Кръщене

  • 8 024
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 543
Желая Ви весел празник!  bouquet
Само мога да добавя,ако не сте избрали дата за кръщането
е хубаво да е на рождения ден на детенце.Така  попа ни каза на нас.


Не съм съгласна с това. Няма никаква зависимост между рождения ден и кръщенето. Всеки ден е подходящ за този празник и хубаво да не се отлага по каквито и да е причини, камо ли за да се дочака нужната дата!   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 134
shoni, да - момчетата влизат в Олтара след кръщенето, да се "представят" на Господа.
Дори да не е станало тогава, може по всяко време да ги заведеш в някоя църква и да помолиш свещеника да ги въведе в Светия Олтар. Ще им е много интересно и вълнуващо, гарантирам! Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 605
Искам да дам още една идея за подарък на кръстницата - златна буквичка (разбира се буквата на кръщелника).  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 164
shoni, да - момчетата влизат в Олтара след кръщенето, да се "представят" на Господа.
Дори да не е станало тогава, може по всяко време да ги заведеш в някоя църква и да помолиш свещеника да ги въведе в Светия Олтар. Ще им е много интересно и вълнуващо, гарантирам! Peace

  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 410
17.04 е понеделник. Аз мисля, че можеше само сряда или неделя. Не съм много сигурна, но за всеки случай.

Ние подарихме на кръсницата спален комплект(тя си го избира).

# 20
  • Петрич
  • Мнения: 321
Аз само да добавя,че при нас има обичай кръснтникът да подари и нови обувки,с които детето да излезе от черквата.Това било много важно,за да не бъде детето "босо" до края на живота си.Ние ги бяхме забравили и после старите опяваха сума ти време. Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 39 761
Нали по принцип се купуват нови дрешки... аз купих от-до Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 886
кръстих синът ми на рождения му ден .кръсника го облече и му купи златно кръсче.чувала съм че нее хубаво да се  носи собствена буква и зодия.затуи синджирче или кръстче е наи добре а за обувките е така ние не ги забравихме.

# 23
  • Мнения: 910
Ние кръстихме Даниела точно на годинката-17.09,при нас поискаха в църквата само хавлия за попа и ако искаме нещо за почерпка,а за обличането кръсницата си я облече от-до и й купиха златно синджирче с кръсче,което попа освети ,а като подарък купих халби за бира за кръсника.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Кръщене може да се прави абсолютно по всяко време! Няма никакво ограничение, относно това.
Има много теми за облекла, подаръци и пр. подробности - пуснете търсачката, но според мен те не са най - важните.
Основното се отнася до кръстника - да е православно кръстен и да е човек, който реално и винаги ще бъде до вас и детето ви. Той става духовен родител. Т.е. трябва да може да ви помага истински по отношение на възпитанието, духовното израстване и изобщо във всичко, свързано с детето. Да посочва и вашите грешки и пропуски като родители, да има добър контакт и  взаимоотношения с кръщелника си и т.н и т.н.
За останалото потърсете във форумите или директно попитайте в съответния храм.

Желая ви един истински хубав празник!  bouquet



newsm10

# 25
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
17.04 е понеделник. Аз мисля, че можеше само сряда или неделя. Не съм много сигурна, но за всеки случай.
Naughty няма никакво значение в кой ден от седмицата ще е кръщенето!Всеки ден е подходящ за това прекрасно събитие!Подаръка за кръстника е според вкусовете му-нещо което ще му остане за спомен,ние на нашата кръстница подарихме сокоизтисквачка,аз като бях кръстица пък ми подариха тостер!Всеки подарък е подходящ щом е даден от сърце!Прочетох за избрана дата на 17.04.-тогава е Велики понеделник,задължително почерпката в църквата трябва да е постна,има страхотни бонбони насипни и пакетирани -желирани и други подобни,лимонови резенки,локуми различни видове има също goodandevil
 newsm53 при три презвитери пишещи тук по темата  newsm10 няма как да сбъркате  newsm51

# 26
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И ние ще правим кръщене на малката на Цветница. Казаха, че почерпката в църквата трябва да е постна.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 182
Аз може би късно отговарям и вече сте взели дрешки за детенцето, но на нас свещеника ни каза, че е за предпочитане дрехите за след кръщенето да са бели или поне светли. Разбира се подчерта, че е само препоръчително, а не задължително.
Разказа ни и още нещо интересно (защото ние я кръщавахме на 5 месеца и имаще още доста рутина в режима). Каза, че често дяволът изпадал в немощ, че ще има още един Христианин и преди кръщенето било възможно детето да е кисело, родителите да се скарат за глупост, да забравят някой документ (ние забравихме ЕГН-то Wink ) и ни призова да приемаме с усмивка и търпение такива неща през този така важен ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 530
Аз може би късно отговарям и вече сте взели дрешки за детенцето, но на нас свещеника ни каза, че е за предпочитане дрехите за след кръщенето да са бели или поне светли. Разбира се подчерта, че е само препоръчително, а не задължително.
Разказа ни и още нещо интересно (защото ние я кръщавахме на 5 месеца и имаще още доста рутина в режима). Каза, че често дяволът изпадал в немощ, че ще има още един Христианин и преди кръщенето било възможно детето да е кисело, родителите да се скарат за глупост, да забравят някой документ (ние забравихме ЕГН-то Wink ) и ни призова да приемаме с усмивка и търпение такива
неща през този така важен ден.


 newsm10

# 29
  • Мнения: 1 809
Здравейте  Grinning
Аз и мъжа ми също ще сме кръстници на 30.04 в Рилския манастир.
Разбрахме се да не купуваме дрешки (те били взели на бебка)
Смятам едно бяло боди ,че няма да е излишно  Wink Златно кръстче също ще подарим,само чуденката ми е за гривна или синджирче ? Rolling Eyes

Ще взема хавлия,сапун+вино и кърпа,здравец също (а дали ще има там на място се чудя  Rolling Eyes ,че докато стигнем с колата и той ще увехне  Confused )

Общи условия

Активация на акаунт