Отговори
# 75
  • Мнения: 1 205
Кали, ЖСК Желязо свързващ капацитет (ЖСК)
Копирам от пулс.бг
Защо се прави изследването? (при какви заболявания)
Използва се в диатностика на желязодефицитната анемия, заболявания, свързани с нарушение на обмяната на желязо в организма, при недостиг на желязо в организма. Установено е, че 100 мл плазма свързват 250-400 мкг желязо. Този показател се нарича общ желязосвързващ капацитет и може да нараства съществено при жени в последните месеци от бременността, а така също при желязодефицитна анемия. Желязото се свързва от трансферина.

И още:
Желязосвързващият капащитет представлзва практически ориентировъчно измерване на концентрацията на трансферина (най-важния транспортиращ желязото в серума белтък).
ЖСК се повишава при недоимък на желязо. При бременност постепенно нараства и е с около 50% по-висок в края на бременността отколкото в началото й. Нараства под въздействието на естрогени и орални контрацептивни средства. ЖСК намалява при възпалителни и неопластични процеси („отрицателен маркер на острата фаза“) Понижен е и при хемохроматоза, хипотиреоидизъм, нефрозен синдром. При прием на андрогени и глюкокортикоиди стойността му се понижава.
Oпределянето на ЖСК в серума e полезно при желязонедоимъчни състояния.



# 76
  • Мнения: 1 924
Колко често и по кое време на деня най често усещате  бебето  newsm78
Всички бебета имат различен режим така че не знам с какво би ти било полезно да знаеш за другите Wink
Моята я усещам винаги когато легна по гръб или на някоя страна, по-рядко ако съм права или вървя. Винаги след хранене се почват ритниците, сутрин, следобед и вечер...миналата седмица беше много активна, тази не толкова, чак се бях притеснила, но днес доста риташе и се успокоих.  Blush

# 77
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Здравейте , майчета! Откриха ми белтък в урината и левкоцитите са ми завишени. Доки ми изписа урокомфорт, 3*1 на ден, 10 дни. Някой от вас да ги е пил? В нета няма подробна листовка за тях, пише само да се приема 2*1.

Вземай това което са ти изписали  Hug Казаха ли ти контрола на урината след някой ден пак ???
Аз също имам някакви бактерии, нещо следи .....в урината та ще се консултирам с Нефролог и ще пиша да кажа какво са ми изписали  Peace

# 78
  • Мнения: 151
Ели,мерси за темата!  bouquet
Аз бебката я усещам винаги по време и най-често след хранене като легна на дясната страна  Peace

# 79
  • Мнения: 119
Вчера пак бях на преглед вече цяла седмица бебчо е седалищтно , но мен това не ме притеснява 😊 доки ми каза, че ще ми се чишка пак по-често  newsm78   сутринта си  пуснах едни изследвания и на мен ми е паднал хемоглобина от 126 на 115 доки каза , че е идеален за бременна . левкоцитите са ми се увеличили и това каза , че е нормално ....... за нея всичко е нормално по време на бременността  newsm78  
искам да ви попитам на вас изследвания за хепатит С правен ли ви е?

# 80
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
И аз съм на Феротон с (хемоглобин 106), като днес се установи, че имам и нисък общ белтък - кой каквото иска да говори месото има значение явно...Ама като хич не обичам червени меса Sad

За киселините, аз заради гъбичките си слагам по две лъжици ябълков оцет в шишето с вода, нямам никакви киселини. Звучи нелогично, ама днес попаднах в нета на това: http://prittywomanstyle.blogspot.bg/2014/01/yabalkov-otset-za-zdrav-stomah.html Явно има нещо вярно! Защо не пробвате, поне няма да навреди  Peace

Няколко месеца преди да забременея ходих да ми правят снимка с каша на стомаха,тъй като имам проблеми с него-гастрит и колит.Тогава рентгенолога ми каза за киселата вода-може с оцет,може и с лимон.Освен да се пие такава вода,той ми каза че е хубаво да си мажа и тялото с такава вода (след баня например).Не съм пробвала да пие или да се мажа,но доктора тогава каза че не миришеш после на оцет като мажеш.

# 81
  • Sandanski
  • Мнения: 36
Здравейте , майчета! Откриха ми белтък в урината и левкоцитите са ми завишени. Доки ми изписа урокомфорт, 3*1 на ден, 10 дни. Някой от вас да ги е пил? В нета няма подробна листовка за тях, пише само да се приема 2*1.

Вземай това което са ти изписали  Hug Казаха ли ти контрола на урината след някой ден пак ???
Аз също имам някакви бактерии, нещо следи .....в урината та ще се консултирам с Нефролог и ще пиша да кажа какво са ми изписали  Peace
Благодаря много! Каза ми да ги пия десет дни и после пак да си пусна изследвания пак!

# 82
  • Мнения: 646
Оффф, и мен ме хвана висур със сополи и ме боли гърлото. Какво взимахте за гърлото? Трудно преглъщам Sad((((

# 83
  • ruse
  • Мнения: 175
Да не е ангина виж си сливиците и ако е така иди на лекар за това трябват антибиотици,ако не е ангина на мен ми изписаха Проспан за 2 дена ми мина.

# 84
  • София, града голяма
  • Мнения: 23
Оффф, и мен ме хвана висур със сополи и ме боли гърлото. Какво взимахте за гърлото? Трудно преглъщам Sad((((

И аз така - прополки без захар за гърлото, според аптекаря и джипито ми са ок за бременни. Мед, лимони и т.н., гаргара със сода за хляб...

# 85
  • Мнения: 646
За щастие нямам сливици, но гърло хване ли ме..... Много тегаво минава Sad(( Сега ще отида до аптеката да напазарувам.

# 86
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Добър ден  Heart Eyes Hug

Лико вземай мерки мила  Hug Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета, в 26 седмица влизам и на предишния преглед преди седмица док. на този етап ми изписа Диаспорал и Биозин Мама, хемоглобинът леко ми беше спаднал, което се води за нормално.  Исках да ви попитам има ли значение дали Диаспорал се приема на сашета, или на таблетки за смучене? Мн са ми неприятни сашетата. В листовката на таблетките за смучене пише дневна доза 2 на ден, аз смуча по 1-2.   Thinking

# 88
  • Мнения: 71
искам да ви попитам на вас изследвания за хепатит С правен ли ви е?
На мен ми правиха , и беше положителен за съжаление... Confused
Аз да ви се похваля днес бях при специалист да ни гледа на ехограф , понеже нали ни бяха наплашили че можело да са му слепени пръстите на бебо и тем подобни... е няма такива неща , здрав си е нашия малък мъжага и всичко си му е в нормите, а за устната където бяха казали че е подута , ни казаха че просто има като моите устнички хехех и това вече двама различни лекари го казват  Heart Eyes Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 192
positivevibes, радвам се за добрите резултати.

Vanilla_28 - не знам кое е по-удачно, най-добре попитай лекарят си. Аз пия магнерот.
Много е важно, ако се приемат магнезий и желязо - да се приемат с няколко часа разлика, тъй като едното пречи на усвояването на другото. ( ама забравих коя на кое  Blush )

Общи условия

Активация на акаунт