Вярвате ли в магии?

  • 20 670
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22
Аз съм склонна да мисля, че да. Преди години в продължение на дълъг период от време, всеки ден в един и същ час следобед започваше да ме боли глава и не ми минаваше докато не си легнех да спя и събудя на следващия ден. Междувременно ходех при една гледачка във Варна, но никога не се сещах да я попитам за главоболието. При едно от посещенията ми при нея, тя ми спомена, че преди години е направена магия на майка ми да не и върви и че тая магия е направена де се предва до 9-то поколоение. И ми предложи да я развали, като за това не ми е искала допълнително пари. Смомням си че носех яйце и някакви други неща, които съм забравила. В деня, когато трябваше да ида за развалянето, започна да ме боли глава ужасно много и се усилваше колкото повече наближаваше уречения час. Очите ми се зачервиха.Не мисля, че съм си внушавала, дори по-скоро не вярвах на магии и че някакъв положителен резултат би имало от развалянето.. Тогава все още не свързвах магията с главоболието. Отидох при нея, направи ми процедурата и след време си дадох сметка, че от този момент натаък вече не страдах от същото. От друга страна, не мога да кажа, че внезапно живота ми и този на цялото ни семейство получи някакъв рязък обрат, но да, категорично нещата тръгнаха към по-добро за всички. Това го казвам сега, след като е минало доста време оттогава(около 15 години) и мога да преценя от разстояние. Само се надявам да е все така.
Иначе съм чувала различни истории от мои приятелки, но моя опит е това, което вече написах.

# 76
  • Мнения: 168
Кое кара хората да си мислят, че имат магия? Не съм 'за' и 'против', мисля си че за тия неща се иска много време, енергия и гнусни косми, ама какво ви навежда на мисълта, че има магия, а не мързел/болест/лошо стечение на обстоятелствата/някой мръсен номер или бъзик от близки хора. Намирате ли някакви странни вещи у дома или има симптоми, по които се познава?
На мен са ми казвали, че имам магия, която била направена на майка ми от 30 годишна жена и после се е предала на мен. Не съм ходила да ми я развалят, ама и не ми пречи нещо (за сега). Гледачката, която ми каза че имам магия ми поиска 200 лв, с които щяла да направи някакъв амулет да я развали. Е за 200 лв сериозно ли да мисля, че това не е измама? Иначе за други неща е познавала, като е нямало как да ми го прочете по лицето или от познати.  newsm78

# 77
  • Мнения: 22
Кое кара хората да си мислят, че имат магия? Не съм 'за' и 'против', мисля си че за тия неща се иска много време, енергия и гнусни косми, ама какво ви навежда на мисълта, че има магия, а не мързел/болест/лошо стечение на обстоятелствата/някой мръсен номер или бъзик от близки хора. Намирате ли някакви странни вещи у дома или има симптоми, по които се познава?
На мен са ми казвали, че имам магия, която била направена на майка ми от 30 годишна жена и после се е предала на мен. Не съм ходила да ми я развалят, ама и не ми пречи нещо (за сега). Гледачката, която ми каза че имам магия ми поиска 200 лв, с които щяла да направи някакъв амулет да я развали. Е за 200 лв сериозно ли да мисля, че това не е измама? Иначе за други неща е познавала, като е нямало как да ми го прочете по лицето или от познати.  newsm78
Може би има по-лесни начини, които не изискват толкова време, пари и гнусни косми, хе-хе, за да се повлияе отрицателно на някого. Сигурно и някои хора могат да навреждат дори без да целенасочено да правят нещо. Но, разбира се, разни псевдо ясновидци в голяма част от случаите си измислят за направена магия, за да вземат на отчаяния човек парите.
Аз имам близка приятелка, която се кълне, че там, където и бил казал ходжа да разкопае е намерила някакви вързопчета, които по всичко личало, че не са били наскоро заровени, че да може да заподозре него самия или някого е с когото е комбина да ги е поставил там. От друга страна, аз нямам причина да не вярвам на приятелката ми. Не е от тези, които си измислят за да те впечатлят. Но аз това със собствените си очи не съм го видяла.

# 78
  • Мнения: 168
Имах един познат, който упорито вярваше, че баба му и леля му му правят магии. То не беше поливане със светена вода, ходене по ходжи и т.н. Причината - не му вървяло в живота и с жените. А той човека не беше от най-добре изглеждащите, комплексар, на последната си приятелка забраняваше да излиза с колежки, постоянни ревности. Оплакваше се и от безпаричие. И магии.
А фактите са напълно обясними - проблеми в любовта защото не уважаваше гаджетата си и неуспехи в живота, защото си мислеше, че някой му е длъжен и що да си прави труда да учи, караше кола, която не му трябваше въобще, харчеше и за други ненужни работи, ама да, магия има....  Whistling

# 79
  • Мнения: leet
По повод на това, кое ни кара да вярваме, че има магии, мога да споделя злочест опит. Макар, че човек докато не се сблъска, каквото и да му разказват - няма да повярва. Преди да се случи на моето семейство, никой никога не беше обелвал дума по въпроса, даже идея нямахме от такива работи. В последствие видях къде беше скрита и някои неща, които до ден днешен не си обяснявам, имам предвид такива станали пред очите ми. Пожелавам на никой да не се сблъсква с такова нещо.

# 80
  • София
  • Мнения: 3 954
Здравейте! Навлизам в тази тема от любопитство, просто наскоро ей така попадах на разни статии, свързани с вяра, религия, та чак се стигна до магии.  Crazy Даже не знам защо чета такива неща, по принцип съм скептична, ама пусто любопитство...

Наляво и надясно по форуми и пр. пишат отчаяни хора, които са готови на какво ли не, за да стане тяхното. И тук стигам до извода, че всеки втори, примерно, е тръгнал да прави магия за пари, любов и каквото там още се сетите.

Интересно ми е вие сблъсквали ли сте се с нещото, наречено "магия" /аз не смятам, че съществува/? И ако да, споделете какво, как, защо и дали крайният ефект е какъвто сте си го представяли. Т.е. един вид, оборете ме с факти.

Нямам ни най-малко намерение да се заяждам или нещо подобно, само моля да не се приема така. Наистина ми е много интересно.  Peace

# 81
  • Мнения: leet
Smile, дали вярваш или не си е твой проблем. Не сме на изпит, че да се доказваме, има хора различни - някои вярват в Господ, други в Аалах, трети в Спагетеното чудовище и е трудно да убедиш някой в твоите вярвания. Щом не вярваш, каквото и да си каже ще си останеш скептик. Както писах по-горе, всеки който не се е сблъсквал с подобен вид енергии може само да се радва. Аз вярвам защото съм виждала и усещала последиците.

# 82
  • София
  • Мнения: 3 954
Smile, дали вярваш или не си е твой проблем. Не сме на изпит, че да се доказваме, има хора различни - някои вярват в Господ, други в Аалах, трети в Спагетеното чудовище и е трудно да убедиш някой в твоите вярвания. Щом не вярваш, каквото и да си каже ще си останеш скептик. Както писах по-горе, всеки който не се е сблъсквал с подобен вид енергии може само да се радва. Аз вярвам защото съм виждала и усещала последиците.


Добре де, това, че не вярвам, не значи, че не мога да приема чуждо мнение.  Peace Затова поисках факти, пък вече кой как ги приема, всеки си преценя.

# 83
  • Мнения: leet
Всъщност, кое точно те интересува? Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 3 954
Всъщност, кое точно те интересува? Simple Smile


Всъщност и аз не съм наясно какво искам като отговор.  Grinning Но съм чувала различни гледни точки, като тези, които са били застъпници на идеята, че магии съществуват, са били значително по-малко. Може би търся отговор на въпроса дали някой се е сблъсквал с това. Ако хипотетично човек има направена магия, как би го усетил? Не е ли самовнушение? Или пък дали знаете някой, който е правил магии на други хора? Подействали ли са? По скоро търся конкретни ситуации, в които хората са се сблъскали с това /по тяхно мнение/. Пък вече всеки си преценя дали да го нарече магия, стечение на обстоятелствата или нещо друго.  Peace

# 85
  • Мнения: leet
 Аз съм виждала, как се намира т.нар. магия. Беше доста интересно като преживяване, още повече, че човекът който я откри идваше за първи път в тази къща и беше на около 100 метра от мястото, което посочи. Те бяха две места, впрочем. Дори не доближи, там където беше скрито нещото. Като усещане - не знам, аз бях тийнейджър. Майка ми твърди, че е имала промяна, която се е изразявала в абсолютно безразличие към всичко и всеки. Магията ако е било такова е била за смърт, разводи, разоряване. Последното се случи, макар и да може да се каже, че е лошо стечение на обстоятелствата, просто стана от раз. Имаше още неща, но най-впечатляващо за мен си остава откриването на магията.

# 86
  • Мнения: 84
Аз съм виждала, как се намира т.нар. магия. Беше доста интересно като преживяване, още повече, че човекът който я откри идваше за първи път в тази къща и беше на около 100 метра от мястото, което посочи. Те бяха две места, впрочем. Дори не доближи, там където беше скрито нещото. Като усещане - не знам, аз бях тийнейджър. Майка ми твърди, че е имала промяна, която се е изразявала в абсолютно безразличие към всичко и всеки. Магията ако е било такова е била за смърт, разводи, разоряване. Последното се случи, макар и да може да се каже, че е лошо стечение на обстоятелствата, просто стана от раз. Имаше още неща, но най-впечатляващо за мен си остава откриването на магията.
Магията-това е просто една промяна в енергйното ти поле..и дали вярваш или не вярваш тя си работи Simple Smile)..и не е необходимо косми кожи и пера ..това са артрибути на селски магесник и такава магия се разваля лесно/което не значи че не действа/..по опасни са другите тези при който няма материален ностител..за радост маговете способни на такава не са много и са скъпо заплатени..за жалост на книжния пазар има прекалено много книги по темата и всяки обиден човек може да започне да прави опити..лично съм виждал жена която прави магия..просто да види дали може да действа..

# 87
  • София
  • Мнения: 3 954
Каква енергия е несподелената любов?

Зачетох се в доста резултати в интернет, във всеки втори пост хората питат каква любовна магия /енергия/ да използват, за да си върнат (едва ли не накарат да се върне) човека до тях. Има ли, аджеба, наистина такава енергия, която да направи това, имайки предвид, че повечето хора "прихващат" само негативните влияния? Т.е. двама човека имат връзка, ама единия вече не иска... каква енергия е това? Можеш ли с положителна енергия да влияеш по някакъв начин на друг човек? Съвсем взех да се обърквам. Ако ме оборите и с доказателство /което според вас е причината за това/, май ще ми стане доста интересна тая материя с енергиите.  Peace

# 88
  • Мнения: leet
Аз като цяло не ги деля магиите за любов, смърт и т.н. Съгласна съм с арчар, че това е някаква негативна енергия, която някои хора имат и успяват да повлияят върху живота на останалите. Тези т.нар. магии, според мен, увеличават силата на тази негативна енергия, нищо повече. Smile, сигурно ти самата си усещала съзнателно или не, как някои хора са по-гадни от други и ги избягваш. Нямаш конкретна причина, но просто ги избягваш. Аз няколко пъти съм се сбъсквала с такива хора и в един момент просто се дистанцирах, защото се чувствах емоционално изтискана в тяхната компания. Това са хора, от които ти се свива стомаха - без да знаеш защо. За мен това са индивиди с  негативна енергия, които ми влияят зле. И тук не говоря за магия, но все пак имам вътрешно усещане, че тези хора не ми влияят добре. Има и обратните случаи, в които някои хора ти влияят супер добре, чувстваш се спокоен и щастлив в тяхната компания, за мен това са хора с положителна енергия. Кофти е когато някой с такава негативна енергия ти мисли лошото, ама наистина с цялото си сърце. Тогава става лошо, особено ако е около теб този човек. Сигурно не го обясних правилно, но за мен лично, това е магията. Наричаме я магия, защото иначе не можем да го обясним с други думи, но иначе казано си е баш намеса в енергийното ти поле.

# 89
  • Мнения: 84
Каква енергия е несподелената любов?

Зачетох се в доста резултати в интернет, във всеки втори пост хората питат каква любовна магия /енергия/ да използват, за да си върнат (едва ли не накарат да се върне) човека до тях. Има ли, аджеба, наистина такава енергия, която да направи това, имайки предвид, че повечето хора "прихващат" само негативните влияния? Т.е. двама човека имат връзка, ама единия вече не иска... каква енергия е това? Можеш ли с положителна енергия да влияеш по някакъв начин на друг човек? Съвсем взех да се обърквам. Ако ме оборите и с доказателство /което според вас е причината за това/, май ще ми стане доста интересна тая материя с енергиите.  Peace
да има начини за ''любовни магии'' и то не един..но всеки си носи последствията.аз лично не бих желал да бъда с дресирана булонка..която да ме гледа в очите..както и преди казах лично съм отнесъл последствията на такава негативна енергия..просто друг мъж пожела да притежава жената до мен.и съответно това ми донесе огромни проблеми..включително и такива които застрашиха живота ми..защото магията за любов върви и с магия за раздяла..а там нещата не се доуточнват..каква да е ''раздялата''

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт