Кръщене

  • 8 035
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 530
Ако чуденката е къде да е закачено кръстчето на синджирче разбира се. И не забравяй да кажеш на майката когато и подадеш детето след кръщенето: взех ти го поганче, връщам ти го христианче.

# 31
  • Мнения: 306
Преди Великден ли ще правите кръщенето?
Ние искахме да кръщаваме госпойцата на Цветница, ама попът рече и отсече, през пости не можело. Или, ако щял да я кръсти (от немай къде се съгласи човекът), да бъдело без почерпка. Така било християнско по това време. И ние се отказахме от идеята.


Ние кръстихме щерката на Цветница - с постна питка и постни сладки.
Всички ни се чудеха, но аз държах да е на голям християнски празник.

А преди години и мъжа ми така го кръстихме през Багородичните пости - с постна питка и локум.

# 32
  • Мнения: 135
И ние ще правим кръщенето на РД.На кръстницата подарихме сервиз за хранене-тя си го избра,но доколкото знам може да се разберете за подаръка,не е казано да е дреха или хавлия.За детето трябват нови дрехи от кръстницата,пита и бонбони,но все пак се консултирайте с попа,защото в Пловдив искаха и бутилка олио/когато аз кръщавах/.За детето е хубаво кръстницата да подари кръст,но може и друго нещо,което се освещава по време на кръщенето.По принцип кръстникът плаща за кръщенето,но ние смятаме да си го платим.Мисля,че на попа се подарява хавлиена кърпа.После почерпка за християнчето. Heart Eyes
Забравих-трябва и кърпа за детето,с него го поема кръстника и по принцип пак той я подарява.

# 33
  • Мнения: 631
Здравейте, и аз да се включа :
Ние ще кръщаваме синът ни на Великден, кръстницата купи всичко от - до, но от вас чувам че трябва да се купи подарък на кръстницата и това за обувките. Много благодаря за ценните съвети.
Вие сте направо ценни хора тук Hug

# 34
  • Мнения: 730
Някой би ли казал трябва ли да се носят  някакви документи за кръщенето и какви?Благодаря предварително.

# 35
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Необходими са  акта за раждане на детето и кръщелното свидетелство на кръстника Heart Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 39 773
За документите... най-важно е кръщелното на кръстника, макар, че понякога не го искат.
При нас беше смешно... питат кръстника на Дияна къде живее и той "Ами в Мюнхен", и не помня последно София или Мюнхен го писаха Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 6 182
Ние пък както вече споменах забравихме акта за раждане ooooh!, а от него се преписват данни за дедето в една книга в църквата. Името му знаехме Mr. Green, ама ЕГН-то не го помнехме, та мъжа ми на следващия ден ходи да го каже. Не ни върнаха Grinning

# 38
  • Мнения: 2 818
Здрвейте, аз искам да попитам кой (не)може да е кръстник? Много се чудя кой да бъде кръстник на дъщеря ми, която искам да кръстим лятото... Може ли да е близък роднина... лелята(жената на брата на бащата)? А задължително ли трябва да е един? Може ли да са двама? Embarassed Thinking



.има страхотни бонбони насипни и пакетирани -желирани и други подобни,лимонови резенки.
Дидка, желатина хич не е постен, прави се от костите на животните. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт