябва да се затваря много добре след употреба понеже изсъхва бързо поради съдържащите восъци.

# 261
  • София
  • Мнения: 10 324
Мерси nad_tab! А слагаш ли пудра преди или след базата?
Къде да слагам пудра  newsm78 покривам базата със сенки... под базата, нищо не слагам...

# 262
  • София
  • Мнения: 1 626
Ами, аз като се гримирам си пудря цялото лице. И затова ми е любопитно преди напудрянето или след него трябва да се слага базата. Но strandwasser добре е обяснила! Мерси!

# 263
  • Мнения: 436
Цитат
Имам въпрос към вече използвалите тази или друга база... Може ли базата да замести коректора за тъмни кръгове под очите или трябва да се използват заедно?
 
 
Същата фирма предлага много добър по мое мнение и вкус коректурен щифт. Има го в 3 цвята.
Покривността му не е супер силна както плътен ФДТ примерно, но стои много естествено и рефлектира светлината. В смисъл не придава масков ефект под очите и има избор на подходящ цвят. На мен много ми допада и съм доволна.



Друго което знам е, че коректора на Клиник за тъмни кръгове може да се използва и като база за под сенки. Но нямам личен опит с него.

# 264
  • Мнения: 951
Чудя се за златисто как би ти стояло. Може би с розово  в комбинация. Ако искаш пробвай и ще покажеш да видим и ние.
Златистото и то е топло и не изглеждам добре,въпреки че бях гримирана от гримьор.Иначе с розово се харесвам.Засега всеки ден се гримирам сиво-бежово и нямам какво да покажа.Иначе ако се реша...веднага ... Sunglasses

Доколкото знам,първа кожата се хидратира,остатъците от крема се попиват с нещо,после се слага базата и накрая пудрата. newsm78

# 265
  • Мнения: 951
Като заговорихме за четки за грим се сетих,че имам подарък от свекърва ми,който си седи неизползван,а ще ми дойде много добре!
Не съм ги ползвала,но ми изглеждат качествени...Дано!

# 266
  • Мнения: 1 986
  Здравейте! Много си падам по гримовете и изобщо-макиажа като цяло;пробвала съм какви ли не комбинации и какви ли не марки-искам да ви споделя,че за мен най-добрите сенки,които съм си купувала досега са на Артдеко-цял ден си стоят на очите така,както съм ги сложила от сутринта,без да се събират в гънката на клепача!Страхотни са!!!Препоръчвам ви ги newsm10

# 267
  • София
  • Мнения: 10 324
Лелееее Ванилийка, искрено ти завидях  Mr. Green много хубава комплект!

Габриела, на Артдеко и сенките и основата са много хубави... а за специални случай пробвай сенките на Чифели и те не мърдат докато не ги измиеш, но са по-бляскави  Wink

# 268
  • Мнения: 1 986
 Непременно ще ги пробвам-благодаря ти  bouquet Основа на Артдеко не съм ползвала,но ще си взема и от нея-а имаш ли впечатление за червилата им-предпочитам не много сухи,течни-също-че много се разливат.

# 269
  • Мнения: 779
Аз...такова...малко се позагубих....  bouquet
Все се каня да ви похваля една спирала на Римел за обем - невероятна е ,вЕрвайте ми и е само за 5 и нещо лв.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт